• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
chachciu

jak połączyć 2 komputery???

Pytanie

Hej mam w domu 2 kompy i nie wiem jak je połączy z sobą aby zagrać przez neta ! nie wiem jakiego kabla użyć i gdzie go kupić! Proszę o pomoc z waszej strony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

28 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 11.12.2005 o 17:55, chachciu napisał:

Hej mam w domu 2 kompy i nie wiem jak je połączy z sobą aby zagrać przez neta ! nie wiem jakiego
kabla użyć i gdzie go kupić! Proszę o pomoc z waszej strony! >

>
Podaj więcej informacji, jakie np: kompy czy to WinXP i Win98, czy masz już karty sieciowe na kompach (mogą być np: na płycie głównej) itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2005 o 17:55, chachciu napisał:

Hej mam w domu 2 kompy i nie wiem jak je połączy z sobą aby zagrać przez neta ! nie wiem jakiego
kabla użyć i gdzie go kupić! Proszę o pomoc z waszej strony!


Można przez kabel taki jak od drukarki chyba to się nazywa LP2 czy jakoś tak, ale lepiej przez sieć jak masz oczywiście karte sieciową kabel do tego kosztuje 1 zl za metr + 1zl za jedna koncówke to jesli chodzi o Lan a jeśli chodzi o dwa kompy + net to wtedy sprawa jest drożasza potrzebny Ci będzie ruter i kabel sieciowy ruter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2005 o 17:55, chachciu napisał:

Hej mam w domu 2 kompy i nie wiem jak je połączy z sobą aby zagrać przez neta ! nie wiem jakiego
kabla użyć i gdzie go kupić! Proszę o pomoc z waszej strony!

rozumiem że chcesz grać po lanie (przez sieciówki0 muszisz kupić w tym celu albo router/swhitch albo poprosić w sklepiej o kabel skrosowany którym bezpośrednio łączysz kompy. jeli masz w obu komputerach kontrolery firewire zgodne z ohci (a są wszystkie poza tymi na niektórych kartach, służących wyłacznie do przechwytywania sygnału z cyfrowej kamery wideo) to można też połaczyć kompy za ich pośrednictwem (starczy je spiąć i win xp bez problemu taką siec zakceptuje) ew mozna też użyć kabla com/lpt ale to będzie dość wolne połączenie, a współczesne gry z nim nie współpracują. aha da sie też łaczyć przez usb, ale wtedy trzeba specialny kabelek który kosztuje wiecej niż sieciówki (obecniej po ok 30 zł sztuka, jesli nie masz jakimś cudem wbudowanej w płyte główną teraz to standard nawet w najtańszych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Napisz co masz w obu kompach dokładnie (systemy, karty sieciowe, jak masz podłaczony net itp). Najlepiej skrosowanym kablem przez sieciówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2005 o 19:41, Vovin napisał:

Będe oryginalny i powiem, że przez port drukarkowy LPT :P Ale co to za transfer na nim...

w teorido 2 mb/s w trybie ecp/epp o ile mnie pamieć nie myli. za tu super szybki transfer (115 kb/s) uzyskał by korzystająć z portu szeregowego. ogólnie jak to mają obśługiwać współczesne gry, to muszą być albo sieciówki, albo firewire (którego sterownik potrafi sieciówke udawać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przede wszystkim najważniejsze jest to czy z czasem zamierzasz tę sieć rozbudować do większej ilości komputerów. Jeśli chcesz połączyć jednak jedynie 2 komputery to najlepiej skorzystać jest z kabla skrosowanego, o którym już ktoś wspominał, popularnie zwanego skrętką. Powinieneś dostać go w każdym lepszym sklepie z artykułami takimi jak przewody itd. Niektóre sklepy sprzedają taki kabel, ale nieskrosowany i sprzedawcy radzą, że można skrosować go samemu. Faktycznie można to zrobić, ale lepiej odwiedzić następny sklep - po co komplikować sobie życie? :P

Koszt 20-metrowego kabla (oceniam na podstawie ostatnich zakupów) to 30-40 zł.

Wiadomo również, że potrzebujesz kart sieciowych (jak pierwszy raz instalowałem sieć to zapomniałem o tym!). Jak masz nowszy komputer to powinna już być na płycie głównej. Jeśli tak nie jest to nie ma czym się przejmować - kartę sieciową kupisz już za 25 zł.

Instalacja kart sieciowych w komputerze jest dość łatwa, ale zawsze lepiej zostawić to komuś bardziej zaawansowanemu. ;)

Na koniec musisz oczywiście skonfigurować połączenie pomiędzy tymi komputerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.12.2005 o 11:26, Api78 napisał:

A ja sugeruje kabel firewire (IEEE-1394), 400Mb/s a nie jakies 100, no chyba ze masz sieciowki 1Gb


Tyle tylko, ze karta sieciowa to standard, a firewire to jeszcze rzadkosc ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.12.2005 o 12:01, lampak napisał:

Jeżeli nie chcesz plątaniny kabli, to możesz zainwestować w router bezprzewodowy.


Tak tylko że gościu musi mieć na to trochę w portwelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.12.2005 o 17:00, Larret napisał:

Reasumując - crossuj stary.

I pamiętaj o odpowiednim ułożeniu kolorów w kabelku, bo może nie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Widzę, że jest temat o sieci więc się dopiszę. Mianowicie mam taki problem: pc i laptop są podłączone do siebie za pomocą kabla skrosowanego, na pc udostępniam intenet abym mógł używać go również na laptopie. Tutaj rodzi się problem:
gg, tlen, adaware itp. te programy bez problemu korzystają z internetu, natomiast nie mogę używac przeglądarek. Jedyną stroną która działa to stronka microsoftu :P

Natomiast jeżeli przełożę kabel od modemu do laptopa i tam udostępnię to na pc nie ma żadnego problemu z przeglądarkami.
Na obu komputerach jest Win Xp pro i firewall ZoneAlarm, próbowałem już z róznymi ustawieniami zapory i jedyne co uzyskałem to dostęp do dysków. Czy ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak?
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.12.2005 o 12:48, Harmegidon napisał:

Tak tylko że gościu musi mieć na to trochę w portwelu.


Raptem 190PLN, a jak dobrze poszuka to może nawet mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.12.2005 o 23:51, Klimos napisał:

> Tak tylko że gościu musi mieć na to trochę w portwelu.

Raptem 190PLN, a jak dobrze poszuka to może nawet mniej.

kabelkowa wyjdzie dużo taniej, i ma pewność że sie siąsiad nie podepnie (szyfrowanie szyfrowaniem, ale wcześniej czy póżniej ktoś je rozbroi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nie wiadomo jaki masz internet bo jak neostradę to najlepiej dokupić ruter z wbudowanym modemem i dwa komputery mogą pracować w sieci niezależnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.12.2005 o 06:09, sig. napisał:

kabelkowa wyjdzie dużo taniej, i ma pewność że sie siąsiad nie podepnie (szyfrowanie szyfrowaniem,
ale wcześniej czy póżniej ktoś je rozbroi)


Zmieniać hasełko raz na tydzień to chyba nie problem. A jeżeli drugim komputerem jest laptop, to warto troszkę dopłacić za wygodę, którą otrzymuje się w zamian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować