Zaloguj się, aby obserwować  
Maiky

Czy jesteś dumny z tego, że jesteś Polakiem?

489 postów w tym temacie

A widzisz polak potrafi ;) Warto poznać historię polski by dowiedzieć się co nieco o naszych przodkach...ale nie tylko historia odgrywa tutaj rolę dumy...jest jeszcze kultura i sztuka...nasza kultura przetrwała do dziś...w większości krajach zapomniano o niej...sztuka także...Kossak, Matejko to dla mnie autorytety...sztuka jest także teatrem i innymi rzeczami, z których na pewno warto być dumnym...- to tylko moje, nic niewnoszące zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 22:09, Cesarro napisał:

A widzisz polak potrafi ;) Warto poznać historię polski by dowiedzieć się co nieco o naszych
przodkach...ale nie tylko historia odgrywa tutaj rolę dumy...jest jeszcze kultura i sztuka...nasza
kultura przetrwała do dziś...w większości krajach zapomniano o niej...sztuka także...Kossak,
Matejko to dla mnie autorytety...sztuka jest także teatrem i innymi rzeczami, z których na
pewno warto być dumnym...- to tylko moje, nic niewnoszące zdanie...


To nie są nic niewnoszące słowa, bo te nic niewnoszące słowa mnie przekonały by poczytać trochę o historii Polski i mam nadzieję że po przeczytaniu będę bardziej dumny z Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanuję twoje zdanie...jak najbardziej...ale gdyby zrobić ankietę kto nie jest dumny z ministra edukacji to zgłosiła by się większość polski...więc to jest jakiś powód do "niedumy" ale to taki tyci tyci...sprawa rządu...tu masz rację - nasz rząd jest kijowy...sprawa 2 wojny światowej - też masz rację, nasi pradziadkowie walczyli praktycznie wszędzie...królowie to też racja - byli wielcy, ale są też już zapomniani...IV rzeczpospolita polska jest dzisiaj zepsuta lecz warto być dumny z niej bo ma także dobre strony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 22:40, Maiky napisał:

Jeżeli jesteś patriotą musisz znać historię. To podstawa!

A Ty patriotą jesteś? Bo chyba nadal nie dostałem od Ciebie odpowiedzi właśnie na historyczne pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo SUPER yntelygentnych polityków ,mimo smutnej historii ,mimo kiepskich prognoz i perspektyw jestem dumny że jestem polakiem!!! W końcu wielu oddało swoje życie w imię marzeń o wolnej i niepodległej Polsce a ja ich marzenie szanuje i doceniam ich wielkie poświęcenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jestem dumny? Hmm... Duma to trochę obce mi słowo, jak coś konkretnego osiągnę dla kraju i społeczeństwa to będę mógł powiedzieć, że jestem dumny z tego. Raczej cieszę się z ego, ze jestem Polakiem, że żyję tu gdzie żyję, i że mam to co mam. Wbrew temu co się ciagle słyszy mojim zdaniem nie mamy tak źle. Szczeglnie w skali reszty świata. A tam plansujemy się raczej wśród tych bogatszych. Do tego jesteśmy w dwóch znacznie potęrznych sojuszach - NATO i UE. Jednak jestem troche zawiedziony tym co się wyrabia. Niewiem jak dla innych, ale dla mnie rok 89'' jest czyms porównywalnym z rokiem 1918. Zamiast się wziąść ostro do roboty to wszyscy narzekają a politycy kradną. A obecni swojimi pomysłami powinni konkurować z Monty Pythonem.

Jednak jestem pełen nadzieji, że bedzie lepiej. I to w naszych rękach leży przyszłosć naszego kraju. Niema co patrzeć na tych co mówią, że będzie źle, bo jak się im uwierzy i nic się nie będzie robić to napewno będzie źle - trzeba wziąść się do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację wszyscy narzekają..Polacy się tak jakby przyzwyczaili do tego narzekania i smutku...wczoraj oglądałem program "Kto z tą Polską" i tam też była mowa o narzekaniu Polaków...była także rozmowa z "Doniu i Liber" i oni mówili, że chcieli stworzyć piosenkę, którą będą słuchać młodzi...mieli na myśli, że tak zachęcą młodych do działania...wielu było przeciw bo piosenka była smutna i ciągle było narzekanie, a wszystkim nie pasiło "Dzień dobry Polsko...odpowiedz mi...kiedy...przyjdą te lepsze dni..." Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 11:21, Cesarro napisał:

Tak masz rację wszyscy narzekają..Polacy się tak jakby przyzwyczaili do tego narzekania i smutku...wczoraj
oglądałem program "Kto z tą Polską" i tam też była mowa o narzekaniu Polaków...


To juzchyba wynika z naszej mentalności. Do tego zawsze lubimy buntować się przeciw władzy, działać jej na przekór i okradać co sie da - ale to chyba wynieśliśmy z komunizmu...

Dnia 03.05.2007 o 11:21, Cesarro napisał:

była także rozmowa
z "Doniu i Liber"...



Tutaj to już zależy od gusta muzycznego suchaczy. Sam nie przepadam za disco polo, ale nie raz jadąc autem miałem okazję tego słuchać. Jest to takie troche spozowanie stylu Eminema i DR Dree, gdzie jeden jest "dobrem" drugi "złem". Mimo wszystko też wydaje mi się to nieudanom piosenką :P
Bym polecał zrobić komuś cos w tym stylu jak Grammatkik - zamiast narzekać bierz sie w garść i działj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem ten program, który na marginesie jest tendencyjny i zdaje się, że też do żadnego porozumienia nie doszli. Ba, chyba tylko jedna osoba zrozumiała przesłanie tej piosenki o banalnym tekście, zwracając uwagę na końcową scenę teledysku, w której uśmiechnięte dziecko budzi kobietę (Polskę). A wiem po sobie, że nie trzeba tego przesłuchać 20 razy, żeby zrozumieć tekst - ja słyszałem pierwszy raz. Co do obchodzenia świąt narodowych. Rozumiem 11 listopada: niepodległość okupiona krwią, można obchodzić w melancholijnym nastroju, ale 3 maj? Czyżby znów komunistyczna scheda? Tu powinien być entuzjazm, radość i duma, a są kwiaty na grobie nieznanego żołnierza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom 3 maj to powinna być radosna chwila...lecz jak to myśmy się przyzwyczaili - musimy być smutni, bo każdy już zakłada, że jesteśmy skazani na niepowodzenie...eh ci Polacy :) Pozdro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak politycy mówią...bierzmy się i działajmy...lecz jak widać niewiele zrobili...a Polacy od razu zakładają, że EURO 2012 od razu się nie powiedzie...że zmaścimy to , że no po prostu nie wykorzystamy szansy na poprawę w naszym kraju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 11:34, Cesarro napisał:

Nom 3 maj to powinna być radosna chwila...lecz jak to myśmy się przyzwyczaili - musimy być
smutni, bo każdy już zakłada, że jesteśmy skazani na niepowodzenie...eh ci Polacy :) Pozdro...

Myśmy się przyzwyczaili, czy może nas przyzwyczajono? Skoro przez 50 lat zabronione było wywieszanie flagi, na 3 maja, a wielka feta była 1, to i potem trudno się było przestawić. Zwłaszcza, że tak gładko, wręcz niezauważalnie przemknęliśmy z jednego systemu do drugiego. To po co było jakieś imprezy na 3 urządzać? Walnie się kwiaty pod grobem i styknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to było kiedyś, więc nie wiem czy nas przyzwyczajono - jednak z tego programu wywnioskowałem że jednak sami się przyzwyczailiśmy ;) Ale już coraz więcej Polaków zaczyna działać...zachęcać do patriotyzmu...zaczynają coś robić dla młodych - po przecie to my jesteśmy pokoleniem, które musi podtrzymać tradycję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzmy na polityków, tylko na siebie. Priorytetem jest pójście na studja i powiekszanie mas wyksztalconych i inteligentnych :) No przynajmnije ja tak chce i myślę, że to siezwróci, bo przeceiz wykształcony obywatel jest lepszym pracownikiem niz kilku po podstawówce ;)

Co do 3 maja to iewiem czym sie tu tak zabardzo cieszyć, przecież to byłyy nasze ostatnie podrygi - konwulsje umierającego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 03.05.2007 o 11:56, Ceteris Paribus napisał:

Co do 3 maja to iewiem czym sie tu tak zabardzo cieszyć, przecież to byłyy nasze ostatnie podrygi
- konwulsje umierającego ;)

I między innymi te konwulsje pozwoliły przetrwać polskiej myśli politycznej przez 123 lata. Konstytucja była symbolem walki o niepodległość. Radzę nie bagatelizować a złapać za podręcznik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybyśmy musieli patrzeć na siebie to jeszcze więcej byłoby korupcji...ja nie patrzę na polityków - ja ich krytykuję ;) A przecież to oni razem na czele z prezydentem stanowią trzon naszego państwa...bynajmniej mi się tak wydaję ;) - to tylko nic niewnoszące, moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, czy to były takie konwulsje. Gdyby nie Targowica, myślę że Polakom by się wtedy udało. Ale niestety nie każdy był wtedy patriotą. A dlaczego tak się stało? Bo konstytucja ograniczała "złotą wolność" szlachecką. Sarmaci woleli troszczyć się w własne brzuchy niż o kraj i naród.

Wykształcenie - oczywiście priorytet. Ale czasem tak sobie myślę, czy ma to sens? Skończe studia na pewno, może wiecej niż jeden kierunek i co? Nie zamierzam pracować za jakieś marne grosze, albo za granicą już za dobre pieniądze, tylko że na równym stanowisku z ludźmi bez matury.

Eh, tak czy owak, trzeba wierzyć, że bedzie lepiej. Bo kto ma wierzyć, jeśli nie my?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Zgadzam się. Proste, ale jakże trafne słowa.

Ja może powiem tak - patriotyzm to pojęcie więcej niż względne. Jeden bowiem będzie uważał, że nim jest, bo robi to i tamto, a drugi jest taki więc też jest patriotą. Dlatego nie daj się oceniać na patriotę - sam sobie odpowiedz czy nim jesteś, ale solidnie, tak naprawdę, przez korzenie swojej ojczyzny - chrześcijaństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować