Zaloguj się, aby obserwować  
Kukowsky

Kanał #mafia, czyli Mafia i Ktulu na IRC-u!

2192 postów w tym temacie

Skoro tak mówisz ;) Ale może kiedyś ktoś przeprowadzi coś takiego, w ok. 9 osób może jeszcze by się dało. Ma sens ma, tylko trudno przeprowadzić, Bumber :P To wymyślę coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG - Liquid [jeszcze 2 dni*]
Termin edycji - piątek, godziny wieczorne (20? 21?)

1. Wayzin
2. paweldomar
3. mefiperes
4. skyler
5. Szerszeń
6. Adham
7. Kukowsky

Poproszę tylko o to by ktoś przypomniał mi na GG, bo mogę zapomnieć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG - Liquid [jeszcze 2 dni*]
Termin edycji - piątek, godziny wieczorne (20? 21?)

1. Wayzin
2. paweldomar
3. mefiperes
4. skyler
5. Szerszeń
6. Adham
7. Kukowsky
8.Kamiloos
9.Adamido aka flooder

Ja też o przypomnienie prosze :PPP 5591985 nr gg :P


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 15:58, PolishWerewolf napisał:

/.../ My chociaż tam Kostkarza nie mieliśmy, ale nie potrzebowaliśmy ;]

No właśnie, bez kostkarza też można się obyć. ;)

Liqid

Dnia 03.09.2007 o 15:58, PolishWerewolf napisał:

/.../ Ma sens ma, tylko trudno przeprowadzić, Bumber :P /.../

Nie ma sensu, ze względu na to, że NIE DA SIĘ przeprowadzić sesji RPG w połączeniu z IM z taką ilością graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 19:57, Bumber napisał:

Nie ma sensu, ze względu na to, że NIE DA SIĘ przeprowadzić sesji RPG w połączeniu z IM z taką ilością graczy.


Wiem o tym doskonale, iż się nie da. nie musisz mi tego wyjaśniać. Nie myślałem nawet o tym, by to była PEŁNOPRAWNA sesja ze wszystkimi jej konsekwencjami, bo taka to rzeczywiście na max5 graczy. Byłaby to zwyczajna NAMIASTKA w bardzo uproszczonej wersji. Pomyślę, jakby to jeszcze wyglądało, może coś z tego wyjdzie (nie, niekoniecznie g*** etc.), a jak nie, to zrobię zwyczajną mafię. Zawsze najtrudniej przetrzeć szlak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 21:05, Liqid napisał:

/.../ Nie myślałem nawet o tym,
by to była PEŁNOPRAWNA sesja ze wszystkimi jej konsekwencjami, bo taka to rzeczywiście na max5
graczy. Byłaby to zwyczajna NAMIASTKA w bardzo uproszczonej wersji.

Mam dość namiastek. :P Wychodzę z założenia, że półśrodki oferują ćwierćrezultaty. Więc albo sesja, albo IM. Przynajmniej dla mnie. :)

Dnia 03.09.2007 o 21:05, Liqid napisał:

/.../ Zawsze najtrudniej przetrzeć szlak :P

Z pewnością. Jeszcze trudniej z zerowym doświadczeniem w kwestii kierowania sesją i małym podręcznikiem MG. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 07:00, skyler napisał:

Widzę, że ostro pogrywasz na IM - odbijasz sobie za FM z nawiązką :P


Cóż, jakoś sobie radzić trzeba ;P . IM trwa o wiele krócej i łatwiej wygospodarować sobie na nią trochę czasu wolnego, gdy ogólnie jest się zajętym :) . A poza tym muszę jakoś dochodzić do formy przed powrotem do FM ;] .

mefiperes, Kukowsky, Kamiloos, Adamido => O.K., postaram się wam przypomnieć :) (chyba że gg mi nawali tak jak ostatnio to wtedy tego nie zrobię :P)

Widzę też, że Liqi(u)d planuje jakoś zmodyfikować najbliższą edycję. Cóż, ja nie mówię nie, chociaż nie wiem za bardzo, jak miałoby to wówczas wyglądać, także jeśli już do czegoś takiego dojdzie to poproszę (zresztą pewnie nie tylko ja :] ) o szczegółową instrukcję w jaki sposób będziemy grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG - Liquid [jeszcze 2 dni*]
Termin edycji - piątek, godziny wieczorne (20? 21?)

1. Wayzin
2. paweldomar
3. mefiperes
4. skyler
5. Szerszeń
6. Adham
7. Kukowsky
8.Kamiloos
9.Adamido aka flooder
10. Magwisienka

To mi też przypomnijcie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Wayzin
2. paweldomar
3. mefiperes
4. skyler
5. Szerszeń
6. Adham
7. Kukowsky
8.Kamiloos
9.Adamido aka flooder
10. Magwisienka
11. WorldWar3PL
Mi też przypomnijcie. Jak wszystkim to wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 16:39, Fiarot napisał:

postaram się wam przypomnieć :) (chyba
że gg mi nawali tak jak ostatnio to wtedy tego nie zrobię :P)

A to się wkopałeś :P
Teraz już nie masz wyjścia - musisz przypomnieć o IM wszystkim graczom xD

I po co się było wychylać? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fatygę. ;-) Hehe, jem za dużo masła, no i o niektórych rzeczach po prostu zapominam. :P

windows00
-> Ba, nikt nie chce być gorszy. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.09.2007 o 18:23, windows00 napisał:

I po co się było wychylać? ;D

Fiarot jest po prostu jednym z niewielu przykładów człowieka chcącego pomagać innym (obok niego mógłbym wspomnieć takiego jednego co to poprowadzi edycję jeśli jest taka potrzeba;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 23:15, skyler napisał:

Fiarot jest po prostu jednym z niewielu przykładów człowieka chcącego pomagać innym (obok niego
mógłbym wspomnieć takiego jednego co to poprowadzi edycję jeśli jest taka potrzeba;)

A popatrz... Tego drugiego nie znam :>
Który to?
;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 23:15, skyler napisał:

Fiarot jest po prostu jednym z niewielu przykładów człowieka chcącego pomagać innym


Dzięki, że tak piszesz :) , ale cóż - nie jest to ani skomplikowane ani też korona mi z głowy nie spadnie, jeśli zagadam do paru osób w celu przypomnienia. Zresztą ma to obopólne korzyści - inni dzięki temu zagrają w edycji, a i ja będę miał pewność, że na kanale zbierze się sporo ludzi, edycja się odbędzie i sam będę mógł w niej zagrać :] .

MG - Liquid
Termin edycji - piątek, godziny wieczorne (20? 21?)

1. Wayzin
2. paweldomar
3. mefiperes
4. skyler
5. Szerszeń
6. Adham
7. Kukowsky
8. Kamiloos
9. Adamido
10. Magwisienka
11. WorldWar3PL
12. Fiarot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko Fiarot, miłe że chcesz pomóc i dzięki ;) Dobra, to będzie tak. Macie do wyboru: albo będziemy grać w normalną mafię bez udziwnień, lub dla odmiany w Ktulu. O ile mi wiadomo taka gra się na ircu jeszcze nie odbyła, więc może być ciekawie. Wiem, że prowadzenie Ktulu jest trudniejsze, ale myślę że podołam.
To jak? Decydujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 15:36, Liqid napisał:

Spoko Fiarot, miłe że chcesz pomóc i dzięki ;)


Nie ma problemu :) .

Dnia 05.09.2007 o 15:36, Liqid napisał:

Macie do wyboru: albo będziemy grać w normalną mafię bez udziwnień, lub dla odmiany w Ktulu.


Hmmm... Ktulu to byłby ciekawy pomysł, ale nie wiem czy by wypalił, przede wszytkim dlatego, że:
- potrzeba minimum 15 graczy
- MG musi dokładnie wszystko kontrolować
- (i co chyba najważniejsze) gracze musieliby się bardzo dobrze orientować w zasadach Ktulu

O ten ostatni podpunkt obawiam się najbardziej, gdyż Ktulu różni się jednak znacznie od normalnej mafii, a nie wiem, ilu graczy zapisanych obecnie na liście miało wcześniej z tą odmianą gry do czynienia. W Ktulu na FM grałem ja, skyler i Kukowsky i twierdzę, że my już jako tako się w tym orientujemy. Natomiast pozostałym nie dość, że trzeba by było pewnie wszystko szczegółowo wytłumaczyć to jeszcze należałoby się upewnić, że oni to na pewno przeczytali i zrozumieli. Kolejną sprawą jest odpowiednio większe zaangażowanie w taką grę, gdyż występuje w niej więcej frakcji. Bo wiesz, że czasem jest tak, iż dany gracz wchodzi na kanał tuż przed rozpoczęciem się edycji, średnio zna się na zasadach i równie średnio angażuje się w bieg wydarzeń podczas samej gry (chociaż na szczęście obecnie na liście raczej takich osób nie widzę).
Ale jeśli uda się sprawnie wtajemniczyć wszystkich przed edycją ''co i jak'', to ja osobiście jestem za, oczywiście jeśli reszta też chciałaby spróbować zagrać w tą domianę mafii :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktulu to dobry pomysł, ale jak pisał Fiarot - trudny w realizacji.
Jednak jeśli trzeba będzie obeznanych z zasadami graczy, to jestem do dyspozycji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG - Liquid
Termin edycji - piątek, godziny wieczorne (20? 21?)

1. Wayzin
2. paweldomar
3. mefiperes
4. skyler
5. Szerszeń
6. Adham
7. Kukowsky
8. Kamiloos
9. Adamido
10. Magwisienka
11. WorldWar3PL
12. Fiarot
13. Donki

W tej edycji jeszcze powinno mi się udać zagrać, ale niestety z kolejnymi może być różnie :P. Co do pomysłu z Ktulu to ja jestem całokicie za wprowadzeniem takiego "udziwnienia" ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 15:36, Liqid napisał:

/.../ To jak? Decydujcie.

Jesli Ty sam wystarczająco orientujesz się w zasadach i rolach, dasz radę wszystko kontrolować (lincze, pojedynki, funkcje poszczególnych ról), to jestem w stanie zapisać się na listę i Ci uwierzyć. :P Choć obawiam się, że może to jednak nie wypalić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować