Zaloguj się, aby obserwować  
Maiky

Czy jesteś dumny z tego, że jesteś Polakiem?

489 postów w tym temacie

Dnia 19.10.2007 o 22:35, hammerfall87 napisał:

.A co do historii to szkoda ze ciagle nas atakowali
:(


Omg, atakowali, ale my wychodziliśmy obronną ręką! Wojny z Krzyżakami, powinny posłużyć jako najlepszy przykład. Kiedyś oglądałem program Hyper, przedstawiano stoisko Ubisoftu (podczas GC) i jakiś żołnierz który tworzy razem z Ubi najnowszą strzelankę (nazwę zapomniałem :) na pytanie, dlaczego nie ma gier wojennych o Polsce, zaczął opowiadać, że walczył podczas II wojny światowej razem z Polakami i powiedział, że byli najlepsi z najlepszych. Podczas takich chwil na prawdę jest się dumnym ze swojej ojczyzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 22:45, milten6 napisał:

> .A co do historii to szkoda ze ciagle nas atakowali
> :(

Omg, atakowali, ale my wychodziliśmy obronną ręką! Wojny z Krzyżakami, powinny posłużyć jako
najlepszy przykład. Kiedyś oglądałem program Hyper, przedstawiano stoisko Ubisoftu (podczas
GC) i jakiś żołnierz który tworzy razem z Ubi najnowszą strzelankę (nazwę zapomniałem :) na
pytanie, dlaczego nie ma gier wojennych o Polsce, zaczął opowiadać, że walczył podczas II wojny
światowej razem z Polakami i powiedział, że byli najlepsi z najlepszych. Podczas takich chwil
na prawdę jest się dumnym ze swojej ojczyzny.

oje omg phi ale wiesz fajnie jkaby nasz kraj pobijał i był imperatorem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...
"Polak, to embrion narodziarski:
Z lepianek począł się, z zaścianków,
Z najazdów ruskich i tatarskich,
Z niemieckich katedr, włoskich zamków.
W genealogii tej określił
Oryginalny naród się by,
Gdyby się uczył własnej treści,
Zamiast przymierzać cudze gęby."

A tak coś od siebie. Duma? Heh, czasu nie mam na takie uczucia. Możemy się poszczycić kilkoma osiągnięciami w każdej naukowej dziedzinie. Na gaworzenie o sławnych postaciach z Polski zeszło by nam kilkanaście godzin. Tyle samo na podziwianie kultury oraz sztuki (w szeroko pojętym znaczeniu). Ale czy na tym to ma polegać? Jestem dumny, bo wywodzę się z Polski, a nie z Francji? Oj, inaczej to postrzegam, przyjaciele. Bowiem mnie raduje fakt z bycia - człowiekiem. I choć jesteśmy pazerni, chciwi, głupcy, naiwni, hipokryzją przesiąknięci, wreszcie jednym słowem - źli, to wciąż powinniśmy być dumni z naszego człowieczeństwa. Moim zdaniem narody przeszkadzają w kontaktach międzyludzkich, ponieważ tworzymy sobie stereotypy.
Ot, moje kilka zdań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 19:46, straznik.grozny napisał:

> > Ja też jestem z tego dumny
> Kolejny, który poraził mnie argumentacją. A wyjaśnisz może CZEMU?
np dla tego że jestem patryjotą i lubię Polskę


xD Po pierwsze patriotą.

Dnia 10.08.2007 o 19:46, straznik.grozny napisał:

też nie lubię cudzoziemców a tak już najbardziej to nie lubie Niemców


xD Po drugie nie jesteś patriotą a nacjonalistą. To jest całkiem spora różnica.

Dnia 10.08.2007 o 19:46, straznik.grozny napisał:

Nie wiem czemu ale wiem że nie lubię cudzoziemców


Podziękuj sarmatom:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jak najbardziej jestem dumny z tego że jestem polakiem.. Polacy jako jedyny chyba naród walczyli zawsze dzielnie i do końca, jako pierwsi sprzeciwiliśmy się hitlerowi i jako jedyni przetrwaliśmy ogromny okres podczas którego polska nie istniała na mapach. Pozatym według mnie polska jako jedyny kraj jest naprawdę ostoją katolicyzmu, m. in. pewnie z powodu Jana Pawła II. No właśnie kolejny powód do bycia dumnym ze swojego narodu, jeden z największych ludzi jacy kiedykolwiek stąpali po ziemi pochodził z polski..
A to co się teraz dzieje to zaledwie ułamek całej historii i kto by się nią przejmował? Minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było piękne. :)

@Shell7
Kilka słów powiem, nim pójdę spać - Polacy zawsze potrafili walczyć dzielnie. Szkoda tylko, że sukcesów militarnych nie przekuwali na zwycięstwo polityczne. Przykład? Wojny prowadzone w XVII wieku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 23:48, Shell7 napisał:

Ja osobiście jak najbardziej jestem dumny z tego że jestem polakiem.. Polacy jako jedyny chyba
naród walczyli zawsze dzielnie i do końca, jako pierwsi sprzeciwiliśmy się hitlerowi i jako
jedyni przetrwaliśmy ogromny okres podczas którego polska nie istniała na mapach. Pozatym według
mnie polska jako jedyny kraj jest naprawdę ostoją katolicyzmu, m. in. pewnie z powodu Jana
Pawła II. No właśnie kolejny powód do bycia dumnym ze swojego narodu, jeden z największych
ludzi jacy kiedykolwiek stąpali po ziemi pochodził z polski..
A to co się teraz dzieje to zaledwie ułamek całej historii i kto by się nią przejmował? Minie.


Dokładnie ;) ...no i właśnie w końcu większość tych debi*i odejdzie z polityki....tylko kiedy w ogóle ich nie będzie ?
Wcześniej ktoś pisał,że nie lubi cudzoziemców a w szczególności Niemców...ja bardzo lubię cudzoziemców (można ciekawe znajomości zawrzeć ..jest fajnie) ale niemców (specjalnie napisane małą literą) nie trawię....jeszcze się teraz dopominają o Polskie ziemie, które dawniej były pod władaniem niemiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 15.01.2008 o 13:58, Kamil Poręba napisał:

ale niemców (specjalnie napisane małą literą)
nie trawię....jeszcze się teraz dopominają o Polskie ziemie, które dawniej były pod władaniem
niemiec

Stwierdzenie "Niemcy dopominają się o Polskie ziemie" jest zupełnie niepoprawne. Nie jest to bowiem stanowisko rządu, ani też większości Niemców. Chodzi tylko o o nie do końca rozgarniętą Panią Steinbach, która roi sobie, że Polacy zabrali jej jakiś majątek, chociaż sama urodziła się na terytorium Polski, a nie Niemiec :) Zresztą sprawa przesiedleń po II Wojnie dotyczy połowy Europy, wszyscy przecież zostali przesiedleni na podstawie ustaleń z Poczdamu. Dziwne jest natomiast, że związek Pani Steinbach nie wysuwa żadnych roszczeń wobec Czechów, którzy przegnali (przegnali, często w znaczeniu dosłownym - był przypadek w którym wyrzucono ich z domów i kazano biec do granicy, oczywiście połowa zmarła z wycieńczenia) Niemców jeszcze przed konferencją w Poczdamie, czyli zupełnie bezprawnie grabiąc majątki Niemieckie. Czesi wypędzali nawet osoby pochodzenia Niemieckiego, które znajdowały się na specjalnej liście świadczącej o ich lojalności wobec rządu Czeskiego i walce z nazistami. Ale widocznie Pani Steinbach nie ma wcale na celu dochodzenia sprawiedliwości, o czym świadczy ta niekonsekwencja, ale jakiś cel polityczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gaax ale to nie tylko steinbach domaga się ziem, a czy domaga się większość narodu to nikt tego nie badał więc ciężko stwierdzić, faktem jest że coraz częściej takie apelacje sa w naszą strone wysuwane. A co do tematu to jestem dumny z bycia Polakiemi tak jak kolega również przeciwny nie tylko niemcom, ale imigrantom (gdy przybywaja na nasz teren, nie gdy są u siebie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować