Zaloguj się, aby obserwować  
Darkstar181

Call of Duty 4: Modern Warfare

9450 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2009 o 16:48, szypek26 napisał:

> Jeśli kolega ma nadal na dysku tą twoją gre, to idź do niego i skopiuj CDkey, który
jest
> zapisany w opcjach.
Ee...?


źle zrozumiałem:P sorry. Wydawało mi sie, że ty mu porzyczyłeś CoD i on ci oddał bez książeczki, a jest na odwrót:P Nieważne:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 14:43, KAROLMACIEJ napisał:

Mimo, że zebrałem wszystkie 30 laptopów w kampanii, to opcja "cheaty" jest nadal nieaktywna.
Czemu?

Opcja jest aktywna dopiero po ukończeniu kampanii, więc jeżeli uzbierałeś laptopy za pomocą słynnego błędu (respawnujący się laptop w jednej z misji) to nic dziwnego, że nie możesz ich użyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 14:52, Darkstar181 napisał:

Opcja jest aktywna dopiero po ukończeniu kampanii, więc jeżeli uzbierałeś laptopy za
pomocą słynnego błędu (respawnujący się laptop w jednej z misji) to nic dziwnego, że
nie możesz ich użyć.


Nie, uzbierałem ze wszystkich miejsc, w ogóle nie słyszałem o żadnym respawnującym się laptopie, gdzie on jest? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2009 o 15:19, KAROLMACIEJ napisał:

Nie, uzbierałem ze wszystkich miejsc, w ogóle nie słyszałem o żadnym respawnującym się
laptopie, gdzie on jest? :P

To podobno zostało już poprawione w jakimś patchu :P Bo raz chciałem z tego skorzystać i raz był a w patchu potem go nie było xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 21:34, Adeq napisał:


> Nie, uzbierałem ze wszystkich miejsc, w ogóle nie słyszałem o żadnym respawnującym
się
> laptopie, gdzie on jest? :P
To podobno zostało już poprawione w jakimś patchu :P Bo raz chciałem z tego skorzystać
i raz był a jak zainstalowałem patcha to potem go nie było xd

EDIT: Napisałem to tak, że sam nie zrozumiałem xD
EDIT2: EDit sie kopie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spatchowałeś grę ? Zrobiłeś update''a Punk Buster ? Jeśli nie, zrób to. Jeśli problem nadal pozostanie, cóż ... trzeba czekać i próbować aż do skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 21:49, KŁEJK napisał:

Spatchowałeś grę ? Zrobiłeś update''a Punk Buster ? Jeśli nie, zrób to. Jeśli problem
nadal pozostanie, cóż ... trzeba czekać i próbować aż do skutku.

Moja wersja gry to 1.0.549, więc widzę, że potrzebuję patcha. Czy istnieje patch podnoszący CoD do aktualnej wersji, znaczy zawierający wszystkie poprzednie patche ? Jeśli tak to czy ktoś może podać link ? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że wiele osób ma problemy z grą w multi, toteż postanowiłem napisać taki mini FAQ.

1. Jeśli zamierzasz pierwszy raz zagrać w multi, musisz się liczyć z tym, że na swojej drodze możesz napotkać wiele problemów.
Żeby ich uniknąć, zaraz przed rozpoczęciem sieciowych potyczek ściągamy najnowszego patcha. Obecnie jest nim łatka o oznaczeniu 1.7. O grze bez uprzedniego spaczowania, możecie jedynie pomarzyć.
Jako, że patch 1.7 wymaga do instalacji patcha 1.6, musimy pobrać dwie łatki.
Do pobrania plików osobiście polecam stronkę www.gamershell.com. Linki podaję poniżej :

patch 1.6 - http://www.gamershell.com/download_27186.shtml
patch 1.7 - http://www.gamershell.com/download_28304.shtml

Instalacja łatek nie powinna przysporzyć nam problemów.

2. Ok, macie grę spaczowaną do najnowszej wersji. Zadowoleni ? :)
Niestety, musicie jeszcze wykonać jedną czynność. Chodzi mianowicie o zaktualizowanie Punkbustera, czyli programu, który stara się tępić niewiernych ( czytaj cheaterów ). Że czasem mu to nie wychodzi to inna bajka.
Ale do sedna. Wchodzimy na stronkę www.evenbalance.com , z listy gier znajdującej się poniżej wybieramy CoD4. Następnie zjeżdżamy na dół strony, gdzie powinniśmy znaleźć olinkowany napis PBSETUP. Oczywiście kilkamy. Powinniśmy zostać przeniesieni na stronę o nagłówku "SUPPORT". Jeśli macie go przed oczami, to trafiliście pod właściwy adres. Następnie musicie zjechać mniej więcej do połowy strony, gdzie znajdziecie tabelkę z obsługiwanymi systemami operacyjnymi. W zależności, który posiadamy, wybieramy odpowiadający mu link.
Potem tylko musimy przepisać kod z obrazka i zatwierdzić pobieranie pliku.
Sposób, w jaki należy grę zaktualizować, macie podany stronkę wcześniej. Moim zdaniem nawet Ci, którzy nie są z angielskim za pan brat, nie powinni mieć problemów z wykonaniem tej czynności.
Jeśli jednak, to pytajcie bez krępacji.

Proponuję także instalację najnowszych sterowników do karty graficznej.

A teraz czas na najczęściej zadawane pytania i najpowszechniejsze problemy.

1. "Mam problem. Ni z tego ni z owego Cod nagle zaczął mi pokazywać iż mój klucz jest obecnie używany i nie mogę połączyć się z serwerem. Wie ktoś czy mój cd-key został zhackowany (albo cuś) czy to jakiś bug gry? I co z tym ewentualnie zrobić."

Jest to jeden z tych błędów, które potrafią wywołać panikę u najbardziej zrównoważonego gracza.
Wbrew pozorom jest on niegroźny. Chodzi po prostu o to, że przez błąd wynikający z problemów z łączem, tracimy połączenie serwerem. Nie będę tutaj rzucał profesjonalnym słownictwem, bo nie o to tu chodzi. Powiem to najprościej jak potrafię - serwer "myśli", że cały czas na nim gramy, kiedy w rzeczywistości zostaliśmy z niego wyrzuceni. Metoda ? Odczekać kilka minut - problem sam się rozwiąże.

2. "Czy ktoś może mi pomóc w pewnym problemie? Otóż nie mogę grać w CoDa 4 przez internet. Po prostu nie wyświetla mi serwerów. Mam oryginalną grę oczywiście. Nie dawno instalowałem wszystkie patche i nic wczoraj znów zainstalowałem grę, ale bez patchy i nic. Mój kolega nie instalował żadnych patchy i gra śmiga przez neta. Kupił taką samą wersję. Proszę o pomoc!!!! Tak bardzo chciałbym zagrać przez internet. Może zainstalować Xfire?"

Kolejny częsty błąd.
Przyczyny mogą być przeróżne, dlatego ciężko jest podać sposób rozwiązania tego problemu. Osobiście polecam instalację X-Fire i korzystanie ze stronki www.gametracker.com. Bez problemu znajdziemy tam serwer dla siebie.

3. "Mam problem,gra mi się wywal po 5 minutach gry w sieci, w singlu nie, "wystąpił problem z aplikacją iw3mp.exe". Ten sam problem mam we Frontlines, ale nie w CS 1.6, wiecie co zrobić? "

"Iw3sp.exe, iw3mp.exe - o co chodzi?

Jest to błąd, który pojawił się już w demie, a jego ominięcie jest identyczne, jak przy wersji demonstracyjnej. Naprawa jest dziecinnie prosta i nie wymaga wiele pracy.

Wchodzimy do katalogu z grą, dokładniej do ".../Call of Duty 4 - Modern Warfare/miles", wyszukujemy plik "mssmp3.asi" i zmieniamy jego nazwę na "mssmp3.bak". Teraz wszystko powinno już sprawnie działać."
by fifomaniak

4. "Mam problem jak gram w COD''a To po jakimś czasie gra się zawiesza obraz staje i nie ma dźwięku nic się nie da zrobić poza alt+crtl+delete;p znajomi mowią mi że jak mowie na ts że COd mi sie zawiesza to mówią że mam ping 999."

Ekhem 3 rzeczy.
1. sprawdzić i przeinstalować sterowniki grafiki
2. sprawdzić i przeinstalować sterowniki dźwięku (zapomniana przez wielu sztuka)
3. przeinstalować DirectX.
by Archanos

5. "Cholera, coś mi sie z CoD4 porąbało. Kiedyś chodziło mi bez zmulenia na najwyższych detalach, wszystko na max. A teraz obojętnie na jakich ustawieniach zawsze po chwili mi sie wiesza."

Pobierz EVEREST''a - sprawdź, może masz zbyt dużą temperature poszczególnych podzespołów bazowych.
by Tokix.

6. "Mam problem. W coda4 gram już od dawna i mam 55level - standard, do tej pory chodziło wszystko cacy, ping 40-90. Kupiłem router (bo braciak chciał neta w swoim pokoju także) no i nagle wszystko się zepsuło, mam neta 1MB , router radiowy i niestety ping sięga od 300-999 !!! czemu? wcześniej tak nie było. Co może tym skutkować, mody jakieś, nie wiem poradźcie."

Jeżeli masz router i kilka kompów w domu, to odpowiedź nasuwa się sama - podczas użytkowania sieci przez kilka komputerów jednocześnie łącze się przeciąża, co skutkuje obniżeniem transferu, i wywołaniem tzw. lagów.

Okej, to by było póki co tyle. Przejrzałem cały temat, wybrałem najczęściej występujące błędy i postarałem się w miarę jasno przedstawić metody ich rozwiązania.
Jeśli mimo wszystko nie potrafisz poradzić sobie ze swoim problemem, opisz go tutaj - razem dojdziemy do jego rozwiązania.

Na zakończenie chciałbym poprosić moderatora o przypięcie tego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem. Wie ktos moze o co chodzi? Otoz mialem format jednego dysku i po formacie usunely sie cd-keye w grze. Ok wchdze w opcje MP ale okazuje sie ze nie jak jest 5 rubryk dla cyfr i liter, to do tej pierwszej nie moge nic wpisac :/ Do reszty moge z wyjatkiem tej pierwszej i przez to nie moge zagrac na MP. Moze ktos wie ocb? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 22:26, Rambowski napisał:


eee, trochę chaotycznie to napisałes, ale zrozumiałem :) w takim wypadku usuń fizycznie całą grę (zabezpiecz sobie tylko profile) i zainstaluj od nowa. Jesli to nie pomoże, kontaktuj się z pomoca techniczną albo z nami może coś się wymyśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie wpisywałeś tego klucza przy instalacji? Ja miałem tak, że jak przy instalacji wpisałem, to już potem nie musiałem tam wpisywać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 10:41, Rambowski napisał:

Karolmaciej: tak wpisywalem, ale napisalem ze po formacie sie usunal.


Ale jak to? Robiłeś reinstalkę systemu i nie usunąłeś gry z dysku? Przecież trzeba to zrobić, bo wszystkie wpisy do rejestru itp. się wymazują a zatem bardzo prawdopodobne że gra nie będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodam, że przy takim manewrze nawet statystyki kasuje :D bo włączamy grę i ona nie może dobrać sobie cd-key do profilu to ci zeruje poziom :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gdzie zadać to pytanie, lecz sądzę, że tutaj najbardziej pasuje. Możecie mi polecic jakąś dobrą stronę o całej serii Call Of Duty? Pytam tutaj, ponieważ nie ma tematu o całej serii CoD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 13:57, Robak 007 napisał:

Nie wiem, gdzie zadać to pytanie, lecz sądzę, że tutaj najbardziej pasuje. Możecie mi
polecic jakąś dobrą stronę o całej serii Call Of Duty? Pytam tutaj, ponieważ nie ma tematu
o całej serii CoD.

www.batalion.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Mam CoD4 na PS3 i kiedy gram na multi gra nie dodaje mi leveli. Tzn. exp normalnie wchodzi i levele niby tez, ale to nic nie daje bo przy tworzeniu własnej klasy nie mogę wybrać broni, które powinienem mieć już odblokowane pare leveli temu. Jeśli ktoś też miał taki problem i sobie jakoś z nim poradził to proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować