Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Magic: The Gathering :)

1878 postów w tym temacie

Ave!

Zdziwiło mnie, że dotychczas jakoś ten temat nie zaistniał:>! Jako żem gracz, to postanowiłem tę lukę wypełnić, taaak...! Proponuję prowadzić tutaj dyskusję nt. turniejów, Waszych talii, taktyk, kombosów;), Edycji etc.!
Zacznę może od czegoś, co interesuje mnie samego, a co zarazem jest pytankiem podstawowym: talią w jakich kolorach gracie? I może jednocześnie-co uważacie za największą zaletę/wadę danej Magii. W moim przypadku: dotychczas grałem talią Białą z Artefaktami, ale po tym, gdy mój kumpel bez problemu po raz kolejny złoił mi tyłek;), postanowiłem zmienić obiekt swych zainteresowań:P! Przerzuce się prawdopodobnie na Biało-Niebieski zestaw, acz nie taki typowo Modularowy czy cuś... Artefakty juz nie będą odgrywać takiej roli.
A czemu przede wszystkim biały...? To paladyni, aniołowie itp., coś co mi się podoba w fantasy jako Mnichowi:)! A i niektóre "leczące triki" potrafią byc dla przeciwnika baaardzo wnerwiające. A na niebieski zdecydowałem się ze względu na ciekawe, dywersyjne zagrywki z repertuaru tejże Many-Counterspelle, wybicia kart z ręki oponenta itp....! No-i mam parę ciekawych kart z tej grupy...:>

Pozdrawiam, i zapraszam do dyskusji:)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może Cie to zainteresuje bo niedawno mieliśmy edycje Forumowej Mafii w tych klimatach :) i wszystkim się podobało :D Przy okazji dowiedzieliśmy się troche o realiach tej gry ;) np. jakie rasy tam są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A za przeproszeniem, w którą edycję grasz ? Ja swego czasu ciąłem w 7 i wychodziło mi jako tako... Ostatnio zastanawiałem się nad powróceniem do MtG do 8 edycji (Kamigawa), ale najpierw poszukam sobie ewentualnego sparingpartnera wśród kumpli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 19:10, MonkOfWar napisał:

Zacznę może od czegoś, co interesuje mnie samego, a co zarazem jest pytankiem podstawowym:
talią w jakich kolorach gracie?

Ja gram czarnymi i zielonymi kartami. Dlaczego? Czarne mają fajne karty niszczące creatury a zielone bo lubie elfy :)
A jakie wy polecacie talie?

P.S. Jeszcze jedno. Gdzie można znaleśc najnowszy cennik z kartami? Znalazłem gdzieś ale z 2003 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ja grałem dotychczas głównie przy użyciu bloku Mirrodin+8ed., ale teraz dojdą mi także te bloki z 7 ed.. A zauważam, iże jest 9 edycja i kolejne dodatki, tym razem opierające się na grze taliami międzykolorowymi-panujące wszędzie gildie... Mi osobiście średnio się podoba, chociaż karty są świetne, vide mój Mikołajkowy Dream Leash:)!

Co do cennika: http://www.isa.pl , oficjalny polski dystrybutor:P! I tamże uświadczysz wszystkie ceny, etc., szkoda tylko, że nie ma co poniektórych ciekawszych, starszych zestawów.

WoWmen-może i zajrzę. Ostatnio właśnie przymierzałem się do wzięcia udziału w tych poważniejszych "sesjach". Mafia, Salvatland, Smocze Serce... Bo dotychczas się bawię tylko w NESa:P!

PS Wszystkich chcących szukać kart, których nazwy się pojawiają, i których potrzebują-zapraszam na stronę http://www.gatherer.wizards.com !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2005 o 20:42, MonkOfWar napisał:

PS Wszystkich chcących szukać kart, których nazwy się pojawiają, i których potrzebują-zapraszam
na stronę http://www.gatherer.wizards.com !!!


BŁĄD! Nie wiem dlaczego, ale adres tej strony z www. nie działa! Czyli poprawnie jest: http://gatherer.wizards.com !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh MtG. Piękne czasy były w liceum. Grało się z kumplami na przerwach. Gra była jedyną rzeczą dla której przychodziliśmy do szkoły pół godziny wcześniej i wychodziliśmy z niej nawet niekiedy wieczorami aż nas sprzątaczki wyganiały. :-D hehe
To były czasy poczatków 6 edycji. Grałem na początku czerwoną talią. Potem zaczęłem dodawać czarne karty i robić kombinacje. Potem pojawiły się karty "złote" (wielokolorowe, nie wiem jak mówicie). Niestety nie mam już ani kart ani czasu na ponowną grę ani kasy w inwestowanie od początku w talie. Ale gra jest super. Polecam wszystkim. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


No nie zakładałem tego wątku, bo na poprzednim forum jakoś umarł śmiercia naturalną. Ja powiem że mam dek z Kamigawy czarno-zielony na spiritach i arcanach, teraz tworzę absolutną bombę, czyli czarno-czerwony dek na Hidetsugu. sprawdzałem i naprawde działa. Ravnica wymiata, chociaż wolę klimat Kamigawy. Ja właśnie prowadziłem tą edycję mafii w MtG;] do przejrzenia w wątku forumowa mafia. Gram sobie z paroma kumplami często jest na tyle żeby pentagram zrobić i jest gites. Kodama ruleeeez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


MonkOfWar----> skoro lubisz triki z leczeniem, załatw sobie zielono-biała talię na life booście z kitsune ascendantami, wurmami i tą kartą która wygrywa ci grę jak masz 50hp. To ciężkie, ale nie niemożliwe. Do tego hierophanty (era za 30zł Ravnica), theros faithfull i jesteś doma, no i angele, protekcje itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 21:45, Budo napisał:


MonkOfWar----> skoro lubisz triki z leczeniem, załatw sobie zielono-biała talię na life
booście z kitsune ascendantami, wurmami i tą kartą która wygrywa ci grę jak masz 50hp. To ciężkie,
ale nie niemożliwe. Do tego hierophanty (era za 30zł Ravnica), theros faithfull i jesteś doma,
no i angele, protekcje itd.


Jaka to karta (ta od 50 HP)? Bo wiesz, mam Beacon of Immortality... A od tego droga do 50 niedaleka:>!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2005 o 12:59, MonkOfWar napisał:

Jaka to karta (ta od 50 HP)? Bo wiesz, mam Beacon of Immortality... A od tego droga do 50 niedaleka:>!


Cholera, zapomniałem jak to się nazywało! :/
Za 7 albo 9 many, biała taka. Kurcze, ale tak teraz patrzę że w sumie drogi ten dek bybył ;] same hierophanty 120 zł, balothy drugie tyle, a gdzie reszta :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zielony kolor jest moim ulubionym dekiem od początku nim grałem .Natura najlepszy klimat w otoczeniu . Gram od niecałego roku od 8edycji i chodze na wszyskie Pre . Morze ktos wie jak sie zakwalifikowac sie do mistrzostw Polski .HELP. Zastanawiam sie nad skonstruowaniem istrzowskiego deka Zielono Czerwonego Na kombach .Gram z kuplem a on ma MBC I kosi mnie , ja mam zielonego na critach szybki napur ale cos nie chodzi brak kart z innych kolorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 13:53, Taykun napisał:

Zielony kolor jest moim ulubionym dekiem od początku nim grałem .Natura najlepszy klimat w
otoczeniu . Gram od niecałego roku od 8edycji i chodze na wszyskie Pre . Morze ktos wie jak
sie zakwalifikowac sie do mistrzostw Polski .HELP. Zastanawiam sie nad skonstruowaniem istrzowskiego
deka Zielono Czerwonego Na kombach .Gram z kuplem a on ma MBC I kosi mnie , ja mam zielonego
na critach szybki napur ale cos nie chodzi brak kart z innych kolorów


Mogę poradzić Ci tyle że jak chcesz zielony napór to:
a) dobre węże nie zostawiaja wielkich szans innym dekom, podobnie z dobrymi elfami
b) zainwestuj w drogie zielone karty typu argothian wurm, ravenous baloth, rhox. itp. To zawsze usprawni dek.
A jeśli chcesz kosić twojego kumpla od MBC od kup se za 20zł komplet phantom centaurów- tani, silny i niezniszczalny (z wyjątkiem efektów typu diabolic edict)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że kiedyś było pismo o grach karcianych po polsku. Głównie o MtG, ale można było poczytać też o wielu innych karciankach. Jaki to miało tytuł.. hmm.. już wiem! Inferno! Taki śmieszny, mały format tego był. Wychodziło nieregularnie jakoś tak. Ciekawe czy jeszcze jest. Pewnie nie. Zamieszczali ciekawe decki. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 14:29, HumanGhost napisał:

Pamiętam, że kiedyś było pismo o grach karcianych po polsku. Głównie o MtG, ale można było
poczytać też o wielu innych karciankach. Jaki to miało tytuł.. hmm.. już wiem! Inferno! Taki
śmieszny, mały format tego był. Wychodziło nieregularnie jakoś tak. Ciekawe czy jeszcze jest.
Pewnie nie. Zamieszczali ciekawe decki. :-)


Deków jest masa wszędzie w necie. Ja ostatnio wpadłem na taki dek że chyba nikt nim nie gra. Zabija dokładnie dwoma kartami (obie po 10 dmg), a reszta jest tylko po to żeby dotrwać do tej 5-6 tury :P
Kurcze, te karty co zamieściłem u góry po komplecie kosztowałyby ze dwie stówki :D
Ja tam niestety nie mam tyle kasy na karty, ale na szczęście że do mojego deku nie ma żadnych super drogich uff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa, sorki za drugi post pod rząd. Co sądzicie o tych kartach? Wg mnie powinny być zbanowane, wiem jak działają bo moi kumple je mają i nie da się z tym grać! To po prostu rozwala Ci cały dek! Pozostałe gildie nie mają aż tak cilnych kart!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 15:32, Budo napisał:

Co sądzicie o tych kartach? Wg mnie powinny być zbanowane,

No, rzeczywiście są zbyt mocne. Ale mój kumpel ma kartę (zieloną) która ma 13/13 !! Tylko trochę droga jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 15:40, Yasiu89 napisał:

> Co sądzicie o tych kartach? Wg mnie powinny być zbanowane,
No, rzeczywiście są zbyt mocne. Ale mój kumpel ma kartę (zieloną) która ma 13/13 !! Tylko trochę
droga jest...


Ten collosus? Jeszcze wymaga płacenia "kary" za utrzymanie w turze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować