Zaloguj się, aby obserwować  
Kukowsky

Kanał #mafia, czyli Mafia i Ktulu na IRC-u!

2192 postów w tym temacie

No dobra, jestem po pierwszej mojej edycji Ktulu i w sumie podobało mi się. Dostałem odpowiedzialną rolę szeryfa i trochę mnie to przeraziło, co i tak nie miało znaczenia bo nie zdążyłem aresztować nawet drugiej osoby.

W sumie myślałem, że dzień będzie trwał dłużej i nie udało mi się wybronić, no ale następnym razem będzie lepiej :P (chyba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to jesteśmy po dwóch edycjach w Ktulu. Pierwsza przedstawiała się następująco:
1. Adamido (DR)
2. BigShot (Złodziej)
3. CzystyZysk (SK)
4. Ecko (ZR)
5. Fiarot (Szamanka)
6. Korsarz (Szeryf)
7. kulfonito (Opój)
8. paweldomar (Zabójca)
9. Phelela (Sędzia)
10. Liqid (Pastor)
11. skyler (Kurtyzana)
12. szerszeń (Szaman)
13. WW3 (Herszt)
Wygrali mieszkańcy dzięki instynktowi Szeryfa który przejął posążek i brakiem instynktu u bandytów i indian, którzy posążka nie odzyskali.

I druga:
1. Adamido (Kurtyzana)
2. AQ22 (Pastor)
3. BigShot (Zabójca)
4. Fiarot (Szamanka)
5. Kamiloos (Sędzia)
6. kulfonito (Opój)
7. paweldomar (Herszt)
8. rick90 (Szeryf)
9. sianer (DR)
10. skyler (Złodziej)
11. SSj2 (ZR)
12. WW3 (SK)
również zakończona zwycięstwem mieszkańców tym razem dzięki fartowi i inteligentnej interpretacji nieistniejących wskazówek dawanych im przez MG (czyli mnie :P).
Muszę trochę żalów odnośnie drugiej edycji wyłożyć. Po pierwsze, moje błędy, a było ich kilka, po drugie ^%#@^&#! neostrada!!! wywalająca mnie co kilkanaście minut z irca.
A po trzecie LUDZIE! Którzy zapisują się do edycji, po czym bez podania żadnych przyczyn wychodzą w jej środku. Drugiej nocy, podczas drugiej edycji straciliśmy 4 (bodajże) graczy... załamka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze było to, że odszedł Czysty Zysk (w drugiej edycji) który był ze mną i Fiarotem w Indianach. A później zostałem sam, bo Fiarot zginął. Ale się starałem! :P Dopiero na końcu padłem ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi jako pastor nawet się podobało, ale pograć dużo nie pograłem. Ot, gra się szybko skończyła to pierwsze, drugie zginąłem, zabity przez bodaj Indian. A szkoda, wyspowiadałem bandytę (Herszta dokładnie, jego post wisi nad tym ;), jeszcze coś fajnego wyszłoby. Ale cóż, wyszło jak wyszło, nie bronimy szeryfowi odzyskiwać posążka ;) To wygraliśmy. Ale liczę, że uda mi się zagrać w fajniejszej edycji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wczorajszej drugiej edycji IK to gdyby nie ucieczka dwóch osób w czasie drugiej nocy, bandyci wygraliby tę edycję. Ciężko przetrwać trzeci mord kiedy zostaje jeden bandyta i trzech mieszkańców (gratki dla paweldomar za grę do końca). Przy sześciu osobach (w tym dwóch bandytach) sytuacja wyglądałaby całkiem inaczej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 16:53, kulfonito napisał:

Witam stałych bywalców. Na którą mniej więcej chcielibyście dzisiaj zagrać w ktulu? :)

Czy nie przesadzasz aby? Cieszę się, że pomysł się spodobał i tak przyjął, ale no bez przesady, codziennie grać? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 16:55, Liqid napisał:

> Witam stałych bywalców. Na którą mniej więcej chcielibyście dzisiaj zagrać w ktulu? :)

Czy nie przesadzasz aby? Cieszę się, że pomysł się spodobał i tak przyjął, ale no bez przesady,
codziennie grać? ;D


Nie, nie przesadzam. Trzeba grać! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 17:06, Donki napisał:

Heh jeszcze nikt nie stworzył list ;D? Okazało się że mogę grać w ten piątek :P.

MG: ???

1. Donki
2. Dis plejs is for mi :P

Pisze się
1. Donki
2. Neban
3. Dis plejs is for ju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 17:17, Neban napisał:

> Heh jeszcze nikt nie stworzył list ;D? Okazało się że mogę grać w ten piątek :P.
>
> MG: ???
>
> 1. Donki
> 2. Dis plejs is for mi :P
Pisze się
1. Donki
2. Neban
3. Dis plejs is for ju


1. Donki
2. Neban
3. kulfonito
4. Dis plejs is for ju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w co gramy? W IM czy w IK?

Chyba w Ktulu zatem:

----

Edycja - piątek 14.09.07, godz. 20.30

MG: ... <- this place is for Marrbacca :D
1. Donki
2. Neban
3. kulfonito
4. Szerszeń
5. ... <-- and this place is for you.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 18:36, szerszeń45 napisał:

Ale w co gramy? W IM czy w IK?

Pytanie :)

Dnia 11.09.2007 o 18:36, szerszeń45 napisał:

MG: ... <- this place is for Marrbacca :D

... or for Liqid. :P Zresztą kto inny też mógłby któregoś razu spróbować.

Słyszałem, że potrzebny jest regulamin Ircowego Ktulu, by móc podczepić do posta. Myślę, że mógłbym się tego podjąć, wersję beta FAQ i funkcję ról opisałem, więc tym też zająłbym się. Tylko nie liczcie na jakiś konkretny termin, znane Wam hasło "where is done"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 18:36, szerszeń45 napisał:

Ale w co gramy? W IM czy w IK?

Sądząc po odpowiedzi Liqida raczej w to drugie ;P. Chociaż na nie miałbym nic przeciwko IM :P.
I czemu przekształciłeś "dis is plejsa" :P? Wcześniej tak swojsko brzmiało, a teraz połowa ludzi nie wie pewnie nawet co to znaczy :P.

Liqid
Ano potrzebny jest :D. Dla że tak powiem...rekrutów xD.Ja nie mam nic przeciwko temu żebyś to ty się tym zajął :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 20:01, Donki napisał:

I czemu przekształciłeś "dis is plejsa" :P?


Ponieważ, uważam, że wygląda to głupio, nawet jeśli fonetycznie brzmi identycznie.
A jak gramy w Ktulu to odpowiedź prosta: MGuje Marr lub Liqid, jak gramy w Mafię to mogę ja. ;)
Jednak gramy w to pierwsze, zatem będę graczem znów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 18:45, Liqid napisał:

> MG: ... <- this place is for Marrbacca :D
... or for Liqid. :P Zresztą kto inny też mógłby któregoś razu spróbować.

Właśnie właśnie: "or for Liqid" :P Prowadź, będę mógł w końcu w spokoju jakiś film obejrzeć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG: Marrbacca
1. Donki
2. Neban
3. kulfonito
4. Szerszeń
5. mefiperes
6. xbit71
Nie pozbędziece się mnie. :>
Dzisiejsza edycja była fajna - moja pierwsza. Uważam, że dobrze grałem. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

e no co jest? Od razu mnie na miejsce? A edycja kiedy? W piątek? To sobie poczekacie na MG, bo MG jedzie na badania do Wawy i na pewno nie wróci na 20-21.

A teraz ogłoszenia parafialne. Poprowadziłem dzisiaj dwie edycje.
1. Ktulu - wygrali mieszkańcy po bardzo szybkim linczu właściciela posążka.
2. Mafia - chaotyczna jak 150, graczy nie było, gracze byli, nie było, byli, w końcu się wkurzyłem i edycja jakoś poszła. I myślę, że poszła nawet fajnie, mieszkańcy wygrali, dzięki wydatnej pomocy kataniego (glizdę pozdrawiam :)), który wykrył w pierwszym sprawdzeniu kulfonita. Niestety w późniejszych dniach wyszedł trochę na wierzch brak doświadczenia w grze Belmunda (drugiego mafioza) z którym LifaR, Fiarot i Magwisienka poradzili sobie prawie bez kłopotów

Najważniejsze ogłoszenie parafialne. Od tej pory CzystyZysk ma całkowitego bana na moje edycje. Choćby brakowało graczy on nie zagra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować