Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gigabajty w sekundy

89 postów w tym temacie

Ciekawa rzecz z takim netem, ale czy w Polsce będzie powszechny dostęp do tego cuda. Wątpię, przecież będzie trzeba nowe kable prowadzić i w ogóle. Na moim zadupiu (wiocha ok. 200 ludzi) to chyba w XXII wieku będzie dopiero. Chociaż i tak nie powinienem narzekać, bo mam neta 1Mb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Mam nadzieję że TP nie będzie dostarczała tego internetu, a Politechnika Wrocławska będzie miała Internet2 :)

Mam też ogromną nadzieję, że przy pomocy nowych technologii uda się stworzyć "tani" internet o dużych prędkościach w POLSCE :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EmperorKaligula podejmowanie na nowo zakonczonych juz tematow jest zwyczajnym chamstwem. Moim zdaniem przepraszanie cztery razy jest czyms wystarczajacym. Jesli dla ciebie i tobie podobnych nie, to proponuje o zgloszenie sie do moderatora. Cały czas nachalnie probujecie offtopowac zamiast pisac na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do mojego internetu to mam 1 Mb/s a transfer ktory robilem na probe w programie Bear share siegal do 900 kbps. A chociaz z przegladarki sciaga mi sie okolo 128 kbps to jest to chyba wina przepustowosci serwera.

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

9.08Gb =
1190133,76 KB/s
1162,24 MB/s
1,135 GB/s

Niech mi ktos pokaze dysk ktory potrafi zapisac gigabajt w sekunde O_o Jak to niby ma dzialac ? Bufor gigabajtowy czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 23:21, leszeq napisał:

Niech mi ktos pokaze dysk ktory potrafi zapisac gigabajt w sekunde O_o Jak to niby ma dzialac
? Bufor gigabajtowy czy jak ?

Ale co to ma wspólnego z transferem?
Przesył to przesył a co potem z tymi danymi zrobisz (zapiszesz na dysk) to już Twój problem :)
Bez odpowiednich technologii to i tak z tego nie skorzystasz - na szczęście w 2012 roku dyski najprawdopodobniej będą zapisywać z prędkością większą niz 10 GB/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 23:26, Jarys napisał:

Bez odpowiednich technologii to i tak z tego nie skorzystasz - na szczęście w 2012 roku dyski
najprawdopodobniej będą zapisywać z prędkością większą niz 10 GB/s


Tego akurat nie wiedzialem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze w 2012 nie bedzie juz dyskow twardych, a prywatne servery z ktorym bedzie mozna sie laczyc i korzystac tak jakby mialo sie kompa tuz obok ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 19:27, Ceteris Paribus napisał:

> ludzie 9 Gb to nie to samo co 9GB, a powiedziałbym, że to drugie jest 8 razy większe ;]
dlatego
> jak ktoś ma internet np. 1Mbps to nie ma transferu 1MB/s tylko 128 KB/s ;]

chłyt martekindowy!



To nie chwyt tylko praktyka informatyczna prędkość przesyłu danych podaje sie w kilobitach na sekundę (kb/s).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 23:26, Jarys napisał:

> Niech mi ktos pokaze dysk ktory potrafi zapisac gigabajt w sekunde O_o Jak to niby ma
dzialac
> ? Bufor gigabajtowy czy jak ?
Ale co to ma wspólnego z transferem?
Przesył to przesył a co potem z tymi danymi zrobisz (zapiszesz na dysk) to już Twój problem
:)
Bez odpowiednich technologii to i tak z tego nie skorzystasz - na szczęście w 2012 roku dyski
najprawdopodobniej będą zapisywać z prędkością większą niz 10 GB/s

Wątpliwa sprawa z tym 10GB/s :). Jeśli masz na mysłi dyski magnetyczne to zapomnij, to nigdy nie będzie możliwe, chyba, że będziesz miał 20-40 dysków podpiętych równolegle na RAIDzie 0. Nie wydaje mi się, żeby nawet znacznie szybsze dyski flashowe miały jakąś szanse. No i na koniec ciekawe czy kontroler będzie wstanie podołać takiemu ruchowi wogóle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 23:21, leszeq napisał:

9.08Gb =
1190133,76 KB/s
1162,24 MB/s
1,135 GB/s

Niech mi ktos pokaze dysk ktory potrafi zapisac gigabajt w sekunde O_o Jak to niby ma dzialac
? Bufor gigabajtowy czy jak ?


Hmm ja nie wiem skąd ktokolwiek komuś przyszedł do głowy pomysł, że takie transfery będą dostępne dla zwykłych ludzi :) Z tego co ja zrozumiałem to chodzi tu o łącze światłowodowe i użądzenia sieciowe, które są w stanie przetworzyć taki ruch. Łącze o takiej pojemności zostanie zapewne wykorzystane do wysyłania informacji między konynentami.
Mówiąc wprost: był to test szybkości wiązki światłowodów pociągniętych po dnie oceanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 22:08, Papas napisał:

Dobra sprawdzilem wiec tak:
internet: 1.3 Mb/s
transfer w BS: ok. 900 Kbps
hmm
Wiec dalem sie zorbic w banana za 60zl na miech??

Nie koniecznie. Jeżeli prędkość łącza jest podawana w postaci surowej (czyli rzeczywistej ilości bitów wysyłanej przez drut) to nie ma w tym nic dziwnego, że ilość otrzymanych danych jest inna. Wiąże się to z tym, że każdy przesyłany pakiet (a w takich postaciach dana przemieszczają się w sieci) oprócz danych zarządanych przez użytkownika zawiera również pewne własne informacje i sumy kontrolne. Ponadto na poziomie sprzętowym także wysyłane są nadmiarowe bity kontrolujące poprawność danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojej, fajna rzecz :D
Trzymam kciuki, za kilkanaście - kilkadziesiąt lat na pewno trafi to pod strzechy, kiedy komputery domowe będą w stanie takiemu ruchowi podołać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno już temu o całym tym Internecie2 słyszałem, ale tak długo było o tym cicho (przynajmniej wokół mnie), że przyjąłem to w końcu jako plotkę. A tu, jak widać, faktycznie szykuje nam się mała internetowa rewolucja. Bardzo fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować