Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Magic: The Gathering :)

1878 postów w tym temacie

Dnia 17.01.2006 o 13:15, MastAlol napisał:

Witam, czy karty którymi gra się na PRE są jakoś znaczone ?? Kiedyś kupiłem od kumpla karty
i pare miało znaczek (taką pieczątke w kształcie wina w kartach), zastanawiem się właśnie czy
to niepomniejsza wartości karty ??


To bez znaczenia raczej, ale jeśli już to raczej zwiększy wartość. Te karty są znaczone, na przykład taką kometą na dole, albo znaczkiem u góry na pasku nazwy karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 14:39, B. Riv napisał:

a ja mimo tych wszystkich gildii to sobie zrobilem bialy dek na kotkach i ptaszkach jak kto
chce to podam jak nie to nie podam( po co sie meczyc) a dla tych co lubia sobie szukac kart
to podaje dosyc fajna karte ktora mam w talii
Fancist Art Director


|Zabawne. Nie ma to jak unhigned. Mam nadzieję że wiesz żę tym nie można grać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szkoda mam jeszcze kilka kart unighted jak np.
Goblin Mime
Man of Measure
Duh
Moniker Mage
Graphic Violence
Number Crunc..... nie wiem co dalej bo ludzik zaslania reszte liter a dwie ostatnie trudno odczytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2006 o 17:19, B. Riv napisał:

hej na gorze masz kilka unighted


No wiem, widziałem. Karty unhigned są jednak niegrywalne i to taki kwiatek do kożucha. Tyle że w tych edycjach są fajne lądy i karty typu token, flipa a coin, takie bajery ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram od niedawna (jakis miesiac) i mam pare pytan co do Edycji MtG, na czym polegaja, czy talie musza byc zlozone na konkretnej edycji? Co zmienia edycja oprocz ilosci dostepnych kart do znalezienia w jej boosterach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 19:08, roctez napisał:

Gram od niedawna (jakis miesiac) i mam pare pytan co do Edycji MtG, na czym polegaja, czy talie
musza byc zlozone na konkretnej edycji? Co zmienia edycja oprocz ilosci dostepnych kart do
znalezienia w jej boosterach?


Dobra zacznę od początku. Edycja/e z których robisz dek to sprawa dowolna. Można grać kartami z wszystkich edycji (jeśli grasz ze znajomymi), wyjątkiem są tu edycje unglued i unhigned- te karty są zabronione. Na turniejach jednak gra się kartami tylko z dozwolonych edycji. Kolejne edycje przyznoszą oczywiście... nowe karty! A wraz z nimi nowy klimat, umiejętności jednostek, cechy kart itd. Poza tym każda edycja ma swoją fabułę, odsyłam do książek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 19:38, roctez napisał:

A czy edycje sa nastawione na jakies kakretne rodzaje kart np. czary, artefakty, kreatury?

gram od nie dawna ale moge ci co nie co powiedziec o nastawieniach edycji(konkretnie trzech)

1.Mirrodin''s Cycle
-Mirrodin
-Darkstell
-Fift Dawn
opis: w tej edycji wyszło sporo dobrych artifactów m.in.Darkstell Collosus, Shield of Kaldra, Darkstell Citadel....Część artefaktów jest niezniszczalna jednak sa one rzadko spotykane.
2.Kamigawa Cycle
-Chempions of Kamigawa
-Bestyardes of Kamigawa
-Sawiors of Kamigawa
opis: W tych dodatkach wyszło dużo kart stworów (creature) samurai i ninja. Cały cykl jest oparty na tych stworach.
3.Ravnica Cycle
-City of Guilds(chyba tak sie to pisze)
opis: Tu natomiast, postawiono na współprace gildi. Na razie powstały cztery: Boros(biało-czerwona),Selesnya(biało-zielona),Dymir(czarno-niebieska) i Golgari(czarno-zielona).Każda z gildi ma swoją specjalna zdolność jak np.: Radiance(Boros), Convoke(Selesnya)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 19:38, roctez napisał:

A czy edycje sa nastawione na jakies kakretne rodzaje kart np. czary, artefakty, kreatury?


Tak jak napisał B. Riv edycje mają swój własny klimat. Blok Mirrodin to były głównie artefakty, blok Kamigawa to japońskie klimaty (ninje, samuraje, ale także gobliny, spiryty-moja talia). Blok Ravnica jest jeszcze świeży i wyszła dopiero jedna edycja (Ravnica), niedługo wchodzi kolejna- Guildpact. Jest to blok oparty na gildiach, które są dwukolorowe i jest ich 4 (będzie 10). W tej edycji jest szczególnie dużo goldów i multikolorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy oplaca sie budowac talie nastawiona czary/crity, orientacyjnie z takimi kartami:
-Incite Hysteria,
-Chaos/Order,
-Tribal Flames,
-GalvanicArc,
-Seismic Spike,
-Barbarian Riftcutter,
- Thundersong Trumpeter,
-Viashino Fangtail,
-Silth Firewalker,
-Benevolent Ancestor,
-Veteran Armorer,
-Leave No Trace,
Talia byla by czerwono-biala, co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 21:35, roctez napisał:

Talia byla by czerwono-biala, co o tym myslicie?


Hmm, czerwono-białą talię możesz oprzeć na edycji Ravnica (Boros) i dodać trochę starych multikolorów. Mój kumpel tak gra i nieźle działa. Na pewno dobry wybór to takie karty:
Agrus Kos Wojek Weteran
Skynight Leggionaire
Chaos/Order
Thundersong Trumpeter

Spokojnie możesz sobie podarować Slitha i inne słabe karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że biało-czerwona Ravnica to jest coś :P Mój kolega gra i oczywiście od niego dostaję po tyłku, ale co tam :) On sobie układa talię Weeniee czy jak jej tam, bo nie znam takich rzeczy :D Ogólnie to ma tam Isamaru Houdn of Konda i to super sprawa :) Do tego pełno lataczy. Nijak narazie nie mogę go pokonać wężami, a jak wrzuci Jitte to albo muszę mieć farta i szybko trafić Wear Away, albo już mogę chować karty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozgladnalem sie troszke i znalazlem 2 sklepy z kartami www.mtgcity.com oraz www.mtgfanatic.com czy sie oplaca kupowac karty w takich sklepach (nie biorac po uwage, kosztow przesylko za granice i czy sa pewne oszustwa itd.)
Cyz znacie jakies inne i pewne sklepy (polskie i zagraniczne)?

Co oznacza jak przy karcie w nawiasie pisze (foil)?

Po ile sie sprzedaje boosterki jak sie kupi cale pudlo (36), nieweim czy sie oplaca brac nawet zato zeby zarobic na karty? :)

sry za tyle pytan naraz i dzieki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2006 o 22:12, roctez napisał:

Cyz znacie jakies inne i pewne sklepy (polskie i zagraniczne)?

nie chce mi sie pisac adresow, po prostu w googlach "Magic the Gathering sklepy" izaznacz polskie strony to jakies ci sie pojawia. moze Budo napisze ale lepiej sprawdz w googlach

Dnia 20.01.2006 o 22:12, roctez napisał:

Co oznacza jak przy karcie w nawiasie pisze (foil)?

ze karta jest foljowana, znacze sie ze lesli grasz ta karta sie mniej niszczy poza tym ladnie sie swiaylo od niej odbija. takie karty sa raczej rzadko trafiane w boosterach. ja mialem farta i trafiłem niebieskiego Baku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2006 o 22:12, roctez napisał:

Cyz znacie jakies inne i pewne sklepy (polskie i zagraniczne)?


Na mtgcity ja sobie po prostu szukam kart, jest tam wszystko przejrzzyście zrobione i można sie dowiedzieć orientacyjnie wartości karty. Kupuj na Allegro albo od znajomych to najlepsze sposoby.

Dnia 20.01.2006 o 22:12, roctez napisał:

Co oznacza jak przy karcie w nawiasie pisze (foil)?


Oznacza to że karta jest foliowana- mieni się róznymi kolorami i jej wartość jest większa nawet do 4 razy

Dnia 20.01.2006 o 22:12, roctez napisał:

Po ile sie sprzedaje boosterki jak sie kupi cale pudlo (36), nieweim czy sie oplaca brac nawet
zato zeby zarobic na karty? :)


A nie wiem ile kosztują takie pudła, na Allegro boostery chodza po 11 zł.

Polecam wszystkim stronę www.polter.pl jest tam obszerny dział i forum magica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować