Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Magic: The Gathering :)

1878 postów w tym temacie

no to sie wymienie za jakiego soldiera
apropo talii to obrona naziemna tez jest potrzebna np Balista Sqad, dosc tanie ale morze przeciwnikowi napsuc nerwow(ytlko czemu to jest Human Rebel!?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 20:28, B. Riv napisał:

no to sie wymienie za jakiego soldiera
apropo talii to obrona naziemna tez jest potrzebna np Balista Sqad, dosc tanie ale morze przeciwnikowi
napsuc nerwow(ytlko czemu to jest Human Rebel!?)


Hehe, może znajdziesz coś takiego tylko human soldier. Zobacz to. Możesz ballista squad zastąpić przez heavy ballista. Przy okazji znalazłem pare innych ciekawych blokerów- longbow archers, świetna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2006 o 22:29, Budo napisał:


Hehe, może znajdziesz coś takiego tylko human soldier.

no ale gdzies widzialem jakiegos fajnego rebela tylko nie wiem jak sie nazywal a balista zostanie jako obronna krita. swoja droga to chyba gdzies widzialem druga baliste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z przeszkadzajek mam 2 Faith''s Fetters i 1 Pacifism. Clerykow tez mozna by wrzucic do tej talii? Czy moge dolozyc czary takie jak Redeem lub Hallow (Awe Strike)? ktore z czrow wywalic a jakie zostawic?
Radeem
Renewed Faith
Hallow
Razor Barier
Restrain
Ritual of Resoration
Terashi''s Grasp
Abuna''s Chant
Awe Strike
Hundred-Talon Strike
Terashi''s Verdict
Scour

Talia ciagle w budowie trza sie z kolegami zobaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm taka moja mała uwaga. Jeśli chodzi o Pacifism, to dobrze jest mieć ich kilka, szczególnie w starciu z przeciwnikiem, który stawia na mocne krity. W przypadku budowanej na słabych kritach, zablokujesz jednego, a on cie zajedzie czterema innymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.Jeśli chodzi o Pacifism, to dobrze jest mieć ich kilka,
dodaj do tego dwa faith''s fetters (cos jak pacifism tylko lepsze) jaeszcze trzy pacyfismy idwie przeszkadzajki i bede dziargac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 19:45, B. Riv napisał:

.Jeśli chodzi o Pacifism, to dobrze jest mieć ich kilka,
dodaj do tego dwa faith''s fetters (cos jak pacifism tylko lepsze) jaeszcze trzy pacyfismy
idwie przeszkadzajki i bede dziargac

jeżeli nie lubisz niespodzianek na polu gry graj Aven''ami- niektóre bardzo mocne, tanie i pewne. Jak chcesz grać chybił trafił ( ja tak gram) to wybierz bardziej spotaniczne "okazy"np: jakieś czarne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2006 o 19:51, Budyn napisał:

jeżeli nie lubisz niespodzianek na polu gry graj Aven''ami- niektóre bardzo mocne, tanie i
pewne. Jak chcesz grać chybił trafił ( ja tak gram) to wybierz bardziej spotaniczne "okazy"np:
jakieś czarne.


zostane przy Aven''ach i innych soldierach/bird soldierach w przyszlosci moze zrobie bialo-carny deck na samurajach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w przyszlosci moze zrobie bialo-carny

Dnia 14.01.2006 o 20:00, B. Riv napisał:

deck na samurajach


Biało- czarny? Samuraje są stworzone na czerwono-biały.Poza tym najlepsza defensywa jest w białych, a ofensywa w czerwonych, bardzo wyrównane siły, a czarne są bardzo odkrywające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2006 o 10:29, Budyn napisał:

Biało- czarny? Samuraje są stworzone na czerwono-biały.Poza tym najlepsza defensywa jest w
białych, a ofensywa w czerwonych, bardzo wyrównane siły, a czarne są bardzo odkrywające.


Niekoniecznie. To niezłe połączenie, ale Samuraje to bardzo "ruchoma" taktyka, można zrobić z nimi naprawdę wiele kombinacji. Może byc typowo biały, biało-czerwony, znam nawet ludzi którzy doawali zielony dla jednego Isao! Co do czarnego to wesoły discard i niszczarki oraz takie karty jak Hand of Cruelty i Umezawa. Więc nie jest to zła kombinacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 10:53, Budo napisał:


> Biało- czarny? Samuraje są stworzone na czerwono-biały.Poza tym najlepsza defensywa jest
w
> białych, a ofensywa w czerwonych, bardzo wyrównane siły, a czarne są bardzo odkrywające.


Niekoniecznie. To niezłe połączenie, ale Samuraje to bardzo "ruchoma" taktyka, można zrobić
z nimi naprawdę wiele kombinacji. Może byc typowo biały, biało-czerwony, znam nawet ludzi którzy
doawali zielony dla jednego Isao! Co do czarnego to wesoły discard i niszczarki oraz takie
karty jak Hand of Cruelty i Umezawa. Więc nie jest to zła kombinacja.

Tak, ale trzeba wybrać co się chcę zdziałać w grze np: czarny samuraj dla 3-4 jkart to samobójstwo, a najbardziej tani i opłacalny jest dek biało-czerwony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 11:03, Budyn napisał:

Tak, ale trzeba wybrać co się chcę zdziałać w grze np: czarny samuraj dla 3-4 jkart to samobójstwo,
a najbardziej tani i opłacalny jest dek biało-czerwony


Nieprawda. Czerwony po bliższej analizie wcale się tak super do samurajów nie nadaje. Umówmy się, topów w tym kolorze nie ma! Kombinowałem wcześniej z taką talią i w sumie z najlepszych czerwonych kart typowo do samurajów zostają Ronin Houndmaster, Godo Bandit Warlord i to by było na tyle. Czerwone legendy są słabe, wg mnie o wiele lepszym wyjściem jest dodanie do białego domieszki ok 16 kart czarnych, takich jak niszczarki, discard i samuraje których podałem wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy od preferencji np: pare kart jest naprawde dobrych- fumiko the lowblood, brothers yamazaki, izuka the ruthless. Przyjemne są też czarne- hand of cruelty, toshiro umezawa. Zbudowałem taką talię 4 kolorową- zielony, czarny, czerwony i biały. Grało się nieźle, wykorzystywałem wszystkie plusy kart, ale pozostawały minusy. Więc bardziej opłaca się wybrać dominatora (np: czerwony lub czarny), 2 -3 zielone i... grać. nie mówię Budo, że nie masz racji, bo masz i to dużą- wiele czarnych kart min. samuraje napędziło mi wiele razy stracha. Poprostu nie można przekombinować w układaniu talii ;]

PZDR fani Medżika :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 12:58, Budyn napisał:

To zależy od preferencji np: pare kart jest naprawde dobrych- fumiko the lowblood, brothers
yamazaki, izuka the ruthless
. Przyjemne są też czarne- hand of cruelty, toshiro umezawa.
Zbudowałem taką talię 4 kolorową- zielony, czarny, czerwony i biały. Grało się nieźle, wykorzystywałem
wszystkie plusy kart, ale pozostawały minusy. Więc bardziej opłaca się wybrać dominatora (np:
czerwony lub czarny), 2 -3 zielone i... grać. nie mówię Budo, że nie masz racji, bo masz i
to dużą- wiele czarnych kart min. samuraje napędziło mi wiele razy stracha. Poprostu nie można
przekombinować w układaniu talii ;]


Wg mnie czerwony kolor w samurajach jest żenujący. Daj spokój, Yamazakich musisz mieć dwóch, bo inaczej lipa. Fumiko i Izuka to żenada! Porównaj sobie Fumiko do Kondy, albo Izukę do Takeno! Zero porównania, samuraje są właśnie stworzeni do białego.
PS, zamierzam tworzyć własnie samurajski dek, zobaczymy co wyjdzie, mam już pare kart, będę kombinował resztę. Genialna sprawa to Konda''s Banner, tym bardziej że cała Kamigawa w tym samuraje to masa legend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 15.01.2006 o 13:50, Budo napisał:

kombinował resztę. Genialna sprawa to Konda''s Banner, tym bardziej że cała Kamigawa w tym
samuraje to masa legend.


Musze go dokupić do moich snejków ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 18:46, Budyn napisał:

>
> kombinował resztę. Genialna sprawa to Konda''s Banner, tym bardziej że cała Kamigawa w
tym
> samuraje to masa legend.

Musze go dokupić do moich snejków ;]


Kondę ? Powiem ( jako początkujący ), że Kondas Banner sprawdza się ze snake`ami doskonale :) No i jeszcze pare rzeczy by się przydało, ale oczywiście nigdy na takie "parę rzeczy" nie ma w decku miejsca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Kondę ? Powiem ( jako początkujący ), że Kondas Banner sprawdza się ze snake`ami doskonale

Dnia 15.01.2006 o 19:16, Dark_Kai230 napisał:

:) No i jeszcze pare rzeczy by się przydało, ale oczywiście nigdy na takie "parę rzeczy" nie
ma w decku miejsca :D


A jaką masz talię? Może coś poradzimy (Budo choć no tu ;])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2006 o 19:16, Dark_Kai230 napisał:

Kondę ? Powiem ( jako początkujący ), że Kondas Banner sprawdza się ze snake`ami doskonale
:) No i jeszcze pare rzeczy by się przydało, ale oczywiście nigdy na takie "parę rzeczy" nie
ma w decku miejsca :D


Heh, no pisałem już wcześniej o zaletach tej karty- sprawdza się ona szczególnie w dekach robionych na kamigawie, bo jest tu masa legend i talii na typach, że wymienię spirity (któymi gram), szczury, samurajów, węże, ninja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 19:27, Budyn napisał:

>> Kondę ? Powiem ( jako początkujący ), że Kondas Banner sprawdza się ze snake`ami doskonale

> :) No i jeszcze pare rzeczy by się przydało, ale oczywiście nigdy na takie "parę rzeczy"
nie
> ma w decku miejsca :D

A jaką masz talię? Może coś poradzimy (Budo choć no tu ;])


Jaką mam ? Snake`s Path po tuningu xD MastAlol mi polecił, a Budo powiedział co dokupić więc narazie nie ma go po co wołać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować