Zaloguj się, aby obserwować  
Kukowsky

Kanał #mafia, czyli Mafia i Ktulu na IRC-u!

2192 postów w tym temacie

edycja - piątek (7.09.07) godzina 20:30

MG - ??

1. Wayzin
2. paweldomar
3. mefiperes aka krwawy rzeźnik.
4. skyler
5. Szerszeń
6. ... <--- this place is for you...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna edycja mnie ominęła... A z tego, co wspominał mi Wayzin, była naprawdę dobra. Cóż, pozostaje mi tylko żałować, że nie znalazłem tych paru chwil, by wpaść na irca. Może następnym razem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może znowu poMG''uje najbliższą edycję, to powinno być fajnie ;> Na razie nie zgłaszam się ani na gracza, ani na MG, bo nie wiem jak mi się ułoży piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 09:19, skyler napisał:


> Ehh, ciągle zapominam o IM... ;P
>
Mam to samo ;]


Dlatego trzeba jeść mniej masła. :P Chyba znowu będę musiał przykleić kartkę A4 na ścianę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 14:39, WorldWar3PL napisał:

Może znowu poMG''uje najbliższą edycję, to powinno być fajnie ;> /.../

A ja myślałem, że edycja IM zależy głównie od graczy, a nie MG. Chyba byłem w błędzie... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Terefere :P Jak jest dobra fabuła to i gracze wymiatają. Bo wciąż mam w pamięci taką jedną sesję "Z planetami".. większość graczy pewnie ją kojarzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 16:05, WorldWar3PL napisał:

Terefere :P Jak jest dobra fabuła to i gracze wymiatają. Bo wciąż mam w pamięci taką jedną
sesję "Z planetami".. większość graczy pewnie ją kojarzy...

Fabuła w IM? Pffff... Nędzna namiastka FM :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W piątek pewnie będę mógł - ostatnio mogłem to czemu teraz nie. Szkoda tylko, że wczoraj nie zagrałem - jak patrzyłem na listę graczy to jakoś mało osób się zgłosiło... I poszedłem grać w GW. ;)

MG - ??

1. Wayzin
2. paweldomar
3. mefiperes aka krwawy rzeźnik.
4. skyler
5. Szerszeń
6.[66]Adham

Ew. mogę po-MGować. ;) Ale jeśli ktoś inny się zgłosi - nie blokuje kolejki. Ale w najbliższej edycji po tej, na którą są zapisy i będę miał możliwość gry na 99% rezerwuje miejsce. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 16:57, skyler napisał:

Ja w ogóle grę w IM traktuję jako namiastkę FM ;]

I słusznie, bo tak właśnie jest. :P Z tego powodu IM lekko mi się przejadła. Ale kiedyś zagram, zagram... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagrałbym w tamtą edycję, naprawdę! Tylko mnie siostra sprzed komputera wygoniła :`(. Cóż, musiałem ją niestety poświęcić. Koniec wakacji mamy...
Cóż, nie wiem, czy będzie mi się chciało grać, ale poprowadzić poprowadzę. Ewentualnie, jeśli coś by się nie udało, to oddałbym miszczowanie komuś innemu. Może się coś ciekawego wymyśli dla urozmaicenia IM. Ale póki co:

MG - Liquid [jeszcze 2 dni*]
Termin edycji - piątek, godziny wieczorne (20? 21?)

1. Wayzin
2. paweldomar
3. mefiperes
4. skyler
5. Szerszeń
6.Adham

Bumber -> namiastka, namiastka, ale namiastka też może być fajna.

Chyba, że WW3 rzeczywiście będzie chciał MG-mować, ale to się zobaczy, w praniu wyjdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 22:17, Liqid napisał:

Bumber -> namiastka, namiastka, ale namiastka też może być fajna.

Nie kwestionuję tego. :P

Troszkę przerwy mi nie zaszkodzi, może w najbliższy piątek wygospodaruję te dwie godzinki i na kanale się pojawię. Zobaczę, acz niczego nie obiecuję. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam już jeden niezły pomysł. Coś, czego w IM jeszcze nie było, tak dla odmiany, bo widzę, że choćby Bumberowi już się normalna mafia na ircu nudzi. ;)
A więc... Planuję wprowadzić połączenie mafii i ... sesji RPG :) To by było coś ;) Wprawdzie nie mam wcale doświadczenia z prowadzeniem sesji, ale taki mini -podręcznik mam, może wystarczy. Już słyszę te głosy "kiepski pomysł, przekombinowane, jak to może być złączone z mafią". Już moja to sprawa, jak to wykombinuję, ale myślę, że to jest jak najbardziej możliwe.
Oczywiście warstwa mafijna i RPG będą rozgrywane osobno, po może 10 min? I oczywiście w obu będzie się ginąć, a jak ;) Zobaczycie, może być ciekawie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 13:52, Liqid napisał:

/.../ A więc... Planuję wprowadzić połączenie mafii i ... sesji RPG :) /.../

Może zdradź coś więcej na ten temat, bo wytłumaczenie "już moja sprawa, jak to wykombinuję" niezbyt mnie przekonuje... Planujesz standardowe klimaty fantasy? Czy nadążysz z kontrolą gry i liczeniem głosów?

Nie wydaje mi się, by był to dobry pomysł. Sesja RPG jest dość czasochłonna, wymaga też skupienia i uwagi graczy. Ponadto w takie sesje gra się po kilka, a nie kilkanaście osób. A i dodać do tego zwykłe mafijne obowiązki (lincze, mordy, etc.), gracze, jak i sam MG, mogą się po prostu pogubić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z osobistych doświadczeń wiem, że przygotowanie sesji RPG zajmuje sporo czasu, jeśli się chce to zrobić dobrze, a nie na odwal. Jedynie osoby, które mają w tym długie lata doświadczeń są w stanie to zrobić na bieżąco. I jeśli ma być RPG to:
1) Potrzebny jest kostkarz do rzutów
2) Potrzebny jest zgrany zespół osób, który wie co to RPG i potrafi grać
3) Potrzebne na samo RPG są co najmniej 3-4h. Na nie więcej niż 5 osób... Im więcej ich, tym czas się potwornie wydłuża
4) Opanowanie grupy 15-stu osób przez jednego MG podczas sesji jest niemożliwe. Zwłaszcza na IRCu.

Więc... Nie wróżę w IM połączenie MRPG :> Lepiej pozostać przy IM z otoczką fabularną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 15:38, PolishWerewolf napisał:

/.../ Więc... Nie wróżę w IM połączenie MRPG :> Lepiej pozostać przy IM z otoczką fabularną.

Na taką wypowiedź fachowca czekałem. ;) Ja, ze swoim mizernym doświadczeniem w kwestii sesji RPG, mogłem jedynie delikatnie odradzać, Ty zaś pięknie przedstawiłeś, że połączenie IM i RPG nie ma sensu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 15:53, Bumber napisał:

Na taką wypowiedź fachowca czekałem. ;)

Li tam fachowca. Są znacznie lepsi tutaj ode mnie ;] I ee tam pięknie... Dałem to, co najważniejsze. Bo bez tego sesja RPG nie ma prawa bytu. My chociaż tam Kostkarza nie mieliśmy, ale nie potrzebowaliśmy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować