Zaloguj się, aby obserwować  
Darkstar181

Call of Duty 4: Modern Warfare

9450 postów w tym temacie

Dnia 11.06.2012 o 14:24, luq napisał:

ciach

Kompletnie się z Tobą zgadzam. Ludzie, CoD to arcade - zwykła zręczniościówka, która ma bawić. Chcecie symulatora? Macie ArmA i OPF (tylko mi nie mówcie jeszcze, że np. BF to symulator - sam lubię BFa, ale nazywanie tej gry realistyczną, bo ma kosmiczną grafikę i system rozwalania otoczenia [przynajmniej w BC2], nie znaczy, że ta gra jest realistyczna). Ludzie, trochę mniej nerwów, wrzućcie na luz i dobrze się bawcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że odrzut (uskok broni w górę) jest stosowany w wielu grach, o mniejszym hype''ie i mniejszej popularności. Tą część IW skopało pod względem mechaniki. Ba część, serię.
Rozumiem, że G3 może zabijać jednym strzałem, bo to armata a nie broń. Jednak jeśli ktoś zabija mnie kilkoma strzałami w punkt pistoletem maszynowym, który w realu jest jednym z mniej celnych. Sorry, ale chce się wyłączyć grę z frustracji. Kolejne... IMI Desert Eagle. Facet strzela nim tak szybko, że animacja nie nadąża...

@Firefly
Co jak co, ale BF3 to obecnie najbardziej realistyczny shooter. Od OpF (IMHO najrealistyczniejsza gra FPS) różni się (oprócz technologii) tylko systemem obrażeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

k, but noone gives a fuck.

Czy na prawdę tak cięzko jest zrozumieć, że 90% ludzi nie ma pojęcia o obrażeniach broni i nawet nie chce mieć? Nikogo nie obchodzi jaki kaliber ma broń ta, tamta czy sramta, gra ma dawać frajde, a nie powodować orgazm na widok realnie odwzrowanych broni.
Btw: jeżeli dla ciebie BF3 jest realistyczny to pozdrawiam serdecznie, dużo obcowałeś z prawdziwą bronią :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Are u mad?
Tak jak Pernia napisał, jakby odrzut broni w grach (typu BF/CoD/MoH) byłby w identyczny niż w "realu", to mało kto by w to grał - jak już pisałem: CoD to arcade (BF również, ale o tym później), odrzut jest mały, ale o to chodzi, ta gra ma bawić, każdy w nią ma pograć z lolem na twarzy.
Co do BFa: pierwszy raz się spotykam ze stwierdzeniem, jakoby BF3 jest najbardziej realistycznym FPSem zaraz obok ArmA/OPF. Bro - u mad? Nie jestem fanbojem, lubię i CoDa, i BFa, ale pisanie, że BF3 jest realistyczny to jakaś pomyłka. Większość pukawek ma mały recoil (w niektórych to nawet w CoDach jest większy lol), a o zniszczalnym otoczeniu nie ma mowy (w przeciwieństwie do BC2).
Ja rozumiem, każdy ma swoje zdanie etc, no ale są pewne fakty, których przeinaczać nie wolno. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2012 o 17:33, Sigu napisał:

Chodzi o to, że odrzut (uskok broni w górę) jest stosowany w wielu grach, o mniejszym
hype''ie i mniejszej popularności. Tą część IW skopało pod względem mechaniki. Ba część,
serię.


Nie od dziś wiadomo, że ludzie, którzy zwracają na takie rzeczy uwagę, nie mają czego w serii CoD szukać ;) Tak jak powiedział kolega Firefly - to jest gra nastawiona raczej na dobrą zabawę. I to założenie wypełnia dobrze.
Podejrzewam, że wiele osób jest podobnego zdania - w końcu CoD4 jest jednym z bardziej popularnych FPSów turniejowych :>

Dnia 11.06.2012 o 17:33, Sigu napisał:

Kolejne... IMI Desert
Eagle. Facet strzela nim tak szybko, że animacja nie nadąża...


Makra albo scroll. Chyba w każdej grze można tak zrobić.

Jeśli bardzo cenisz realizm, to polecam spróbować np. AA albo ARMA. Od razu uczciwie przyznam, że nie grałem, ale te gry są przez wiele osób wymieniane jako te bardziej realistyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mad? W Call of Duty nie ma odrzutu! Jest powiększający się kwadrat ostrzały niczym w grach sprzed dekady.

Macie ciekawe podejście obrony CoD, ponieważ atakujecie grę, która została tylko raz przywołana jako przykład. Nie stanowicie lini obrony, tylko... chcecie obalić mój rant udowadniając, że moje słowa nie są trafnie dobierane? Proszę, trochę to niskie.

Czym różni się BF3 od OpF? Wymień. Ja nie zauważam wielu. Wolę pół realizmu Battlefieldów niż wtórny symulator żołnierza

~~
Jeśli już nawet chcecie się uczepić tak tego odrzutu, to Różnica między "realem", a BF3 nie jest aż tak duża. Natomiast kule penetrujące każdą ścianę... to już przestaje być zabawne i pozytywnie wpływające na grę.

Może to jednak fakt. CoD jest dla ludzi przechodzących wszystko na Easy, a granie w Sniper Elite V2 na najwyższym poziomie trudności to dla nich żart. Jeśli natomiast chce się wyzwań, to zapraszamy do BF3. Tutaj "skill" każdego headhuntera zostanie zweryfikowany przez proste zjawisko fizyczne, którym jest grawitacja.

Swoją drogą Sniper Elite V2 na najwyższym poziomie trudności nie jest trudne, jest po prostu chore. Człowiek z syndromem Touretta nie jest w stanie trafnie określić tego jaka ta gra jest ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Realizm generalnie polega na tym, że biegniesz przez 15 minut polem, pada 1 strzał. Nie żyjesz. Nic szczególnego. Armer Assault nie przypadło mi do gustu, a OpF lepiej wygląda w mojej głowie niż w rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2012 o 19:31, Sigu napisał:

Realizm generalnie polega na tym, że biegniesz przez 15 minut polem, pada 1 strzał. Nie
żyjesz. Nic szczególnego. Armer Assault nie przypadło mi do gustu, a OpF lepiej wygląda
w mojej głowie niż w rzeczywistości.


Mnie osobiście taki realizm zabiera frajdę z gry. Ja lubię dynamiczną grę, raczej małe mapy i bardziej zręcznościową rozgrywkę. Do Battlefielda tak na serio podchodziłem raz, konkretnie to do BC2. Grało mi się fajnie, jednak na dłuższą metę BF okazał się dla mnie nudny. Do 3 postaram się podejść po apgrejdzie pc, chociaż może być ciężko, bo w CoD4 mam praktycznie stały skład od kilku lat i ciężko się przerzucić na coś innego. No i wiesz, studia :>

A tak btw: mówiąc AA miałem na myśli America''s Army ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2012 o 19:15, Sigu napisał:

U mad? W Call of Duty nie ma odrzutu! Jest powiększający się kwadrat ostrzały niczym
w grach sprzed dekady.

Pograj np. z Uzi w BlOpsie czy AK47 w MW3. Ta broń ma odrzut. I jak na arcade - dość duży.

Dnia 11.06.2012 o 19:15, Sigu napisał:

Macie ciekawe podejście obrony CoD, ponieważ atakujecie grę, która została tylko raz
przywołana jako przykład. Nie stanowicie lini obrony, tylko... chcecie obalić mój rant
udowadniając, że moje słowa nie są trafnie dobierane? Proszę, trochę to niskie.

Atakujemy grę? Gdzie ja napisałem "OMFG BF i ArmA ssą pauę, CoD for ever!!!!111oneonetwo". Proszę, czytaj ze zrozumieniem. Po prostu przedstawiasz tezy, które naprawdę nie mają racji bytu, i przedstawiamy jak jest naprawdę. Tyle

Dnia 11.06.2012 o 19:15, Sigu napisał:

Czym różni się BF3 od OpF? Wymień. Ja nie zauważam wielu. Wolę pół realizmu Battlefieldów
niż wtórny symulator żołnierza

Ot choćby nieskończony sprint w BFie. Cholernie realistyczne.

Dnia 11.06.2012 o 19:15, Sigu napisał:

~~
Jeśli już nawet chcecie się uczepić tak tego odrzutu, to Różnica między "realem", a BF3
nie jest aż tak duża. Natomiast kule penetrujące każdą ścianę... to już przestaje być
zabawne i pozytywnie wpływające na grę.

Srsly? OK, strzel sobie ze SCAR-H w BFie, a potem w real-life. Nie ma różnicy, right? ;]

Dnia 11.06.2012 o 19:15, Sigu napisał:

Może to jednak fakt. CoD jest dla ludzi przechodzących wszystko na Easy, a granie w Sniper
Elite V2 na najwyższym poziomie trudności to dla nich żart.

To już śmierdzi fanbojstwem na kilometr, srsly, stop it.
PS. Skończmy temat, bo podchodzi pod offtop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o ArmA jako Armed Assault, niejako świadom tego, co pomyślisz :P
BC2 jest specyficzne i szybkie na mapach pokroju Isla Inocentes, ale aby była szybka to nie można grać w Hardcore. Natomiast w CoD jest odwrotnie. Gra staje się szybko na Hardcore, a w normalnym trybie jest wolna i mało interesująca.

@Firefly
Nie mają odrzutu! Narysuj na kartce kwadrat, a potem narysuj większy ze środkiem w tym samym miejscu. To jest "odrzut" w CoD. Narysuj kwadrat, następnie wyżej kolejny kwadrat, przeciągnij linie między środkami boków. To jest odrzut.

To co przedstawiłeś jest linią obrony. Idiotyczną i bezcelową, ale linią obrony. Ty natomiast starasz się udowodnić, że jestem w błędzie i nie wiem co mówię. Taki pokręcony sposób na udowodnienie, że to ja mam rację.

Nie strzelałem ze SCAR-H, ale strzelałem z M416, M14 EBR i Steyr AUG A3. Zauważam jednak inny problem. NIC nie odda wrażenia strzelania z broni, a to jak się strzela zależy od zamocowanych gadżecików i siły chwytu broni. W BF3 nie grałem, nie wiem jaki jest odrzut SCAR-H, ale z tego co widziałem podczas strzelania Ful-Auto celownik dość mocno ucieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dlugiej przerwie znowu dorwałem się do CoDa ale już pierwsza sesja z gierką uświadamia jak bardzo człowiek potrafi obrosnąć w tłuszcz. :P Troszkę irytuje niewielki asortyment w magazynie na początku, ale powinno być coraz lepiej, w końcu kiedyś taaakim byłem miszczem że hej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yay, ty żyjesz. :* No byłeś mistrz chociaż czasami to skrzętnie ukrywałeś. :-P Ale ogólnie miło wspominam wspólne rozwałki z tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 16:00, Tyler_D napisał:

Yay, ty żyjesz. :* No byłeś mistrz chociaż czasami to skrzętnie ukrywałeś. :-P Ale ogólnie miło wspominam wspólne rozwałki z tobą.


Ano żyję panie! :) Chociaż dużo mam na głowie i po prostu nie ma w co rąk włożyć to czasem popacze co tutaj sobie skrobiecie no i mnie natchnęło na jakiegoś fpsa. I faktycznie grało się fajno, tylko ciężko będzie to powtórzyć bo czasu coraz mniej. No i znając życie i tak być polował na Shipmenta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>No i znając życie

Dnia 05.07.2012 o 16:45, Shlafrok napisał:

i tak być polował na Shipmenta :P

Ciężko dosyć znaleźć ale jeszcze jakieś 24/7 Shipki są, ale ... Crash [ <3 ] wiecznie żywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2012 o 23:19, Tyler_D napisał:

Gra ktoś jeszcze i byłby może chętny na jakieś małe rozgrywki po sieci?


Ktoś gra i byłby chętny. Niech poda prawdopodobną datę, czas i serwer. I by się przydało więcej chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2012 o 18:17, Tyler_D napisał:

JA bym mógł podrzucić info na temat pewnego na jaki trafiłem, jest pusty zawsze gdy patrzę,
mapka to Shipment, 24/7. ;-)


Shipment 24/7? Bez Promoda? Wybaczcie, ale ja w to nie wchodze :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować