• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Ronx

Uszkodzone pliki zip

Pytanie

Ściągnęłem (za free z neta) grę Rappelz (mmorpg)-1.3 GB. Po ściągnięciu chciałem rozpakować ale pokazało się, że plik jest uszkodzony, ściągnąłem jeszcze raz i znów to samo, dodam, że raz ściągałem menadżerem, a raz po prostu przez przeglądarke. Czy ktoś wie czy istnieje program, który mógłby naprawić mój problem i naprawić plik ZIP ? Chcę też zaznaczyć, że sciągnęłem inną grę mmo i znów pokazał się błąd dot. pliku ZIP. Może to wina mojego WinRara ? Proszę o pomoc.

PS. założyłem temat bo nic o podobnej tematyce nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Spróbuj reinstalacje WinRara... A następnie ściągnąć gre freeware z innego serwisu...
Nie wiem czy to może coś dać ale chyba są jakieś programy do odzyskiwania uszkodzonych plików...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.05.2007 o 14:08, Siwakus napisał:

Spróbuj reinstalacje WinRara... A następnie ściągnąć gre freeware z innego serwisu...
Nie wiem czy to może coś dać ale chyba są jakieś programy do odzyskiwania uszkodzonych plików...

Reinstalowałem WinRara, sciągałem też jego nową wersję i nic nie pomogło ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Do wyboru masz jeszcze programy WinZip (ponoć z opcją naprawy archiw) i Total Commander.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.05.2007 o 14:18, WorldWar3PL napisał:

Do wyboru masz jeszcze programy WinZip (ponoć z opcją naprawy archiw) i Total Commander.

Spróbowałem też WinZipem ale na nic. Problem tkwi chyba w jakimś (nie znam się na tym) CRC ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Powiedz proszę jeszcze, czy posiadasz łącze bezprzewodowe? Często ono jest przyczyną uszkodzenia tak dużych archiw. Ew. spróbuj z innymi programami do ściągania - inną przeglądarką, innym menedżerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.05.2007 o 14:49, Ronx napisał:

> Do wyboru masz jeszcze programy WinZip (ponoć z opcją naprawy archiw) i Total Commander.

Spróbowałem też WinZipem ale na nic. Problem tkwi chyba w jakimś (nie znam się na tym) CRC
;/

A to masz w kilku plikach? może brak jakiegoś fragmentu? a co dokładnie wyskakuje w tym błędzie? jeżeli to jest uszkodzone archiwum to spróbuj naprawić je w WinRarze jest opcja naprawiania... o ile są zawarte w archiwum dane naprawcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Spróbuj ściągnąć plik z grą z innego źródła, może być np. tak, że na serwerze zip, którego ściągasz, uległ uszkodzeniu. Na naprawienie za pomocą programów posiadających opcję naprawy archiwum za bardzo nie liczyłbym na Twoim miejscu - jeśli w pliku nie ma tzw. recovery record, to szanse na naprawę są znikome (a zwykle recovery record się nie dodaje do pliku, bo to zwiększa jego rozmiar).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.05.2007 o 14:56, WorldWar3PL napisał:

Powiedz proszę jeszcze, czy posiadasz łącze bezprzewodowe?


Nie, łącze jest przewodowe-kablówka.

@kordzio1 ---Wszystko jest w jednym pliku.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak w jednym pliku jest to mało realne żeby było sprawne tym bardziej 1.3Gb, jedynie mższe poszukać innego źródła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Spróbuj dla pewności rozpakować na innym komputerze. Jeśli i tam będzie problem, będzie jasne, że źródło z którego ściągasz musi być wadliwe i będzie trzeba poszukać inne. Jeśli nie masz dostępu do innego komputera, spróbuj przynajmniej na innym dysku twardym lub nawet innej partycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.05.2007 o 11:59, Ronx napisał:

> Powiedz proszę jeszcze, czy posiadasz łącze bezprzewodowe?

Nie, łącze jest przewodowe-kablówka.

@kordzio1 ---Wszystko jest w jednym pliku.

To jak nie ma danych naprawczych to raczej mało prawdopodobne, abyś coś z tym mógł zrobić poza znalezieniem innego źródła, możesz spróbować w winrarze, jak się nie uda naprawić to raczej tylko inne źródło, w winrarze po otworzeniu archiwum naprawianie to chyba było Alt + R, najlepiej poszukaj gdzieś rozbitego na mniejsze części, jeżeli coś będzie skopane w 1 części to możesz wtedy tylko ją ściągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.05.2007 o 12:06, blacklio napisał:

Jak w jednym pliku jest to mało realne żeby było sprawne tym bardziej 1.3Gb, jedynie mższe
poszukać innego źródła

Właśnie niedługo skończy się pobieranie z innego źródła, mam nadzieję, że coś to zmieni. (ściągam prze menedzęra Opery)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wydaje mi się że przeglądarka czy inne programy do ściągania z serwerów http nie ma większego znaczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chyba problem został rozwiązany :) Sciągnąłem co prawda o większym rozmiarze ten plik (grę) z innego serweru freeware i pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować