Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dziś ruszyła Reakcja Łańcuchowa!

131 postów w tym temacie

Taka forma promocji do mnie nie trafia wcale, a wcale, kojarzy mi się z jakimiś szemranymi interesami i podejrzanymi firmami:P lub innymi łańcuszkami. STALKER na razie pewnie i tak mi nie pódzie więc nei zamierzam go kupić, ale nawet gdyby poszedł to i tak nie dla mnie promocja, ile osób mógłbym namówić oprócz siebie... 1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie wole juz sobie pozbierac kase na takeigo kompa niz dreczyc znajomych i nagadywac zeby wydali wlasna kase na gre i wpisali w dodatku moj nick -_- , nah wole jednak zyc z czystym sumieniem ze nikogo nie wykozystalem dla wlasnego dobra ^^ niestety wedlug mnie ta promocja czy konkurs to niewypal (oczywiscie znajda sie wyjatki ale to juz ich zdanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak coś takiego można wogóle nazwać konkursem? Czy wy naprawdę myślicie, że ludzie będą błagać znajomych żeby kupili grę i jeszcze wpisywali gdzieś ich nicki? Przecież to zakrawa o absurd, jak chcecie sobie podbić sprzedaż, to zróbcie to innymi sposobami a nie wykorzystujcie do tego w tak JAWNY sposób klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie nadal widnieje wiadomośc iż S.T.A.L.K.E.R. jest do nabycia ( i jest go dużo...). Dla porównania Neverwinter 2, które chciałem zakupic krótko przed premierą w edycji kolekcjonerskiej Chaotic Evil, było wyprzedane ( Lawfull Good zeszło zresztą też przed premierą...), i nie organizowano konkursu akwizytorskiego... I bez tego mogę polecic grę która jest w mojej opinii warta uwagi...
Jeśli zaś chodzi o nagrody to są przecież sponsorowane - zatem oddano je by nazwa ofiarodawcy dotarła do odbiorcy i zachęciła do kupna jego towarów ( ponadto nie podano parametrów kompa ani konkretów dot. pozostałych nagród...) - CDP zatem nie traci na nie pieniędzy...
Nie powinno chyba dziwic milczenie CDP. jeśli konkurs przyniesie im profity ogłoszą to po jego zakończeniu ( choc brzmiałoby to jak "i co? wy swoje, a my i tak wiemy lepiej"...) jeśli nie odniesie odpowiedniego skutku... cóż zobaczymy, choc miło byłoby gdyby CDP ustosunkowało się do opini swego (zbiorowego) Klienta przed rozwiazaniem "akwizytorskiego konkursu" który rzeczywiście wywołuje reakcję łańcuchową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pracownicy CDP sobie tylko to przeglądają i nic z tego nie robią...
Na pewno zwycięzcy będą CDP dziękować i mówić że super konkurs... ale żeby aż tak być zdesperowanym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ludzie jaki jest wasz problem. Skad pomysl, ze to konkurs, w ktorym chodzi o to by namawiac znajomych do kupowania Stalkera? W zasadach konkursu jest wyraznie napisane, ze jest to konkurs dla osob ktore kupily Stalkera za posrednictwem gram.pl, wiec nie chodzi o to zeby bawic sie w jakiegos akwizytora CD Projektu. Po prostu - kupiles sobie Stalkera na gramie, mozesz wziac udzial w konkursie. Wlasnie dla takich osob to jest konkurs. Ma on zachecic do kupowania gry Stalker. Normalny marketing. A co, maja te nagordy rozdac za darmo? Zachowujecie sie jak banda sfrustrowanych dzieciakow, ktore nie moga przebolec tego ze nie wszystko na tym swiecie sie im nalezy i ze jezeli akurat nie jestescie zainteresowani kupieniem Stalkera to konkurs nie jest dla Was. Ogarnijcie sie ludzie i skonczcie te Wasze lamenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 13:20, przemeks1982 napisał:

Zachowujecie
sie jak banda sfrustrowanych dzieciakow, ktore nie moga przebolec tego ze nie wszystko na tym
swiecie sie im nalezy i ze jezeli akurat nie jestescie zainteresowani kupieniem Stalkera to
konkurs nie jest dla Was. Ogarnijcie sie ludzie i skonczcie te Wasze lamenty.


Najpierw dokładnie przeczytaj zasady konkursu i dopiero później się wypowiadaj... ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie widze, ze zasady reakcji lancuchowej w miedzyczasie sie zmienily, bo wczesniej nie bylo mowy o namawianiu ludzi do kupowania Stalkera - tutaj zwracam honor, jednak nie zmienia to faktu, ze nie musicie az tak tego przezywac. Nie podoba sie Wam formula konkursu to nie bierzcie udzialu. Takie akcje marketingowe to norma i sa ludzie, ktorzy swietnie sie w czyms takim odnajduja (mam znajomego ktory dostal kiedys laptopa od Inteligo w zamian za polecenie konta internetowego ilus tam osobom).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poroniony konkurs!!! Zauwazcie maly chaczyk, kupic S.T.A.L.K.E.R.a w sklepie gram.pl, ja kupilem wczoraj w empiku(ta sama cena, a i wirtualne pieniadze mozna zaoszczedzic:PP), zarejestrowalem i nie moge wziasc udzialu w tym konkursie!!!!! Zenada!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 13:31, przemeks1982 napisał:

Nie podoba sie Wam formula konkursu to nie
bierzcie udzialu. Takie akcje marketingowe to norma i sa ludzie, ktorzy swietnie sie w czyms
takim odnajduja (mam znajomego ktory dostal kiedys laptopa od Inteligo w zamian za polecenie
konta internetowego ilus tam osobom).


Teoretycznie masz rację ale zwróć uwagę na coś innego, to pierwszy konkurs CDP tego typu (przynajmniej ja nie pamiętam niczego podobnego wcześniej). I trochę niepokoi mnie fakt, że ciekawe promocje, które odbywały się wcześniej są wypierane przez coś takiego. Takie formy konkursów kojarzą mi się z różnego rodzaju łańcuszkami i firmy, które coś takiego praktykują omijam szerokim łukiem.
Oczekiwałem czegoś ciekawego (ponieważ trzeba przyznać, że większość konkursów CDP taka była) a dostałem "niewiadomoco". No bo jak? Kupiłem gre i mam jeszcze ganiać po znajomych?
To już nawet typowy konkurs "wyślij sms z hasłem reakcja" byłby lepszy.
A tego, że ten "konkurs" przyczyni się do wzrostu odpieczętowanych gier na allegro jestem niemal pewien :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twoj punkt widzenia, ja tez czegos takiego nie lubie i nie chcialbym brac w tym udzialu, ale niestety coraz wiecej akcji marketingowych polega wlasnie na tym zeby zachecic ludzi do generowania firmie klientow. Konkurs to zawsze nic innego jak akcja marketingowa, na ktorej firma chce zarobic (bo sponsor pokaze swoje logo, bo wiecej ludzi wejdzie na strone i sie zainteresuje produktami itp itd) - naprawde nikt Wam tych nagrod nie rozdaje dlatego, ze Was bardzo lubi ;) Firma jest po to zeby zarabiac pieniadze. Widocznie dzial marketingu uznal, ze cos takiego sie oplaci nawet pomimo tego, ze w oczach pewnej grupy osob firma moze stracic na wizerunku. Czas pokaze czy mieli racje. Ja osobiscie tego nie popieram, ale to nie ja jestem pracownikiem dzialu marketingu, ktory pewnie ma jakas tam wiedze i doswiadczenie w tym co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 13:31, przemeks1982 napisał:

Takie akcje marketingowe to norma i sa ludzie, ktorzy swietnie sie w czyms
takim odnajduja (mam znajomego ktory dostal kiedys laptopa od Inteligo w zamian za polecenie
konta internetowego ilus tam osobom).


mBank też miał kiedyś taką promocję, tylko że one różnią się od tej obecnej kilkoma istotnymi szczegółami: nagrody były gwarantowane za określoną liczbę nowych klientów, znana była ich specyfikacja i wartość, namówione osoby tak naprawdę nie musiały ponosić kosztów lub były one bardzo małe, a jeśli akurat ktoś potrzebował konta to czemu nie skorzystać?
Tymczasem w punkcie 4 regulaminu promocji CDP jest napisane, że Aktualna lista nagród, jakie można zdobyć w konkursie znajduje się na stronie gram.pl/reakcja. Problem polega na tym, że ta lista jest ciut uboga w informacje - komputer z monitorem to może być równie dobrze maszyna za 6 tys. jak i składak z supermarketu.
W sekcji postanowienia końcowe stoi, że:
b) CD Projekt zastrzega sobie możliwość zmiany liczby i rodzaju nagród w każdym momencie
trwania konkursu
, w tym możliwość przydzielenia innej liczby nagród niż przewidziana.
c) CD Projekt nie będzie ponosić odpowiedzialności, w sytuacji, gdy konkurs zostanie skrócony,
anulowany lub jego warunki zmienione
. Żadne roszczenia będące następstwem ww. zdarzeń nie
będą przez CD Projekt uznane.

I jeszcze w punkcie 10 czytamy, że CD Projekt zastrzega sobie prawo zmiany postanowień niniejszego Regulaminu w dowolnym terminie bez podania przyczyny.

Tak skonstruowany regulamin daje możliwość takiego pokierowania promocją, że osoby, które do niej przystąpią nie dostaną żadnych nagród, bo tuż przed końcem promocja zostanie anulowana lub też nagrody, które dostaną będą niewartym wzmianki szajsem. Pierwszy raz w życiu widzę promocję, w której nie dość, że nie wiadomo co jest do dostania, to jeszcze nie ma pewności, że w ogóle ktoś cokolwiek dostanie. Jak ktoś już tutaj wcześniej zauważył nasuwa się wniosek, że ilość i jakość nagród będzie zależała od wyników sprzedaży Stalkera przez najbliższe 2 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialem troche wolnego czasu i przeczytalem wszystkie komentarze ktore zostaly napisane. I jak by zrobic sondaz: Czy konkurs Ci sie podoba? Moge smialo powiedziec ze 98% osob jest na NIE. Czy pracownicy CDP nie widza ze w tym konkursie zrobili z siebie zepsutych do szpiku kosci Biznesmenow i maja nas za bande niewyksztalconych amerykanow!? Ktorzy zobacza, oooo super nagroda super hiper komputer z super monitorem musze isc kolegą powciskac gre S.T.A.L.K.E.R ze by ta hiper maszyna byla moja..... Osobiscie wole tego typu konkursy np Zrob zdjecie na rl z klimatem do gry S.T.A.L.K.E.R do wygrania Gra, smycz itp.... Rownie dobrze mogliscie napisac "ze by wygrac musisz jak najwiekszej liczbie ludzi wcisnac gre stalker w tedy moze wygrasz" Mam nadzieje ze to jest pierwsza i ostatnia tego typu wpadka i ze inne konkursy beda o wiele lepsze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować