Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gigabajty w sekundy

89 postów w tym temacie

Dnia 28.04.2007 o 00:00, Namaru napisał:

To nie chwyt tylko praktyka informatyczna prędkość przesyłu danych podaje sie w kilobitach
na sekundę (kb/s).


Ale nie wszyscy to wiedzą i patrzą na ofertę 5kb/s to myśla że maja 5KB/s, czy ja ksieto zapisuje :P wiem, ze kwestja wielkosci literek chyab coś tu ma do gadania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra mówię w prost gra waży 1 GB mój dysk ma 60 GB pojemności masz przepustowość 1MB to gra ci się sciągnie w 1024 sekundy jesli 1 Mb to 1024 pomnóż przez 8 czyli w 8192 sekundy sciągnie ci się ta gra.ponieważ 1 MB jest 8 razy większe niż 1Mb!!!np tepsa robi ludzi w konia bo daje 1Mb debile myślom że to dużo a 256 Kb to malo to biorom opcje o 5 zyla tańszom czyli 1Mb a tepsa ma mniejsze koszty utrzymania i większy zarobek. A nie *****eni ludzie nie znają się na literkach KB Kb i siebie w balona robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielu wydaje się, że 10Gb to bardzo dużo i nie ma jak tego wykorzystać. Tylko, że jakby żyli w rozwiniętym kraju a nie 3 świecie to by sobie oglądali HDTV poprzez net a do tego providerzy podłączają łącza 1Gb. Dlaczego? Bo jeden kanał to jakieś 100Mb. W 2012 HD już będzie odchodzić do lamusa tak jak dzisiaj DVD i pewnie będzie trzeba po 1Gb na kanał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, nieźle, ale to nic dziwnego w końcu w dzisiejszych czasach wszystko rozwija się z niesamowitą prędkością. Szkoda tylko że Internet2 nie będzie (przynajmniej z początku) na kieszeń Polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 00:11, Namaru napisał:

Wątpliwa sprawa z tym 10GB/s :). Jeśli masz na mysłi dyski magnetyczne to zapomnij, to nigdy
nie będzie możliwe, chyba, że będziesz miał 20-40 dysków podpiętych równolegle na RAIDzie 0.
Nie wydaje mi się, żeby nawet znacznie szybsze dyski flashowe miały jakąś szanse. No i na koniec
ciekawe czy kontroler będzie wstanie podołać takiemu ruchowi wogóle :)


Hmmm no nie wiem :) W planach już są interfejsy SATA 6.0 Gbit/s :)
A z dyskami flashowymi to raczej fakt - trzeba będzie poczekać (wysoki koszt produkcji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 16:59, lothar-mb napisał:

Hmmm no nie wiem :) W planach już są interfejsy SATA 6.0 Gbit/s :)
A z dyskami flashowymi to raczej fakt - trzeba będzie poczekać (wysoki koszt produkcji)

To dobrze, że standardy ustala się z wyprzedzeniem, a nie na po wypuszeniu sprzetu :)

A tak bardziej serio:
Takie pojemności interfejsów tworzone są ze względu na to, że standard SATA pozwala na multiplikowanie portów. Za pomocą takiej sztuczki można za pomocą jednego portu hosta SATA podpiąć do 16 dysków, co bez żadnych problemów pozwala wykorzystać pełną przepustowość kontrolera (wystarczą 4 dyski nawet). Nic zatem dziwnego, że myśli się nad rozszerzeniem obecnego SATAII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 22:20, Namaru napisał:

Takie pojemności interfejsów tworzone są ze względu na to, że standard SATA pozwala na multiplikowanie
portów. Za pomocą takiej sztuczki można za pomocą jednego portu hosta SATA podpiąć do 16 dysków,
co bez żadnych problemów pozwala wykorzystać pełną przepustowość kontrolera (wystarczą 4 dyski
nawet). Nic zatem dziwnego, że myśli się nad rozszerzeniem obecnego SATAII.


No więc widzisz, że jednak da się uzyskać takie prędkości :) a nie jest powiedziane że za ileś tam lat nadal będziemy używać technologii magnetycznej (może to będzie technologia Flash, może coś innego zostanie wymyślone)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować