Zaloguj się, aby obserwować  
Darkstar181

Call of Duty 4: Modern Warfare

9450 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2008 o 22:11, Araondoion napisał:

z MP5 zapewne poleci krzywo, a nie w linii prostej :P

Coś mi się wydaje, że możesz mieć rację. Może nie tyle krzywo :), co po prostu chodzi o skupienie kul w celu. Myślę, że im większy zasięg tym więcej kul dochodzi celu, a nie się z nim mija o włos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 22:26, Melchah napisał:

> z MP5 zapewne poleci krzywo, a nie w linii prostej :P
Coś mi się wydaje, że możesz mieć rację. Może nie tyle krzywo :), co po prostu chodzi o skupienie
kul w celu. Myślę, że im większy zasięg tym więcej kul dochodzi celu, a nie się z nim mija
o włos.


Może i tak bo to często się czuje jak strzela z P90 z tłumikiem. Broń ma wtedy mniejszą donośność bo część mocy pocisk traci w tłumiku i kula spada przed podeszwy przeciwnika :P Ja czuję różnicę z tłumikiem lub bez. A skupienie pocisków to dla mnie "Celność" a nie "zasięg" więc z drugiego końca mapy z P90 nikogo nie zabijemy bo kule "nie dolecą" do wroga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, celna (nomen omen ;)) uwaga.

Edit: Gdyby mieć czas i znajomego to można zrobić proste testy na jednej z dużych map MP i naparzać do siebie z różnych odległości i różnych broni, z dodatkami lub bez i po prostu sprawdzić jak one wpływają na celność i zasięg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 22:51, Melchah napisał:

Edit: Gdyby mieć czas i znajomego to można zrobić proste testy na jednej z dużych map MP i
naparzać do siebie z różnych odległości i różnych broni, z dodatkami lub bez i po prostu sprawdzić
jak one wpływają na celność i zasięg.


P90 z tłumikiem to tylko w pomieszczeniach bo zasięg to ma mniejszy niż MP5. Teraz to na zmianę latam z MP5 i P90. Wole jednak MP5 bo ma wszystko minimalne lepsze od szybkostrzelności co ma drugorzędne znaczenie. Pamiętam jak prułem z P90 z tłumikiem na średnią odległość, nawet nie drasnąłem 50 pociskami. Pierwszy pocisk (najcelniejszy w założeniu) prawdopodobnie nie doleciał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie mi sprawdzić jak to jest w końcu z tym P90, bo właśnie odblokowałem :). Miałem to już w garści, bo od zabitych, ale co to za zabawka, jak za chwilę Ci ją zabiorą, hehe... Teraz mam na stałe. W meczu jeszcze nie próbowałem, zrobiłem sobie tylko przebieżkę na pustej mapie. Jak na karabinek szturmowy to nie jest to złe żelastwo, choć mam sentyment do MP5 (trochę się z tym biegało, a w DM na mapie typu Shipment to wręcz obowiązkowe wyposażenie :)). Wygląda na to, że na otwartą przestrzeń nie ma co z tym wychodzić, ale dzięki przesadzie można wziąć jako wyposażenie dodatkowe i na sporych mapach połączyć w użyciu z takim np. RPD z uchwytem ;)

Niedługo zacznę latać z RPG na plecach. Jest wyzwanie, żeby utłuc dwóch lub więcej ludków za pomocą tego żeliwa. Nie wiem jak ja trafię z tego cokolwiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do znawców gry: dopiero dziś zacząłem grać w singla tej gry i mam do Was pytanie:
a) czy kiedykolwiek gra Wam się wywaliła do Windowsa?
b) czy kiedykolwiek gra podczas akcji się Wam zawiesiła? (obraz się zamraża i słychać tylko dźwięki)
c) czy w misji snajperskiej, gdy patrzyliście na towarzysza broni, gra przycinała tak strasznie, że nie dało się grać?
Ponieważ:
a) Podczas wczytywania poziomu miałem wyrzut do WIndowsa w trakcie, gdy pasek doszedł do końca i film przemieniał się w grę
b) Trzy razy podczas misji snajperskiej miałem zawiechę gry i musiałem robić reset
c) W misji snajperskiej pod koniec miałem tak, że gdy patrzyłem na towarzysza, cięło pewnie kilka klatek na sekundę. Po ponownym załadowaniu poziomu nie miało to miejsca.
Czym może być to spowodowane? Bo jeśli gra ma do tego tendencję, to OK. Ale jeśli nie, to coś musi być nie tak z kartą graficzną. Bowiem mam podkręconego GF 7900GS i słyszę, jak podczas akcji wentylatorek wchodzi na wyższe obroty. Może za dużo od niego wymagam? Nadmienię, że detale na maksa wraz z AAx2 i AF.
Szkoda mi tylko gry, bo mało która mnie tak wciąga, a szczerze mówiąc trochę przez te zwiechy straciła w moich oczach i ciężko jest się ponownie wczuć w akcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a) Nie
b) Nie
c) Nie

Z żadnym z tych problemów się nie spotkałem, a uwierz mam kompa gorszego o wiele o twojego, co za tym idzie gram na najniższych detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkie trzy pytania: nie, nigdy żadnych komplikacji z tą grą.

Podkręcanie nie jest dobrym pomysłem o ile naprawdę dobrze nie zna się swojego sprzętu i nie wie ile można wycisnąć z komponentów, żeby wszystko ze sobą współgrało. Skręć tego GSa z powrotem na wartości domyślne, zmniejsz trochę detale w grze i sprawdź jak się wtedy będzie chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 00:23, Melchah napisał:

Niedługo zacznę latać z RPG na plecach. Jest wyzwanie, żeby utłuc dwóch lub więcej ludków za
pomocą tego żeliwa. Nie wiem jak ja trafię z tego cokolwiek :)


Czasami lata "dokładnie" ale częściej jak chce :D Nie wiem jak w "Black Hawk Down" Somalijczycy zestrzelili te dwa heli :D. RPG już podziękuje. Mam z nią achivmenta i więcej nie chce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 13:42, Kerigun napisał:

Czasami lata "dokładnie" ale częściej jak chce :D Nie wiem jak w "Black Hawk Down" Somalijczycy
zestrzelili te dwa heli :D. RPG już podziękuje. Mam z nią achivmenta i więcej nie chce :D

A ja właśnie nie mogę tego wyzwania zrobić. Z trudem jednego tym szajstwem zabijam, a co dopiero dwóch. Tym trzeba bezmała bezpośrednie trafienie zaliczyć by zabić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 13:42, Kerigun napisał:

> Niedługo zacznę latać z RPG na plecach. Jest wyzwanie, żeby utłuc dwóch lub więcej ludków
za
> pomocą tego żeliwa. Nie wiem jak ja trafię z tego cokolwiek :)

Czasami lata "dokładnie" ale częściej jak chce :D Nie wiem jak w "Black Hawk Down" Somalijczycy
zestrzelili te dwa heli :D. RPG już podziękuje. Mam z nią achivmenta i więcej nie chce :D

Ha :). Kiedyś już próbowałem z tego strzelać (kiedy zaczynałem grać i badałem co z pierwszego dodatku może się przydać). Ni cholery, nie mogłem z tego nic trafić, a ludzie się śmiali, więc podziękowałem, hehe...

Co do P90 to muszę powiedzieć, że fajna pukaweczka. Pruje się z tego aż miło :). Właśnie pobiegałem trochę na mapie Pipeline (jeszcze mi się ręce trzęsą od adrenalinki :)) i muszę powiedzieć, że o ile tak się dobiera teren, żeby kontrolować chociaż kilkanaście metrów wokół siebie i żeby było gdzie się schować w razie ostrzału to naprawdę fajna kosa z tej broni. Głównie za sprawą szybkostrzelności. Niezłe, niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 14:53, Melchah napisał:

Co do P90 to muszę powiedzieć, że fajna pukaweczka. Pruje się z tego aż miło :). Właśnie pobiegałem
trochę na mapie Pipeline (jeszcze mi się ręce trzęsą od adrenalinki :)) i muszę powiedzieć,
że o ile tak się dobiera teren, żeby kontrolować chociaż kilkanaście metrów wokół siebie i
żeby było gdzie się schować w razie ostrzału to naprawdę fajna kosa z tej broni. Głównie za
sprawą szybkostrzelności. Niezłe, niezłe.

Dokładnie. Ja zacząłem z nią wczoraj grać. Zrobiłem z nią tzw. cichą klasę. Czyli P90 z tłumikiem, zakłócanie UAV, granaty dymne. Zarąbiście się z tym gra ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 14:00, kolektor napisał:

A ja właśnie nie mogę tego wyzwania zrobić. Z trudem jednego tym szajstwem zabijam, a co dopiero
dwóch. Tym trzeba bezmała bezpośrednie trafienie zaliczyć by zabić ...


Ja tym kiedyś helikopter zestrzeliłem. A achivmenta to mam z ustawki. Przez 5 minut ginąłem tłumacząc człowiekowi z USA, Serbii i Angli by się nie zabijać bezmyślnie tylko się dogadać i achivmenty porobić :D Jeden se headshooty porobił i potem pomógł.

A co do Cichej klasy to mam MP5 z tłumolcem, Anty UAV i Ciacha sza :P Do tego 3 fragi. Taka klasa wymiata zwłaszcza na HardCore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 13:42, Kerigun napisał:

Nie wiem jak w "Black Hawk Down" Somalijczycy
zestrzelili te dwa heli :D. RPG już podziękuje. Mam z nią achivmenta i więcej nie chce :D



Co do Black Hawka to dzis 21 na polsacie pozycja obowiazkowa dla wsyztskich fanow walk miejskich i marines,a co dopiero dla nas zacieklych fanow CoD4:)

Nie wiem jak wy ale mnie dzis o 21 niema:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 16:27, FerraEnzo napisał:

> Nie wiem jak w "Black Hawk Down" Somalijczycy
> zestrzelili te dwa heli :D. RPG już podziękuje. Mam z nią achivmenta i więcej nie chce
:D


Co do Black Hawka to dzis 21 na polsacie pozycja obowiazkowa dla wsyztskich fanow walk miejskich
i marines,a co dopiero dla nas zacieklych fanow CoD4:)

Nie wiem jak wy ale mnie dzis o 21 niema:)


Mnie tak samo uwielbiam ten film zresztą jak wszystkie wojenne :)

Araondoion===>powiedz co tam jest nierealistycznego ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh, ogladalem to dawno, ale o ile sobie przypominam pekalem ze smiechu przy tych idiotyzmach ;p z tego co pamietam wspaniali niezniszczalni marines zasypywani miliardem kul, kazdy z nich wart 10 terorystow, licza kazdy naboj, dokladnie celuja. typowy amerykanski styl, patos, gornolotnie przedstawiona wojna, USA jest super reszta zla, nastawiony na efekty nie realizm... np. mieli do dyspozycji chyba te karabiny maszynowe z helicoptera ale ch w ogole nie uzyli, no i somalijczycy strzelac nie umieja, amerykanski patriotyzm ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 16:40, Araondoion napisał:


Tyle że ten film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach.
Np. ten motyw z dwójką żołnierzy którzy chcieli sami osłaniać zestrzelony śmigłowiec. Amerykańskie do bólu?
Nie. Tak było naprawdę. Ci dwaj zostali pośmiertnie odznaczeni Medalem Honoru.
Jeden żołnierz USA warty 10 Somalijczyków?
Straty mówią same za siebie:
USA -18 zabitych, 73 rannych
Somalijczycy-ponad 1000 zabitych, ponad 3000 rannych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować