Zaloguj się, aby obserwować  
Maiky

Czy jesteś dumny z tego, że jesteś Polakiem?

489 postów w tym temacie

ja nie jestem dumny z tego ze jestem Polakiem bo w Polsce sie źle dzieje odkąd panowie K rządzą naszym krajem! jedyne co mi sie w Polsce podoba to ukształtowanie terenu..... Juz nawet plany związane z naszym krajem: zamierzam wyjechac do Anglii do siostry i tam pracowac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 10:10, Spitfire14 napisał:

raz już przyszedł do niego list z Watykanu...

Watykan ma możliwość ekskomunikowania go, więc listów sobie może wysyłać i milion, to nic nie znaczy. Problem z RM polega na tym, że nie ma na nich jakiegoś "haka". Ze niby wyzyskują mohery? To już tylko świadczy o tych ludziach. Jakbym Ci wygłosił kazanie, a za każde następne musiałbyś mi płacić 10zł i dobrowolnie zacząłbyś to robić to uznano by mnie za wyzyskiwacza? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ni czasami wstyd, że jestem polakiem! To co np. robią nasze władze i o.Rydzyk jest poprostu straszne, i niech sie potem nie dziwią ze tyle mlodych ludzi wyjezdza zagranice!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 10:26, Orteos napisał:

A ni czasami wstyd, że jestem polakiem! To co np. robią nasze władze i o.Rydzyk jest poprostu
straszne, i niech sie potem nie dziwią ze tyle mlodych ludzi wyjezdza zagranice!

Ale co takiego strasznego robią? Możesz to jakoś przybliżyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze jestem dumny, uczucie to dotarło do mnie dopiero po wielu latach ale lepiej późno niż wcale :P To co wyprawiają rządzący to zupełnie inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dumny byłem do czasu, do czasy aż bliźniacy zaczęli rządzić naszym krajem. Od tego czasu tu są takie jaja że wstyd się przyznawać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 12:09, SatinKRK napisał:

Dumny byłem do czasu, do czasy aż bliźniacy zaczęli rządzić naszym krajem. Od tego czasu tu
są takie jaja że wstyd się przyznawać...

Zgadzam sie kiedys Polska była liczacym sie w Europie krajem a teraz stajemy sie posmiewiskiem europy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 12:11, Flimi napisał:

Zgadzam sie kiedys Polska była liczacym sie w Europie krajem a teraz stajemy sie posmiewiskiem
europy

Chcesz mi powiedzieć, że Polska Kwaśniewskiego była liczącym się krajem? :D A jakież to ważne dla świata decyzje zapadły z jego udziałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 12:09, SatinKRK napisał:

Dumny byłem do czasu, do czasy aż bliźniacy zaczęli rządzić naszym krajem. Od tego czasu tu
są takie jaja że wstyd się przyznawać...

Z rządem i prezydenturą to jest tak, że nie wybiera się ona sama. Polak najpierw wybiera, a potem żałuje - ale akurat taką mamy mentalność, że Polakom nigdy nie jest za dobrze. Denerwują mnie osoby, które nie głosują wcale, nie wybierają władzy a najbardziej krytykują tych, którzy wybrani zostali.
Jestem dumny, że jestem Polakiem - bo to wieki pięknej a i burzliwej historii, bo ogromny dorobek kulturowo-ludowy, to tysiące litrów krwi przelanej przez ludzi, którzy kochali tą ziemię, to wielkie nazwiska, wielkie czyny i serca wierne tym polom i lasom. A jeżeli ktoś mówi, że się wstydzi polskości bo rządzą Kaczyńscy (jakby poprzednie władze były lepsze) to nie pojęcią co to poczucie polskości czy patriotyzmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 12:12, SatinKRK napisał:

Gdyby tylko europy, nawet na jamajce z nas się śmieją:/


Kogo masz na myśli "nas"? Oni się śmieją z pana prezydenta i jego kwity. Ale nie z Polaków, nie z Polski. Przynajmniej ja tego nie odczuwam. A poza tym Polska to nie władza. To jest naród. A jako naród jesteśmy potężni i wspaniali. Gdyby teraz wybuchła wojna, wielu Polaków stanęłoby w obronie ojczyzny. Ja również. Wiem, że stanąłbym w Jej obronie, ponieważ tak zostałem wychowany. W rodzinie mam wielu żołnierzy, moja babcia była w obozie koncentracyjnym, dziadkowie zostali zesłani na Sybir i brali udział w Powstaniu Warszawskim. I właśnie dlatego ja również będę bronił ojczyzny. Za jej historię i za cierpienia wielu ludzi. A władza nie ma nic do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 13:00, SatinKRK napisał:

Na jamajce śmieją się z tej seksafery Łyżwińskim i Anetą K. w roli głównej
W USA z braku konta w banku Jarosława Kaczyńskiego

Mogą się śmiać z pojedynczych osób i spraw z nich związanych - to raczej naturalne, my Polacy też wyśmiewamy skarbonkę u mamy J. Kaczyńskiego, czy to że Dorn chce podać kogoś tam do sądu za obrazę jego psa. Czy z tego powodu można oceniać cały naród !? Czy świat obwiniał całe USA za romans Clintona z M. Levinsky !? Bez sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 13:00, SatinKRK napisał:

Na jamajce śmieją się z tej seksafery Łyżwińskim i Anetą K. w roli głównej
W USA z braku konta w banku Jarosława Kaczyńskiego


Oni się z tego nie śmieją, oni tylko informują. A to dwie różne rzeczy. W USA mają o wiele większe powodu do wyśmiewania się z własnego prezydenta.A te różne afery są w każdym kraju, nie tylko w Polsce. Wystarczy poczytać trochę zagranicznych mediów, a nie ograniczać do polskich. Brak informacji ot, co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 13:19, Kermit5738 napisał:

Jestem dumny ze jestem Polakiem i urodzilem sie w Polsce , przeciez moglobyc gorzej ;)


no w sumie racja....:-) nie chciał bym się urodzić w Burkina Faso albo w Etiopii.... chociaż tam przynajmniej cieplejsze lato mają...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 16:16, jakoktochce napisał:

no w sumie racja....:-) nie chciał bym się urodzić w Burkina Faso albo w Etiopii.... chociaż
tam przynajmniej cieplejsze lato mają...:-)

A co ma duma i honor wobec wszechobecnej nędzy i małe rozwoju danego kraju i jego narodu ?! Myślisz, że w Burkinie Faso czy Etiopii cieszą się z bardzo trudnych warunków życia ?! Polska pod zaborami, to też nie było miłe i wesołe miejsce do życia, ale Polacy że Polska jest do kitu bo uciskali na wrogowie - przeciwnie, jeszcze bardziej się mobilizowali, jednoczyli i walczyli.
Mylisz pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować