Zaloguj się, aby obserwować  
Kukowsky

Kanał #mafia, czyli Mafia i Ktulu na IRC-u!

2192 postów w tym temacie

GRA: Ircowe Ktulu
Manitou: Liqid
Termin: 30.04 - środa (początek długiego ''łikendu'') - wieczorkiem

1. deih
2. Cmq
3. Kukowsky
4. SSj2 (Zależy jakim wieczorkiem ;P)
5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GRA: Ircowe Ktulu
Manitou: Liqid
Termin: 30.04 - środa (początek długiego ''łikendu'') - wieczorkiem

1. deih
2. Cmq
3. Kukowsky
4. SSj2 (Zależy jakim wieczorkiem ;P)
5. mefiperes

;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja też :)

GRA: Ircowe Ktulu
Manitou: Liqid
Termin: 30.04 - środa (początek długiego ''łikendu'') - wieczorkiem

1. deih
2. Cmq
3. Kukowsky
4. SSj2 (Zależy jakim wieczorkiem ;P)
5. mefiperes
6. Magi

;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GRA: Ircowe Ktulu
Manitou: Liqid
Termin: 30.04 - środa (początek długiego ''łikendu'') - wieczorkiem

1. deih
2. Cmq
3. Kukowsky
4. SSj2 (Zależy jakim wieczorkiem ;P)
5. mefiperes
6. Magi
7. Sam Fisher

Tylko nie przesadźcie z porą, w czwartek muszę wcześnie wstać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GRA: Ircowe Ktulu
Manitou: Liqid
Termin: 30.04 - środa (początek długiego ''łikendu'') - wieczorkiem

1. deih
2. Cmq
3. Kukowsky
4. SSj2 (Zależy jakim wieczorkiem ;P)
5. mefiperes
6. Magi
7. Sam Fisher
8. Pablo Querte

Szykuję się na nowe ssanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 22:59, demrenfaris napisał:

Historyczna edycja bez ssania ;P


Niepodawanie osobie aresztowanie ze jest aresztowana jest oczywiscie ssaniem :) Bo wiadomo ze taka osoba nie moze uczestniczyc w wymianie posazka- a skąd ona ma to wiedzieć? No chyba ze nigdy na to nie zwracales uwagi i dla Ciebie aresztowanie przez szeryfa oznacza tylko i wylacznie przeszukanie delikwenta :>

PS. Ja Cię nie obrażam publicznie przynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 19:07, Mattafixx napisał:

> Historyczna edycja bez ssania ;P

Niepodawanie osobie aresztowanie ze jest aresztowana jest oczywiscie ssaniem :) Bo wiadomo
ze taka osoba nie moze uczestniczyc w wymianie posazka- a skąd ona ma to wiedzieć? No
chyba ze nigdy na to nie zwracales uwagi i dla Ciebie aresztowanie przez szeryfa oznacza
tylko i wylacznie przeszukanie delikwenta :>

Phew, szeryf w tej edycji nie zamykał - mieliśmy nieocenionego ochroniarza. Tak więc szeryf przeszukiwał nie zamykając.

Ochroniarz nie zamyka, tylko CHRONI - ERGO osoba chroniona może uczestniczyć w wymianie posążka ;)

Proste? :)

@@Edycja Ktulu
Boję się zapisywać - jak coś wypadnie i nie stawię się na kanale mogą być trudności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propos dzisiejszej edycji:
"[22:26] <super_bizon> na kogo glosowac ? ;>
[22:26] <windows00> super_bizon: na Mattafixa!!!
[22:26] <super_bizon> Lincz > Mattafixx"


:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym wydaniu IM brali udział:
LUIGI93 - MG
LiFaR i szerszeń45 - mafia
Mattafix - katani
Falconer, SCORP, demrenfaris, super_bizon, Furrbaca, wiesniak_muu, windows00, Fiarot, Cmq, paweldomar1 - mieszkańcy

Już 2. dnia linczowania mieszkańcy zabili pierwszego z mafiozów - LiFaRa
Następnego dnia zlinczowali (przez remis) szerszenia oraz Mattafixa.

A tutaj link do dzisiejszej gry i jednocześnie mojego debiutu :)
http://www.ircowamafia.yoyo.pl/Luigi280408.txt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie zamieściłem tego w poprzednim poście, ale nie zdążyłem :)
Mogę także jutro prowadzić IM (spoko, będzie dużo lepiej). Musi się tylko zebrać odpowiednia liczba osób.
Zamieszczę listę, zainteresowanych proszę o wpisanie się :)

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LUIGI93

> Mogę także jutro prowadzić IM (spoko, będzie dużo lepiej).

Nie musisz mieć żadnych kompleksów, wcale nie było źle. Wyniki głosowania pojawiały się dosyć szybko i tak jak należy, bez żadnych pomyłek w liczeniu głosów. Nie zapomniałeś również o przypominaniu graczom o brakujących linczach oraz podaniu informacji o ilości czasu pozostałego do zakończenia danego dnia, co jest ogólnie mile widziane u MG.
Jeśli zaś chodzi o niedociągnięcia to przede wszystkim nie powielaj już więcej swojego zachowania z ''dzikim kropkowaniem'', które miało miejsce tuż przed nastaniem pierwszej nocy. Chyba nikt nie wiedział o co Tobie chodziło w tamtym momencie i właściwie prawidłowo zostałeś przez kogoś ''wyproszony'' z kanału, aby przez chwilę ochłonąć. Normalnie pisz, że zostało, powiedzmy, 10 sekund do końca dnia, potem przykładowo 5, a następnie podajesz informację o zapadnięciu nocy.
Zastanawiałem się trochę nad kwestią poinformowania innych o tym, która osoba jest katanim w momencie, gdy nastąpił lincz na nim, jednak to sobie już wyjaśniliśmy - na tym głosowaniu gra już się kończyła, więc mając na uwadze ten fakt można było to wszem i wobec powiedzieć. I tego się trzymaj ;] .
Jeżeli mogę coś doradzić to trochę więcej stanowczości podczas ogłoszenia nocy :] . W nocy gracze śpią, dlatego też jeśli ktoś po tej komendzie się odzywa to nie lękaj się upomnieć go ostrzeżeniem. Zresztą skoro już nałożyłeś przed rozpoczęciem odpowiedni system kar, tj. 2 warny = kick, to nie wahaj się do niego odwoływać gdy będzie taka potrzeba. Dyscyplina musi być! ;]

Odnośnie samej edycji może nie będzie się za bardzo rozpisywał ;] . Powiem tylko tyle, że Mattafixx miał niewiarygodnego farta przy sprawdzeniach :] . Przy okazji dodam, iż decyzja o tym, aby mógł on działać wraz z pierwszym mordem bandytów nie była moim zdaniem błędem, gdyż leży to w gestii MG. Ostatniego dnia zaś znudzeni Furrbacca i windows00 w oryginalny sposób starali się ''rozruszać'' edycję wmawiając innym, że tak naprawdę to Mattafixx jest partnerem LifaRa, a nie szerszeń45 :] . Miałem ubaw po pachy czytając ich posty, chociaż jeszcze bardziej rozbawili mnie gracze, którzy wzięli to całkiem na serio :D . Najlepszy był super_bizon dając im wiarę bez żadnego ''ale'' ;P . Rozmawiałem już z nim o tym i mam nadzieję, że w kolejnych edycjach będzie bardziej uważnie czytał poszczególne wypowiedzi i lepiej orientował się w sytuacji.

Natomiast w kwestii zapisania się na listę do dzisiejszej edycji - ja się nie zapisuję, ja po prostu będę ;] . Zapewne czas mi na to pozwoli :) .

demrenfaris

Zacytuję Tobie fragment opisu poszczególnych postaci z http://mafia.i.ktulu.googlepages.com :
1. Szeryf - jeśli żyje można odmówić pojedynku. Każdej nocy aresztuje jedną osobę, jeśli ta osoba ma posążek - szeryf go przejmuje. Osoba zaaresztowana nie może używać tej nocy swoich zdolności, nie uczestniczy w wymianie posążka i nie może zostać zabita. (nie może działać na siebie)
12. Ochroniarz - chroni przed śmiercią w nocy wybraną osobę. Nie może dwa razy pod rząd ochraniać tej samej osoby. Nie może ochraniać siebie. (jeśli pojawia się w edycji to szeryf traci moc chronienia)


Z tego rozumiem, że ochroniarz zabiera szeryfowi kompetencje dotyczące jedynie ochrony danej osoby przed mordem. Wszystkie pozostałe rzeczy pozostają niezmienne. Z tego moim zdaniem można wyciągnąć wniosek, iż szeryf w dalszym ciągu w nocy aresztuje wskazaną osobę mając szanse na przejęcie od niej posążka, zaś ów gracz nie może wówczas używać swoich zdolności. Dlatego też osoba aresztowana przez szeryfa powinna się o tym dowiedzieć, aby wiedziała, że tej nocy nie może działać ani ewentualnie uczestniczyć w wymianie posążka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza edycja to druga w moim wykonaniu (wg mnie - zauważalnie lepiej było :])
Mafia - Fiarot oraz wiesniak_muu
Katani - Alexei_kaumanavardze
Mieszkańcy - SCORP, Sam Fisher5, szerszeń45, Mattafix, demrenfaris

Podczas nocy poprzedzającej lincze Alexeiowi udało się obronić demrenfarisa przed mordem. Jednak mieszkańcom nie udało się zlinczować żadnego z mafiozów i jż po 2. linczu edycja zakończyła się - wygrała mafia.

Link do edycji:
http://www.ircowamafia.yoyo.pl/Luigi290408.txt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edycję kolejną tego dnia, poprowadziłem ja. Z powodu niedostatecznej liczby graczy mafia grała w pojedynkę.
Mafia - Alexei Kaumanawardze
Katani - SC0RP
Miasto - Fiarot, Furrbacca, Luigi93, Mattafixx, wiesniak_muu

Podczas linczu pierwszego dnia zginął niewinny wiesniak_muu, a w nocy zadziałała mafia zabijając LUIGI93, katani sprawdził samego siebie. Kolejnego dnia gracze postanowili wyeliminować Fiarota, który okazał się niewinny. Mafia ubiła SC0RPa, ten wcześniej sprawdził Alexeia i zabrał wiedzę o jego winie do groby. Ostatniego dnia gracze eliminują z gry Mattafixxa, a mafia czyści grę z ostatniego gracza - Furrbacci. Mafia w pojedynkę wygrała edycję.
Moje gratki. ;)

Link:
http://www.ircowamafia.yoyo.pl/szerszen290408.txt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oki, myślę, że graczy będzie dzisiaj dość. Zacząć grać możemy już po 20:00, byleby do czasu się zebrali gracze. Zbiórkę proponuję od 19:45 do odwołania :P
To ja przygotuję jakąś fabułę i rozlosuję już teraz role. A Wy pamiętać - Wy przychodzić,Wy grać i Wy nie oszukiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 15:36, Kukowsky napisał:

Nie da się jakoś bez tego ostatniego? :(

A da się ssać bez ust? Można teoretycznie, ale ma to swoje konsekwencje później... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam, oszukać zawsze można- zawsze to mozna MGowi powiedzieć, że dzień jest do 1:15, a nie do 21:13. :P

Dzisiejsza edycja pewnie będzie ciekawa, bo ludzi sporo się schdozi. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować