Zaloguj się, aby obserwować  
pitah

Guild Wars - forumowa gildia - dopisujcie się! :)

3329 postów w tym temacie

No więc zapraszam do mającej powstac forumowej gildii. Pomysłodawcą jest Jozeph, mam nadzieję, że będzie czynnie brał udział w tym temacie.
Nazwa do przemyślenia ;D

PS. Jak będę miał już grę (Gwiazdka) robi ktoś (mam nadzieję że już z gildii ;D) ze mną nową postac? Bo troche głupio tak samemu grac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2005 o 12:24, pitah napisał:

PS. Jak będę miał już grę (Gwiazdka) robi ktoś (mam nadzieję że już z gildii ;D) ze mną nową
postac? Bo troche głupio tak samemu grac ;)


Hehe, też dostanę GW na gwiazdkę pewnie, więc może się dołączę do inicjatywy. Tak w ogóle to co jest wymagane do założenia gildii, śliniaczka, GH i w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 12:27, Budo napisał:

Hehe, też dostanę GW na gwiazdkę pewnie, więc może się dołączę do inicjatywy. Tak w ogóle to
co jest wymagane do założenia gildii, śliniaczka, GH i w ogóle?


Do zalozenia gildii i Guild Halla potrzebna jest kasa i to wszystko :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 12:24, pitah napisał:

PS. Jak będę miał już grę (Gwiazdka) robi ktoś (mam nadzieję że już z gildii ;D) ze mną nową
postac? Bo troche głupio tak samemu grac ;)


Jak tylko będziesz chciał to Cię oprowadze... wkoncu gra jest na internet to po co człek ma grać sam jak w singlu jakimś? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


A właśnie inna sprawa, przecież do założenia gildii trzeba kasy, nie? A początkujący nie mają kasy, więc przydałby się jakiś starszy gracz z gotówką, który by jakoś rzucił flotą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy wszyscy, którzy mają GW i są obecni na tym forum będą chcieli być w tej gidlii. Większość z nas, a nawet prawie wszyscy, już są w gildiach i nie mają zamiaru ich opóścić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się chętnie przyłacze :). Oto moje Referencje:

Postacie PvE:

Krzysztof Potezny - Warrior/Necromancer Lvl 20. Ring of Fire. ok. 60% skilli odblokowanych :/.
Valed The Ele - Elementalist/Mesmer lvl 14. Northen Shivepeack. Staram się odblokować wszystkie skille ^_^.

Postacie PvP
Jestem całkiem elastyczny - odblokowane tak jak napisałem - część skilli W/N oraz E/Me. Moge także pograć jako prot monk (ale słabo :P).

Doświadczenie w innych gildiach
Grałem w kilku innych gildiach (pograłem trochę na GvG oraz Tombach ^_^). Aktualnie nie mam Gildii (musiałem trochę odpocząć od GW...).

Faction/Rank
Później... :P

Mówie z góry - żaden pro nie jestem :<.
Chciałbym poznać założenia gildii. Mam nadzieję ,że nie będzie to Gildia z nastawieniem na PvP tylko dla graczy PRO - który mają minimalnie rank 3 - max liczba członków - 12 bo musimy się zgrać ;p Bo takich gildii zbytnio nie trawie :/. Chciałbym coś al''a SG Knights (SKs) http://guildwars.com/gameinfo/guilds/27-sgknights.html .

Budo --> Ceny wcale nie są takie wysokie :). Kiedyś były...
Założenie Gildii = 100gold
Guild Cape = 2000gold
Guild Hall = 25k (czyli 25000gold) a kiedyś kosztował 80k :).
A więc tylko na GH będziemy musieli się zzrzucić :P.

DEViANCE -->
Tak masz rację. Ale jest naprawdę wielu non-guild man''s. Jak wspomniałem wczesniej - gdyby to była czysto PvP guild... to się na to nie piszę :/. Takich gildii jest naprawdę wiele, dlatego ciężko było by znaleźć jakiś members''of:P. dlatego chciałbym poznać - Jakie ma plany gildia, .


Valed -->
Jesteś gieniuszem :> (wiem - dop Valed).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Jak już napisałem, w kwestii GW jestem kompletnym laikiem. Ale główne założenia raczej już znam.
1. Przyjmujemy tylko ludzi z forum (łatwiejszy kontakt)
2. Myślę, że nie powinniśmy nastawiac się TYLKO na PvP (chociaż to tylko moje zdanie), np. ja mogli byśmy razem tworzyc nowe postacie, razem je lvlowac... Dużo czytałem o GW i w większosci zrozumiałem tyle, że jednak w graniu drużynowym tkwi cały smaczek. Uważam, że ta gildia powinna byc uniwersalna :)
3. Nie chcę, aby ta gildia była nastawiona na "zdominowanie całego GW". Chciałbym stworzyc (oczywiście razem z Wami) grupę ludzi, którzy będą się uczciwie wspierac, i sobie pomagac, współpracowac, a dominacja przyjdzie z czasem sama :)
4. Co do nazwy to nie mam kompletnie pomysłu. Ci, co chcą byc w tej gildii - zgłaszajcie pomysły!
5. Dzięki wszystkim, którzy tak pozytywnie zareagowali na mój temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OD RAZU MÓWIĘ NIE ZASTRZEGAM SOBIE BYCIA ZAŁOŻYCIELEM! CHCIAŁBYM, ABY TA GILDIA PO PROSTU POWSTAŁA :)


Teraz odpowiedzi ;)

Valed - witamy "doświadczonego" ;D
AN0WN1M - naprawdę wielkie dzięki :)
DEViANCE - nikogo nie zmuszamy! zdaję sobie sprawę, że doświadczeni gracze mają już swoje gildie...
Budo - serdecznie zapraszam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2005 o 16:05, Valed napisał:

Mówie z góry - żaden pro nie jestem :<.
Chciałbym poznać założenia gildii. Mam nadzieję ,że nie będzie to Gildia z nastawieniem
na PvP tylko dla graczy PRO - który mają minimalnie rank 3 - max liczba członków - 12 bo musimy
się zgrać ;p
Bo takich gildii zbytnio nie trawie :/. Chciałbym coś al''a SG Knights
(SKs)
http://guildwars.com/gameinfo/guilds/27-sgknights.html .


Dzięki za wyjaśnienia. A co do tej gildii Sks, to mają beznadziejną kapotę ;]
A właśnie, jeśli już by to doszło do skutku, to mogę wziaść na siebie zaprojektowanie kapy :P
Oczywiście tu odbyły by się konsultacje nad zamieszczonym screenem- co do założeń, to wiem z doświadczenia że najlepiej działają klany w których rządzi demokracja, a lider tylko reprezentuje gildię i koordynuję jej działalność (wiem bo jestem liderem klanu). Jedynie w pewnych sprawach głos lidera powinien być decydujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 20:52, Budo napisał:

Dzięki za wyjaśnienia. A co do tej gildii Sks, to mają beznadziejną kapotę ;]
A właśnie, jeśli już by to doszło do skutku, to mogę wziaść na siebie zaprojektowanie kapy
:P
Oczywiście tu odbyły by się konsultacje nad zamieszczonym screenem- co do założeń, to wiem
z doświadczenia że najlepiej działają klany w których rządzi demokracja, a lider tylko reprezentuje
gildię i koordynuję jej działalność (wiem bo jestem liderem klanu). Jedynie w pewnych sprawach
głos lidera powinien być decydujący.


Popieram całym sercem ;)
Płaszczyk możesz zrobic, a z tą demokracją to masz rację.

Jesteśmy na siebie niejako skazani, bo zaczniemy gre w tym samym momencie (Gwiazdka), więc dobrze byłoby przy okazji byc w tej samej gildii. Fajnie, że sie tak złożyło :)

Apropos, to nie wiem kto mógłby byc szefem. Jeśli panowałaby demokracja, to co za różnica?

Aha i nadal czekam na Jozepha, który jest pomysłodawcą. Chodź tutaj, ziom! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2005 o 21:06, pitah napisał:

Apropos, to nie wiem kto mógłby byc szefem. Jeśli panowałaby demokracja, to co za różnica?

Aha i nadal czekam na Jozepha, który jest pomysłodawcą. Chodź tutaj, ziom! :D


Do Jozepha się odezwę na gg żeby tu wpadł. Ale lider jest konieczny wierzcie mi i to z wielu względów. Ja na przykład nie narzekam na brak roboty w klanie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 21:19, Budo napisał:

Do Jozepha się odezwę na gg żeby tu wpadł. Ale lider jest konieczny wierzcie mi i to z wielu
względów. Ja na przykład nie narzekam na brak roboty w klanie ;]


Wydaje mi się, że dobry na stanowisko lidera byłby Jozeph, bo był pomysłodawcą i gra już chyba dosc długo...
Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2005 o 22:35, pitah napisał:

Wydaje mi się, że dobry na stanowisko lidera byłby Jozeph, bo był pomysłodawcą i gra już chyba
dosc długo...
Co Wy na to?


Się zobaczy, na razie to nawet tu nie zajrzał. A forumowe gildie już miałybyć w Kal (nie wypaliło bo przestaliśmy grać) i w E II- ta jest i ma uznanie wśród najlepszych ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Gildii to bym sie na to pisał... jeśli gildia nie bedzie strikto PvP
Co do Lidera - najlepiej jesli bedzie to ktos doświadczony i obyty z GW
Co do Funduszy na GH - zawsze się coś uzbiera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odezwało się w tym temacie 6 osób (pitah, Budo, kowalov, AN0WNI1M, ja, Valed i ktoś wspominał o Jozephie). Z doświadczonych w GW to są Valed, Anownim, Jozeph i ja...
W polskich gildiach mam nieprzyjemne doświadczenie i dlatego dołączyłem do Amerykańskiej. Gildia nie jest nastawiona w ogóle na walkę PvP, tylko na PvE. Zawsze co jakiś czas jak napiszesz "I need help!" to ktoś się odezwie i pomaga. Czy to w SF czy w UW... I przez najbliższy czas na pewno nie opuszczę tejże gildii ;) chyba, że będziecie prowadzić dość często walki GvG (średnio raz na tydzień), to mogę opuścić i przyłączyć się do nowej polskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że w tej naszej przyszłej gildii (oczywiście jeśli powstanie) to nie powinniśmy stawiac na ilosc, tylko na jakosc. Co z tego, że np. będziemy mieli 50 członków, jeśli żaden nie będzie chciał pomóc. Gdybyśmy mieli załóżmy 10 członków (kilku zaczynających grę i kilku doświadczonych) i wszyscy aktywnie brali by udział w forum, to chyba tak byłoby najlepiej, co? Wtedy łatwiej byłoby nawiązac kontakt i po prostu się polubic.
Teraz coś od siebie : sam przecież bede zaczynał teraz moją przygode z GW (tak jak Budo - na Gwiazdkę) i wydaje mi się, że powinniśmy najpierw skoncentrowac się na PvE. Pozbierac dobre itemki, poprzyzwyczajac się do gry ze sobą, popatrzec co jest źle, co jest dobrze, a dopiero później grac w te inne tryby. To moje zdanie.
Co Wy uważacie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 osób to za mało. Potem będziecie mieli problemy z gildowymi tombami i samym GvG - wystarcyz ze 3 osobom coś wypadnie i po zabawie (no, na tombach jeszcze się da kogoś dobrać, ale o GvG zapomnijcie - niby jest 4 henchów, ale hench na GvG to tak, jakbyście grali w 7). Potrzeba z najmniej 15-16 osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Zanim zaczniemy grać na gvg to chyba trochę czasu minie. Najpierw to Mikołaj musi przynieść gierę i dalej się zobaczy. Faktycznie tanie jest założenie takiej gildii, gorzej z GH ale na wszystko przyjdzie czas. Hmm Jozeph coś milczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować