Zaloguj się, aby obserwować  
Kukowsky

Kanał #mafia, czyli Mafia i Ktulu na IRC-u!

2192 postów w tym temacie

Hop! Hop! Hop! Ktoś ze stałych, starych graczy ma jeszcze temacik podpięty? Gramirc umarł, ale może my zmartwychwstaniemy? Zbliżają mi się praktyki w gimbazie, więc mi się na sentymenty zebrało i zatęskniłem za ciupaniem w mafię i ktulu. Z czasem na forumową kiepsko, ale jakiś wieczorek na ircową znalazłby się jak najbardziej. Inna sprawa, że musielibyśmy poradzić sobie bez gram.pl, ale to żaden problem. Kanalik na quakenecie i jazda. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tematu podpiętego nie mam, ale czasem zerkam sobie na to forum ''z ukrycia'' ;].

W sumie można kiedyś spróbować ;].

Z kwestii technicznych - czy coś poza zainstalowaną Javą jest potrzebne, aby tam wejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2012 o 21:59, Fiarot napisał:

Z kwestii technicznych - czy coś poza zainstalowaną Javą jest potrzebne, aby tam wejść?

W sumie to Java niepotrzebna, potrzebny jest jakiś klient IRC - np. mIRC, ew. można obsłużyć się Mirandą albo Chatzillą - wtyczką do Firefoxa. ;) Mógłbym poemgierzyć, aczkolwiek słabo już pamiętam IRC-a, zasady Ktulu też musiałbym powtórzyć, więc podejrzewam taka edycja po reaktywacji będzie wyglądać bardzo chaotycznie. ;)

Dnia 02.09.2012 o 21:59, Fiarot napisał:

Liqid

Andergrand jakiś czas temu przeżył zmartwychwstanie, ale długo to nie potrwało. Kanał istnieje (quakenet, #andergrand), jednak po tygodniu życia obecnie panują tam pustki. Nie mam tam uprawnień operatorskich, więc na potrzeby gry się stworzy i tak odrębny kanał. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wpisałem na pałę w quakenecie kanał #ktuli i się okazało, że tam jakieś ziomeczki się ustawiają na mafię i ktulu. Sprawiają wrażenie amatorów, jednak zawsze to jakaś pula graczy. :D Poza tym widzę, że na epicmafia.com też grają ludzie stamtąd, ale ciężko to porządnym ciupaniem nazwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2012 o 23:15, Kukowsky napisał:

Ogólnie wpisałem na pałę w quakenecie kanał #ktuli i się okazało, że tam jakieś ziomeczki
się ustawiają na mafię i ktulu. Sprawiają wrażenie amatorów, jednak zawsze to jakaś pula
graczy. :D Poza tym widzę, że na epicmafia.com też grają ludzie stamtąd, ale ciężko to
porządnym ciupaniem nazwać.

to kiedy wbijamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2012 o 23:58, kindziukxxx napisał:

to kiedy wbijamy?

Ogólnie można wbijać na quakenenet, kanał #ktulu. Teraz właśnie ludzie tam linkują do gry na epicmafia.com. Nawet to idzie jakoś. ;) Tylko konto na epicmafia.com trzeba mieć.

Link do aktualnej gry - http://www.epicmafia.com/game/1338817?password=4185312168ec71860dc454aa4286c99a5a7bdaff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weźmy się może wbijmy kilkuosobową grupką jutro około 21-szej na tego quakeneta #ktulu i stamtąd z ''tubylcami'' byśmy spróbowali coś zagrać na epicmafia.com. Ja z Kukowsky''m już wczoraj i dziś przetarliśmy szlaki ;P. A jeżeli od nas będą chętni, to można by ustawić rozgrywkę na większą liczbę graczy, co przełoży się na większą ilość indywidualnych ról ;].
Mechanika jest trochę inna, niż była u nas na ircu, ale po kilku edycjach idzie się nawet przyzwyczaić. Przede wszystkim trzeba się dobrze z tymi wszystkimi rolami zaznajomić i od razu jest łatwiej ;].

Byliby jacyś chętni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W razie czego zachęcam do założenia konta na http://epicmafia.com . Na kanał #ktulu wchodzę tak trzeci wieczór z rzędu i każdego wieczoru idzie tam zebrać ludzi do gry, więc po prostu można w wolnym czasie próbować - tamtejsi ludzi są raczej przyjaźni i z radością przyjmą każdego chętnego do gry. Granie na epicmafia.com trochę się różni od ircowego wydania - przede wszystkim jest dużo innych ról (kwestia ustawień, dużo do wyboru - nie ma kataniego, ale zamiast tego jest doktor i policjant). Gra na epicmafia ma takie zalety, że nie jest potrzebny MG, system sam wszystko ogarnia. ;)

Myślałem o założeniu odrębnego kanału, ale w sumie to mija się z celem, bo ile stąd uzbieramy grających? 6-7? Tam, co wieczór tyle osób można znaleźć na wejściu, gdybyśmy i my się zgadali to może nawet udałoby nam się uzbierać 15 graczy łącznie i dałoby radę na tym kanale w ktulu zagrać, gdyż niestety strony epicktulu.com jeszcze nie stworzono. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2012 o 22:14, Liqid napisał:

Montuj andergranda i jadziem.

Jutro masz założyć konto na epicmafia.com i stawić się na kanale #ktulu w quakenet. Dzisiaj pograliśmy parę edycji, jutro będziemy znowu. Nie przegap okazji! Na dziś skończyliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 23:00, Kukowsky napisał:

> Montuj andergranda i jadziem.
Jutro masz założyć konto na epicmafia.com i stawić się na kanale #ktulu w quakenet. Dzisiaj
pograliśmy parę edycji, jutro będziemy znowu. Nie przegap okazji! Na dziś skończyliśmy.

ja dzisiaj grałem w samą mafię i powiem że gra się super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować