Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy 3DMark tylko dla DX10

40 postów w tym temacie

Gadanie, nie liczą się 3DM tylko fpsy w grach. :) A poza tym skąd wiecie, że nowe karty NV i ATI nie poradzą sobie z grami pod DX10? To nie jest tak jak było z DX9 - to inny produkt, szybszy i lepiej zbudowany, jeżeli można tak to nazwać, karty sobie poradzą, 8800GTX ma 60fps w jednej z wersji Crysis w rozdzielczości ponad 2xxx na 1xxx ze wszystkimi efektami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 16:56, roos- napisał:

E, nei przesadzacie deko? GF8600 juz ponizej 800zl, a do czasu wyjscia nowego 3dmarka beda
ponizej 600 pewnie...



tylko tutaj nie chodzi tylko o grafe... bo strzelam, ale 30% userów ma takie płyty główne, ramy, procki, że o takiej grafie nie ma mowy... a cena takiego zestawu to pewnie z 1,5k do 2k (dobrego zestawu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 20:09, Jack Bauer napisał:

ale 30% userów ma takie płyty główne,
ramy, procki, że o takiej grafie nie ma mowy... a cena takiego zestawu to pewnie z 1,5k do
2k (dobrego zestawu)

a ja strzelam, że 75% ''userów'' ma komputery jakie rodzice kupują im raz na trzy-cztery lata w związku z czym zawsze są w tylenie ukrywam, że kiedyś sam taki miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam program 3dMark obchodzi mnie jak zeszłoroczny śnieg :) Są inne sposoby na sprawdzenie wydajności karty graficznej...
A co do polityki ''only for Viśta'' to mnie ona nie dziwi M$ chce zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 16:35, lampak napisał:

Zupełnie nie jestem w stanie pojąć idei tworzenia tych 3DMarków. Żadna z wersji nie ukazała
się w czasach, kiedy sprzęt, na którym test mógł pójść, był rozpowszechniony.

Masz rację. Ale z drugiej strony dokładnie taka była idea całościowego benchmarka. Miał on zawierać elementy takie jakie powinny miec nadchodzące w najbliższym roku gry i to w takiej intensywności, żeby tylko najmocniejsze w danym roku komputery były w stanie wyświetlić płynny obraz w maksymalnej jakości.
W przeciwnym wypadku było się skazanym na obecne produkcje, które kompletnie nic nie mówiły o trendzie. Działo się tak ponieważ czas przygotowania dobrej gry, to ok. dwóch lat, więc gry, które miały premiere w danym roku prezentowały technikę sprzed dwóch lat, a te ambitniejsze graficznie i muzycznie, lecz prymitywniejsze pod względem grywalności były opóźnione o rok.

To dzięki 3dmarkowi udało się dowiedzieć, że GF4 Ti, stał się przeżytkiem, a FX 5xxx, był kompletną porażką. Niestety ponieważ nie było 3dmarka 2002 wszyscy dowiedzieli się o tym dopiero gdy wiele osób popełniło błędy zakupu. ;)

Dnia 30.04.2007 o 16:35, lampak napisał:

Widać chcą patrzeć w przyszłóść, choć jeszcze nie mogą wiedzieć, jak będą się rozwijały komputery

Wystarczy, że wiedzą jakie są obecne granice techniczne. Nikt nie oczekuje od 3dmarka, że będzie to gra. Wszyscy wiedzą, że jest to obrazek i dźwięk rysowany i odtwarzany przez obecny sprzęt, z użyciem tej techniki jaka jest dostępna obecnie na kartach, które w momencie premiery dostają 5000 punktów.

Dnia 30.04.2007 o 16:35, lampak napisał:

Stąd też nie wiedzą, na które podzespoły położyć większy nacisk, a tym samym
- testy mogą być nieco niewiarygodne.

Moga być, ale jak na razie sprawdzały się dość dobrze. Przeciez nie chodzi o to jaki sprzęt dostaje ile punktów, lecz o to ile dostanie w stosunku do innego.

Dnia 30.04.2007 o 16:35, lampak napisał:

Uważam, ze powinni zmienić swoją politykę i wstrzymywać się z pół roku dłużej z nową wersją.

Dla mnie to byłoby bez sensu. Mnóstwo osób, które w tej chwili wstrzymuje się z wyborem komponentów komputera (oraz firmy) czeka równiez na 3dmarka bo wiedzą oni, że benchmark ten wyciśnie ze sprzętu trochę prawdy na najbliższą przyszłość.
Nawet jezeli nie bedzie to cała prawda, to będzie to lepsze niż podejmowanie wyboru w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super, tylko po co komu te kretynskie testy? Zeby ludzie sie podniecali potem ile maja pktow itd? W grach to nie ma zadnego przelozenia... te ich durne pkty, to jest cinzka awaria...

Kolejny niepotrzebny nikomu program...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 18:41, Elendil_MODED napisał:

kupujcie 8800 gts 320: po podkręceniu otrymałem wynik o 1000 marków więcej niż ma gtx :) w
3dm 2k5



No tak, tylko jesli podkrecisz gtx to bedziesz mial bardzo dobry wynik ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 16:56, patrYX93 napisał:

3D mark ma za zadanie pokazać, że mamy badziewiacki komp, aby zakupić sobie nowy.


Dokładnie taki jest cel tego :) Coby wycisnąć od użytkownika kolejny grosz na kolejną kartę graficzną ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 22:15, Kris_bla napisał:

Kolejny niepotrzebny nikomu program...


Popieram! Program w ogóle nie odzwierciedla możliwości sprzętowych komputera, a te "punkty" nie przekładają się na wydajność... jak robiłem test czterokrotnie to za każdym razem miałem inny wynik (przy nieobciążonym kompie), różniący się np. o 300 punktów!

poza tym jedynymi fajnymi Markami są NOCNE MARKI - pozdro ziomki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:-)

Mnie to prostu smieszy jak ktos sie chwali ile to on ma pktow w 3DMarku jakims, jak to w ogole nie ma zadnego znaczenia... Nawet sterowniki robia specjalnie pod te 3DMarki... i po co? To ma byc przedluzenie meskiego EGO???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi to lotto :P
Dopóki gry, w które po prostu muszę zagrać wychodzą na XP, nie widze sensu przesiadki na Viste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 18:11, logray napisał:

Dołączę się do kopania leżącego. Na 8600 na 100% będzie pokaz slajdów. Zdziwię się jak na nowych
animacjach 8800 GTX sobie poradzi. Zwłaszcza, że już gotowa jest seria 9 z nowymi shaderami.


Jasne, tylko ze ja nie pisalem ze na 8600 bedzie 60 FPS, tylko ze bedzie mozna ten benchmark odpalic na karcie za 600zl.
To ze na tanich bedzie malo a na drogich duzo klatek, to dosyc oczywiste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 12:18, roos- napisał:

Jasne, tylko ze ja nie pisalem ze na 8600 bedzie 60 FPS, tylko ze bedzie mozna ten benchmark
odpalic na karcie za 600zl.
To ze na tanich bedzie malo a na drogich duzo klatek, to dosyc oczywiste...

Niestety na drogich też będzie mało. W wersji 06 7900GTO wysiada (dla tych którzy być może nie wiedzą, jak powstawał 3DMark06 to seria 7 NVidii była najnowsza, 8 była dopiero w zapowiedziach), na 05 było płynnie. Tak samo pewnie będzie z serią 8 pod tym nowym 3DMarkiem. Coś musi przekonać graczy do zakupienia serii 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiśta jest dziurawa, dx10 obsługiwany przez 4 karty, 3dm ciśnie każdego kompa jak może - tylko nie wiadomo po co.
tak samo co mi po grach z pięknymi efektami specjalnymi, cudowną grafiką skoro ich grywalność jest żałośnie niska. wolę odpalić jaką staroć która była miodna kilka lat temu i grać w nią kolejny raz.
i tak w tej chwili moją ulubioną grą jest cs 1.6, bo w sourcie są "garbate" modele :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować