Zaloguj się, aby obserwować  
Darkstar181

Call of Duty 4: Modern Warfare

9450 postów w tym temacie

co do wałkowania tego samego tematu - II wojny światowej to się nie zgadzam. seria tej gry nigdy nie była super, szczerze mówiąc była do bani! no ale lepszych niestety nie ma :( więc jest to jeden z najlepszych FPS''ów traktujących o II wojnie światowej, a autorzy powinni tą grę ciągle udoskonalać, i wałkowanie to raczej źle użyty wyraz, wojnę można pokazać na wiele sposobów, i to niekoniecznie za pomocą sławnych bitew.

autorzy gier powinni postawić przede wszystkim na realizm, mają taką możliwość ale powinni nad tym dłużej posiedzieć. granie przez internet i singla też to po prostu czysty arcade, biegasz nawalasz ze snajperki, ciach, przymierzenie, strzał, ciach, przymierzenie, strzał! jak to możliwe że z MP44 strzelam sobie w heady z 30 metrów, broń jest tak zbalansowana jakby ją ktoś oparł o murek chociaż stoję na środku pustej ulicy, no chyba że gramy komandosami którzy czasem nawet potrafią strzelać z zamkniętymi oczyma albo biegać po ogrodzeniach(?!) - przykład Carentan. a ja myślałem że gram zwykłym piechurem który chce jak najszybciej wrócić do domu :/ żołnierz biega jakby lewitował w powietrzu, wszystko gładko, pięknie, jak się biega z taką bronią to myślałem że jest trochę ciężko, trzeba ją taszczyć a przy bieganiu to już w ogóle jest super -,-"

no to są tylko moje odczucia może to trochę off-top. ale ja rozwinąłem temat i mam nadzieję że chociaż ta 4 będzie lepsza pod tym względem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 11:54, KrisK91 napisał:

Obejrzałem trailer i... Strasznie się na nim zawiodłem.

Grafika śliczna. Wybuchy, krzyki żołnierzy... Ale już na oko widać, że jest to podrasowany
Call of Duty 3

Oceniamy grę po pierwszym trailerze jaki wyszedł? :)
Mi to nie wygląda na podrasowanego Cod3. Małe mapy? Na trailerze są pokazane sceny podczas których gracz siedzi w helikopterze... mapy nie mogą więc być małe, bo byłyby "za ciasne" do przelotu helikopterów.
>No popatrzcie na to jak żołnierze się ruszają, jak strzelają...
A co to ma u licha do rzeczy? A jak mają biegać i strzelać niby?
>Znów będziemy

Dnia 29.04.2007 o 11:54, KrisK91 napisał:

toczyć walki na niezbyt dużych mapach

W poprzednich częściach były niby takie małe?
>szybkość i celność będą najważniejszymi atutami żołnierza.
Bo zazwyczaj są. Czego ty chcesz, realistycznego symulatora walki współczesnego żołnierza? Kup sobie Operation Flashpoint, albo Armed Assault. Call of Duty to przede wszystkim strzelanina stawiająca na szybką akcję,nie na planowanie i taktykę.

Dnia 29.04.2007 o 11:54, KrisK91 napisał:

A szkoda. Myślałem, że serię czeka prawdziwa rewolucja

Samo przeniesienie czasu akcji z okresu II wojny światowej do współczesności to już rewolucja dla tej serii.
(vide. Medal of Honor: Airbone z otwartymi

Dnia 29.04.2007 o 11:54, KrisK91 napisał:

przestrzeniami).

Rewolucja MoH: Airborne polega na nieliniowości, za pomocą wybrania miejsca lądowania podczas skoku. Otwarte przestrzenie miałeś już w poprzednich grach Cod oraz MoH.

Za mało wiemy o Cod4 żeby już go oceniać. Pokazano na razie jeden filmik ukazujący nowy teren działań i czas akcji, nic więcej. Kto wie co szykują twórcy gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 12:27, UMC.Hugo napisał:

seria tej gry
nigdy nie była super, szczerze mówiąc była do bani! no ale lepszych niestety nie ma :(

Te nowe karty graficzne Geforce 8800 są strasznie kiepskie, szczerze mówiąc do bani...no ale lepszych nie ma.
:)
Na tej zasadzie to ja każdą grę, przedmiot na świecie mogę zbesztać.
Jak już napisałem wcześniej... Call of Duty nie jest symulatorem. To strzelanina która stawia na akcję.
Po za tym już widzę osoby które narzekałyby na poziom trudności, gdy gra faktycznie posiadała spory realizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 12:36, Darkstar181 napisał:

Te nowe karty graficzne Geforce 8800 są strasznie kiepskie, szczerze mówiąc do bani...no ale
lepszych nie ma.


tak tylko że ludzie pracują nad ciągłym udoskonalaniem ich, a II wojnę światową autorzy CoD''a sobie podarowali(tak to mniej więcej wygląda), może stwierdzili że nie potrafią ukazać w grze dobrej wojny w której jest realizm ;]

Dnia 29.04.2007 o 12:36, Darkstar181 napisał:

:)


:/

Dnia 29.04.2007 o 12:36, Darkstar181 napisał:

Na tej zasadzie to ja każdą grę, przedmiot na świecie mogę zbesztać.


tak ale jak ludzie coś zbesztają to autor, twórca tego czegoś powinien tą rzecz zmienić na lepszą, przynajmniej tak powinno być choć nie zawsze się da, ale grę chyba można zmieniać.

Dnia 29.04.2007 o 12:36, Darkstar181 napisał:

Jak już napisałem wcześniej... Call of Duty nie jest symulatorem. To strzelanina która stawia
na akcję.


ale to nie oznacza że ma być głupią, beznadziejną sieką, albo nudną strzelanką, gdzie nic nie sprawia mi trudności. ciekawe czy przeszkadzało by wam np. strzelanie z dwóch Thompsonów w rękach, albo MG42 i strzelanie z niego w biegu i bezproblemowe trafianie co celu.

Dnia 29.04.2007 o 12:36, Darkstar181 napisał:

Po za tym już widzę osoby które narzekałyby na poziom trudności, gdy gra faktycznie posiadała
spory realizm.


eee...? dlaczego to miałoby być trudne? bo nie mogę wybiec na przeciwko CKM''u i zdjąć go jednym strzałem co zajęłoby mi 5 sekund tylko muszę go oskrzydlić, kryjąc się przed ogniem przeciwnika? o to mi chodzi, gra nie ma być trudna, save''y muszą być, a to nie ma być symulator, tylko strzelanina wojenna, ale żeby to nie był bezsens. co to za akcja że wybiegam na przeciwko CKM''u dostaje kilka(naście) kulek i tak żyję i zdążę go jeszcze ściągnąć? autorzy gier robią takie jakby sztuczne życie a wystarczy wziąć do gry trochę realizmu(i jak ktoś się postara to nie oberwie), nie strzela się tak łatwo, trafić w przeciwnika w ruchu z 30-40 metrów to nie taka łatwa rzecz, wiem że o tym wiecie(mam nadzieję) ale ja na to zwracam uwagę. to że ja mam trudniej to też ma oznaczać że wróg też ma. nie tak, że ja mam celować "pół godziny" a wróg strzela co 3-4 sekundy i trafia. ma być realizm ale nie symulator, bo to trochę przesada, po za tym dodając realizmu wcale nie traci się akcji, a jak tak bardzo chcecie akcji to zagrajcie w Serious Sama, którego można ustawić tak że nikt nie będzie narzekał na poziom trudności, a akcji będzie bardzo dużo : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 13:49, UMC.Hugo napisał:

eee...? dlaczego to miałoby być trudne? bo nie mogę wybiec na przeciwko CKM''u i zdjąć go jednym
strzałem co zajęłoby mi 5 sekund tylko muszę go oskrzydlić, kryjąc się przed ogniem przeciwnika?
o to mi chodzi, gra nie ma być trudna, save''y muszą być, a to nie ma być symulator, tylko
strzelanina wojenna, ale żeby to nie był bezsens. co to za akcja że wybiegam na przeciwko CKM''u
dostaje kilka(naście) kulek i tak żyję i zdążę go jeszcze ściągnąć? autorzy gier robią takie
jakby sztuczne życie a wystarczy wziąć do gry trochę realizmu(i jak ktoś się postara to nie
oberwie), nie strzela się tak łatwo, trafić w przeciwnika w ruchu z 30-40 metrów to nie taka
łatwa rzecz, wiem że o tym wiecie(mam nadzieję) ale ja na to zwracam uwagę. to że ja mam trudniej
to też ma oznaczać że wróg też ma. nie tak, że ja mam celować "pół godziny" a wróg strzela
co 3-4 sekundy i trafia. ma być realizm ale nie symulator, bo to trochę przesada, po za tym
dodając realizmu wcale nie traci się akcji, a jak tak bardzo chcecie akcji to zagrajcie w Serious
Sama, którego można ustawić tak że nikt nie będzie narzekał na poziom trudności, a akcji będzie
bardzo dużo : /


Całkowita racja, dodatkowo powinni zwiększyć liczbę punktów krytycznych może np. do 30 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2007 o 13:49, UMC.Hugo napisał:

eee...? dlaczego to miałoby być trudne?

Patrz: Operation Flashpoint. Gra jest niszowa właśnie ze względu na wyśrubowany poziom trudności spowodowany wysokim realizmem. Tam ginie się od jednego strzału. A wrogowie mają dużą celność.
bo nie mogę wybiec na przeciwko CKM''u i zdjąć go jednym

Dnia 29.04.2007 o 13:49, UMC.Hugo napisał:

co to za akcja że wybiegam na przeciwko CKM''u
dostaje kilka(naście) kulek i tak żyję i zdążę go jeszcze ściągnąć?

Ustaw sobie najwyższy poziom trudności. Wtedy ten numer nie przejdzie( chyba że masz naprawdę niezły refleks,i załatwisz obsługę CKMu w przeciągu 2 sekund.
>autorzy gier robią takie

Dnia 29.04.2007 o 13:49, UMC.Hugo napisał:

jakby sztuczne życie a wystarczy wziąć do gry trochę realizmu(i jak ktoś się postara to nie
oberwie), nie strzela się tak łatwo, trafić w przeciwnika w ruchu z 30-40 metrów to nie taka
łatwa rzecz, wiem że o tym wiecie(mam nadzieję) ale ja na to zwracam uwagę. to że ja mam trudniej
to też ma oznaczać że wróg też ma. nie tak, że ja mam celować "pół godziny" a wróg strzela
co 3-4 sekundy i trafia. ma być realizm ale nie symulator, bo to trochę przesada, po za tym
dodając realizmu wcale nie traci się akcji,

To jest niemożliwe do wykonania( przy zachowaniu akcji). Wiesz czemu? Bo wtedy gra byłaby nudna.Chodzi o to że gdyby uwzględnić takie pierdoły jak rozrzut podczas strzału, ustawić "sensowną" celność wroga, to przeciętne starcie z np. 3 żołnierzami trwałoby z 10 minut.
Czemu tak długo? Bo ani ty, ani oni nie mogliby szybko ciebie sprzątnąć. Znów się powołam na Operation Flashpoint. Stworzono do niego mod który uwzględniał te rzeczy które wymieniłeś. Okazało się że grając naprawdę ciężko było zabić i gracza, i przeciwników, gdyż rozrzut powodował że nikt nie mógł trafić w przeciwnika. Czyli tak jak w realnym życiu: aby zabić, musisz podejść naprawdę blisko...
Przecież dokładnie to samo dzieje się w Iraku. Starcia wyglądają tak że pluton Marines siedzi przez cały dzień w jednym miejscu ostrzeliwując rebeliantów, i dopiero po ostrzale artylerii /czołgów/ lotnictwa wchodzi na teren zajmowany przez przeciwnika...zazwyczaj po to by sprzątnąć ciała.
>a jak tak bardzo chcecie akcji to zagrajcie w Serious

Dnia 29.04.2007 o 13:49, UMC.Hugo napisał:

Sama, którego można ustawić tak że nikt nie będzie narzekał na poziom trudności, a akcji będzie
bardzo dużo : /

Ja nie chcę Serious Sama, ja chcę Cod 4 . A jeśli nadal chcesz jakiejś strzelaniny z odrobiną realistki , to spraw sobie Bia. Osadzona w drugiej wojnie światowej, zawierająca elementy taktyki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz obejrzałem ten trailer i nie ukrywam, jestem pod dużym wrażeniem , jedno wiem na pewno z tej gry akcja będzie sie wylewała hektolitrami. a co do sporów o grafice to lepiej poczekać na więcej trailerów i screenów bo ten trailer jeszcze nie pokazuje maksymalnych możliwości silnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba w sieci pojawił się pierwszy filmik z Call of Duty 4. Ale trzeba przyznać, że ta gra będzie wypasiona, cokolwiek by to nie było. No i ma być superhiperwypasek gierka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 22:58, lukasz11111 napisał:

Chyba w sieci pojawił się pierwszy filmik z Call of Duty 4.


No sie ukazał wczoraj i wszystkie komentarze w tym temacie odnoszą sie własnie do niego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 23:01, mike91 napisał:

No sie ukazał wczoraj i wszystkie komentarze w tym temacie odnoszą sie własnie do niego :P


No i fajnie oby na PCta i może po necie też. Ciekaw jestem co naprawde pokaże gra a nie filmik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 23:01, ProHacker napisał:

Ktoś wie na co to wychodzi? Bo mi informacja o tym raczej się o uszy nie obiła...

Założenie developerów było takie - Gra wyjdzie na trzy platformy: Xbox 360, PS3, PC. Jak to się będzie miało - zobaczymy w dniu premiery, albo jak dadzą jakiś komunikat.
Przeglądaj oficjalną stronkę, tam na pewno będą pojawiały się ciekawe newsy odnośnie gry.
http://www.charlieoscardelta.com/

20070430000726

20070430000742

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 00:08, Vormulac napisał:

> Ktoś wie na co to wychodzi? Bo mi informacja o tym raczej się o uszy nie obiła...
Założenie developerów było takie - Gra wyjdzie na trzy platformy: Xbox 360, PS3, PC. Jak to
się będzie miało - zobaczymy w dniu premiery, albo jak dadzą jakiś komunikat.
Przeglądaj oficjalną stronkę, tam na pewno będą pojawiały się ciekawe newsy odnośnie gry.
http://www.charlieoscardelta.com/



Według mnie ta część wyjdzie tylko na PC a następna na Xbox''a 360 i PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działa tylko to forum nie lubi długich linków. Nie wszystkie znaki się kopiują po naciśnięciu na link. Dokładnie to wystarczy dodać tylko ostatni symbol "}". Wtedy wszystko będzie grało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 14:43, Carl92 napisał:

Jeśli tak gra będzie wyglądać to gra będzie hitem murowanym. Mam takie przeczucie, że przebije
serie Delta Force.


jak dla mnie dawno przebiło ;] ale nie jestem na tyle dojrzałym graczem by pamiętać czasy świetności tej serii ;p

mam nadzieję że ta część znowu nie zniknie z naszych komputerów ;/ jak sie tak stanie to będę słał producentowi maila że oszaleli ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh... pewnie CoD4 wyda znowu Lem. Jak tak się stanie to makabra - tytuł nie będzie miał żadnej reklamy itp., a jego cena nigdy się nie zmniejszy. Popatrzcie na CoD2 - gra nadal oficjalnie kosztuję 100 zł (na Allegro około 70 zł), a gra ma już dwa lata. Taki CD Projekt/Cenega na pewno wydałyby tą grę w tańszej serii (Platynowa - CDP, SuperSeller - Cenega).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować