Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy 3DMark tylko dla DX10

40 postów w tym temacie

Renor Mirshann

Nick Renqvist, programista pracujący w firmie Futuremark, ujawnił na swoim blogu pierwsze informacje dotyczące nowej wersji 3DMarka, popularnego programu do testowania wydajności komputerów osobistych. Najważniejszą z nich jest ta, że uruchomi się ona wyłącznie na PeCetach z systemem Windows Vista i bibliotekami DirectX 10.

Przeczytaj cały tekst "Nowy 3DMark tylko dla DX10" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie jestem w stanie pojąć idei tworzenia tych 3DMarków. Żadna z wersji nie ukazała się w czasach, kiedy sprzęt, na którym test mógł pójść, był rozpowszechniony. Widać chcą patrzeć w przyszłóść, choć jeszcze nie mogą wiedzieć, jak będą się rozwijały komputery i czy np. programistom piszącym gry będzie się bardziej opłacało obciążyć np. RAM komputera czy pamięć karty graficznej czy też CPU a GPU. Stąd też nie wiedzą, na które podzespoły położyć większy nacisk, a tym samym - testy mogą być nieco niewiarygodne. Uważam, ze powinni zmienić swoją politykę i wstrzymywać się z pół roku dłużej z nową wersją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzesza alternatywnie inteligętnych będzie wydawać pieniądze na niepotrzebny nikomu program i się jarać, jakie to osiągi ma jego komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja tam kiedyś czytałem że nie ma wyjść dx10 a wyszedł :D
jak już gdzieś też czytalem ktos stworzył 10 pod xp
ale i tak 3dMark jest nie na mój komputer właściwie 90% nie odpali go tak jak powinno
i doliczajac fakt ze ten program jest płatny...
szkoda gadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3D mark ma za zadanie pokazać, że mamy badziewiacki komp, aby zakupić sobie nowy. Ja tam olewam każdą edycję, bo w końcu do tej edycji z Vistą i Dx10 na pokładzie to potwora potrzeba nie kompa. Pozdrawiam, Freddy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 16:53, zdunek napisał:

a ja tam kiedyś czytałem że nie ma wyjść dx10 a wyszedł :D
jak już gdzieś też czytalem ktos stworzył 10 pod xp

Nikt nie stworzył dx10 pod xp. Mógłby to zrobić tylko M$ a im to przecież nie na rękę bo gdyby pojawił się dx10 pod xp to nie kupiłbyś Visty;P za to tworzony jest obecnie "owijacz" do plików wykonawczych windy dzięki któremu będziesz mógł odpalić gry dla dx10 pod xp, Linuxem i MacOSem... jest tworzony przez paru zapaleńców ale zapewne M$ to zablokuje. Gdyby można było odpalać wszystkie gry dla dx10 pod linuxem to kto używałby jeszcze badziewnego windowsa?;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 16:56, roos- napisał:

E, nei przesadzacie deko? GF8600 juz ponizej 800zl, a do czasu wyjscia nowego 3dmarka beda
ponizej 600 pewnie...

Nie chcę krakać, ale z poprzednimi wersjami już bywało, że wyłącznie najnowsze w danej chwili dostępne karty graf. były w stanie jako tako uciągnąć najnowszego (w danym momencie) 3D Marka. Zarzucano twórcom, że na siłę wciskają w program funkcje w takich ilościach, że nijak to się ma do jakości obrazu, a szczególnie do wiarygodnych i sensownych wyników. Zarzuty zaczęły się od wersji 05, a kolejne tylko pogorszyły opinie o programie.

Wątpię więc, czy taki GF serii 8 to będzie wystarczający sprzęt, żeby sobie obejrzeć 3D Marka dla DX10 (że już pominę milczeniem fakt, jakie to idiotyczne zmieniać kartę, żeby benchmark ładnie chodził :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 16:56, roos- napisał:

E, nei przesadzacie deko? GF8600 juz ponizej 800zl, a do czasu wyjscia nowego 3dmarka beda
ponizej 600 pewnie...

Ale nawet taki laik w dziedzinie technologii jak ja widzi, że karty 8500/8600 (może za wyjątkiem JEDNEGO gts) to porażka, a nie karty. Szyny 128 bitowe, taktowania i pamięć podręczna na poziomie GF7600... generalnie różnią się chyba tylko cyferką, unifikacją vertex/shader i faktem obsługi DX10, niczym więcej. Są gorsze nawet od 7900, mimo iż kosztują tyle samo lub więcej. Tak na dobra sprawę jedyną opłacalną dla gracza z serii 8 jest któryś 8800GTS w cenie bodaj 1000 zł (czyli 200 zł więcej, a przeskok ogromny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"zespół pracował naprawdę ciężko nad nowymi, zaawansowanymi wolumetrycznymi efektami," - Zwróćcie uwagę na czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 18:00, Thoor napisał:

"zespół pracował naprawdę ciężko nad nowymi, zaawansowanymi wolumetrycznymi efektami," - Zwróćcie
uwagę na czas.



Ja tam mam zamiar kupic 8800, ale na wiste to sie jakos przerzucac nie chce, najwyzej moge miec dwa systemy, ale i to dopiero jak DX10 wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 16:56, roos- napisał:

E, nei przesadzacie deko? GF8600 juz ponizej 800zl, a do czasu wyjscia nowego 3dmarka beda
ponizej 600 pewnie...


Dołączę się do kopania leżącego. Na 8600 na 100% będzie pokaz slajdów. Zdziwię się jak na nowych animacjach 8800 GTX sobie poradzi. Zwłaszcza, że już gotowa jest seria 9 z nowymi shaderami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować