Zaloguj się, aby obserwować  
Maiky

Czy jesteś dumny z tego, że jesteś Polakiem?

489 postów w tym temacie

Tak szczególnie Wiedźmin gra która nie wyszła. Może sie okazać że to będzie największa klapa. czego CDP RED nie życzę. Wymieniłeś 2 gry które zdobyły rynek na świecie: Xpand Rally i Painkiller. Z tego mamy być dumni? Z graczy czy środowiska moderskiego można być dumnym bo jesteśmy znakomitymi moderami gier i playerami, ale to są sprawy przyziemne, które nie mają znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 20:56, dAngello napisał:

Ale tak wracając do tematu tej pracy za granicą. To jest strasznie upokarzające, jak np. taki
Polak po studiach jedzie za granice i pracuje dla jakiego gląba i zarabie dwa razy mniej niz
np. Anglik na tym samym stanowisku tylko dlatego, że jest Polakiem. Własnie mie znajoma opowiadała,
jak pracowała za 6 funtów za godzine, a Anglik za 12 - bo dla nich to minimalna stawka :/


Tak się składa, że nas również obowiązuje ta sama minimalna płaca co Anglików, jeśli więc ktoś daje sobie płacić mniej to sam jest sobie winien. To naprawdę jest prawnie uregulowane i jeśli wyjdzie na jaw, to pracodawca buli.
Jeśli to jest naprawdę ktoś po studiach, znający angielski nieźle, to naprawdę nie powinien dać sobą pomiatać. Powinien pójść i odważnie powiedzieć ile chce. Ale wielu wyjeżdżających to minimaliści, zakompleksieni, niepewni siebie. I potem takie są skutki, że dostają faktycznie niewielkie pieniądze. Skoro i tak mają żyć na niskim poziomie, to nie lepiej spróbować swoich sił gdzieś w Polsce? Choćby i w supermarkecie, ale przynajmniej do rodziny bliżej i łatwiej się porozumiewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa. Mogę być dumny z gier robionych przez Polaków(Wiedźmin?) np. Ale z tego, że jestem Polakiem. Nie żebym miał coś do narodu i w ogóle. Był by git, gdyby nie ogólna opinia o nich za granicą.(pijany jak Polak np.) Do Anglii wyjeżdżają nikomu nie potrzebni dresi, żeby po nocach rozróby tam robić i wyrabia się opinia. Za to przez wzgląd na to co działo się w przeszłości, to waleczny kraj itd. Jak mówię gdyby nie pewien plebs który jest skazą na dobrym imieniu Polski był bym dumny w pełni, a tak nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie to zapomniałeś dodać, że kradzieże też sięz Polską kojarzą... smutne... A wszystko, przez tych niewielu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawnie owszem. Ale żaden Anglik nie zgadza się na najmniejszą stawkę, nikt za tyle nie pracuj bo ode tego są w Angli obcokrajowcy.
To prawda, pisałem wcześniej, że Polska to fabryka zakompleksionych ludzi. Bo jakiś zakompleksiony nauczeciel w szkole wyżywa się na uczniach, później na studiach, kiedy człowiek idzie do pierwszej pracy też dane jest mu odczuć, że jest nikim.
Właśnie znajomość angielskiego jest kluczowa. o tym rownież mówiła. Trzeba umieć kłócić się o swoje prawa. Niestety niektorzy nie znaja języka i mówią tylko "yes yes" albo "no no" :/ i wtedy Anglik robi z Polakiem co zechce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawnie owszem. Ale żaden Anglik nie zgadza się na najmniejszą stawkę, nikt za tyle nie pracuj bo ode tego są w Angli obcokrajowcy.
To prawda, pisałem wcześniej, że Polska to fabryka zakompleksionych ludzi. Bo jakiś zakompleksiony nauczeciel w szkole wyżywa się na uczniach, później na studiach, kiedy człowiek idzie do pierwszej pracy też dane jest mu odczuć, że jest nikim.
Właśnie znajomość angielskiego jest kluczowa. o tym rownież mówiła. Trzeba umieć kłócić się o swoje prawa. Niestety niektorzy nie znaja języka i mówią tylko "yes yes" albo "no no" :/ i wtedy Anglik robi z Polakiem co zechce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 21:06, Lumbago napisał:

Tak szczególnie Wiedźmin gra która nie wyszła. Może sie okazać że to będzie największa klapa.
czego CDP RED nie życzę. Wymieniłeś 2 gry które zdobyły rynek na świecie: Xpand Rally i Painkiller.
Z tego mamy być dumni? Z graczy czy środowiska moderskiego można być dumnym bo jesteśmy znakomitymi
moderami gier i playerami, ale to są sprawy przyziemne, które nie mają znaczenia.


Ja jestem naprawdę dumny (pomijając gry) z Jana Pawła II, wielki człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z Jana Pawła II można być (nawet trzeba) dumnym...to bardzo wielki człowiek, w którego wierzy/ła cała Polska...ale przyznaj, że nasza historia jest wielka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem z tego dumny. Według mnie nie mamy się czego wstydzić, bo naszym rodakom zawdzięczamy wiele odkryć w wielu dziedzinach życia, a tego nie należy się wstydzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 21:16, Kraju92 napisał:

> Tak szczególnie Wiedźmin gra która nie wyszła. Może sie okazać że to będzie największa
klapa.
> czego CDP RED nie życzę. Wymieniłeś 2 gry które zdobyły rynek na świecie: Xpand Rally
i Painkiller.
> Z tego mamy być dumni? Z graczy czy środowiska moderskiego można być dumnym bo jesteśmy
znakomitymi
> moderami gier i playerami, ale to są sprawy przyziemne, które nie mają znaczenia.

Ja jestem naprawdę dumny (pomijając gry) z Jana Pawła II, wielki człowiek.

Taak. Fakt. To autorytet wśród autorytetów, nigdzie nie do podrobienia. Taką osobowością może się pochwalić o ile w ogóle nie wiele krajów. To dobry przykład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 21:18, Cesarro napisał:

Tak z Jana Pawła II można być (nawet trzeba) dumnym...to bardzo wielki człowiek, w którego
wierzy/ła cała Polska...ale przyznaj, że nasza historia jest wielka :)


Może i jest wielka, wkońcu nie przegraliśmy drugiej wojny światowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tylko o 2 wojnę światową...chodzi ogólnie o naszą historię, którą nasi przodkowie kształcili bronią...walczyli przez wiele lat o niepodległość...stawiali czoło o wiele silniejszemu tyranowi...i czy to nie jest powód do dumy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polski narod jest wielki. Dla mnie największym tego dowodem jest to, że przez okres 1772-1918 nie zginał i zachował polskośc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 21:24, Cesarro napisał:

Nie chodzi tylko o 2 wojnę światową...chodzi ogólnie o naszą historię, którą nasi przodkowie
kształcili bronią...walczyli przez wiele lat o niepodległość...stawiali czoło o wiele silniejszemu
tyranowi...i czy to nie jest powód do dumy ?


Jest i to duży. Chyba mnie przekonałeś że warto poznać bliżej historię Polski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja jestem dumny z tego, że jestem Polakiem? A z czego mam być dumny? Z dużych cen benzyny? Małych zapłat za dużą robotę? Czy też z obecnego rządu oraz genialnego ministra edukacji? Oczywiście...w Polsce jest też parę rzeczy pozytywnych, np. dosyć wysoki poziom edukacji. Jednakże...podczas II wojny światowej walczyliśmy na wszystkich frontach, dawniej mieliśmy paru naprawdę wielkich królów(np. Kazimierza Wielkiego) - z tego jestem dumny, nie, wróć, byłbym dumny gdybym żył wtedy. Obecnie mieszkam za czasów IV RP... I z tego dumny już nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wstydzę się swego pochodzenia bo niby czemu??
Jestem dumny i to bardzo jak choćby z tego ,że my mieliśmy najlepszych pilotów w II W światowej.

Co prawda to prawda ciężka praca mała płaca. Ale to wina polityków że jest chu####

Wielu było dobrych władców np.Mieszko I,Bolesław Chorbry,Kazimierz Wielki i wielu wielu innych.
To teraz mamy kiepskich polityków, wcześniej było lepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować