Zaloguj się, aby obserwować  
Kukowsky

Kanał #mafia, czyli Mafia i Ktulu na IRC-u!

2192 postów w tym temacie

Edycja nie była udana. Dalej twierdzę, że MG zdecydowanie przesadził :/ . Jak najbardziej jestem za tym, żeby w jakiś sposób karać graczy za gadanie podczas ciszy nocnej, ale wywalanie z gry za pisanie w danej minucie, mimo iż dzień się oficjalnie nie skończył to przegięcie!
Kukowsky pisał co prawda, że o 22:12 nie można pisać, ale:
1) Skąd ja mam u licha wiedzieć, kiedy owa 22:12 wybije? Nie ma podawanych sekund na ircu, a ja wróżką w tych sprawach nie jestem. W dodatku biorąc aktywny udział w wymianie zdań ciężko spostrzec kiedy dokładnie skończy się 22:11 a zaczyna 22:12.
2) Chwilę po rozpoczęciu się owej 22:12 Kukowsky napisał „10 sekund”. Rozumiem to w taki sposób, że graczom od tego momentu pozostało 10 sekund do zakończenia dnia i po tym czasie nastanie noc. Jednak później okazało się, że prawie wszyscy gracze (oprócz jednej osoby, o której piszę trochę niżej), którzy napisali cokolwiek pomiędzy tą kwestią o 10 sekundach a kolejnym postem MG (fakt, ukazał się chyba trochę później) zostali wyrzuceni z edycji. MG nie przeszkadzało, że dotknęło to aż 5 na 8 osób, co tam, wywalać jak leci i już. I teraz dwie ciekawostki – po pierwsze akurat tak się złożyło, że moją ostatnią wypowiedź zamieściłem tuż pod komunikatem MG o owych 10 sekundach… jednak mimo to zostałem wyrzucony -.-‘ . Pisałem dosyć szybko, więc nie wierzę, że między tymi dwoma wersami była różnica czasowa powyżej 10 sekund, tym bardziej, że był on częścią dyskusji. Po drugie ostatnim graczem, który dodał komentarz był Fimar… ale wyrzucony z gry nie został o.O . Widać on ma jakieś specjalne przywileje.
3) Kuki pisał mi potem, że mogłem sobie odpuścić i nie wdawać się w dyskusję na pół minuty przed 22:12. No tak, z tym, że wówczas patrYX93 zaczął ostro mnie podejrzewać, sporo osób zwróciło uwagę na jego słowa, więc co miałem zrobić? Puścić jego zarzuty mimo uszu, patrzeć spokojnie, jak on przekonuje innych i co za tym idzie nie reagować na ewentualne zmiany głosów na mnie? Do owych zmian nie doszło, ale kto wie, czy gdybym napisał „sorry, już Ci nie odpiszę, bo zaraz skończy się dzień” to nie przypłaciłbym tego linczem.

W piątek gdy miszczował windows też graliśmy na czas, ale nie było aż tak ostrych restrykcji. Zdarzyły się tylko dwa ostrzeżenia pierwszego dnia, zaś potem pisaliśmy do danej minuty i gdy MG podczas jej trwania ogłaszał zakończenie dnia wszyscy milkli. Z tym, że MG karał za gadanie po napisaniu komentarza „NASTAJE NOC” zamiast za wersy pisane w danej minucie. Niby niewielka różnica, a jednak zmienia wiele.

Niby przegrałem w tej edycji, ale nie czuję się przegrany. Rozumiem porażkę z powodu faktycznego zwycięstwa mieszkańców, kiedy pozbywają się mafii w linczu, ale nie wtedy, gdy za pisanie przed komendą o zakończeniu dnia, lecz już w jakiejś tam minucie, zostaje się wywalonym z gry. W dodatku, gdy takie coś spotyka prawie 3/4 grających. Przyjemność z grania jest wówczas żadna. Jedynie Magwisienka może się cieszyć, że po raz kolejny prawidłowo wyczuła mafioza w pierwszym linczu ;) . Reszta mieszkańców niby ostatecznie wygrała, ale takie zwycięstwo wielkiej radości nie daje.

To w każdym razie moja opinia, możecie się z nią zgadzać bądź też nie. Lubię i szanuję Kukiego, ale prowadząc tą edycję po prostu przedobrzył. Trochę już ochłonąłem, ale i tak musiałem to z siebie jeszcze wyrzucić, bo inaczej spokojnie bym dzisiaj nie usnął ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 02:16, Fiarot napisał:

Jedynie Magwisienka może się cieszyć, że po raz kolejny prawidłowo wyczuła mafioza w pierwszym
linczu ;)

Jak zawsze ostatnio :D
Co do reszty posta: Zgadzam się z tym, że Kuk nieco przesadził. Lub nie wyjaśnił za dobrze, o co mu chodziło. Przecież jeżeli się pisze, że do nocy zostało 10 sekund, to jest dość jasne, że przez te 10 sekund można jeszcze pisać, prawda? Dopiero po napisaniu przez MG "NOC" wszyscy powinni zamilknąć, i wtedy ew. można by wyciągać konsekwencje. Do tego, moim zdaniem, nie powinno się wyrzucać graczy, którzy uczestniczą w jakiejś szerszej dyskusji i się zapomną z tego powodu i napiszą za limitem czasowym - taka gra, zdarza się. Usuwać z gry powinno się tych graczy, którzy po ogłoszeniu nocy napiszą jakieś bzdury typu "*ktośtam śpi", "*ktośtam chrapie" itp., a nie za uczestniczenie w wymianie zdań, która może przecież mieć wpływa na dalszy rozwój gry. No, to chyba by było na tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 02:16, Fiarot napisał:

Edycja nie była udana. Dalej twierdzę, że MG zdecydowanie przesadził :/ .

A ja dalej twierdzę, że postąpiłem dobrze. :)

Dnia 26.08.2007 o 02:16, Fiarot napisał:

Jak najbardziej jestem
za tym, żeby w jakiś sposób karać graczy za gadanie podczas ciszy nocnej, ale wywalanie z gry
za pisanie w danej minucie, mimo iż dzień się oficjalnie nie skończył to przegięcie!

Jak to oficjalnie się nie skończył? Napisałem wyraźnie, że dzień trwa do 22:11 włącznie i jeśli zobaczę jakąś linię o
22:12 to wywalę. Mówiłem, że ta ostatnia minuta jest na dokończenie dyskusji, a że Ty rozpocząłeś dyskusję na pół minuty przed końcem to nie moja wina...

Dnia 26.08.2007 o 02:16, Fiarot napisał:

1) Skąd ja mam u licha wiedzieć, kiedy owa 22:12 wybije? Nie ma podawanych sekund na ircu,
a ja wróżką w tych sprawach nie jestem. W dodatku biorąc aktywny udział w wymianie zdań ciężko
spostrzec kiedy dokładnie skończy się 22:11 a zaczyna 22:12.

Patrz na zegar windowsowy. Nie wiem jak innym, ale mi on chodzi dokładnie tak jak czas na IRC-u i dokładnie wiedziałem ile zostało do końca dnia...

Dnia 26.08.2007 o 02:16, Fiarot napisał:

2) Chwilę po rozpoczęciu się owej 22:12 Kukowsky napisał „10 sekund”. Rozumiem
to w taki sposób, że graczom od tego momentu pozostało 10 sekund do zakończenia dnia i po tym
czasie nastanie noc. Jednak później okazało się, że prawie wszyscy gracze (oprócz jednej osoby,
o której piszę trochę niżej), którzy napisali cokolwiek pomiędzy tą kwestią o 10 sekundach
a kolejnym postem MG (fakt, ukazał się chyba trochę później) zostali wyrzuceni z edycji.

Wybacz, jednak wszystkie linie pojawiły się po upływie tych 10 sekund. 10 sekund to naprawdę bardzo mało czasu i w tym czasie wielce prawdopodobne jest, że nawet linii dodasz, gdyż zazwyczaj linia pojawia się na kanale 1/2 sekundy po tym jak ją napisałeś. (możliwe, że moja linia też pojawiła się ciut później od mojego napisania)

Dnia 26.08.2007 o 02:16, Fiarot napisał:

MG
nie przeszkadzało, że dotknęło to aż 5 na 8 osób, co tam, wywalać jak leci i już.

No przepraszam, a co miałem robić? Już przy pierwszym mordzie ostrzegałem, że następne takie gadanie skończy się wyrzuceniem, a ja słowa zwykłem dotrzymywać...

Dnia 26.08.2007 o 02:16, Fiarot napisał:

I teraz dwie
ciekawostki – po pierwsze akurat tak się złożyło, że moją ostatnią wypowiedź zamieściłem
tuż pod komunikatem MG o owych 10 sekundach
… jednak mimo to zostałem wyrzucony -.-‘
. Pisałem dosyć szybko, więc nie wierzę, że między tymi dwoma wersami była różnica czasowa
powyżej 10 sekund, tym bardziej, że był on częścią dyskusji.

Możliwe, że moja linia pojawiła się z pewnym opóźnieniem i Twoja również... To irc i takie rzeczy się zdarzają i po prostu lepiej nie pisać na 10 sekund przed końcem... Z resztą nie gadajcie, że postąpiłem ostro, bo po pierwszym mordzie napisałem wyraźnie, że edycja trwa do 21:55 i o 21:55 macie już przestawać pisać i powiadomiłem Was o tym, że każda linia o 21:56 oznacza wyrzucenie z edycji... Ja rozumiem, że ktoś może nie dopilnować czasu dlatego nie zwracałem uwagi na linie o 21:55. To, że Wy wykorzystaliście tą minutę na rozmowę to Wasza sprawa...

Dnia 26.08.2007 o 02:16, Fiarot napisał:

Po drugie ostatnim graczem, który
dodał komentarz był Fimar… ale wyrzucony z gry nie został o.O . Widać on ma jakieś specjalne
przywileje.

Zmienia to coś? Jeśli tylu graczy zaczyna pisać po czasie to możliwe jest, że mogłem kogoś przeoczyć, a z resztą i tak sprawa była już przesądzona, bo została już wywalona dwójka mafiosów... Wybacz, ale wydaje mi się, że próbujesz zarzucić mi coś na siłę. ;]

Dnia 26.08.2007 o 02:16, Fiarot napisał:

3) Kuki pisał mi potem, że mogłem sobie odpuścić i nie wdawać się w dyskusję na pół minuty
przed 22:12. No tak, z tym, że wówczas patrYX93 zaczął ostro mnie podejrzewać, sporo osób zwróciło
uwagę na jego słowa, więc co miałem zrobić? Puścić jego zarzuty mimo uszu, patrzeć spokojnie,
jak on przekonuje innych i co za tym idzie nie reagować na ewentualne zmiany głosów na mnie?
Do owych zmian nie doszło, ale kto wie, czy gdybym napisał „sorry, już Ci nie odpiszę,
bo zaraz skończy się dzień” to nie przypłaciłbym tego linczem.

W tak krótkim czasie było niemożliwe to by gracze zdążyli oddać głosy na kanale i jeszcze dodatkowo potwierdzić u MG. Było sobie trzeba zostawić tą dyskusję na następny dzień. Z resztą sam patrYX93 również został ukarany, tak więc nie rób już z siebie wielkiego pokrzywdzonego.

Dnia 26.08.2007 o 02:16, Fiarot napisał:

W piątek gdy miszczował windows też graliśmy na czas, ale nie było aż tak ostrych restrykcji.
Zdarzyły się tylko dwa ostrzeżenia pierwszego dnia, zaś potem pisaliśmy do danej minuty i gdy
MG podczas jej trwania ogłaszał zakończenie dnia wszyscy milkli. Z tym, że MG karał za gadanie
po napisaniu komentarza „NASTAJE NOC” zamiast za wersy pisane w danej minucie.
Niby niewielka różnica, a jednak zmienia wiele.

Widać windows00 chciał poprowadzić na własnych zasadach, jednak czy to oznacza, że ja również mam prowadzić tak samo? Nie wydaje mi się... Z resztą u windowsa00 nie spodobało mi się to, że nie było jasno powiedziane do której mamy pisać i tak naprawdę dzień nie trwał 10 minut tak jak napisał, a tylko 9 minut z haczykiem. Z resztą za to zgarnąłem ostrzeżenie, bo byłem pewnym, że w tej ostatniej minucie można pisać, bo w końcu 10 minut to 10 minut, a tu nagle mi MG wyskoczył z napisem, że noc jest. ;) Naciąłem się tak samo jak Ty, jednak nie robiłem o to tak wielkiej awantury. Z resztą ja nie widzę sensu by MG pisał punktualnie kiedy rozpoczyna się noc. Jest zaznaczone dokładnie kiedy się ta noc zaczyna i jakoś wyobraź to sobie sądziłem, że będziecie wiedzieć kiedy się ona zacznie... Jak wiesz prowadziłem sam i naprawdę miałem spore problemy ze sprawdzaniem zgodności linczy na kanale, i na priv. Musiałem zdecydować co wydaje się dla mnie ważniejsze...

Dnia 26.08.2007 o 02:16, Fiarot napisał:

Niby przegrałem w tej edycji, ale nie czuję się przegrany. Rozumiem porażkę z powodu faktycznego
zwycięstwa mieszkańców, kiedy pozbywają się mafii w linczu, ale nie wtedy, gdy za pisanie przed
komendą o zakończeniu dnia, lecz już w jakiejś tam minucie, zostaje się wywalonym z gry.

Jak dla mnie rozwiązanie z czasem jest lepsze. Dzień trwa tyle ile powinien trwać, czyli 10 minut, bez żadnych przedłużeń i skróceń. Z resztą IM jest ciągle w fazie testów i po prostu trzeba testować różne rozwiązania by znaleźć to najlepsze. :) W następnej edycji można spróbować zagrać na takim samych zasadach, jednak z funkcją Czasowego. (Kamiloos dobrze wymyślił) Czasowym byłaby osoba, która pierwsza zginęła w mordzie. MG bez pomocnika może sobie dać radę, a Czasowy dodatkowo odjął by trochę roboty przepracowanemu MG...

Dnia 26.08.2007 o 02:16, Fiarot napisał:

To w każdym razie moja opinia, możecie się z nią zgadzać bądź też nie. Lubię i szanuję Kukiego,
ale prowadząc tą edycję po prostu przedobrzył. Trochę już ochłonąłem, ale i tak musiałem to
z siebie jeszcze wyrzucić, bo inaczej spokojnie bym dzisiaj nie usnął ;)

Ja też Cię lubię i szanuję, jednak też Ci musiałem odpisać. :P

Dnia 26.08.2007 o 02:16, Fiarot napisał:

Magwisienka

Wyjaśniłem dobrze o co mi chodzi. To, że gracze nie słuchają MG to już nie moja brożka. Co do pisania "NOC" to wyjaśniłem tą kwestię już w odpowiedzi na post Fiarota, tak więc odsyłam do niej... Dodam tylko, że nie obchodzi mnie to co piszą gracze w nocy. Noc to noc i za pisanie podczas niej powinno się karać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2007 o 10:08, Kukowsky napisał:

Patrz na zegar windowsowy. Nie wiem jak innym, ale mi on chodzi dokładnie tak jak czas na IRC-u
i dokładnie wiedziałem ile zostało do końca dnia...


Ech Kukowsky, wszystkim tak pokazuje bo jest właśnie wyświetlana godzina z własnego systemu, a u Fiarota może być inna niż u Ciebie. Tak więc powinien pojawić się komunikat że nastaje noc i pisanie po nim mogłoby być karane (nie wiem jak było bo nie uczestniczyłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było tak:
[21:55] <Kukowsky> 10 sekund...
[21:55] * Korsaż hrap hrap
[21:55] <DawSolo> Dobranoc kochani
[21:56] <DawSolo> :P
[21:56] <rick90> śpiurkać
[21:56] <Kukowsky> NOC

I po tym osoby, które wypowiedziały się między wypowiedziami Kukowsky''ego dostały -v.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 11:31, rick90 napisał:

I po tym osoby, które wypowiedziały się między wypowiedziami Kukowsky''ego dostały -v.

Mówiłem, że noc trwa do czasu, a napisanie "NOC" miało na celu pokazanie, że już czas minął, a niektórzy dalej pisali... Sprytnie wyciąłeś też dalszy fragment w którym napisałem "NOOOOOOCC!!!" czy coś w tym rodzaju co miało oznaczać, że przekroczyliście czas. ;)

Dnia 26.08.2007 o 11:31, rick90 napisał:

skyler

Sam nie jestem w stanie tego dopilnować. Będzie czasowy- będą komunikaty. Wczoraj nawet jakbym się dwoił i troił to i tak nie zdołał wszystkiego dopilnować. Starałem się pisać w przerwach między sprawdzaniem głosów na głównym ile zostało jeszcze czasu, jednak różnie z tym bywało, bo po prostu tego czasu nie miałem tyle ile powinienem. Jedyny błąd jaki popełniłem to ten, że nie powiedział o tym, że nie będę pisał punktualnie kiedy zaczyna się noc. To był mój błąd i do niego mogę się przyznać, jednak co do wywalenia tylu graczy to sądzę, że postąpiłem słusznie, bo jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć B. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko - chodzi mi jednak o ten czas z systemu. Na pewno jest tak że czas na ircu pokazuje z systemu i jeśli ktoś ma nawet o minutę czas inny niż MG mogą być problemy. Czasowstrzymywacz jest potrzebny (może on spełniać również rolę liczącego głosy na kanale)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 02:16, Fiarot napisał:

Edycja nie była udana.

Zgodzę się z tym. Dla mnie to Kukowsky jakby od samego początku robił nam łaskę że w ogóle jest (nie wiem nawet po co, w końcu windows mógłby być MG)

Dnia 26.08.2007 o 02:16, Fiarot napisał:

Dalej twierdzę, że MG zdecydowanie przesadził :/ . Jak najbardziej jestem
za tym, żeby w jakiś sposób karać graczy za gadanie podczas ciszy nocnej, ale wywalanie z gry
za pisanie w danej minucie, mimo iż dzień się oficjalnie nie skończył to przegięcie!

W sumie trochę przesadził, karać powinno się spontanicznie a nie brutalnie- kończąc tym samym grę.

Dnia 26.08.2007 o 02:16, Fiarot napisał:

Kukowsky pisał co prawda, że o 22:12 nie można pisać, ale:
1) Skąd ja mam u licha wiedzieć, kiedy owa 22:12 wybije? Nie ma podawanych sekund na ircu,
a ja wróżką w tych sprawach nie jestem.

Mówił o zegarze windowsowym, tylko ja tam na swoim nie widziałem 22:12 mimo iż mam zsynchronizowany.

Dnia 26.08.2007 o 02:16, Fiarot napisał:

W dodatku biorąc aktywny udział w wymianie zdań ciężko
spostrzec kiedy dokładnie skończy się 22:11 a zaczyna 22:12.

MG wykazał się imo nieznajomością regulaminu, kończąc w czasie dyskusji dzień. Pamiętajmy że to są JEGO zasady, wcale się dzień kończyć po tych 10 minutach nie musi i tego się trzymajmy. Kuk jedynie wprowadził takie ograniczenie, co nie oznacza że musi nam się ono podobać.

Dnia 26.08.2007 o 02:16, Fiarot napisał:

3) Kuki pisał mi potem, że mogłem sobie odpuścić i nie wdawać się w dyskusję na pół minuty
przed 22:12. No tak, z tym, że wówczas patrYX93 zaczął ostro mnie podejrzewać, sporo osób zwróciło
uwagę na jego słowa, więc co miałem zrobić? Puścić jego zarzuty mimo uszu, patrzeć spokojnie,
jak on przekonuje innych i co za tym idzie nie reagować na ewentualne zmiany głosów na mnie?
Do owych zmian nie doszło, ale kto wie, czy gdybym napisał „sorry, już Ci nie odpiszę,
bo zaraz skończy się dzień” to nie przypłaciłbym tego linczem.

Ma się ten zmysł, jednak dzięki temu że brałem aktywny udział w dyskusji, również zostałem wyrzucony. Tak więc przy wyrzucaniu tych 5-8 graczy zostali wyrzuceni WSZYSCY funkcyjni.

Dnia 26.08.2007 o 02:16, Fiarot napisał:

W piątek gdy miszczował windows też graliśmy na czas, ale nie było aż tak ostrych restrykcji.
Zdarzyły się tylko dwa ostrzeżenia pierwszego dnia, zaś potem pisaliśmy do danej minuty i gdy
MG podczas jej trwania ogłaszał zakończenie dnia wszyscy milkli. Z tym, że MG karał za gadanie
po napisaniu komentarza „NASTAJE NOC” zamiast za wersy pisane w danej minucie.
Niby niewielka różnica, a jednak zmienia wiele.

Dokładnie, windows jednak lepiej to przemyślał.

Dnia 26.08.2007 o 02:16, Fiarot napisał:

Niby przegrałem w tej edycji, ale nie czuję się przegrany. Rozumiem porażkę z powodu faktycznego
zwycięstwa mieszkańców, kiedy pozbywają się mafii w linczu, ale nie wtedy, gdy za pisanie przed
komendą o zakończeniu dnia, lecz już w jakiejś tam minucie, zostaje się wywalonym z gry.

Bo MG widocznie wymagał tego, żebyśmy zamiast dyskutowania patrzyli nerwowo w zegarek- dla mnie mija to się z celem.

Dnia 26.08.2007 o 02:16, Fiarot napisał:

To w każdym razie moja opinia, możecie się z nią zgadzać bądź też nie. Lubię i szanuję Kukiego,
ale prowadząc tą edycję po prostu przedobrzył. Trochę już ochłonąłem, ale i tak musiałem to
z siebie jeszcze wyrzucić, bo inaczej spokojnie bym dzisiaj nie usnął ;) .

Wiesz, w sumie ja nie mam nic przeciwko Kukowskiemu także, nie mniej jednak przekroczył granicę dobrej gry.
Tyle z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 13:04, patrYX93 napisał:

Zgodzę się z tym. Dla mnie to Kukowsky jakby od samego początku robił nam łaskę że w ogóle
jest (nie wiem nawet po co, w końcu windows mógłby być MG)

Jakbym nie chciał być MG to bym po prostu nim nie był...

Dnia 26.08.2007 o 13:04, patrYX93 napisał:

W sumie trochę przesadził, karać powinno się spontanicznie a nie brutalnie- kończąc tym samym
grę.

Karać spontanicznie? Czyli tak, że jeden z karą się spotka, a drugi nie? :)

Dnia 26.08.2007 o 13:04, patrYX93 napisał:

MG wykazał się imo nieznajomością regulaminu, kończąc w czasie dyskusji dzień. Pamiętajmy że
to są JEGO zasady, wcale się dzień kończyć po tych 10 minutach nie musi i tego się trzymajmy.
Kuk jedynie wprowadził takie ograniczenie, co nie oznacza że musi nam się ono podobać.

Nie chcę nic mówić, ale ten regulamin co jest przypięty od początku był tylko i wyłącznie regulaminem w wersji "BETA". Nie bój się znam regulamin, który sam napisałem, więc zarzucasz jego nieznajomości mi nie musisz. ;] Jak dla mnie ograniczenia czasowe są konieczne i jakoś od czau ich wprowadzenia nie słyszałem głosów sprzeciwu. W końcu było trzeba jakoś rozwiązać paranoję kiedy to jeden dzień trwa 5 minut, a drugi 20...

Dnia 26.08.2007 o 13:04, patrYX93 napisał:

Ma się ten zmysł, jednak dzięki temu że brałem aktywny udział w dyskusji, również zostałem
wyrzucony. Tak więc przy wyrzucaniu tych 5-8 graczy zostali wyrzuceni WSZYSCY funkcyjni.

No i stało Ci się coś? To tylko gra, która niestety dalej jest w fazie testów i różne nieprzewidziane przypadki mogą się dziać. Jestem autorem Ircowej Mafii i zależy mi na tym by ją ciągle udoskonalać i po prosto w każdej swojej edycji wprowadzam nowe rozwiązania... jeśli się one nie sprawdzą to po prostu nie będą więcej stosowane. :)

Dnia 26.08.2007 o 13:04, patrYX93 napisał:

Dokładnie, windows jednak lepiej to przemyślał.

Nie chce nic mówić, ale windows00 nie musiał nawet za bardzo myśleć nad tym rozwiązaniem, gdyż jako pierwszy edycję z ograniczeniem czasowym poprowadziłem ja i tam właśnie były takie zasady jak u windowsa, jednak ja po prostu dalej nie jestem nimi usatysfakcjonowany i dalej dążę do perfekcji i odnoszę wrażenie, że z edycji na edycję jestem niej coraz bliżej i to mnie cieszy.

Dnia 26.08.2007 o 13:04, patrYX93 napisał:

Bo MG widocznie wymagał tego, żebyśmy zamiast dyskutowania patrzyli nerwowo w zegarek- dla
mnie mija to się z celem.

W FM gracze zmieniając głosy w ostatniej minucie też muszą nerwowo patrzeć na godzinę. Takie są ostatnie minuty i nic się na to nie poradzi, a to starego rozwiązania z nieograniczoną długością dnia nie ma co wracać...

Dnia 26.08.2007 o 13:04, patrYX93 napisał:

Wiesz, w sumie ja nie mam nic przeciwko Kukowskiemu także, nie mniej jednak przekroczył granicę
dobrej gry.

Nie masz nic przeciwko mnie, jednak coś masz. :) Spokojnie, wiem co robię.

Dnia 26.08.2007 o 13:04, patrYX93 napisał:

Tyle z mojej strony.

I tyle z mojej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Sprytnie wyciąłeś też dalszy fragment w którym napisałem "NOOOOOOCC!!!"

Po co miałbym to brać skoro już po tym "NOC" zostałem "zabity". Poza tym ja w swoim windowsowym zegarku mam teraz godzinę 7.04 roku 966 więc jedynym moim odniesieniem do czasu było Twoje: "pozostało 10 sekund".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2007 o 13:04, patrYX93 napisał:

MG wykazał się imo nieznajomością regulaminu, kończąc w czasie dyskusji dzień. Pamiętajmy że
to są JEGO zasady, wcale się dzień kończyć po tych 10 minutach nie musi i tego się trzymajmy.
Kuk jedynie wprowadził takie ograniczenie, co nie oznacza że musi nam się ono podobać.

Robisz się za jakiegoś eksperta w IM a jak na razie uważam że jesteś jedynie "pseudoekspertem".
Nie mnie oceniać wczorajsze zdarzenia lecz uważam, że
1. Ograniczenia czasowe są konieczne
2. Konieczne jest również unormowanie kończenia dnia
3. Trzeba próbować różnych opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 10:08, Kukowsky napisał:

Jak to oficjalnie się nie skończył? Napisałem wyraźnie, że dzień trwa do 22:11 włącznie i jeśli
zobaczę jakąś linię o 22:12 to wywalę.


Ale tu występuje spore niedociągnięcie. Zauważ - paru graczy wdaje się w wymianę zdań, pisze swoje posty o 22:11, która trwa, trwa, trwa... i nagle się kończy. Ale mało osób (jeśli ktokolwiek w ogóle) wie, kiedy dokładnie następuje ten moment. W takiej sytuacji nie ma siły, żeby przynajmniej jeden gracz nie wszedł ze swoim zdaniem na ową 22:12. Teoretycznie gdy znajdzie się już owa ofiara, przy której wyskoczy owa 22:12 inni powinni natychmiast przestać pisać. Ale tu dochodzą kolejne czynniki, takie jak:
=> czy każdemu graczowi wyskakuje w tej samej chwili 22:12, bo z tego, co piszecie, to wcale nie musi tak być,
=> moment dodania wypowiedzi - mówicie, że może to trwać 1-2 sekundy, więc może się tak zdarzyć, że ktoś de facto napisze coś jeszcze o 22:11, lecz na ircu pojawi się już o nieszczęsnej 22:12,
=> zaangażowanie w dyskusję - jeśli prowadzę wymianę zdań to automatycznie koncetruję się przede wszystkim na niej, a nie na tym, czy zostało mi jeszcze 5, 10 czy 30 sekund do końca i w związku z tym mogę nadejścia owej 22:12 nie zauważyć, bądź też zobaczyć ją dopiero po napisaniu swojego wersu, gdyż wcześniej np. jestem zajęty pisaniem lub patrzę jedynie na tekst, a nie na czas obok.

Dnia 26.08.2007 o 10:08, Kukowsky napisał:

Mówiłem, że ta ostatnia minuta jest na dokończenie dyskusji, a że Ty rozpocząłeś dyskusję na pół minuty przed końcem to nie moja wina...


Wiesz, jakby nie było gra w mafię polega na prowadzeniu dyskusji, więc jeśli toś coś do mnie pisze to naturalne, że mu odpowiadam. Nie jestem typem milczka :] .

Dnia 26.08.2007 o 10:08, Kukowsky napisał:

Patrz na zegar windowsowy. Nie wiem jak innym, ale mi on chodzi dokładnie tak jak czas na IRC-u
i dokładnie wiedziałem ile zostało do końca dnia...


O tym już pisałem powyżej - nie każdy musi mieć ten sam czas w danym momencie.

Dnia 26.08.2007 o 10:08, Kukowsky napisał:

Wybacz, jednak wszystkie linie pojawiły się po upływie tych 10 sekund.


Oj, nie wiem. Jeśli moja linia ukazuje się tuż pod twoją to mało prawdopodobne jest, żeby w tym czasie minęło więcej niż 10 sekund. Chyba, że liczysz owe 10 sekund od czasu rozpoczęcia pisania swojego komentarza, ale wówczas wprowadzasz graczy w błąd, bo skąd mamy wiedzieć, kiedy zacząłeś to pisać? 10 sekund to 10 sekund - jeśli widzę tego typu komunikat to automatycznie uznaję, że jeszcze tyle czasu zostało nam do zakończenia dnia od chwili ukazania się tej informacji. I po tych 10 sekundach pojawi się twój kolejny wpis ogłaszający koniec dnia, po którym nie będzie można już w żadnym wypadku się wypowiadać. Tak byłoby o wiele przejrzyściej i przystępniej dla graczy.

Dnia 26.08.2007 o 10:08, Kukowsky napisał:

Już przy pierwszym mordzie ostrzegałem, że następne takie gadanie skończy się wyrzuceniem, a ja słowa zwykłem dotrzymywać...


Heh, "MG Kukowsky - zasady zobowiązują" ;P .

Dnia 26.08.2007 o 10:08, Kukowsky napisał:

To irc i takie rzeczy się zdarzają i po prostu lepiej nie pisać na 10 sekund przed końcem...


Ale jeśli piszesz, że mamy jeszcze 10 sekund to ja rozumiem, że możemy jeszcze pisać dopóki owe 10 sekund minie i nam o tym zakomunikujesz, a nie nagle zaczniesz wywalać graczy.

Dnia 26.08.2007 o 10:08, Kukowsky napisał:

Zmienia to coś? Jeśli tylu graczy zaczyna pisać po czasie to możliwe jest, że mogłem kogoś
przeoczyć, a z resztą i tak sprawa była już przesądzona, bo została już wywalona dwójka mafiosów...


O wywaleniu mafii pamiętałeś, ale zwykli mieszkańcy gadający po czasie niech sobie żyją ;) . Teraz może i trochę się czepiam, ale śmiesznie by było, gdybyś musiał wówczas wszystkich wywalić ;P .

Dnia 26.08.2007 o 10:08, Kukowsky napisał:

W tak krótkim czasie było niemożliwe to by gracze zdążyli oddać głosy na kanale i jeszcze dodatkowo
potwierdzić u MG.


Przy okazji - czy wszystkie głosy, które zostały wysłane Tobie na priv na pewno pojawiły się wcześniej na kanale? Wydaje mi się, że nie, niektórzy chyba szli trochę na skróty i wysyłali typy jedynie do Ciebie, więc tym razem mogłoby dojść do podobnej sytuacji. A ja, co oczywiste, nie chciałem być zlinczowany :P .

Dnia 26.08.2007 o 10:08, Kukowsky napisał:

Widać windows00 chciał poprowadzić na własnych zasadach, jednak czy to oznacza, że ja również
mam prowadzić tak samo?


Nie musisz, z tym, że do edycji windowsa większych zastrzeżeń nie mam.

Dnia 26.08.2007 o 10:08, Kukowsky napisał:

Z resztą u windowsa00 nie spodobało mi się to, że nie było jasno powiedziane do której mamy pisać i tak naprawdę dzień nie trwał 10 minut tak jak napisał, a tylko 9 minut z haczykiem.


Windows rozegrał to inaczej - pisał na początku każdego dnia do której minuty będzie trwał dzień i gdy ona nadchodziła pojawiała się stosowna informacja, że zaczyna się noc i od tego momentu nie można było już nic pisać. Było to czytelne i zrozumiałe dla każdego. Fakt, że dzień nie trwał pełnych 10 minut, jednak każdy się orientował o co windowsowi chodzi.

Dnia 26.08.2007 o 10:08, Kukowsky napisał:

Z resztą za to zgarnąłem ostrzeżenie, bo byłem pewnym, że w tej ostatniej minucie można pisać, bo w końcu 10 minut to 10 minut, a tu nagle mi MG wyskoczył z napisem, że noc jest. ;) Naciąłem się tak samo jak Ty, jednak nie robiłem o to tak wielkiej awantury.


No wiesz, dostać ostrzeżenie a wywalić łącznie 7 graczy to chyba jakaś różnica, czyż nie? :P

Dnia 26.08.2007 o 10:08, Kukowsky napisał:

Z resztą ja nie widzę sensu by MG pisał punktualnie kiedy rozpoczyna się noc.


A kto ma tego pilnować? Jak napiszesz dwa słowa "Nastaje noc" to chyba aż tak wiele czasu Ci to nie zajmie. Ewentualnie może to robić jakiś pomocnik - coś pisałeś o tym, żeby pierwsza zamordowana osoba Ci pomagała, ale nic z tego nie wyszło.

Dnia 26.08.2007 o 10:08, Kukowsky napisał:

Jest zaznaczone dokładnie kiedy się ta noc zaczyna i jakoś wyobraź to sobie sądziłem,
że będziecie wiedzieć kiedy się ona zacznie...


Jakby każdy miał zsynchronizowane zegarki i irc podawał także sekundy to pewnie nie byłoby problemu, a tak technicznie jest to ciężkie do zrealizowania.

Dnia 26.08.2007 o 10:08, Kukowsky napisał:

Jak wiesz prowadziłem sam i naprawdę miałem spore problemy ze sprawdzaniem zgodności linczy na kanale, i na priv.


A tam - windows też w piatek prowadził sam :P .

Dnia 26.08.2007 o 10:08, Kukowsky napisał:

Jak dla mnie rozwiązanie z czasem jest lepsze.


Nie mam nic przeciwko limitu czasowemu, ale nie w takiej postaci, jak to było teraz.

Dnia 26.08.2007 o 10:08, Kukowsky napisał:

Dzień trwa tyle ile powinien trwać, czyli 10
minut, bez żadnych przedłużeń i skróceń. Z resztą IM jest ciągle w fazie testów i po prostu
trzeba testować różne rozwiązania by znaleźć to najlepsze. :) W następnej edycji można spróbować
zagrać na takim samych zasadach, jednak z funkcją Czasowego. (Kamiloos dobrze wymyślił) Czasowym
byłaby osoba, która pierwsza zginęła w mordzie. MG bez pomocnika może sobie dać radę, a Czasowy
dodatkowo odjął by trochę roboty przepracowanemu MG...


Jeśli MG będzie chciał to niech da komuś funkcję czasowego, żeby było mu łatwiej. Grunt, żeby na 10-15 sekund przed końcem dnia pojawił się na kanale komunikat ostrzegawczy, np. typu "Uwaga, dzień się kończy", co dałoby sygnał do zakończenia wszelkich dyskusji, zaś po upływie tegoż czasu następował kolejny "Nastaje noc" i od tej pory nikt nie mógłby się już bezwzględnie odzywać, gdyż w przeciwnym razie spotkałaby go kara. I MG i gracze byliby wówczas zadowoleni :] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 16:35, Fiarot napisał:

Wiesz, jakby nie było gra w mafię polega na prowadzeniu dyskusji, więc jeśli toś coś do mnie
pisze to naturalne, że mu odpowiadam. Nie jestem typem milczka :] .

W takim razie jesteś typem samobójcy. :P

Dnia 26.08.2007 o 16:35, Fiarot napisał:

Przy okazji - czy wszystkie głosy, które zostały wysłane Tobie na priv na pewno pojawiły się
wcześniej na kanale? Wydaje mi się, że nie, niektórzy chyba szli trochę na skróty i wysyłali
typy jedynie do Ciebie, więc tym razem mogłoby dojść do podobnej sytuacji. A ja, co oczywiste,
nie chciałem być zlinczowany :P .

Sprawdzanie czy takie same głosy zostały oddane na priv i na głównym to najcięższa sprawa dla MG. Stąd moja prośba o pisanie głosów Capsem by łatwiej było je odnaleźć, jednak nie wszyscy się do tego stosują i widocznie będę musiał zacząć za to wyrzucać z edycji. :) Myślałem też o tym by wszystkie lincze były oddawane poprzez /me i gracze nic więcej w /me by pisać nie mogli, jednak to gryzło by się z funkcją czasowego.

Dnia 26.08.2007 o 16:35, Fiarot napisał:

Nie musisz, z tym, że do edycji windowsa większych zastrzeżeń nie mam.

Do wcześniejszych moich edycji zastrzeżeń też nie powinieneś mieć. Ostatnio widać mam jakiś zły okres, bo zarówno tu w wirtualu, jak i w świecie rzeczywistym z moich dobrych chęci powstaje delikatnie mówiąc klapa. ;)

Dnia 26.08.2007 o 16:35, Fiarot napisał:

Windows rozegrał to inaczej - pisał na początku każdego dnia do której minuty będzie trwał
dzień i gdy ona nadchodziła pojawiała się stosowna informacja, że zaczyna się noc i od tego
momentu nie można było już nic pisać. Było to czytelne i zrozumiałe dla każdego. Fakt, że dzień
nie trwał pełnych 10 minut, jednak każdy się orientował o co windowsowi chodzi.

Tak samo próbowałem w swojej pierwszej czasowej edycji i mimo tego, że nikt zastrzeżeń nie zgłosił to mi i tak się to nie spodobało. :P

Dnia 26.08.2007 o 16:35, Fiarot napisał:

No wiesz, dostać ostrzeżenie a wywalić łącznie 7 graczy to chyba jakaś różnica, czyż nie? :P

Leciutka...

Dnia 26.08.2007 o 16:35, Fiarot napisał:

A kto ma tego pilnować? Jak napiszesz dwa słowa "Nastaje noc" to chyba aż tak wiele czasu Ci
to nie zajmie. Ewentualnie może to robić jakiś pomocnik - coś pisałeś o tym, żeby pierwsza
zamordowana osoba Ci pomagała, ale nic z tego nie wyszło.

Ta, bo przeważnie gracz po tym jak go zabiją to edycją się już nie interesuje i siłą rzeczy taka osoba czasowym być nie może... ale to Wasza wina żeście tacy niechętni do pomocy MG! :P

Dnia 26.08.2007 o 16:35, Fiarot napisał:

Nie mam nic przeciwko limitu czasowemu, ale nie w takiej postaci, jak to było teraz.

Będziemy próbować...

A za przyrównanie moich słów do hasła ze spotów jednego z Kaczyńskich (nawet nie wiem którego) to Ci bana powinienem dać! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2007 o 16:55, Kukowsky napisał:

A za przyrównanie moich słów do hasła ze spotów jednego z Kaczyńskich (nawet nie wiem którego)
to Ci bana powinienem dać! :P

A nie uważasz się za człowieka z podobną charyzmą jak premier? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 19:11, skyler napisał:

A nie uważasz się za człowieka z podobną charyzmą jak premier? ;P

Ciekawe, czy Kuk sapie przy mówieniu jak Prezydent... Kurcze, polityka w IM to nie najlepsza rzecz. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować