Zaloguj się, aby obserwować  
LESZ3u

Coca Cola czy Pepsi, czyli wasze gusta.

292 postów w tym temacie

Dnia 15.02.2015 o 18:00, Prince_Miki napisał:

A mógłbyś opisać mniej więcej smak Dr. Peppera w USA? Bo nigdy nie miałem okazji spróbować,
a ciekaw jestem.

Szczerze, nigdy nie byłem dobry w te klocki (tzn. opisywanie smaku). Ten w USA wydaje mi się wyrazistszy, może nieco słodszy niż w Polsce. Ale cała magia jednak kryje się za tymi walorami smakowymi, których w żaden sposób nie potrafię wyrazić słowami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2015 o 19:38, Tuchaczevsky napisał:

Wszędzie jest Nestea!

Również to zauważyłem. Co gorsza - sam o wiele bardziej wolę Liptona, który niestety jest dosyć słabo rozpowszechniony w naszym kraju. Jednak jeżeli już musi być Nestea, to tylko i wyłącznie brzoskwiniowa. Oczywiście jak na ironię, tą również jest ciężko znaleźć. Najbardziej dostępna jest wersja cytrynowa, za którą nie przepadam.

To była tylko mała dygresja, sorry za offtop. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2015 o 19:48, Marcin08 napisał:

Szczerze, nigdy nie byłem dobry w te klocki (tzn. opisywanie smaku). Ten w USA wydaje
mi się wyrazistszy, może nieco słodszy niż w Polsce. Ale cała magia jednak kryje się
za tymi walorami smakowymi, których w żaden sposób nie potrafię wyrazić słowami ;)


Napoje gazowane w Stanach są po prostu słodzone syropem kukurydzianym, tzw HFCS a nie cukrem jak u nas, stąd różnica w smaku. Z kolei np. w Meksyku Colę słodzą cukrem trzcinowym i też jest inny smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ciekawe to, co napisałeś. Według mnie wszystkie kraje powinny korzystać z tych samych surowców do produkcji tej samej Coca Coli, by zachować walory smakowe, a nie iść na łatwiznę... Rozumiem, że wtedy napój mógłby przestać być tak ogólnodostępny jak teraz, ale w końcu Coca Cola to firma z tradycją, a to już do czegoś zobowiązuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2015 o 23:43, Prince_Miki napisał:

Hmmm... ciekawe to, co napisałeś. Według mnie wszystkie kraje powinny korzystać z tych
samych surowców do produkcji tej samej Coca Coli, by zachować walory smakowe, a nie iść
na łatwiznę... Rozumiem, że wtedy napój mógłby przestać być tak ogólnodostępny jak teraz,
ale w końcu Coca Cola to firma z tradycją, a to już do czegoś zobowiązuje.


Zapodałeś teraz niezłe ideologiczne gadanie :D Wierzysz w to, co mówisz? Masówki mają to do siebie, że są produkowane z gorszych materiałów. Na eksport idzie ten gorszy towar - w tym przypadku lista substytutów dla poszczególnych składników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że to niemożliwe. To tylko moje niedzielne (albo już poniedziałkowe) przemyślenia. Myślę, że mnie na tyle znasz, że wiesz, iż lubię takie rozkminy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2015 o 23:43, Prince_Miki napisał:

ale w końcu Coca Cola to firma z tradycją, a to już do czegoś zobowiązuje.


Tak, ale nawet tradycja musi ustąpić przed kasą. A tu chodzi o cichą wojnę celną między EU a USA, zwróć uwagę na fakt że cukier z trzciny cukrowej kosztuje u nas, powiedzmy 7-8, nawet do 10 zł za kg chociaż jest o wiele tańszy w produkcji od naszego (nie mówiąc już o tym że zdrowszy i smaczniejszy), a cena produkcji syropu kukurydzianego jest nawet jeszcze niższa. Więc import i/lub produkcja u nas syropu oraz import trzciny rozłożyłyby cały przemysł cukrowniczy EU, no bo to przecież nie tylko Cola ale inne zastosowania. A nie można by zakazać stosowania tańszych rzeczy np. cukiernikom, skoro inni by mogli je stosować. Stąd zaporowe cła.
Zresztą nie tylko te ceny są absurdalne, porównaj cenę syropu klonowego u nas i w USA/Kanadzie, jest dokładnie taka sama tyle że butelka jest u nas 5x mniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2015 o 11:21, kaczek93 napisał:

Czy Coca-cola cherry to to samo co cherry coke, tylko że w innej puszce?

Kiedyś próbowałem i z tego, co pamiętam, to walory smakowe są takie same, tylko inna etykieta. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2015 o 11:21, kaczek93 napisał:

Czy Coca-cola cherry to to samo co cherry coke, tylko że w innej puszce?


Tak dokładnie i różni się ceną. Już nie pamiętam ile dokładnie, ale wiem że jest jakaś różnica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować