• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
damwas

Spellforce Zlota Edycja - problem z uruchomieniem

Pytanie

Witam. Mam maly problem z uruchomieniem Spellforce Zlota Edycja. Po zainstalowaniu gry proby jej uruchomienia koncza sie tylko na widocznym w menedzerze zadan procesie o nazwie spellforce.exe zjadajacym ok 90% mocy procka ale nic poza tym sie nie dzieje. Proba zainstalowania patcha nic nie daje gdyz gra twierdzi iz juz jest w tej wersji. Moja konfiguracja Duron 2000GHz, Ati Radeon 9200, 512RAM, oczywiscie zainstalowane najnowsze directx 9c i sterowniki do karty graficznej. Uzylem formularza pomocy technicznej na stronie cdprojektu ale poki co z ich strony cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

40 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 11.12.2005 o 08:05, damwas napisał:

Witam. Mam maly problem z uruchomieniem Spellforce Zlota Edycja. Po zainstalowaniu gry proby
jej uruchomienia koncza sie tylko na widocznym w menedzerze zadan procesie o nazwie spellforce.exe
zjadajacym ok 90% mocy procka ale nic poza tym sie nie dzieje. Proba zainstalowania patcha
nic nie daje gdyz gra twierdzi iz juz jest w tej wersji. Moja konfiguracja Duron 2000GHz, Ati
Radeon 9200, 512RAM, oczywiscie zainstalowane najnowsze directx 9c i sterowniki do karty graficznej.
Uzylem formularza pomocy technicznej na stronie cdprojektu ale poki co z ich strony cisza.

Spróbuj poczekać, może coś sie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam dosyc duzy problem, poniewaz spellforce nie chce mi sie uruchomic po zainstalowaniu. Gdy go prubuje uruchomic komputer klupieje czyli: internet nie chce sie uruchomic a raczej nie mam za malych parametrow bo to nywy komp 2.6 AMG procek, karta graficzna GeFORCE 6800GS, 1giga ramu. Czy mozecie mi jakos pomoc?? bardzo PROSZE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam en sam problem i oto moje wnioski:
1. Chłopaki z CDP coś popsuły przy tworzeniu tak dużej instalki SpelForce + oba dodatki. Przy samym SpelForce działa bez problemu.
2. Problem jest w moim przypadku z kartą muzyczną Realtek ALC850.
Problemu do teraz nie udało mi się rozwiązać. Pomoc techniczna i jej porady niczego nie dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po różnych próbach z włączeniem uruchomiłem także inne pliki .exe znajdujące się w katalogu gry i po uruchomieniu: ar1 i ar3 zarządało 1 płyty w napędzie CD/DVD (CHOĆ TAM BYŁA)
ar2 wyświetlił się komunikat, że mam zainstalowany emulator płyt i, że mam włożyć oryginał ....
Oczywiście takowego NIE mam zainstalowanego .... Może osoby, które też tak mają niech zobaczą co jest z tym ar2.exe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

też mam z tym problem mam windowsxp sp2 + wszystkie updaty z windowsupdate mam najnowsyz directx i najnowsze stery do wszystkiego i tez proces zuzywa 90-100% procka i nic sie nie dzieje czekalem 5 minut i wyłączyłem co robić ?! CDP help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.01.2006 o 21:01, suprise18 napisał:

ehh pisalem do cdp ponad tydzien temu a ci nic ehh znowu zaczynaja sobie jaja robic

Ja mam dokładnie ten sam problem. Po uruchomieniu gry widzę tylko logo cdprojektu a po jego zniknięciu nic się nie dzieje – w menadżerze zadań widać spellforce.exe z użyciem procesora na 90%.
Po napisaniu do Pomocy CDP otrzymałem listy, w których proszono mnie o próbę uruchomienia gry przy skorzystaniu z procedury czystego uruchomienia systemu (nie uruchomiła się), a następnie o przysłanie Im pliku dxdiag. Po tych listach kontakt się urwał, brak jakiejkolwiek odpowiedzi na moje kolejne listy z prośbą o pomoc :(
A gra jak nie działała tak nie działa, ani u mnie ani u mojego kumpla :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Moim zdaniem CDP dało tylną część ciała przy tworzeniu tej gry. Zrazili mnie do do siebie chłopaki CDP i stwierdzam, że "chyba" nie warto być legalnym ;-) Pomoz techniczna także w nieczym nie pomaga. Na początku miło i przyjmnie a potem totalna olewka.

Jeżeli CDP chciało by wyjść z twarzą z tych problemów powinni wymieć tym osobą co nie działa SP:ZE na grę SP ZE + osobno instalowane dodatki, a nie jedna wielka paczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.01.2006 o 08:52, wooki24 napisał:

SP:ZE na grę SP ZE + osobno instalowane dodatki, a nie jedna wielka paczka.

Przepraszam za błąd powinno być "na grę SP ZS + osobno instalowane oba dodatki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam wszystkich!

Ja też miałem problemy ze SpellForce. Po zainstalowaniu Złotej Edycji, gra nie uruchamiała się - wyświetlał się jedynie ekran tytułowy z feniksem, potem powinny być animacje z logami twórców, a tu nic! Doczytałem się jednak, że SF "gryzie się" z firewallem, antywirusem i czymkolwiek jeszcze może. Co zatem zrobiłem? Opis jest tu:

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t26336.html

Pozdrawiam,

Cyke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.12.2005 o 16:05, PAL napisał:

Mam dosyc duzy problem, poniewaz spellforce nie chce mi sie uruchomic po zainstalowaniu. Gdy
go prubuje uruchomic komputer klupieje czyli: internet nie chce sie uruchomic a raczej nie
mam za malych parametrow bo to nywy komp 2.6 AMG procek, karta graficzna GeFORCE 6800GS, 1giga
ramu. Czy mozecie mi jakos pomoc?? bardzo PROSZE!!


Myślę, że problem nie leży po stronie ani procesora ani karty graficznej ani pamięci.
U mnie na AMD 2.5 + GF6800/256 i 1G Dual wszystko działa poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Grałem sobie szczęśliwie przez kilka dnia w SpellForce Złota Edycja.
W dniu dzisiejszym WinXP ściągnął sobie aktualizację zabezpieczeń i pozwoliłem mu ją zaintstalować.
teraz każda próba wczytania gry kończy sie restartem komputera :(
co mam zrobić ?

Cyke --> link do strony z podpowiedziami jak zrobić oddzielne konto do gier nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja ma problem ze Spell Force ZE polegajacym że gra zachowuje się bardzo niestabilnie
system XP SP2 grafika GF440
po wypadnieciu do systemu z gry pojawia się najczęściej komunikat:

---------------------------
TERMINATION: Exception Caught
---------------------------
Code: EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION
Info: The thread tried to read from or write to a virtual address for which it does not have the appropriate access.
Flags: 0x00000000 Addr: 0xc05a192c
eax: 0x00000005 ebx: 0x00000000 ecx: 0x00000007 edx: 0x00000411
ebp: 0x0000ffff edi: 0x00000013 esp: 0x0013b604 eip: 0xc05a192c esi: 0x0013b78c
segc: 0x001b segd: 0x0023 sege: 0x0023 segf: 0x003b segg: 0x0000 segs: 0x0023

---------------------------
OK
---------------------------

czy ktoś wie o co chodzi i jak z tym powalczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Właśnie zamówiłem, dopiero po tym znalazłem ten temat, mam wątpliwości i nie wiem czy to reguła czy przypadki. Jest ktoś, komu udało się uruchomić Złotą Edycję Spellforce''a??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.03.2006 o 22:30, T4KEDA napisał:

Właśnie zamówiłem, dopiero po tym znalazłem ten temat, mam wątpliwości i nie wiem czy to reguła
czy przypadki. Jest ktoś, komu udało się uruchomić Złotą Edycję Spellforce''a??


Oczywiście, chociażby moja skromna osoba. :) Poza tym na Forum jest temat pt. "Spellforce - problemy z misjami", gdzie wypowiada się sporo osób posiadających Złotą Edycję.

Jak możesz przeczytać w moim wcześniejszym poście, też miałem problemy z uruchomieniem SF. Ale po ich rozwiązaniu zakochałem się w tej grze na zabój! Po prostu nie mogę się oderwać, a gram właśnie w trzecią część (drugi dodatek) SpellForce: Cień Feniksa. Gorąco polecam tę grę!!!

Cyke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No to mam nadzieję na to że uda mi się ZE odpalić bez problemów. Dlatego mam jeszcze pytanie, czy po zainstalowaniu ZE dodatki wprowadzają jakieś zmiany w wersji wcześniejszej np. czy dodawane są jakieś przedmioty jak bronie, pancerze, czary do Zakonu Świtu?? I czy dodatki odpala się jak oddzielne gry, czy poprostu dostępne stają się nowe kampanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować