Zaloguj się, aby obserwować  
Kukowsky

Kanał #mafia, czyli Mafia i Ktulu na IRC-u!

2192 postów w tym temacie

Dnia 15.08.2007 o 17:32, Kukowsky napisał:

1. Jaką długość jednego dnia proponujecie? 10 minut czy też 15? Przypominam, że noc będzie
trwała 5 minut, gdyż funkcyjni też muszę mieć chwileczkę dla siebie, a dodatkowo w ciągu tych
5 minut można by było przejrzeć poprzedni dzień by było można prowadzić jakieś sensowniejsze
dyskusje...

Ja jestem za 10 minutowym dniem,ze względu na ograniczenie czasu siedzenia przed komputerem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2007 o 17:32, Kukowsky napisał:

1. Jaką długość jednego dnia proponujecie? 10 minut czy też 15

Zdecydowanie 10 minut a pierwszy dzień nawet krócej

Dnia 15.08.2007 o 17:32, Kukowsky napisał:

2. Co sądzicie o tzw. "Przerwie na FM"? Jak wiemy równolegle z IM w FM odbywają się najważniejsze
momenty dnia tak, więc wypadałoby żeby gracze FM mogli przynajmniej troszkę przed 22:00 zobaczyć
sytuację panującą w FM. Proponowałbym np. 15 minutową przerwę trwającą od 21:50 do 22:05. Oczywiście
czekam na inne propozycje. ;)

Może buć - w zależności od tego ile osób uczestniczy jednocześnie w IM i FM (dla jednej osoby jest to nieopłacalne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 17:32, Kukowsky napisał:

1. Jaką długość jednego dnia proponujecie? 10 minut czy też 15? Przypominam, że noc będzie
trwała 5 minut, gdyż funkcyjni też muszę mieć chwileczkę dla siebie, a dodatkowo w ciągu tych
5 minut można by było przejrzeć poprzedni dzień by było można prowadzić jakieś sensowniejsze
dyskusje...

Zdecydowanie dziesięć minut starczy, a te pięć minut to też dobra długość, zawsze można coś zjeść na szybko bądź spełnić swoje potrzeby fizjologiczne :P

Dnia 15.08.2007 o 17:32, Kukowsky napisał:

2. Co sądzicie o tzw. "Przerwie na FM"? Jak wiemy równolegle z IM w FM odbywają się najważniejsze
momenty dnia tak, więc wypadałoby żeby gracze FM mogli przynajmniej troszkę przed 22:00 zobaczyć
sytuację panującą w FM. Proponowałbym np. 15 minutową przerwę trwającą od 21:50 do 22:05. Oczywiście
czekam na inne propozycje. ;)

Hmm... Też dobrze, każda przerwa dobra o ile nikomu się nie śpieszy ;P Piętnaście minut, to chyba tylko przejrzenie sytuacji, gdyż ciężko w tym czasie i przeczytać i coś sensownego napisać ;) Ale jeżeli w tym czasie kończy się kolejny dzień w FM - tudzież ginie jedna osoba podczas linczu i jedna podczas mordu to jak najbardziej taka przerwa jest potrzebna, bo potem po nocy siedzieć... Brr :P

Przy dobrych wiatrach gra powinna trać mm... Siedem dni, o ile w każdym linczu nie będzie remisu ;P Czyli jakieś 105 minut + 15-minutowa przerwa to dwie godziny, akurat dobry czas :) A myślę, że z listy i tak z dwie osoby odpadną, do tego kilka się może jeszcze dopisze i kilka dojdzie bez powiadomienia... Ale tak czy inaczej dużo dłużej nie będzie, jeżeli będą jakieś problemy/przyjdzie więcej osób/remisy, także ja jestem jak najbardziej za, byleby się zwyczajowo nie przedłużało do północy, bo trzy godziny to lekka przesada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 17:32, Kukowsky napisał:

1. Jaką długość jednego dnia proponujecie? 10 minut czy też 15? Przypominam, że noc będzie
trwała 5 minut, gdyż funkcyjni też muszę mieć chwileczkę dla siebie, a dodatkowo w ciągu tych
5 minut można by było przejrzeć poprzedni dzień by było można prowadzić jakieś sensowniejsze
dyskusje...

10 z opcją przedłużenia do 15 jeśli gracze o to proszą.

Dnia 15.08.2007 o 17:32, Kukowsky napisał:

2. Co sądzicie o tzw. "Przerwie na FM"? Jak wiemy równolegle z IM w FM odbywają się najważniejsze
momenty dnia tak, więc wypadałoby żeby gracze FM mogli przynajmniej troszkę przed 22:00 zobaczyć
sytuację panującą w FM. Proponowałbym np. 15 minutową przerwę trwającą od 21:50 do 22:05. Oczywiście
czekam na inne propozycje. ;)

Nie wiem czy nie wygodniej byłoby przesunąć w dniu edycji głosowanie w FM o jakieś 15 min. Ale jeśli już przerwa, to raczej 20 min - 21:45-22:05

Dnia 15.08.2007 o 17:32, Kukowsky napisał:

3. Tu pytanie tylko i wyłącznie do windowsa00...

Ależ mnie kopnął zaszczyt ^^

Dnia 15.08.2007 o 17:32, Kukowsky napisał:

W czym i jak robisz tak ładne rozkłady głosów,
że potem na tym gdzie dajemy rozkłady (zgubiłem adres, podajcie link przy okazji) wszystko
pięknie wygląda i nic się nie rozjeżdża?

To gdzie wrzucamy zwie się: http://phpfi.com/ (tak gwoli przypomnienia). A ja to robię tak:
Otwieram magiczny program o nazwie WordPad, wpisuję listę graczy i bawię się przyciskiem Tab. Gdy wszystko na ekranie wygląda pięknie, wrzucam to na phpfi. Jeżeli i tam jest ok, zapisuje. Jednak jeśli na phpfi coś się rozjeżdża, wracam do WordPada i dodaje Tab tam gdzie trzeba (bo na phpfi Tab przenosi do innych przycisków).
"Ot i cała historyja".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 23:46, windows00 napisał:

10 z opcją przedłużenia do 15 jeśli gracze o to proszą.

Przedłużania przynajmniej teraz nie planuje. To tak jakby w FM gracze prosili o wydłużenie dnia. ;]

Dnia 15.08.2007 o 23:46, windows00 napisał:

Nie wiem czy nie wygodniej byłoby przesunąć w dniu edycji głosowanie w FM o jakieś 15 min.
Ale jeśli już przerwa, to raczej 20 min - 21:45-22:05

W sumie tak, jednak teraz już nie chce wchodzić Lampkowi w plany. A przewa 15 min moim zdaniem zdecydowanie wystarczy i dłuższa ona nie będzie. Początkowo planowałem jedynie dziesięciominutową. :P

Dnia 15.08.2007 o 23:46, windows00 napisał:

Ależ mnie kopnął zaszczyt ^^

Ciesz się tym...

Dnia 15.08.2007 o 23:46, windows00 napisał:

To gdzie wrzucamy zwie się: http://phpfi.com/ (tak gwoli przypomnienia).

Dziękuje, bo właśnie linka zgubiłem. :)

Dnia 15.08.2007 o 23:46, windows00 napisał:

A ja to robię tak:
Otwieram magiczny program o nazwie WordPad, wpisuję listę graczy i bawię się przyciskiem Tab.
Gdy wszystko na ekranie wygląda pięknie, wrzucam to na phpfi. Jeżeli i tam jest ok, zapisuje.
Jednak jeśli na phpfi coś się rozjeżdża, wracam do WordPada i dodaje Tab tam gdzie trzeba (bo
na phpfi Tab przenosi do innych przycisków).
"Ot i cała historyja".

Ok, popróbowałem i zacytuje pewną panią z reklamy pewnego środka to czyszczenia plam: "To działa!".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jednak zagram ;) Chyba :P

MG: Kukowsky
Start edycji: Piątek 21:00

1. mefiperes
2. paweldomar1
3. Kafar
4. Wilk
5. Adamido
6. Adham
7. Wayzin
8. Nadrill
9. patrYX93
10. Szerszeń
11. YOUlia - niczego nie obiecuję na 100% jakby co...
12. Magwisienka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 11:28, Magwisienka napisał:

A jednak zagram ;) Chyba :P


Oby, oby. Im więcej, tym lepiej. :-)

W takim składzie można normalnie grać. Pewnie dojdzie jeszcze kilka osób- i dobrze. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie i ja się zapiszę. :)

MG: Kukowsky

1. mefiperes
2. paweldomar1
3. Kafar
4. Wilk
5. Adamido
6. Adham
7. Wayzin
8. Nadrill
9. patrYX93
10. Szerszeń
11. YOUlia
12. Magwisienka
13. Bumber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zanudzać Was zasadami w trakcie gry umieszczę tutaj wszystkie rzeczy związane z moją edycją.

1. Rozgrywkę rozpoczyna dzień rozpoczynający, który ze względu na to, że jest wstępem do całej historii trwa tylko 5 minut.
2. Każdy następny dzień trwa 10 minut i żadnych przedłużeń, ani skróceń nie będzie.
3. Po liście widzę, że mało jest osób grających w FM i IM równocześnie tak, więc przerwy na FM nie będzie. Chyba, że jeszcze grający w FM i IM dojdą.
4. Noc trwa 5 minut. Funkcyjni mają chwilkę na rozmowy, a reszta graczy może sobie przeanalizować w tym czasie poprzedni dzień, bądź też załatwić potrzeby fizjologiczne. ;)
5. Jedynie pierwszy podwójny remis oznacza śmierć dwójki lgraczy. Inne lincze remisowe oznaczają brak zdecydowania, czyli brak linczu
6. Lincze wysyłamy na priv oraz umieszczamy je także na kanale głównym. By MG było łatwiej zaznaczamy go Capsem... np. LINCZ-> KUKOWSKY. W trakcie edycji nic innego capsem nie piszemy! Jeśli głos będzie oddany tylko w jednym miejscu, bądź też te głosy będą się od siebie różnić taki głos będzie nieważny.
7. Zapisywać się! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 16:27, Kukowsky napisał:

/.../

Ciekaw jestem czy uda Ci się dokładnie odmieżać te limity czasowe. Jeśli tak, to z pewnością gra na tym zyska. Proponuję jednak, by w razie finału wydłużyć nieco czas, aby dać graczom dłuższą chwilę na dyskusję. O ile przez większą część gry merytorycznych rozmów nie ma prawie w cale, o tyle w finale jest wręcz na odwrót. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 20:28, Kukowsky napisał:

Ok, na przedłużenie finału o te 5 min mogę się zgodzić. :)

O ile taki będzie. ;)

Mam też nadzieję, że uda Ci się opanować chaos pierwszych dni. Przy takiej liczbie graczy, jaka wpisała się na listę, pierwszy i drugi dzień to będzie jeden wielki spam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może zgodnie z zasadami Kuka, dopiszę się xD

Dnia 17.08.2007 o 15:52, Bumber napisał:

MG: Kukowsky

1. mefiperes
2. paweldomar1
3. Kafar
4. Wilk
5. Adamido
6. Adham
7. Wayzin
8. Nadrill
9. patrYX93
10. Szerszeń
11. YOUlia
12. Magwisienka
13. Bumber
14. windows00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 21:58, Adamido napisał:

Sorry że się spóźniłem :|
Mam nadzieję że to się więcej nie powtórzy :|

No szkoda, szkoda, im więcej graczy tym zawsze lepiej ;) no może poza pierwszym dniem, gdzie i tak nie idzie się połapać o co biega :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 21:58, Adamido napisał:

Sorry że się spóźniłem :|
Mam nadzieję że to się więcej nie powtórzy :|

Nie tylko Ty, zaledwie o 20 minut, ale jednak:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edycja zakończyła się...

1. Bumber
2. Furrbacca
3. gothicsheep - mafia
4. Magwisienka
5. mefiperes
6. Nadrill - katani
7. PolishWerewolf - mafia
8. rick90
9. szerszeń45
10. Wayzin
11. windows00
12. WorldWar3PL
13. YOUlia

Katanim początkowo był Wayzin, jednak ze względu na dość wczesne samobójstwo rola ta została przekazana Nadrillowi.
Wygrali mieszkańcy.

http://phpfi.com/256917 - rozkład wszystkich linczów

Jak ginęli gracze?
I dzień: rick90 (mord)
II dzień: Wayzin (samobójstwo) windows00 (lincz), YOUlia (lincz) oraz Furrbacca (mord)
III dzień: gothicsheep (lincz) i WorldWar3PL (mord)
IV dzień: PolishWerewolf (lincz)

Edycja była w klimatach castingu do serialu... opinie na temat edycji napiszę jak ją przeczytam, bo w trakcie gry nie miałem za bardzo na to czasu. (jedynie linczy szukałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza edycja mafii ever, wcześniej nie miałem przyjemności z tą grą.
Jako jedyny zagłosowalem w pierwszym linczu na gothicsheepa - miałem dobre przeczucie, okazał się mafiozą. Niestety potem za moją ''odkrywczość'' zostałem zamordowany. Było super, zakochałem się w tej grze. Więcej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 22:23, Kukowsky napisał:

Jak ginęli gracze? /.../

Pominąłeś szerszenia. On także popełnił samobójstwo, a było to III dnia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować