Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Irlandus

Drizzt Do''Urden

152 postów w tym temacie

W tej kwestii jestem neutralny, bo Baltazar bez swoich pomocników też nie był najlepszy. Ciekawi mnie, czy Danica dokopałaby Baltazarowi oraz jak by się zakończyła bitwa jej i Entreriego, gdyby nie wspólny wróg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 17:04, KoLoS napisał:

W tej kwestii jestem neutralny, bo Baltazar bez swoich pomocników też nie był najlepszy. Ciekawi
mnie, czy Danica dokopałaby Baltazarowi oraz jak by się zakończyła bitwa jej i Entreriego,
gdyby nie wspólny wróg.


Przeczytaj książke to sam uznasz mi rację, a w grze jeden na jednego to się go nie da zniszczyć nawet na 40 levelu obojętnie jaką profesją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, nie chce mi się instalować Baldura i zaś całość przechodzić. Raz już ukończyłem całą sagę i raczej nie widzi mi się ponowne pykanie w tego super cRPGa. Na dobrą sprawę po przemianie w Zabójcę może szło by go wykończyć, jednak jest pewien szkopuł - w książce "Wrota Baldura II: Tron Bhaala" Abdel nawet po przemianie w Zabójcę został pokonany...
Nic to, niech wyjdzie na Twoje ;) Tak czy siak kolega cały czas mi i tak nawija za uchem, że najciekawiej byłoby zetknąć Drizzta z Geraltem... no no, to by było coś. Było "Aliens vs. Predator", niech zrobią "Drizzt vs. Witcher" :D
Niech walną moda do nadchodzącego wiedźmina jacyś fani i będzie szło się pociachać się między tymi dwoma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem pierwszy tom Trylogii Mrocznego Elfa "Ojczyzna". Teraz zamieram kupić drugi tom i nie mogę się doczekać. Czy "Wygnanie" jest też trochę w Menzobranzan ? Czy dom Hun''ett będzie walczył z domem Do''Urden ? Czy będzie też jak Drizzt ucieknie na powierzchnię, czy cała książka jest jak ucieka przez Podmrok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 22:53, Grizzly. napisał:

Przeczytałem pierwszy tom Trylogii Mrocznego Elfa "Ojczyzna". Teraz zamieram kupić drugi tom
i nie mogę się doczekać. Czy "Wygnanie" jest też trochę w Menzobranzan ? Czy dom Hun''ett będzie
walczył z domem Do''Urden ? Czy będzie też jak Drizzt ucieknie na powierzchnię, czy cała książka
jest jak ucieka przez Podmrok ?


Hmm, mogę Ci tylko tyle powiedzieć, że kolejna część jest świetna :D warto przeczytać pod każdym względem :)
Obawiam się, o to, iż powiem Ci za dużo i zepsóję ci przyjemność poznawania akcji samemu. Mogę jednak powiedzieć, że akcja jest wartka (jak w każdej części) i warto poświęcić trochę kieszonkowego na kupno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponoć Salvatore przegiął wydając tyle książek o Drizztcie. "Tysiąc Orków" było chyba już niepotrzebne. Niekturzy już poprostu żygają Drizztem. Moim zdaniem powinien zakończyć jego historie już dawno a nie naciąga. A wy co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 16:30, Grizzly. napisał:

Ponoć Salvatore przegiął wydając tyle książek o Drizztcie. "Tysiąc Orków" było chyba już niepotrzebne.
Niekturzy już poprostu żygają Drizztem. Moim zdaniem powinien zakończyć jego historie już dawno
a nie naciąga. A wy co o tym sądzicie ?


Szczeże, to jeszcze nieczytałem "Tysiąca Orków" ale z tego co mi mówią kumple, to jest dobra. A co do "ciągnięcia" sagi, to uważam, że tak naprawdę o przygodach Drizzta można pisać i pisać i jeszcze raz pisać :) Mi jego przygody się nigdy nieznudzą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 14:07, Grizzly. napisał:

Byłem dzisiaj w empiku ale nie było 2 tomu, więc zamówiłem. Powiedz tylko czy akcja cały czas
jest jak on ucieka czy jest też coś w Menzoberanzan i czy dom Do''Urden walczy ?


No Drizzt udieka przez Podmrok, a w domu Do''Urden są szykowane nowe sposoby na jego pojmanie i oddanie Pajęczej Królowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem "Ojczyznę" i poluję na następne części. W wakacje mam zamiar zaopatrzyć się w resztę Trylogii Mrocznego Elfa, Dziedzictwo Mrocznego Elfa i Trylogię Doliny Lodowego Wichru. Czy pominąłem coś Salvatore''a z Drizzt''em ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

www.isa.pl tu masz tutaj podzial na całe opowiesci, wiec bedziesz wiedzial co i jak.

Powiem wam, ze tak lubie sobie czytac o Drizzt''cie, a teraz nawet zamowilem 4 kolejne ostatnie ksiazki, ale szczerze mowiac wole to od Ecostam, co napisala 3 ksiazki o Drowach, a dokladnie Drowce: Córka Mrocznego Elfa, Splatane Sieci i Torujacy Drogi.

Btw. ksiazki moge sobie poczytac, choc nie sa najwyzszych lotow [nie ma co sie oklamywac], ale wkurza mnie to, ze ludzie w cRPG nie maja ani kszty wyobrazni i wchodza na serwer Uber_Pro_Drowami i sie wabia Drizzt... no zonk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 23:40, DevilFish napisał:

Przeczytałem "Ojczyznę" i poluję na następne części. W wakacje mam zamiar zaopatrzyć się w
resztę Trylogii Mrocznego Elfa, Dziedzictwo Mrocznego Elfa i Trylogię Doliny Lodowego Wichru.
Czy pominąłem coś Salvatore''a z Drizzt''em ??

Salvatore naplodzil sporo tej marnej literatury, no off, wrodzona zlosliwosc ;P
Tu masz chronologicznie jego ksiazki-> http://pl.wikipedia.org/wiki/Robert_Salvatore
czyli:
Trylogia Doliny Lodowego Wichru
Trylogia Mrocznego Elfa
Tetralogia Dziedzictwo Mrocznego Elfa
Ścieżki Mroku
Trylogia Klingi Łowcy

czyli chyba wszystko ;p

a ktos sie pytal, czy w jakiejs ksiazce Drizzt walczy, w kazdej ksiazce w 90% Drizzt walczy, pokonuje milliony wrogow... ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baldurs Dark Aliance 1 i 2. Drizzt dodatkowa postac.
Baldurs Gate 1 i 2. Można podmienić pliki graficzne postaci, na drizztowe - działa walka dwoma bronmi w bg1, tylko troche... dziwnie ;)
Deamon Stone, w jednej misji walczysz jako Drizzt (chyba 6 ;P)
Zreszta, Salvatore pisał tam fabułe, nie dało się inaczej (denna fabuła, aż wstyd przyznać).
Jak sobie coś przypomne, to powiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A szczerze mówiąc, obrzydł mi Drizzt. Poczatkowe ksiązki, były takie... rewelacyjne, Drizzt nie był bogiem zniszczenia i walki ktore staczał wiele wymagały.
W pozniejszych książkach on już mieli to wszystko co się da, nikt mu przylać nie może, nie może zginać i w ogole się robi to takie... naciagane. Wiadomo, że Drizzt przezyje.
Tryogia Mrocznego Elfa
Trylogia Doliny
to NAJLEPSZE ksiązki ;)
Czyta ktoś te moralne wywody Drizzta na poczatku rozdziału? Drizzt powinien zostac palladynem, nie podoba mi się to. Już wole Enteriego, postać duuuuużo ciekawsza od Drizzta w pozniejszych ksiązkach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 10:22, Black Irlandus napisał:

Czy istnieje jakaś gra (na PC) w której wcielić sie można w postać Drizzta ?


Tak, w Demon Stone. Scenariusz do gry pisał Salvatore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poniżej podaje tytuły książek o przygodach Drizzta Do''Urdena w porządku chronologicznym. W nawiasach jest data wydania.

Ojczyzna (1990)
Wygnanie (1990)
Nowy Dom (1991)
Kryształowy Relikt (1988)
Strumienie Srebra (1989)
Klejnot Halflinga (1990)
Dziedzictwo (1992)
Bezwzględna Noc (1993)
Mroczne Oblężenie (1994)
Droga do świtu (1994)
Bezgłośna klinga (1998)
Grzbiet Świata (1999)
Morze Mieczy (2001)
Tysiąc Orków (2002)
Samotny Drow (2003)
Dwa Miecze (2004)

Czy wiecie może czy Salvatore planuje jeszcze wydać książke o Drizzcie ?
Ja jestem teraz w trakcie czytania krysztalowego reliktu i ciekawi mnie czy Drizzt będzie miał później lepsze sejmitary ? Te co ma teraz (te od Mooshiego) są cienkie. Dobre były te z Menzzoberanzan (adamantowe) ale uległy zniszczeniu.
I tak wogóle to nie ma już trylogii mrocznego elfa i doliny lodowego wichru, teraz jest "Legenda Drizzta" podzielona na księgi. Mi to pasuje bo są nowe okładki (rysował Todd Lockwood) i w Kryształowym relikcie była przedmowa Mary Kirchof z TSR :)

PS. http://www.wizards.com/default.asp?x=books/bio/rasalvatore , na dole w linkach są stare (paperback) i nowe (hardcover) okładki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2006 o 02:57, Grizzly. napisał:

(...) Bezwzględna Noc (1993) (...)


Nie żebym się czepiał, ale... ta część nazywała się chyba "Bezgwiezdna noc" ("Starless night") :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować