Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Irlandus

Drizzt Do''Urden

152 postów w tym temacie

Pietro87, Luke Goss faktycznie idealnie na Drizzta się nada :) Ja czytałam do tej pory tylko ''trylogię mrocznego elfa'' ale już mam wyobrażoną wizualizację jego postaci i Goss pasuje do opisu. Wogóle to miło było trafić na ten temat, bo już z pół roku temu skończyłam czytać Salvatore''a i czas wrócić...podobnie jak do Icewind''a na PC ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 21:14, Pietro87 napisał:

Goss grał Księcia Nuadę w dwójce hellboya [scena w sali tronowej gdzie wywija dwoma mieczami
- wypisz wymaluj Drizzt =)] i np Jareda Nomaka w Bladzie 2.

A to już wiem dlaczego go nie kojarzyłem. Po prostu nie oglądałem drugiej części "Hellboy''a". :)

Dnia 24.01.2011 o 21:14, Pietro87 napisał:

Swoją drogą uważam że np takie dziedzictwo nadaje się idealnie na mocny epicki scenariusz
jak i masa innych książek [tylko co z tego że ekranizacja takiej np Bezgłośnej Klingi
była by super skoro nikt by nie kumał o co chodzi xD, a z kolei robić 14 filmów jeden
po drugim - nikt tego nie strzeli jako serii]

Tutaj masz rację. Tym bardziej, że jednak same książki są dosyć cienkie (chyba coś trochę ponad 300 stron). Ale zawsze można do jednego filmu "zabrać" trochę więcej książek. Tyko oby nie za dużo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie było by zobaczyć coś na kształt pierwszego filmu jako wprowadzenia czyli film1 oparty o ojczyznę, wygnanie i nowy dom - objętościowo to jest jakieś 950-1000 stron w porywach [nie chce mi się teraz z półki sprawdzać ile ma poszczególny tom stron ale bodajże jak piszesz po około 300]

Kolejne filmidło to mogło by być połączenie kryształowego reliktu, strumieni srebra i klejnotu hallfinga.

Potem było by nieco trudniej bo trzeba by w logiczną całość do kolejnej części upakować 4 książki dziedzictwo, bezgwiezdna noc, mroczne oblężenie i drogę do świtu.

I na finał bezgłośna klinga, grzbiet świata i morze mieczy.


Przynajmniej ja to tak widzę pi razy drzwi, tylko z racji ilości książek na jeden film [czyli minimum 3 a w przypadku powiedzmy 3ciej części filmu aż 4 żeby to logicznie miało sens] wyszły by z tego okrojone luźne ekranizacje lub kaszanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak samo myślałem na temat ile i jak podzielić te filmy. Przedstawiony przez Ciebie "plan" (bo nie wiem jak to inaczej nazwać :) byłby najbardziej prawdopodobny. Musimy być jednak świadomi, że dzisiaj film musi się "sprzedać", więc "trochę" scen wycięto by w stosunku to książek. Warto też wspomnieć, że Slavatore bardzo długo i dobrze* sceny walk - i już mamy kilka stron do przodu. ;)

*Dobrze to oczywiście rzecz dyskusyjna. Mi się te opisy walk bardzo podobają, ale komuś inny może mieć inne zdanie na ten temat. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2011 o 20:25, Elminster napisał:

*Dobrze to oczywiście rzecz dyskusyjna. Mi się te opisy walk bardzo podobają, ale komuś
inny może mieć inne zdanie na ten temat. ;)


Ja osobiście też lubię sposób narracji RASA, można bardzo łatwo wizualizować jego opisy walk, do tego nie są to mega-nierealistyczne sytuacje, ok są naciągane sytuacje ale i tak jest bardzo dobrze wszystko przemyślane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 20:31, Pietro87 napisał:

Ja osobiście też lubię sposób narracji RASA, można bardzo łatwo wizualizować jego opisy
walk, do tego nie są to mega-nierealistyczne sytuacje, ok są naciągane sytuacje ale i
tak jest bardzo dobrze wszystko przemyślane.

Dokładnie. Jak do tego wyobrażasz sobie tą walkę w swoim umyśle to można to porównać do dobrego filmu akcji. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź jaką dostałem na ostatniego maila:

"Witam,
Książka jest już prawie gotowa. Brakuje nam już tylko okładki.
Przez ten fakt nie wiem, kiedy będziemy mogli wydać tę książkę.


Pozdrawiam,
Jarek Polański

tel./fax +48 22 8462759 ; +48 22 8466753

ISA Sp. z o.o.
02-256 Warszawa, Al. Krakowska 110/114, B-80
NIP: 527-00-21-351

Zarejestrowano pod nr KRS 0000188620, w Sądzie Rejonowym M.St. Warszawy - XIII Wydział Gospodarczy KRS, z kapitałem zakładowym 50 000,00 zł"

więc można się pewnie niedługo spodziewać pojawienia się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2011 o 15:18, Drizzt-DoUrden napisał:

więc można się pewnie niedługo spodziewać pojawienia się.


Hmm ale cała nowa trylogia [Król Orków, Piratów, Upiorów ?] czy tylko 1szy tom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2012 o 16:46, zyje_z_zasilku napisał:

ktos jest moze zorientowany w ktorej czesci ''legendy drizzta'' odbyl sie pojedynek drizzta
z entrerim?


W kilku tomach :)
Jesli dobrze pamiętam kolejność :
Strumienie Srebra - pierwsze starcie.
Potem kolejne tomy i kolejne potyczki : Klejnot Halflinga, Dziedzictwo, Bezgwiezdna Noc...
Ostatni i najważniejszy pojedynek rozgrywa się w Bezgłośnej Klindze i tam rywalizacja się finalnie kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować