Zaloguj się, aby obserwować  
Maiky

Czy jesteś dumny z tego, że jesteś Polakiem?

489 postów w tym temacie

mi w cale nie chodziło o to ze pod zaborami to było lepiej i ze w Etiopii maja lepiej! W gruncie rzeci chodzi mi o to ze nie podoba mi sie kto i w jaki sposób rzadzi naszym krajem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jak najbardziej dumny, z tego ze jestem Polakiem.Ten kraj sprawia mi radosc a zwlaszcza moje miasteczko i jego mieszkancy,a bilzej kumple a i oczywiscie Polska to nie kraj slaby poniewaz mamy wiele zeczy ktorymi mozemy sie pochwalic a najbardziej to chyba Parkami :D bo są piekne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem dumny że jestem polakiem dlatego że polacy może i nie są we wszystkim najlepsi ale w niektórych sportach na przykład są: Mariusz Pudzianowski - najlepszy na świecie siłacz, Otylia Jęndrzejczak - Najlepsza na świecie pływaczka, Robert Korzeniowski - najlepszy na świecie lekkoatleta, dawniej Mariusz Gołota - najlepszy na swiecie (kiedyś) bokser. Adam Małysz - najlepszy na świecie skoczek narciarski. I to chyba wystarczy. Nie jesteśmy we wszystkim dobrzy ale i tak tyle to dużo.Lubię też polskę za to że w niej mieszkam i chyba tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 16:38, jakoktochce napisał:

mi w cale nie chodziło o to ze pod zaborami to było lepiej i ze w Etiopii maja lepiej! W gruncie
rzeci chodzi mi o to ze nie podoba mi sie kto i w jaki sposób rzadzi naszym krajem...

Rozumiem, że pewne sprawy w Polsce się nie podobają - tym bardziej iż nie ma krai idealnych, a nasz nawet do takich się nie zbliża. Ja napisałem tylko o tym, że to nie ma nic wspólnego z poczuciem dumy z polskości. Przecież nie można powiedzieć, że nie jestem dumny z tego iż jestem Polakiem, bo nie podoba mi się władza, podatki są za wysokie, a płace są za niskie. Co to ma wspólnego z poczuciem dumy, związania z ojczyzną czy patriotyzmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 16:53, paweusz napisał:

> mi w cale nie chodziło o to ze pod zaborami to było lepiej i ze w Etiopii maja lepiej!
W gruncie
> rzeci chodzi mi o to ze nie podoba mi sie kto i w jaki sposób rzadzi naszym krajem...

Rozumiem, że pewne sprawy w Polsce się nie podobają - tym bardziej iż nie ma krai idealnych,
a nasz nawet do takich się nie zbliża. Ja napisałem tylko o tym, że to nie ma nic wspólnego
z poczuciem dumy z polskości. Przecież nie można powiedzieć, że nie jestem dumny z tego iż
jestem Polakiem, bo nie podoba mi się władza, podatki są za wysokie, a płace są za niskie.
Co to ma wspólnego z poczuciem dumy, związania z ojczyzną czy patriotyzmem.


no dobra w powstaniach walczyliśmy (wszystkie przegrane), pod zaborami byliśmy (walczyliśmy do ostatnie kropli krwi) OK, z tym sie zgodze... ale ja sie wstydze tego kto reprezentuje mój kraj na świecie: "dwa kartofle" i jeden "burak"... to ja a nich bardzo dziękuje....:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.08.2007 o 21:46, jakoktochce napisał:

no dobra w powstaniach walczyliśmy (wszystkie przegrane)

Ha! Znajomość historii się kłania:)
Zapomniałeś chyba o Powstaniu Wielkopolskim. Jedyne powstanie które wygraliśmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 21:53, Darkstar181 napisał:


> no dobra w powstaniach walczyliśmy (wszystkie przegrane)
Ha! Znajomość historii się kłania:)
Zapomniałeś chyba o Powstaniu Wielkopolskim. Jedyne powstanie które wygraliśmy...


ale za to najważniejsze przegraliśmy... jeszcze było powstanie śląskie, które też wygralismy....:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie:] Właściwie się do tego nie przyznaję nawet.

Ale lubię swój język i miasto - Kraków.

Przykro mi, ale polski sposób bycia i myślenia jest sprzeczny z moimi ideałami. Janteloven, kochani^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



jeszcze było powstanie śląskie, które też wygralismy....:-) ]
po którym przeprowadzono bardzo dla nas niekorzystny plebiscyt a więc troche pyrrusowe zwycięstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 22:09, Lina napisał:

Nie:] Właściwie się do tego nie przyznaję nawet.

Do czego? Do bycia Polakiem?
Cóż, w Polsce to nie sztuka:)) Tutaj ciebie raczej nikt nie pyta o narodowość.

Dnia 01.08.2007 o 22:09, Lina napisał:

Przykro mi, ale polski sposób bycia i myślenia jest sprzeczny z moimi ideałami. Janteloven,
kochani^^

A jaki jest ten "polski sposób bycia" ? Tylko nie mów mi o politykach, bo większość społeczeństwa ma ich gdzieś( a raczej odwrotnie).
No chyba że chodzi ci o narzekanie. Cóż, nie będę się tu wypowiadał. A to dlatego że ja faktycznie często narzekam:) Ale to chyba dlatego że jednak jest na co narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 22:16, Darkstar181 napisał:

No chyba że chodzi ci o narzekanie. Cóż, nie będę się tu wypowiadał. A to dlatego że ja faktycznie
często narzekam:) Ale to chyba dlatego że jednak jest na co narzekać.

I czyż to właśnie nie jest problem ?? Zamiast narzekać należy zakasać rękawy i wziąć się do roboty i zmienić to co nam się nie podoba, a jeśli się nam nie chce tego robić to należy po prostu ignorować to co wywołuje u nas narzekanie, tak lepiej dla nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.08.2007 o 22:18, Hubi Koshi napisał:

I czyż to właśnie nie jest problem ?? Zamiast narzekać należy zakasać rękawy i wziąć się do
roboty i zmienić to co nam się nie podoba, a jeśli się nam nie chce tego robić to należy po
prostu ignorować to co wywołuje u nas narzekanie, tak lepiej dla nerwów.

Wiesz, na polityków to ja raczej faktycznie wielkiego wpływu nie mam, na Rydzyka tym bardziej, a to oni mnie najbardziej ostatnio wkurzają.
Pójść do wyborów pójdę, tylko obawiam się że i tak nie będę miał w czym wybierać.
A pozostałe problemy? Tia... planuje już powoli co z nimi zrobić. Wyjechać do GB. Ależ szlachetne rozwiązanie, nie? Z jednej strony trochę więcej będzie się zarabiać, ale na dłuższą metę to uciekanie do innego kraju nie jest dobrym rozwiązaniem. Generalnie ucieczki nie są skuteczne.

No ale powiedz szczerze...czy naprawdę pojedynczy obywatel TEGO kraju który jest do reszty skorumpowany może coś zdziałać? Co ja, kurna, mogę!? Pójść do urn wyborczych? Wyjechać? Jakie mam opcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 22:27, Darkstar181 napisał:

No ale powiedz szczerze...czy naprawdę pojedynczy obywatel TEGO kraju który jest do reszty
skorumpowany może coś zdziałać? Co ja, kurna, mogę!? Pójść do urn wyborczych? Wyjechać? Jakie
mam opcje?

Jeden człowiek nie zrobi nic to prawda, ale przecież są setki innych ludzi, a tu o współpracę chodzi. Zawsze zaczyna się od rzeczy małych, trzeba się jakoś zorganizować, usamodzielnić, zacząć sobie radzić z problemami. Z władzami należy się dogadać oraz wybierać Dobre władze. Podam przykład od siebie z okolicy. Były ostatnio wybory na wójta gminy. Jeden wójt był dość rozrzutny i nie za bardzo dbał o finanse, wszędzie miał deficyty (a szefował tylko przez jedną kadencję). Drugi z koleik (który już wcześniej był wójtem przez parę kadencji) był dobrym zarządcą i "gospodarzem" z wiarygodnych źródeł wiem że gdy odchodził po swojej ostatniej kadencji w Każdym dziale miał nadwyżki budżetowe. Kogo wybrali wyborcy ?? Biorąc pod uwagę zawiść "Bo się dorobił, bo bogaty" i bezdenną głupotę wybrali rozrzutnego i teraz tylko patrzeć aż gmina popadnie w jeszcze gorsze długi i wejdzie zarząd komisaryczny.
Jak już mówiłem trzeba się zorganizować, trzeba zebrać ludzi i zmusić/przekonać ich do działania, bo jednostka nic nie zdziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opcji jest wiele tylko nikt ich nie potrafi wykorzystać ;) Ty oczywiście wybrałeś inną opcję - narzekanie. W tych sprawach trzeba być optymistą i czekać cierpliwie na lepszą sytuację w naszym kraju...choć już się poprawia. Możesz także stworzyć Klub Patriotyczny z paroma osobami w swej okolicy i powoli będzie się on rozwijał...instrukcje jak to zrobić są na stronie Klubu Patriotycznego Orle Gniazdo...czytałem, że takie Kluby mają jakiś tam wpływ mały, ale jednak mają...narzekać...po cóż narzekać ? Cieszmy się, że żeśmy są Polakami ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem cholernie dumny ze jestem z Polski i szczere mam ochote temu komus ****** jak mi mowi ze nie jest patriotom i kompletnie go nie obchodzi nasz kraj takiemu dal bym sucha kromke chleba i kazal isc tam gdzie ma lepiej my to tylko cudze umiemy chwalic a we francji jak ladnie a we wloszech to pieknie a polski eee tam chlew i tyle wkurza mnie takie ******** myslenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja takiemu "patriocie", jaki sie wlasnie wypowiedzial, z checia dal slownik ortograficzny i czlowieka z batem, pilnujacego zeby wkul go na pamiec razem ze wszystkimi zasadami pisowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej ułatwić ? Kazać sciągnąć Mozille :P
Mnie wkurza natomiast, że wielu Polaków nie umie napisać doporządku zdania..tylko muszą zamiast pisać "ją" to "jom"...wkurza mnie... i jak zwykle każdy ma dyslekcję...wspaniale :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 22:35, PolishWerewolf napisał:

Ja takiemu "patriocie", jaki sie wlasnie wypowiedzial, z checia dal slownik ortograficzny i
czlowieka z batem, pilnujacego zeby wkul go na pamiec razem ze wszystkimi zasadami pisowni.



ja jestem holernie dumny ze jestem z Polski i szczere mam ohote temu komus ****** jak mi muwi ze nie jest patriota i kompletnie go nie obhodzi nasz kraj takiemu dal bym suha kromke hleba i kazal isc tam gdzie ma lepiej my to tylko codze umiemy hwalic a we francji jak ladnie a we wloszech to pieknie a polski eee tam hlew i tyle wkorza mnie takie ******** myslenie

lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.08.2007 o 22:32, Hubi Koshi napisał:

Jak już mówiłem trzeba się zorganizować, trzeba zebrać ludzi i zmusić/przekonać ich do działania,
bo jednostka nic nie zdziała.

Ech...ja wiem. Ja wiem. I tu chyba wychodzi na jaw nasza najgorsza wada społeczna. My tak naprawdę,jako społeczeństwo potrafimy zjednoczyć się tylko wtedy gdy mamy nóż na gardle, niestety. Trudno sobie zjednoczyć ludzi. I to jest chyba najgorsza rzecz w Polakach. Nawet gdybym chciał coś zrobić,to bez poparcia do niczego nie dojdzie.

A z twoim przykładałem to idealny przykład kolejnego problemu. Zawiści ludzkiej. Jak ktoś się czegoś dorobił u nas, to od razu musi być złodziejem, krętaczem, cwaniakiem. Cóż, wyjątek podkreśla regułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować