Zaloguj się, aby obserwować  
PRONEED

Bio paliwa- temat ogólny

13 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2007 o 10:25, NFSU2.00 napisał:

Co sądzicie o biopaliwach? Czy są dobrym czy złym rozwiązaniem? Zapraszam do dyskusji na ten
temat.


Jak na mój gust to nie głupi pomysł... sądząc po tragicznie wysokich cenach benzyny i ropy, było by to niezłą i tanią alternatywą... i chyba nie zanieczyszczają tak środowiska jak obecne paliwa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 10:25, NFSU2.00 napisał:

Co sądzicie o biopaliwach? Czy są dobrym czy złym rozwiązaniem? Zapraszam do dyskusji na ten
temat.

Ja bym tam wolał samochody na WODÓR ale ostatecznie można też na rzepaku jeździc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 10:25, NFSU2.00 napisał:

Co sądzicie o biopaliwach? Czy są dobrym czy złym rozwiązaniem? Zapraszam do dyskusji na ten
temat.

oglądałem program jak gość transporterem już 5 lat jeździ na zużytym oleju od frytek z restauracji znajomego. Gdy pojechali na testy okazało się, że silnik jest w lepszym stanie niż powinien być gdyby jeździł tyle czasu na oleju napędowym, a szkodliwych substancji w spalinach było o prawie 35% mniej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 11:30, NFSU2.00 napisał:

Można też na wódzie jeździć, a jaka oszczędność :D


To z naukowego punktu widzenia możliwe rozwiązanie, tylko jak zamontować w samochodzie o masie ok 2 ton urządzenie do wytwarzania wodoru z wody :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 11:39, pendejo napisał:

chyba chodziło mu o wódkę taką 40% mocy, anie wodę ;]

na 40 % wódce to nawet ja nie zajadę:D musiałby to być jakiś 97% spirol:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o wódkę,bo można by jeździć na alkoholu, swoją drogą sklepy monopolowe by troche zarabiały na tym. Choć ciekawie by wglądał ktoś kto kupuje 20 butelek wódki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 11:43, NFSU2.00 napisał:

Chodzi mi o wódkę,bo można by jeździć na alkoholu, swoją drogą sklepy monopolowe by troche
zarabiały na tym. Choć ciekawie by wglądał ktoś kto kupuje 20 butelek wódki :D


Ale czy to opłacalne? za 40 % wódkę płacisz ok 15 zeta w monopolcu za pół litra:P a za litrę benzyny 4,5 hehehe to trochę nie opłacalne:P a poza tym na 40 % wódce to możesz najwyżej ty zajechać na izdebke a nie twój samochód:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale denaturat już jest bardziej opłacalny tylko trochę suchy jest silnik by zatarł, wiem z doświadczenia na silniku dwusuwowym ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 11:49, pendejo napisał:

ale denaturat już jest bardziej opłacalny tylko trochę suchy jest silnik by zatarł, wiem z
doświadczenia na silniku dwusuwowym ;]

Denaturat jest dobry z kawą ;P albo przez bułeczkę ;) ale tak serio to już by był lepszy niż 40 % wódka, on się przynajmniej chce palić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować