Zaloguj się, aby obserwować  
Przestrzen

Techno - Temat Ogólny

364 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2007 o 20:52, baka3 napisał:

> Ja nie lubie techna tylko metal. :)))

nie lubie metalu, jakies typy pogrzane ostro w głowe krzycza i sie cieszysz? daj spokoj. ta
muza miesza w glowach jak widze typa w dlugich wlosach glany itd to ehh moj kumpel tak sie
ubiera troche to smieszne


Przynajmniej, żeby twozyć metal trzeba chociaż odrobiny talentu, czego nie można powiedzieć o techno! To jest dopiero pogrzana muza! Przy tworzeniu muzyki techno najbardziej się postarał ten co im zrobił komputer!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2007 o 08:21, baraborek napisał:

Przynajmniej, żeby twozyć metal trzeba chociaż odrobiny talentu, czego nie można powiedzieć
o techno! To jest dopiero pogrzana muza! Przy tworzeniu muzyki techno najbardziej się postarał
ten co im zrobił komputer!


Co ty wygadujesz ? Żeby tworzyć muzykę techno też trzeba mieć talent, nie żebym lubiał techno, ale gadasz głupoty. Jak sądzisz jaką muzykę stworzyłbyś Ty mająć super komputer ? Może było by to techno, ale tak nie udolne że lepiej nie gadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 08:21, baraborek napisał:

> > Ja nie lubie techna tylko metal. :)))
>
> nie lubie metalu, jakies typy pogrzane ostro w głowe krzycza i sie cieszysz? daj spokoj.
ta
> muza miesza w glowach jak widze typa w dlugich wlosach glany itd to ehh moj kumpel tak
sie
> ubiera troche to smieszne

Przynajmniej, żeby twozyć metal trzeba chociaż odrobiny talentu, czego nie można powiedzieć
o techno! To jest dopiero pogrzana muza! Przy tworzeniu muzyki techno najbardziej się postarał
ten co im zrobił komputer!


Nie wiesz co mówisz. Każdy gatunek muzyczny wymaga od artysty talentu... Wszyscy najlepsi djeje i tworcy muzyki elektronicznej, do której między innymi zalicza się techno, musieli ciężko pracować wiele lat, żeby osiągnąć zadowalający poziom.
Ja sam próbowałem grać, co prawda nie techno, ale trance i house i wiem jak jest trudno dobrać odpowiednie tempo, tło utworu, główny lead i zgrać to wszystko żeby ludzie na parkiecie nie zeszli z niego po liku sekundach. Nagrać coś i sklecić naprędce każdy potrafi. To samo tyczy się robienia muzyki przy pomocy komputera i specjalistycznych programów, jest troche łatwiej bo mamy dostępną bazeę wygenerowanych, gotowych sampli. Ale to nie jest takie zwykłe układanie klocków jak byś to sobie wyobrażał.
Naprawdę trzeba talentu i wprawnego ucha żeby coś stworzyć porządnego...

I nie wypowiadaj się następnym razem w taki sposób i zadaj sobie troche trudu żeby dowiedzieć się na czym polega muzyka techno i muzyka elektroniczna wogóle i że wcale nie jest to takie proste... tak samo jak nie jest wcale takie proste zagrywać jakiekolwiek rify...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 08:21, baraborek napisał:

Przynajmniej, żeby twozyć metal trzeba chociaż odrobiny talentu, czego nie można powiedzieć
o techno! To jest dopiero pogrzana muza! Przy tworzeniu muzyki techno najbardziej się postarał
ten co im zrobił komputer!


Gdzieś to słyszałem :-D. Ale fakt, techno to chyba najbardziej prymitywna muzyka. Muzyka powinna przekazywać jakieś wartości, a w techno jedyne słowa to chyba "Yeah!" i "Come on".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 14:21, squeglee napisał:

> Przynajmniej, żeby twozyć metal trzeba chociaż odrobiny talentu, czego nie można powiedzieć

> o techno! To jest dopiero pogrzana muza! Przy tworzeniu muzyki techno najbardziej się
postarał
> ten co im zrobił komputer!

Gdzieś to słyszałem :-D. Ale fakt, techno to chyba najbardziej prymitywna muzyka. Muzyka powinna
przekazywać jakieś wartości, a w techno jedyne słowa to chyba "Yeah!" i "Come on".


racja, racja! To całe techno to banalne jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 16:00, baraborek napisał:

racja, racja! To całe techno to banalne jest.


Pewnie, gdzie tu oryginalność? Banalny bit puszczany w kółko, ot całe techno. Jedyna taka muzyka, którą trawię z tego gatunku to Kraftwerk, oni potrafią stworzyć klimatyczną muzykę. Choć i od tego wolę Rammstein...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 14:21, squeglee napisał:

> Przynajmniej, żeby twozyć metal trzeba chociaż odrobiny talentu, czego nie można powiedzieć

> o techno! To jest dopiero pogrzana muza! Przy tworzeniu muzyki techno najbardziej się
postarał
> ten co im zrobił komputer!

Gdzieś to słyszałem :-D. Ale fakt, techno to chyba najbardziej prymitywna muzyka. Muzyka powinna
przekazywać jakieś wartości, a w techno jedyne słowa to chyba "Yeah!" i "Come on".


Ale chyba nigdy nie próbowaleś usiąść do prostego programu do tworzenia muzyki i nie wiesz, że to nie jest takie całkiem proste... A już na pewno nie na gramofonie... Założeniem muzyki elektronicznej i w tym też techno jest wprowadzenie słuchacza w pewien rodzaj transu, stąd też wziął się trance, ale nie mówmy o tym bo to troche inna odmiana muzyki elektronicznej... Założeniem techno jest prostota, proste dźwięki, ale najważniejsze jest ich połączenie, bass, kicki, loopy i sample. Kaszane każdy potrafi zrobić...
Zresztą wydaje mi się, że każdy słucha muzyki która mu odpowiada i się podoba... ale nie zgodzę się z twierdzeniem, że to muzyka prymitywna, ta muzyka ma wprowadzać w inny wymiar... słowa nie są założeniem wogóle muzyki elektronicznej, a tym bardziej techno... teraz nastąpiło przemieszanie gatunków i techno, miesza sie z trancem i housem...
Zresztą tak samo mógłbym powiedzieć o muzyce metalowej, gdzie kolesie w kółko wydzierają się i nie można zrozumieć o co im chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 18:57, Nat-Sem napisał:

Ale chyba nigdy nie próbowaleś usiąść do prostego programu do tworzenia muzyki i nie wiesz,
że to nie jest takie całkiem proste... A już na pewno nie na gramofonie... Założeniem muzyki
elektronicznej i w tym też techno jest wprowadzenie słuchacza w pewien rodzaj transu, stąd
też wziął się trance, ale nie mówmy o tym bo to troche inna odmiana muzyki elektronicznej...
Założeniem techno jest prostota, proste dźwięki, ale najważniejsze jest ich połączenie, bass,
kicki, loopy i sample. Kaszane każdy potrafi zrobić...
Zresztą wydaje mi się, że każdy słucha muzyki która mu odpowiada i się podoba... ale nie zgodzę
się z twierdzeniem, że to muzyka prymitywna, ta muzyka ma wprowadzać w inny wymiar... słowa
nie są założeniem wogóle muzyki elektronicznej, a tym bardziej techno... teraz nastąpiło przemieszanie
gatunków i techno, miesza sie z trancem i housem...
Zresztą tak samo mógłbym powiedzieć o muzyce metalowej, gdzie kolesie w kółko wydzierają się
i nie można zrozumieć o co im chodzi...



Nie prawda, tak naprawdę niewiele wokalistów growluje. Ale wiesz, w inny wymiar to wprowadzają różnorakie piguły na imprezach techno...Poza tym jak muzyka bez słów może przekazywać coś wartościowego?
BTW: Polecam przesłuchać to: http://isound.com/dark_funeral . W black metalu owszem, growl występuje (non stop, hehe), ale w zwykłym metalu rzadko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 14:21, squeglee napisał:

Gdzieś to słyszałem :-D. Ale fakt, techno to chyba najbardziej prymitywna muzyka. Muzyka powinna
przekazywać jakieś wartości, a w techno jedyne słowa to chyba "Yeah!" i "Come on".


A metal/punk? Bezmyślne szarpanie gitary i, że się tak wyrażę, darcie ryja przekazuje jakieś wartości? To jest jeszcze bardziej prymitywna muzyka. W epoce kamienia łupanego byli lepsi wokaliści, niż w niektórych zespołach punkmetalowych. A w przeciwieństwie do punku, techno posiada przynajmniej jakiś rytm.
Poza tym chyba nie zdajesz sobie sprawy, że muzyka wcale nie musi przekazywać żadnych wartości. Muzyka jest po to aby się odprężyć, a jak chcę się czegoś dowiedzieć, to przeczytam sobie książkę. Poza tym, jakby przetłumaczyć większość tekstów piosenek, to wyszłyby marne dialogi wyjęte wprost z brazylijskich seriali. Jak Nat-Sem napisał, tekst nie jest najważniejszy. Gdyby tak było, całą muzykę klasyczną szlag by trafił.
O Disco polo już nie wspomnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ tekst JEST ważny. Chociażby teksty Rammstein-przeszukaj net i zobacz, czy faktycznie niczego nie przekazują.
Takie piosenki jak Fauer Und Wasser czy Spring mają genialne słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 19:17, squeglee napisał:

Ależ tekst JEST ważny. Chociażby teksty Rammstein-przeszukaj net i zobacz, czy faktycznie niczego
nie przekazują.
Takie piosenki jak Fauer Und Wasser czy Spring mają genialne słowa.


Wiadomo, niektórzy nie umieją się bawić, ale tacy zawsze się znajdą i to wszędzie. Wspominasz tu o rammsteinie... Zgadzam się z Tobą jest to dobry zespół i sam kiedyś słuchałem i, a także czasami lubię posłuchać i to nie tylko Rammsteina... Na metalu się nie znam, więc nie powinienem się wypowiadać.
Osobiście jestem zdania, że każda muzyka, jaka by nie była ma w sobie coś i każdy może w niej znalexc to, co mu się spodoba... i to niezależnie od tego czy są jakieś słowa czy nie... muzyka i różne gatunki ciągle się rozwijają i potrzebna jest innowacja... Jestem tolerancyjny jeżeli chodzi o muzykę... i potrafię docenić dobry stary rock, punk, a nawte hip hop... słucham tego co mi wpadnie w ucho. Jednak nie podzielam poglądu, że muzyka techno nie przekazuje żadnych wartości, wogóle nie powinno się mówić, że taka albo inna muzyka nie jest wartościowa... w każdym gatunku jest coś unikalnego i później niektórzy to łaczą i wszystko posuwa się do przodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 19:17, squeglee napisał:

Ależ tekst JEST ważny. Chociażby teksty Rammstein-przeszukaj net i zobacz, czy faktycznie niczego
nie przekazują.
Takie piosenki jak Fauer Und Wasser czy Spring mają genialne słowa.


Jak uważasz, ale ja najchętniej słucham muzyki odrabiając lekcje lub siedząc na kompie, więc tekst tylko wtedy przeszkadza. :) Zwykle nie zwracam na niego uwagi. Gdy czasami dowiesz się, o czym jest dana piosenka słucha się jej dużo gorzej. Wyjątkiem jest rap - wtedy liczą się tylko słowa. Szkoda tylko, że rzadko mają jakiś sens... :/
Dla mnie najważniejszy jest rytm. Taki np Pakito - You Wanna Rock... po prostu chce się wstać i coś zrobić. Nawet piosenka z tekstem o d*** maryny, jeśli jest dobrze zrobiona i porządnie zaśpiewana, jest wg mnie po prostu dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się co Ty mówisz. Muzyka ma przekazywac jakieś wartości? A po co? Muzyka ma bawić i odprężać. Jeden lubi techno drugi rap, trzeci metal. Co z tego że Rammstein przekazuje cos w swoich tekstach skoro większość ludzi nie rozumie ich jezyka. A jeśli uważasz ze robienie techno to prosta sprawa to sam spróbuj, zobaczymy co C iwyjdzie, zapewniam cię ze jeden wielki shit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny rodzaj w muzyki i szybko wpada w ucho. Moim ulubieni wykonawcy tego gatunku to MBrother, Kali & Remi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 21:47, TigerXP napisał:

Zastanów się co Ty mówisz. Muzyka ma przekazywac jakieś wartości? A po co? Muzyka ma bawić
i odprężać. Jeden lubi techno drugi rap, trzeci metal. Co z tego że Rammstein przekazuje cos
w swoich tekstach skoro większość ludzi nie rozumie ich jezyka. A jeśli uważasz ze robienie
techno to prosta sprawa to sam spróbuj, zobaczymy co C iwyjdzie, zapewniam cię ze jeden wielki
shit.



Tak, ma przekazywać wartości, bo w końcu muzyka jest formą sztuki. I pewnie, lepiej trwać w niewiedzy i nie wysilać się, słuchać muzyki bez tekstu, zamiast uczyć się nowego języka.
Poza tym techno kojarzy mi się z klubami pełnymi naćpanych homoseksualistów-coś w tym stereotypie jest :-P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jesteś w młodzieży wszechpolskiej, prawda?
Jak czytam twoja wypowiedż to mam ochote skierować petycje do wielkiego R żeby zabronił korzystać z internetu osobom z IQ ponizej 15. Wiecz co? Nie załapałbyś się :] Ale co ja mówie, przecież wielki R by cię poparł. Przecież on też jest przeciwko homoseksualistom. A przecież techno słuchaja tylko homo, za to Rammsteina słuchaja prawdziwi heteroseksualni mężczyżni, tacy jak ty! A ja myślałem że społeczeństwo się rozwija, widać byłem w błędzie. Ponadto stereotypy są chore i przeważnie błędne. Tak jak ty. Jeśli ci się ta muzyka nie podoba to nie wchodż do tego tematu. Nie potrzebujemy tutaj ludzi ograniczonych. Lepiej spowrotem załóz dresik, weż bejzbola i kumpli i idż bić homo, w imię dobra ludzkości oczywiście. Żegnam i nie pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, wyraziłem swoje zdanie o homoseksualistach i już zostałem zbluzgany. Widać nawet w demokracji nie można się wypowiadać? Przepraszam, już sie usuwam, jako "chory i przeważnie błędny".
Temat jest chyba m.in. po to, żeby się w nim wypowiedzieć? I skoro uważasz, że jestem prymitywny, to co ja mam sądzić o ludziach słuchających zapętlonych basów???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jaką kto muzyke słucha nie określa jakim jest człowiekiem. Ja mam ogólne pojecie o Tobie gdyż wyraziłeś swoje błędne zdanie m.in o mnie. W demokracji mozna się wypowiadać, ale nie mozna obrażać, a to jest duża róznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2007 o 14:20, TigerXP napisał:

To jaką kto muzyke słucha nie określa jakim jest człowiekiem. Ja mam ogólne pojecie o Tobie
gdyż wyraziłeś swoje błędne zdanie m.in o mnie. W demokracji mozna się wypowiadać, ale nie
mozna obrażać, a to jest duża róznica.


Dobra, kiedy ja kogoś obraziłem? Nie nazwałem nikogo dresem (w przeciwieństwie do niektórych...).
To, że powiedziałem, że geje słuchają techno-chyba nie sądzisz, że myślę tak o wszystkich? Gdyby tak, to w Niemczech nie rodziłyby się dzieci :-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nienawidze techno, a już szczególnie polskiego, bo polski utwur techno to jest remix, remixu, remixu jakiegos Dj''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować