Zaloguj się, aby obserwować  
Przestrzen

Techno - Temat Ogólny

364 postów w tym temacie

Dnia 21.11.2006 o 19:54, Adas69 napisał:

jednym słowem nienawidze techno, ale moge posłuchac prodigy....chociaz niewiem czy mozna to
porównac do techno.....nie zebym chcial kogos urazic


to jest JEST część nuru związanego z trzonem techno :D

proponuję link jak i u kolegi :D powyżej

a taki front242 ?

szacuneczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Techno jest ok, ale prywatnie preferuję przede wszystkim house''ik ;).

A zresztą, poświęcę się i wypiszę kilku(nastu) wykonawców, z którymi moim zdaniem warto się zapoznać :)
ATB, Armand van Helden, Ron van den Beuken, Dj Tonka, Dj Tatana, DJ Tiesto, Benny Benassi, Ferry Corsten, Benjamin Bates, Fatboy Slim, Eric Prydz, Marcel Woods, Angelo Mike, Michal Lazar, Kalwi & Remi (takie 3 patriotyczne akcenty :)), Steve Angelo, Yom Trax, Rob Dougan, Roger Sanchez, Moby, Dj Jean. Ok starczy, bo potem będziecie mieli tylko dobrą muzykę :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dj Tiesto, Angello Mike Marcel Woods to grają trance i vocal trance. Kalwi&Kemi niby pod hause można zaliczyć, ale to komercja bardziej. K&R fajne nutki mają, ale teledyski to im jakiś leszcz robi bo są tak żałosne, że patrzeć się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej w Kalwim i Remi wkurza to ze niby wypuszczaja te swoje "hity" explosion i imagination a tak naprawde obydwie te nuty sa po przerobce DJ-a Theo a oni nawet nie wspomna ze to nie sa czysto ich utwory :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 10:47, Lumbago napisał:

Dj Tiesto, Angello Mike Marcel Woods to grają trance i vocal trance. Kalwi&Kemi niby pod hause


oj stary - Marcel W. to potrafi czasem przycisnąć do parkietu cięższą muza niż trance ale ogólnie :)

z wymienionych przez Loona -to preferuje (głownie za miksy - bo sami mało aż tyle nie tworzą): Ferry''ego Corsten''a, Angelo Mike''a, Marcel''a Woods''a.

Od siebie pokrewnych dorzucę: John Digweed (sety i hosting projektów Transitions); Ozgur Can, Perry O''neil (posłuchajcie utworku "Wave Force" Perry''ego w wersji Ozgura XD); i jeszcze ostatnio dorwałem Michael''a Burnsa "Forwards" - szczerze polecam.

Na razie starczy, cięższy kaliber kiedy indziej - jak to co podałem zopiniujecie .... tyle tego, ale ostatnio minimal mi podchodzi i wszystkie rodzaje progressivu & tech house :D (ktoś czai Playground Group ze Szczecina & Vi-tka? Ekipę ABC-Kru? z byłego radia? - pozdrawiam).

A - z ostatnich imprez - Sensation White - Wrocław 2006 - ktoś słyszał orginalne mixy ? interesował się?

Mnie to dzięki temu wpadł ucho (nienajnowszy utwór) Outwork & Mr Gee "Electro" - najlepiej w mixie lekko przyspieszonym - polecam !!


Miłego słuchania - szacunek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 10:47, Lumbago napisał:

Dj Tiesto, Angello Mike Marcel Woods to grają trance i vocal trance. Kalwi&Kemi niby pod hause
można zaliczyć, ale to komercja bardziej. K&R fajne nutki mają, ale teledyski to im jakiś leszcz
robi bo są tak żałosne, że patrzeć się nie da.

Bo ja nie pisałem tylko wykonawców house :). K&R w sumie to są troche disco polowcy, nie mamy takiego prawdziwego, polskiego DJ''a z prawdziwego zdarzenia (chociaz Angelo sie stara... ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mamy ich na kopy - i niektórzy sa na tyle dobrzy technicznie (umiejetności i szybkość miksowania) że wygrywaja międzynarodowe "zawody" - że tak to ujmę. Ale sa niekomercyjni i graja po klubach. Zreszta niektórzy, robią czasem muzę pod nową ksywka tylko z okazji 2 lub 3 nowych utworów, bo nie chca byc rozpoznawani - taki K&R to sobie "markę" wyrabiają, zeby kase zrobic. Szukając dobrej uzy - kierowac się nalezy wydawnictwami płytowymi głownie.

co do Angelo Mike''a - lubie to co on robi, choc sa i tacy zatwardzialcy i "znawcy" tematu, ze jego twórczośc to uważają za taką komercje ( ?! no nie :D ), że ŁOoo !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo, iż jestem zwolennikiem trance''u i ew. house''u z rzadka posłucham sobie coś naprawdę technicznego. Bardzo rzadko jednak słucham prawdziwego techno zapominając, że i ta muzyka może być naprawdę piękna. Właśnie udało mi się zdobyć .mp3 z utworem Westbam and The Love Commitee - United States of Love. Jeśli prawidzwemu fanu trance podoba się coś technicznego to znaczy że coś w tym jest :]. Nie wiem czy prawdziwym technomaniakom akurat ten kawałek się podoba, ale mnie jakoś tak urzakł :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza jest płyta tehno party >>>2003 oto jej piosenki:
1.Tomcraft - Loneliness 3:47
2.Future Breeze - Heaven Above 3:36
3.Sylver - Livin''My Live 3:34
4.DJ R.O.C.K. - Somtimes My Heart 3:32
5.Driftwood - Freeloader 3:23
6.Lasgo - Pray 3:26
7.Pinball - Stars/Out Of Europe/ 3:22
9.Moguai - You Know Y 3:56
10.Capella - U Got To Know 3:16
11.Warp Brothers - Cokane 3:33
12.Milk INC. - Breathe Without You 3:39
13.Abel Ramos - One More 3:30
14.Re-Flex - Headbangers GO! 3:44
15.Sven-R-G - Goin''Crazy 7:20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słucha ktoś z was może sensation? Wspaniałe kawałki, nagrywane raz do roku. Są w dwóch wersjach white-lzejsza odmiana i black-cięższa. Ja jestem na etapie pałowania sensation black etition 2006. Polecam wszystkim co lubia posłuchać dobrego techno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 14:25, oski007 napisał:

> a ja tam lubię energy2000
Energy jest głupie bo sie zcisza i pogłaśnia


a co według ciebie jest dobre, a może ty nie lubisz techna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanko co do tego, że Tiesto jest człowiekiem od techno :D: otóż sam artysta nawet mówi, że tworzy tylko trance. Dla wielu trance i techno to to samo :)
Dj Shog, Dj Tatana, Armin van Buuren, to ludzie, którzy tworzą tylko i wyłącznie trance. Zauważcie, że ich kawałki są troszkę wolniejsze od techna i nie są tak "łupankowe" jak techno
pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem fenomenu techno. moze mi go ktos wyjasnic?? dlaczego ludzie sluchaja techno, jakby to presley do spoly z the beatles nagrywali??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 21:15, Erton napisał:

Nie rozumiem fenomenu techno. moze mi go ktos wyjasnic?? dlaczego ludzie sluchaja techno, jakby
to presley do spoly z the beatles nagrywali??


Po prostu przyszedł do nas taki trend :) Ludzie zaczęli słuchać tej muzyki, zaczęto ją grywać na imprezach i tak już trwa to trochę. Ale zauważ, że techno ustępuje coraz częściej trance''owi i muzie house. To kolejne trendy zza granicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 21:17, haderQ napisał:

> Nie rozumiem fenomenu techno. moze mi go ktos wyjasnic?? dlaczego ludzie sluchaja techno,
jakby
> to presley do spoly z the beatles nagrywali??

Po prostu przyszedł do nas taki trend :) Ludzie zaczęli słuchać tej muzyki, zaczęto ją grywać
na imprezach i tak już trwa to trochę. Ale zauważ, że techno ustępuje coraz częściej trance''owi
i muzie house. To kolejne trendy zza granicy

trance''a tez nie kminie, house juz bardziej. po prostu nie moge dostrzec sensu w plumkaniu na jakis tam urzadzeniach, zapetlaniu glosu do nieskonczonosci i remixach starych hiciorow. jedyne techno jakie mi sie podoba to motyw z Mortal Kombat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 21:18, Erton napisał:

trance''a tez nie kminie, house juz bardziej. po prostu nie moge dostrzec sensu w plumkaniu
na jakis tam urzadzeniach, zapetlaniu glosu do nieskonczonosci i remixach starych hiciorow.
jedyne techno jakie mi sie podoba to motyw z Mortal Kombat :)


No ten motyw jest udany, nie przecze. O ile pamiętam, za tym motywem stał Scooter. A co do tranc''u mam około 60 tys. kawałków na chwilę obecną i sam nie wiem czego słuchać. Jeśli byś chciał to daj znać, podeślę Ci trochę tytułow, house''u również. :)
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.03.2007 o 21:21, haderQ napisał:

No ten motyw jest udany, nie przecze. O ile pamiętam, za tym motywem stał Scooter. A co do
tranc''u mam około 60 tys. kawałków na chwilę obecną i sam nie wiem czego słuchać. Jeśli byś
chciał to daj znać, podeślę Ci trochę tytułow, house''u również. :)
pozdrawiam

Nie no gustu juz raczej nie zmienie, tylko po prostu chce zrozumiec ludzi ktorzy tego sluchaja. i cos nie bardzo mi sie udaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować