Zaloguj się, aby obserwować  
Darkstar181

Call of Duty 4: Modern Warfare

9450 postów w tym temacie

Dnia 13.06.2009 o 11:04, yamakas2009 napisał:

ja mam zaś problemy z pingiem .żeby grac przez neta trzeba chyba 40-60 , a ja mam
240 . poradzicie coś ???


Wyłącz ściąganie wszystkich plików. Spróbuj wejść na inny serwer (często tak jest, że np. na serwerach w USA Polacy mają pingi rzędu 200), najlepiej Polski albo jakiś inny, stosunkowo blisko nas. (Niemcy, Holandia itp.) Jakie masz łącze internetowe? Minimum to chyba 512 kbps, ja na takim gram. Nie trzeba mieć wcale pingu 40 - 60, ja mam rzędu 100 - 110 i gram dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2009 o 11:04, yamakas2009 napisał:

ja mam zaś problemy z pingiem .żeby grac przez neta trzeba chyba 40-60 , a ja mam
240 . poradzicie coś ???

A na wszystkich masz taki ping czy tylko na niektórych serwerach? jeśli na niektórych to może oznaczać że serwer jest daleko od polski(np USA, Kanada) albo na byle jakim hoście. Graj najlepiej na polskich albo niemieckich serwerach.Może je znaleźć dzięki http://www.game-monitor.com/ albo HLSW.Najlepiej zawsze powyłączaj programy które łącza się z internetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2009 o 16:13, blep napisał:

> ja mam zaś problemy z pingiem .żeby grac przez neta trzeba chyba 40-60 , a ja
mam
> 240 . poradzicie coś ???

A na wszystkich masz taki ping czy tylko na niektórych serwerach? jeśli na niektórych
to może oznaczać że serwer jest daleko od polski(np USA, Kanada) albo na byle jakim hoście.
Graj najlepiej na polskich albo niemieckich serwerach.Może je znaleźć dzięki http://www.game-monitor.com/
albo HLSW.Najlepiej zawsze powyłączaj programy które łącza się z internetem.


Jak wchodze do menu aby wybrać serwer ,to nic mi się nie wyświetla. a jeżeli znajde jakis to chwiele mi sie wczytuje i pisze ,ze " ping jest za wysoki (lub) za niski "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2009 o 20:46, yamakas2009 napisał:

> > ja mam zaś problemy z pingiem .żeby grac przez neta trzeba chyba 40-60
, a ja
> mam
> > 240 . poradzicie coś ???


Zawsze możesz sprawdzić ping w programach takich jak xfire czy hlsw ,tam są także wyszukiwarki do serwerów programy nie są trudne w obsłudze ,więc pewnie dasz rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolega wyjechał więc pożyczył mi CoD: MW. Nie wiedziałem czego dokładnie się spodziewać, choć słyszałem same dobre opinie. Faktycznie, gra nie zawodzi. Grywalność (tylko singla gram) świetna, grafika piękna (o dziwo mój komp na full detalach udźwignął :D) tylko szkoda że jak np nas samochodem wieźli to nie było widać naszych nóg, w końcu siedziałem nie? Ale ogólnie naprawde wspaniała gra, może sam kupie żeby na multi pograć ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2009 o 01:10, LuQeMaStEr napisał:

3. "Mam problem,gra mi się wywal po 5 minutach gry w sieci, w singlu nie, "wystąpił
problem z aplikacją iw3mp.exe". Ten sam problem mam we Frontlines, ale nie w CS 1.6,
wiecie co zrobić? "


W moim wypadku to nie pomogło, stąd proszę o pomoc. :( Bo chciałbym się w końcu nacieszyć jakimś dobrym FPS-em...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2009 o 23:14, Burszurasek napisał:

W moim wypadku to nie pomogło, stąd proszę o pomoc. :( Bo chciałbym się w końcu nacieszyć
jakimś dobrym FPS-em...

Heh, w moim też nie, i wielu innym ludziom, którzy mają zintegrowane karty dźwiękowe Realtek :P
Głównemu postowi brakuje właśnie jednej porady co do tego błędu.
O ile pamiętam, musisz wywalić domyśle sterowniki karty, i pozwolić na zainstalowanie nowych przez Windowsa. Usuń stery (panel sterowania/menadżer urządzeń/karta dźwiękowa) i po kłopocie. Mi pomogło.
EDIT : To jest jedno z oficjalnych rozwiązań problemu z forum Activision. Sam kłopot najczęściej występuje ponoć w przypadku posiadania Visty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2009 o 00:01, luq napisał:

Na początek przeinstaluj grę.


Nie pomogło. Spróbuję metodą Darkstara i dam znać, czy działa. :)

BTW : Mam XP Home Edition.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 11:14, Burszurasek napisał:

Nie pomogło... Eh, po prostu załamka.

A próbowałeś wszystkich porad pomocy technicznej po kolei ?Tryb wieloosobowy nie chce mi się uruchomić. Po kliknięciu na ikonę trybu wieloosobowego wyświetla mi się komunikat _"Program iw3mp.exe przestał działać_".

Problem "iw3mp.exe" pojawia się na komputerach wyposażonych w karty dźwiękowe zintegrowane na płycie głównej. Najczęściej są to modele Realtek i Sound Max i dla tych modeli podajemy kilka kroków ,które mogą pomoc rozwiązać ten problem. - proszę ściągnąć najnowsze sterowniki do chipsetu płyty głównej, karty sieciowej i karty dźwiękowej - proszę wyłączyć opcje "stereo mix" we właściwościach nagrywania ustawień głośności - po zainstalowaniu najnowszego sterownika proszę wyłączyć w panelu sterowania realtek "wykrywanie urządzeń w panelu przednim" (tylko karty realtek) - proszę wyłączyć wszystkie opcje do dotyczące i mikrofonu w ustawieniach sterownika i w panelu karty dźwiękowej (tylko soundmax) - proszę odłączyć mikrofon (jeżeli jest podłączony) - jeżeli mikrofon nie jest podłączony proszę podłączyć go do gniazda mikrofonowego (mogą to być jakieś stare słuchawki) - proszę zainstalować grę na innej partycji niż C: - proszę wyłączyć ew. odinstalować oprogramowanie do komunikacji głosowej (ventrillo, team speak itp) - proszę odinstalować oprogramowanie Xfire - proszę zainstalować najnowszy bios do płyty głównej - Czasem pomaga wyłączenie karty dźwiękowej w biosie i po ponownym uruchomieniu systemu windows włączenie jej z powrotem. - proszę wyłączyć oprogramowanie w tle typu gg,kaza, torrent itp - proszę ściągnąć najnowsza aktualizacje do gry wersja 1.7 (www.callofduty4.pl , lem.com.pl) - proszę ściągnąć najnowsza aktualizacje do oprogramowanie Punk Buster (www.evenbalance.com) - jeżeli Posiada pan router proszę sie upewnić ze porty niezbędne do rozgrywki sieciowej i komunikacji Punk Bustera są odblokowane i przekierowane na docelowy komputer. (TCP/UDP we/wy 28960, UDP Port 27666, zakres portów UDP 24300-24399) - proszę się upewnić czy firewall nie blokuje pakietów Punk Bustera i/lub gry. - proszę uruchomić grę jako administrator (Windows Vista) Jeżeli w komputerze posiadasz dwie lub więcej kart dźwiękowych pozostaw tylko jedna. Niektóre modemy instalują emulowane karty dźwiękowe które mogą powodować ten błąd. Windows XP: 1. Kliknij prawym klawiszem myszy na ikonę Mój Komputer i zaznacz Właściwości. 2. Przejdź do zakładki Sprzęt i kliknij na przycisk Menedżer Urządzeń. 3. W Menedżerze Urządzeń znajdź pozycje Kontrolery Dźwięku Wideo I Gier, kliknij na plus i rozwiń listę. 4. Sprawdź czy na liście nie widnieją urządzenia typu Modem, Unimodem. 5. Jeżeli widnieją kliknij prawym klawiszem na urządzenie i zaznacz wyłącz. Windows Vista: 1. Idź do menu Start i kliknij Prawym Klawiszem Myszy na opcji Komputer i wybierz właściwości. 2. Wybierz opcję Menedżer Urządzeń z menu z lewej strony. 3. W Menedżerze Urządzeń znajdź pozycje Kontrolery Dźwięku Wideo I Gier, kliknij na plus i rozwiń listę. 4. Sprawdź czy na liście nie widnieją urządzenia typu Modem, Unimodem. 5. Jeżeli widnieje kliknij prawym klawiszem na urządzenie i zaznacz wyłącz. Jeżeli używasz systemu operacyjnego Windows Vista upewnij się ze twoje ustawienia dźwięku nie są za wysokie. 1. Wejdź w Menu Start i wybierz Panel sterowania. 2. Kliknij dwukrotnie na ikonie Dźwięk 3. Znajdź domyślne urządzenie dźwiękowe. Oznaczone zielonym symbolem. 4. Kliknij na nim Prawym Klawiszem Myszy i wybierz właściwości 5. Wybierz zakładkę Zaawansowane 6. Rozwiń menu Format Domyślny zmniejsz ustawienia do 48 000 HZ lub niżej. 7. Kliknij OK. aby zamknąć panel sterowania 8. Uruchom ponownie gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, ale jeżeli mam być szczery... To teraz mi to wisi, nie po to kupuję grę, żeby później siedzieć kilka godzin nad tym, aby móc w nią komfortowo pograć. Już nawet znalazłem kupca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2009 o 00:42, Darkstar181 napisał:

Głównemu postowi brakuje właśnie jednej porady co do tego błędu.
O ile pamiętam, musisz wywalić domyśle sterowniki karty, i pozwolić na zainstalowanie
nowych przez Windowsa. Usuń stery (panel sterowania/menadżer urządzeń/karta dźwiękowa)
i po kłopocie. Mi pomogło.


Teraz mam tylko problem, bo odinstalowałem te sterowniki i nie mam dźwięku, bo Windows nie potrafi zainstalować swoich... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2009 o 13:35, Burszurasek napisał:

Teraz mam tylko problem, bo odinstalowałem te sterowniki i nie mam dźwięku, bo Windows
nie potrafi zainstalować swoich... :P

Heh :P Wyszukaj przez internet, powinno znaleźć.
Swoją drogą, to nic dziwnego, że nie działa, skoro nie znalazło tych nowych sterowników. Spróbuj znaleźć w sieci nowe, zainstalować, i dopiero wtedy sprawdzić.
Ja przez półtora miesiąca grałem w singla, tylko dlatego że nie chciało mi się poczytać postów z forum Activision :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 13:32, Burszurasek napisał:

Dzięki za pomoc, ale jeżeli mam być szczery... To teraz mi to wisi, nie po to kupuję
grę, żeby później siedzieć kilka godzin nad tym, aby móc w nią komfortowo pograć. Już
nawet znalazłem kupca.


Dla tej gry warto poświęcić trochę czasu. Zrobisz naprawdę głupio sprzedając ją, nie zagrawszy w sieci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2009 o 13:46, luq napisał:

Dla tej gry warto poświęcić trochę czasu. Zrobisz naprawdę głupio sprzedając ją, nie
zagrawszy w sieci ;)


A ja już podchodzę 5 raz do mulit i za cholerę nie mogę się przestawić, ktoś może mi polecieć serwery dla początkujących ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh ... nie wiem czy jest coś takiego jak serwery dla początkujących. Po prostu trzeba grać i wyrabiać sobie skilla, to normalne że, na początku dostaje się mocno po rzyci, ma słabe staty, więcej zgonów niż fragów etc etc. Trzeba po prostu grać i nic więcej. Poszperaj po serwach, pograj na różnych mapkach i sam się wczujesz w klimat. Po pewnym czasie rozkminisz z jaką giwerą i na jakiej mapce ci się najlepiej gra. Ja sam grywam [ ostatnimi czasy bardzo rzadko ] tylko na BLAMie 24/7 i na Crashu 24/7. Dokladnych ip nie chce mi się teraz szukać. ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 14:17, Bracio napisał:

A ja już podchodzę 5 raz do mulit i za cholerę nie mogę się przestawić, ktoś może mi
polecieć serwery dla początkujących ?

Nie spotkałem się z czymś takim jak serwer dla początkujących, ale mogę coś poradzić. Po pierwsze jeśli chcesz się nauczyć zabijać w CoD4 to nie graj w Search and Destroy, bo po prostu po śmierci za długo czekasz gdy mógłbyś już grać w innym trybie i poprawiać swoje błędy. Po drugie jeśli dopiero odblokowujesz sobie sprzęt i potrzeba ci dużo expa to graj w Headquarters (Sztab). Nawet jak nic nie robisz to będąc w drużynie posiadającej sztab dostajesz punkty doświadczenia. W ten sposób tryb HQ oznacza najszybsze zdobywanie punktów doświadczenia. Co do uzbrojenia to z początkowych polecam granie AK47 i MP5 - prawda jest taka, że od dnia premiery dalej są moim podstawowym wyposażeniem i naprawdę sprawdzają się w walce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.Zainstalowałem grę, próbuje uruchomić singla, a tu mi wyskakuje że brakuje pliku dll. No to przeinstalowałem i nadal brakowało. Ściągnąłem plik. Uruchamiam singla, a tu mi o płytę prosi. Multi na szczęście zaczęło działać no ale chciałbym przejść kampanię. Co może być tego przyczyną? Ewentualne ściągnięcia cracka pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować