Zaloguj się, aby obserwować  
Maiky

Czy jesteś dumny z tego, że jesteś Polakiem?

489 postów w tym temacie

A nie czujesz sie dumny z Polski kiedy stoisz na największym rynku w Europie - krakowskim?
Albo z tego, że jest tylu wielkich Polaków (długo by ich wymieniać)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom masz rację...moja mama jak znalazła już pracę w restauracji a jej szef zafundował jej pokój w hotelu to od razu miała problemy...właśnie w tym hotelu mieszkał szef i jeszcze 5 polaków...jeden z nich ukradł coś szefowi i podrzucił do pokoju od mojej mamy, jednak i tak jakoś wyszło że to ten facet...i tu jest przykład, że Polacy lubią sobie nawzajem utrudniać...Eh - to tylko moje zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 20:42, dAngello napisał:

A nie czujesz sie dumny z Polski kiedy stoisz na największym rynku w Europie - krakowskim?
Albo z tego, że jest tylu wielkich Polaków (długo by ich wymieniać)?


Nie za bardzo jestem z tego dumny, no może z paru polaków to tak ale nie jakoś super specjalnie, tak jak mówię najbardziej dumny jestem z gier komputerowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 20:36, Kraju92 napisał:

Zależy jeszcze w jakiej kategorii bo ogólnie to nie. Jestem dumny z tego że robimy gry komputerowe
na poziomie światowym i to jest chyba jedyny powód dlaczego jestem chociaż po części dumny
z tego że jestem Polakiem.


Aż mi sie serce kraju jak widzę takie teksty. Polecam wziąć do reki pierwsza lepsza książkę o historii Polski i przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w kraju tak i za granicą. W Polsce sramy sobie do ogródka to dlaczego we Włoszech np. ma być inaczej za granica? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też polecam książki historyczne Polski...przeczytaj dokładnie a potem mów czy jesteś dumny...Jak mówię to tylko nic nie wnoszące, moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tu też masz rację...ale za granicą trzeba sobie jakoś pomagać bo tam inne otoczenie...a tu taka niespodzianka...Lecz Polak potrafi i wyjdzie z każdej opresji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 20:52, dAngello napisał:

Jestem bardziej dumny z jednego poległego polskiego żołnierza niz ze wszystkich gier komputerowych.


Każdy ma swoje zdanie i trzeba to szanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jest ! Ja jestem dumny w ogóle z wszystkich żołnierzy, którzy walczyli za naszą wolność, za to byśmy mogli żyć w spokoju jednak i tego nasi politycy i większość polaków nie dostrzegło :/ Tak jak np. Kraju92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 20:49, Cesarro napisał:

No tu też masz rację...ale za granicą trzeba sobie jakoś pomagać bo tam inne otoczenie...a
tu taka niespodzianka...Lecz Polak potrafi i wyjdzie z każdej opresji ;)


Wiadome, ani Ruscy, ani Niemcy nie dali nam rady, to kto nam da? Jeszcze Polska nie zginęła... :D

Ale tak wracając do tematu tej pracy za granicą. To jest strasznie upokarzające, jak np. taki Polak po studiach jedzie za granice i pracuje dla jakiego gląba i zarabie dwa razy mniej niz np. Anglik na tym samym stanowisku tylko dlatego, że jest Polakiem. Własnie mie znajoma opowiadała, jak pracowała za 6 funtów za godzine, a Anglik za 12 - bo dla nich to minimalna stawka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 20:54, Kraju92 napisał:

> Jestem bardziej dumny z jednego poległego polskiego żołnierza niz ze wszystkich gier komputerowych.

>

Każdy ma swoje zdanie i trzeba to szanować.


Ale kto powiedział, że Twojego nie szanujemy uważamy po prostu, że jest mało logiczne i nieprzemyślane. Wypisz mi gry zrobione przez Polaków z których jesteś dumny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywistym jest, że jestem dumny z tego, że jestem Polakiem. Może Polska to nie jest kraj, gdzie żyje się dostanie, ale nie to jest najważniejsze. Polska jest kraj, gdzie historia i tradycja jest naprawdę bogata. Prawie każdy kraj na świecie mógłby nam tego pozazdrościć. A przecież to historia państwa buduje dziedzictwo narodowe i poczucie wspólnoty i przynależności do danego kraju. Nie pieniądze, nie dziurawe drogi. Nie można Polski postrzegać tylko od tej złej strony. Nasz kraj powoli wychodzi z dołka, mamy swoje miejsce na arenie światowej i o nie dbamy. Potrafimy walczyć o nasze (przykładem jest zablokowanie rozmów UE-Rosja, z czego jestem bardzo dumny, a także sprawa tarczy antyrakietowej - postawimy ją w zamian za coś). Poza tym możemy liczyć na zaufanie innych - otrzymaliśmy wspólnie z Ukrainą EURO 2012, co jest bez wątpienia wydarzeniem wielkim dla Polski. Ja często bywam za naszą zachodnią granicą, gdzie Polaków nie za bardzo lubią i szanują, jednak ja sie tego nie wstydzę i na każdym kroku pokazuję to, że jestem Polakiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszę co nowego wymyśla Giertych albo Kaczyńscy, to jestem trochę mniej dumny z mojej polskości :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 20:57, Lumbago napisał:

> > Jestem bardziej dumny z jednego poległego polskiego żołnierza niz ze wszystkich gier
komputerowych.
>
> >
>
> Każdy ma swoje zdanie i trzeba to szanować.

Ale kto powiedział, że Twojego nie szanujemy uważamy po prostu, że jest mało logiczne i nieprzemyślane.
Wypisz mi gry zrobione przez Polaków z których jesteś dumny?


Xpand Rally, Chrome, Painkiller, Infernal, Wiedźmin, Warhound, Chrome 2, dużo ludzi już tak mówiło że moje wypowiedzi na taki temat są mało logiczne itp. ale takie jest moje zdanie i tego się trzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak...i zamiast nam pomagać nasmiewają się z nas że my biedni jak my tyle zarabiamy...o.0 Przyjaciela poznaję się w biedzie - lecz za granicą i w ogóle w naszym rządzie jest inaczej, przyjaciela poznaje się tylko wtedy jesli ma pieniądze/ chodzi o korupcje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Argumenty są tu nie potrzebne, ale jeśli chcesz to choćby to, że Jan Paweł II był Polakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tak tak, pieniążki ponad wszystkim niestety. W kraju (właśnie korupcja) i za granicą np. przypadek z Twoją mamą.. W Polsce żyje sie tak a nie inaczej i dlatego jesteśmy tak łakomi na pieniądze. Nieliczni Polacy żyją na poziomie społeczeństw zachodnich. Tak samo jest z władzami. Być może i gdy przychodzi nowy polityk, ma w zamyśle kierowanie się dobrem kraju, jest prawdziwie praworządny. Jednak po upływie jakiegoś czasu siła pieniądza daje się odczuć każdemu i mamy to co mamy.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować