Zaloguj się, aby obserwować  
Przestrzen

Techno - Temat Ogólny

364 postów w tym temacie

tak sobie myślę, o cvzy wy tu piszecie

przecież o rodzajach techno można napisać książkę (tak jak i o rodzajach "rocka/metalu")

jedni lubią d''n''b, jedni trance - inni trip hop, minimal, dub lub house; a innch rzeczy nie słuchają; to tak jak muzyka klasyczna - gitary brzmia inaczej a orkiestra dęta inaczej...

ktoś wspomiał o tiesto - niektóre kawałki są ok, ogólnie taki sobie; ale impreza z jego udziałem to całkiem co innego!!!

na żywo zawsze jest atmosfera; można się świetnie bawić

ja ogólnie słucham tech-house, progressive, kiedyś acid trance i goa; może być nieprzesadzone d''n''b;

ktoś nawiąże ???

dla chętnych polecam posłuchać www.di.fm lub dla tych co w temacie www.deepmix.ru/index-e.php

to tak dla przykładu

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 14:45, janusz82 napisał:

wczoraj pierwszy raz od bardz dawna włączyłem sobie wieczorem Radio Planete i słuchając tej
muzy przez prawie 2h ani jedna piosenka mi sie nie spodobała. dzisiaj juz bardzo mało robi
sie dobrego techno. wszystkie te dzisiejsze kawałki to sa oklepane, wszystko to jest to samo
tylko inny tytuł. czasem z czyms wyskoczy taki dj tiesto(choc ostatnio żadko a szkoda) albo
4 strings a tak reszta jest jest do bani. a jak jeszcze widze jak jedzie taki gościu i ma włączona
to nowa piosenkę (bodajże lalwi i remi sie to nazywa) to juz mam normalnie dość. głupszej piosenki
juz dawno nie słyszałem :P


lol, Radio Planeta i techno? czlowieku, co Ty mowisz? jakie polskie radio zagra Ci techniczny utwor? puszczaja komercyjne scierwo (za przeproszeniem) typu benassi, Kalwi & Remi (omg, co za syf- i pomyslec, ze utozsamiaja to z trancem :| ) i Sylver...chcesz posluchac PRAWDZIWEGO techno? skoluj sobie cos z tworczosci Erica Sneo, Chrisa Lieblinga, Dave The Drummer, Marco Bailey itd...ogolnie nie jarze dlaczego wszyscy utozsamiacie kazdy rodzaj muzyki elektronicznej z techno :| taka jest wlasnie kultura klubowa w Polsce- zero wiedzy :| byle by tylko byla jazda lol...u naszych poludniowych sasiadow jest duzo wyzszy poziom w klubach, ludzie wiedza o co kaman...w naszym pieknym kraju chyba nigdy tak nie bedzie...w sumie to chyba dobrze...trance, progressive i techno pozostana tylko dla niewielkiej (no powiedzmy) grupy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to bez różnicy jaki to rodzaj muzyki elektronicznej... Czy będę "lepszy" jak wejdę do klubu i powiem "to drum ''n'' bass" ?? Czy będę się lepiej przy niej bawił ? Jak kawałek jest konkretny, to mi wszystko jedno czy to house, trance czy ambient. A co do Kalwi & Remi, Benassi, to kwestia gustu. Podejście do rzeczy "skoro mnie się nie podoba, to znaczy że to ścierwo jest" jest niewłaściwe i błędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 16:41, paweusz napisał:

Dla mnie to bez różnicy jaki to rodzaj muzyki elektronicznej... Czy będę "lepszy" jak wejdę
do klubu i powiem "to drum ''n'' bass" ?? Czy będę się lepiej przy niej bawił ? Jak kawałek
jest konkretny, to mi wszystko jedno czy to house, trance czy ambient. A co do Kalwi & Remi,
Benassi, to kwestia gustu. Podejście do rzeczy "skoro mnie się nie podoba, to znaczy że to
ścierwo jest" jest niewłaściwe i błędne.


jakbys siedzial w EDM tyle co ja to bys wiedzial dlaczego to jest syf :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 18:08, Trancemorpher napisał:

jakbys siedzial w EDM tyle co ja to bys wiedzial dlaczego to jest syf :]

Widzę, że nie potrafisz uszanować gustów innych ludzi. Jeden lubi Krzysztofa Krawczyka, drugi iż to badziewna muzyka. "W EDM nie siedzę", a słucham czego chcę, słucham to co lubię. A bezpodstawne słowa krytyki, które mierzą w stronę nielubianej muzyki są dla mnie zbędne i nieobiektywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 13:12, Trancemorpher napisał:

> wczoraj pierwszy raz od bardz dawna włączyłem sobie wieczorem Radio Planete i słuchając
tej
> muzy przez prawie 2h ani jedna piosenka mi sie nie spodobała. dzisiaj juz bardzo mało
robi
> sie dobrego techno. wszystkie te dzisiejsze kawałki to sa oklepane, wszystko to jest to
samo
> tylko inny tytuł. czasem z czyms wyskoczy taki dj tiesto(choc ostatnio żadko a szkoda)
albo
> 4 strings a tak reszta jest jest do bani. a jak jeszcze widze jak jedzie taki gościu i
ma włączona
> to nowa piosenkę (bodajże lalwi i remi sie to nazywa) to juz mam normalnie dość. głupszej
piosenki
> juz dawno nie słyszałem :P

lol, Radio Planeta i techno? czlowieku, co Ty mowisz? jakie polskie radio zagra Ci techniczny
utwor? puszczaja komercyjne scierwo (za przeproszeniem) typu benassi, Kalwi & Remi (omg, co
za syf- i pomyslec, ze utozsamiaja to z trancem :| ) i Sylver...chcesz posluchac PRAWDZIWEGO
techno? skoluj sobie cos z tworczosci Erica Sneo, Chrisa Lieblinga, Dave The Drummer, Marco
Bailey itd...ogolnie nie jarze dlaczego wszyscy utozsamiacie kazdy rodzaj muzyki elektronicznej
z techno :| taka jest wlasnie kultura klubowa w Polsce- zero wiedzy :| byle by tylko byla jazda
lol...u naszych poludniowych sasiadow jest duzo wyzszy poziom w klubach, ludzie wiedza o co
kaman...w naszym pieknym kraju chyba nigdy tak nie bedzie...w sumie to chyba dobrze...trance,
progressive i techno pozostana tylko dla niewielkiej (no powiedzmy) grupy....

Wracając do tematu jedni lubią słuchać inni bawić sie przy tym. A jeszcze inni to'' i to. Kluby i muzyka elektroniczna rozwija sie w POlsce, a co mnie obchodza sasiedzi. Liczy się POlska. A tak na marginesie imprez w POlsce nie brakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja troszecfzkę już muzy przerobiłem... i powiem, nie ma co zamykać się w sztywnych ramach co do gatunków! wiadomo - jedne się preferuje inne nie...

co do imprez - zgadzam się. Chociażby ostatnie Creamfileds we Wrocławiu - zostało okrzykniętę najlepszą wyjazdową edycją (impreza pochodzi z UK - co roku tam i w jednym kraju poza UK) od początku historii tego wydarzenia (na 2 miejscu po legendarnej edycji w Liverpoolu).

ogólnie - dj z poza kraju sa zafascynowani możliwościami klubowymi w naszym kraju, atmosferą i BRAKIEM "uprzedzeń"; a ja powoli zaczynam takie dostrzegać... ale jak coś staje się coraz bardziej popularne - to traci zazwyczaj na swoim nieskrepowanym/bezstresowym klimacie.

W Polsce brakuje tylko możliwości wydawniczych takich jak na "zachodzie".

pozdro (pamięta ktoś jeszcze magazyn Plastik - wydawany swojego czasu w polsce ? red. był K.Wojewódzki :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem wielbicielem muzyki elektronicznej, preferuję club, house, techno, troszkę lżejszego trance''u. Czy ktoś może zna jakąś stronę (najlepiej po polsku, choc po ang. też może byc), które są poświęcone tematyce tworzenia muzyki elektronicznej? Sam zaczynam tworzyć w MadTrackerze 2 proste na razie kawałki, a chciałbym znalezc str. na której można by pogadac, wymienic się pogladami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 11:18, TX1 napisał:

Witam! Jestem wielbicielem muzyki elektronicznej, preferuję club, house, techno, troszkę
lżejszego trance''u
. Czy ktoś może zna jakąś stronę (najlepiej po polsku, choc po ang.
też może byc), które są poświęcone tematyce tworzenia muzyki elektronicznej? Sam zaczynam
tworzyć w MadTrackerze 2 proste na razie kawałki, a chciałbym znalezc str. na której można
by pogadac, wymienic się pogladami.


stary - jesli tworzysz, naprawde tworzysz to proponuję zainteresowac sie programem (teraz juz darmowym) ReBirth 338 v.2.0 (jakkolwiek może wersja jest inna już) produkcji teamu Propellerheads. tu go dostaniesz po rejestracji:
http://www.rebirthmuseum.com/

to jest klasyka klasyki ... i łącząc to z utworami które ewentualnie miksujesz (bez tego tez się obejdzie) masz NIEOGRANICZONE MOZLIWOŚCI !!!

wejdz w temat, zarejestruj sie i korzystaj , przykładowe utwory też tam sciągniesz ,a wszystko dzięki programowi mozesz eksportowac na *.wav -> dalej na mp3; lub same loopy zgrywać

Jesli jeszcze tego programu nie znasz ... to poznaj... powinien stac się twoją biblią muzyczna :D Pozdrawia ReVi (dj Reviver :) )


a co do dyskusji powyzej między Trancemorpherem a paweuszem: każdy słucha to co lubi i o gustach sie nie dyskutuje - wiadomo. Ale nalezy oddac honor i nie mylic każdej łupanki z nurtem techno - to chyba głownie o to T. chodziło ...

Powtórze też za Galadinem linka http://www.di.fm/edmguide/edmguide.html - tu zrozumiecie połączenia miedzy stylami muzyki

a posłychac czegoś mozecie (tu sam siebie powturzę) www.di.fm

Pozdrawiam & szacunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 15:47, Martimat napisał:

> Czyżby Drum''n''bass był jednym z rodzajów techna?

Yep! :)


Tak myślałem...:P.To najlepszy rodzaj tegoż gatunku muzycznego i ten,który naprawdę poza nu-metalem i hard rockiem lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tego słuchają bo jest rytmiczne, wchodzi w ucho i nietrzeba przytym myśleć. Nieprawda, że jest to muzyka specyficznie do tańczenia. Przecierz kiedyś ludiz tańczyli do innej muzyki np. rock''n''roll. Sam też sobie czasem posłucham dla relaksu. Pewnie niewielu z was wie, że są tez inne odmiany technopodobne, np drumm and base, Acid Techno i wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cos się spóźniłeś z tą wypowiedzią; przeciez własnie to staram sie m.in. ja wyjaśnic innym;

a 3 posty wyżej - skrót d''n''b - to drum and bass :)

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że trafiłem na znawce i konesera :)
W sumie to nieczytałem wcześniejszych postów i myślałem, że chodzi o techno dyskotykowe.
Nieźle rozbudowana ta stronka, aż sam sie zdziwiłem, że tyle tego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 17:45, Larry Laffer napisał:

Widzę, że trafiłem na znawce i konesera :)
W sumie to nieczytałem wcześniejszych postów i myślałem, że chodzi o techno dyskotykowe.
Nieźle rozbudowana ta stronka, aż sam sie zdziwiłem, że tyle tego jest.


ee tam koneser - entuzjasta raczej (bo nie lubię czegoś "nie wiedzieć XD )

stary dokształcam się w tym cały czas - posłuchałeś przykładowych kawałków (jak klikasz na diagramna rodzaj muzy - zawsze jest kilka przykładów z tytułami) ... no wypas - się naprawdę koleś natrudził nad tym projektem !!

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jednym słowem nienawidze techno, ale moge posłuchac prodigy....chociaz niewiem czy mozna to porównac do techno.....nie zebym chcial kogos urazic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować