Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Magic: The Gathering :)

1878 postów w tym temacie

Dnia 18.02.2006 o 14:19, Budo napisał:

a tu kilka kart [...]


Dużą część kart które pokazałeś znam i planuję je włożyć, bo to może dać ciekawy efekt :) a reszta jest niemniej ciekawa i interesująca... No ale na pewno teraz spojżę na tego decka pod innym kontem. Kilka kart z pewnością (mam nadzieję) zagości u mnie. Niektórych nie będę wkładał z powodu kosztu many, bo w zamierzeniu miała to być szybka talia. Twoje sugestie na pewno wpłyną na to, jak zamierzam to przerobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 14:31, RedFox napisał:

> a tu kilka kart [...]

Dużą część kart które pokazałeś znam i planuję je włożyć, bo to może dać ciekawy efekt :) a
reszta jest niemniej ciekawa i interesująca... No ale na pewno teraz spojżę na tego decka
pod innym kontem. Kilka kart z pewnością (mam nadzieję) zagości u mnie. Niektórych nie będę
wkładał z powodu kosztu many, bo w zamierzeniu miała to być szybka talia. Twoje sugestie na
pewno wpłyną na to, jak zamierzam to przerobić :)


Tania tak- ale każda bitwa ma prawo się przeciągnąć prawda? Uważam że jeden Raksha na pewno nie zaszkodzi- zobacz co sie stanie gdy wrzucisz na niego np Whispersil Cloak- dostajesz nieblokowalnego, nie mogącacego byc celem spelli stwora 5/6 z double strikem i vigilance, o-O
Kto mu wyskoczy? W dodatku pompkę w postaci double strike''a dostają wszystkie Twoje koty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raksha jest w tym decku kartą nie do zlekceważenia, jeżeli tylko będę miał okazję to na pewno go kupię! A co do Whispersilk Cloak to nawet mam ^^ wcześniej przydawał się w moim decku na bestiach, ale były zbyt wolne więc zmieniłem na ten właśnie deck na kotach. Kurcze, nawet nie myślałem że z tym deckiem tyle mogę zrobić... Największy problem mam z niebieskimi taliami, niestety większość znajomych z którymi gram ma niebieski kolor. Już zaczynam kompletować te karty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 15:13, RedFox napisał:

Raksha jest w tym decku kartą nie do zlekceważenia, jeżeli tylko będę miał okazję to na pewno
go kupię! A co do Whispersilk Cloak to nawet mam ^^ wcześniej przydawał się w moim decku na
bestiach, ale były zbyt wolne więc zmieniłem na ten właśnie deck na kotach. Kurcze, nawet nie
myślałem że z tym deckiem tyle mogę zrobić... Największy problem mam z niebieskimi taliami,
niestety większość znajomych z którymi gram ma niebieski kolor. Już zaczynam kompletować te
karty :)


Spoko napisz jak Ci będzie szło :PPPP
Na pewno tez przyda sie Jareth, ten gość jest super, niestety też drogi (i w manie i w pln :P)
Ale jak na kota ma styrane imię xD
Mój deck jest wczesniej teraz już go trochę zmieniłem, brakuje mi tylko czarnych kirinów, ale to badziewie jest rzadkie jak akroma :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jareth''a mam jednego, zakupię drugiego i wystarczy. Droższy jest Umezawa''s Jitte - od 40 do 60 zł... No ale musszę go kupić, bo ta karta jest niezwykle przydatna. 28 kart zamówię niedługo, takiego mi smaka narobił ten wątek i perspektywy rozwoju decka przedstawione przez Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 15:24, RedFox napisał:

Jareth''a mam jednego, zakupię drugiego i wystarczy. Droższy jest Umezawa''s Jitte - od 40
do 60 zł... No ale musszę go kupić, bo ta karta jest niezwykle przydatna. 28 kart
zamówię niedługo, takiego mi smaka narobił ten wątek i perspektywy rozwoju decka przedstawione
przez Ciebie.


Hehehe, no uważaj, bo zbankrutujesz :P
Jitka faktycznie, niezła karta no i jest dzwierciedlenie w cenie ;]
A co do deku, to on ma naprawde mase dróg rozwoju. Tych kart jest pełno, ja wymieniłem tylko kilka. Przeszukaj cały blok Mirrodin (Darksteel i Fifth Dawn) a znajdziesz pełno przydatnych kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 15:29, B. Riv napisał:

na niebieskie nieblokowane krity dobry jest czar "Curtain of Light"


Yy, a w zasadzie jak on działa??
Bo tam jest target unblocked creature becomes blocked, a nie target unblockable creature? Hmm, trza sie będzie poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potworek którego nie blokowałeś zostaje zablokowany. Wydaje mi się, że to po prostu blokuje cały damage jaki potworek by zadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 15:46, RedFox napisał:

Potworek którego nie blokowałeś zostaje zablokowany. Wydaje mi się, że to po prostu blokuje
cały damage jaki potworek by zadał.


Nee, wtedy byłoby prevent all damage that would be dealt by target attacking creature.
Przynajmniej tak mi sie wydaje xD
Już prędzej, że możesz zblokować krita po fazie w której masz prawo najpóźniej wyznaczyć blokera. Tylko czy umożliwia to blokowanie krita z unblockiem?
Spytam sie kumpla dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych czarów/zdolności istotne jest np. co się dzieje z potworkiem w tym momencie. Może być "remove target creature from combat" albo "prevent all damage [...]" albo właśnie ten blok i to ma znaczenie. Jest czar +/- coś w tym stylu: "[...] deals (ileśtam) damage to target creature that atack this turn". Na przykład Scorching Winds - obrażenia w atakującego potworka, więc jeżeli użyjemy "remove from combat" to nie zada tych obrażeń (1 ale zawsze coś, zresztą to tylko przykład :P) A co do blokowania tych nieblokowalnych to sam nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno mam pytanko jak działa kartya Hissing Miasma . czy ona robi ze 1 zcyia z kazdego stwora mnie atakujacego czy wogule jak mnie atakuja to traci kontrolel 1 zycia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorki ale jeszcze czy jak mnie stwor atakuje i czy kontrolel traci odrazu zycie czy jak zblokuje wszystkie atakujacyce kreatury i wtedy traci zycie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 22:02, Doreczek napisał:

sorki ale jeszcze czy jak mnie stwor atakuje i czy kontrolel traci odrazu zycie czy jak zblokuje
wszystkie atakujacyce kreatury i wtedy traci zycie??


Przeciwnik traci 1 pkt życia za każdą kreaturę, którą zadeklaruje atak. Czyli obrywa od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 21:02, Doreczek napisał:

Mam pytanko : może ktoś zna tallie czarną która można szybko zabić ??


Hehe, za wiele to tu nie napisałeś- ale mój kumpel gra fajną talią mbc i cięzko jest go ruszyć- jak z nim wygrywam, to przeważnie dzięki protekcji na czarny i kodamom. Koniecznie zaopatrz sie w jakis discard- Duress to klasyka gatunku, polecam tez Distress albo Wrench Mind. Oprócz tego jakies tanie stworki do w miare szybkiego ataku- np Wicked Akuba, Dauthi Slayer. Zestaw Terrorów i Diabolic Edictów do rozwalania kritów przeciwnika. Faceless Butchery również do sciągania stworów. Dark Rituale do przyspieszenia talii (nic tak nie cieszy jak Duress i Wrench Mind w pierwszej turze :P), Guiltfeeder jako ciekawostka, i karty takie jak Trashing Wumpus, czy Laquatus''s Champion do kończenia gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 22:39, Budo napisał:

> Mam pytanko : może ktoś zna tallie czarną która można szybko zabić ??

Hehe, za wiele to tu nie napisałeś- ale mój kumpel gra fajną talią mbc i cięzko jest go ruszyć-
jak z nim wygrywam, to przeważnie dzięki protekcji na czarny i kodamom. Koniecznie zaopatrz
sie w jakis discard- Duress to klasyka gatunku, polecam tez Distress albo Wrench Mind. Oprócz
tego jakies tanie stworki do w miare szybkiego ataku- np Wicked Akuba, Dauthi Slayer. Zestaw
Terrorów i Diabolic Edictów do rozwalania kritów przeciwnika. Faceless Butchery również do
sciągania stworów. Dark Rituale do przyspieszenia talii (nic tak nie cieszy jak Duress i Wrench
Mind w pierwszej turze :P), Guiltfeeder jako ciekawostka, i karty takie jak Trashing Wumpus,
czy Laquatus''s Champion do kończenia gry.


No dobra ale te potworkia są słabe nie ma żadnych takich dobrych jak np desecraty za 4 many 8/8 z fear albe maja minus wlasnie o takie cos mi chodzi zeby ta talia byla szybka na zabiciu ten champion co go wymieniles to tez dobry jest ale potrzeba mi takich stworkow ktore malo kosztuje a sa silne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2006 o 22:56, Doreczek napisał:

No dobra ale te potworkia są słabe nie ma żadnych takich dobrych jak np desecraty za 4 many
8/8 z fear albe maja minus wlasnie o takie cos mi chodzi zeby ta talia byla szybka na zabiciu
ten champion co go wymieniles to tez dobry jest ale potrzeba mi takich stworkow ktore malo
kosztuje a sa silne


Słuchaj, my sie chyba nie rozumiemy- ja Ci talii nie złozę- podałem Ci sposób na dobry, sprawdzony czarny dek. Nie wiem czego oczekujesz, bo nawet nie napisałeś, ta talia zabija szybko. Jak Ci nie pasi składaj sobie sam- talia ta ma tą zaletę, że można nią swobodnie grac nawet z dwoma lądami. Jest szybka i tania, drogie stwory wykładasz za pomoca rituali. Jeśli masz inny pomysł, to po co sie tu pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 07:32, B. Riv napisał:

mam pytanie co dokladnierobi umiejetnosc Haunt?


Haunt to umiejętność Domu Orzhov- działa tak, że jak karta z hauntem schodzi na cmentarz z gry, usuwasz ją z gry i ona zostaje w formie jakby enchantmentu na danej karcie- hauntuje ją. Ale jednocześnie ciągle jest poza grą, nie możesz jej zniszczyć. I działa to tak, że jak coś sie z hauntowaną kartą dzieje (na przykład jak schodzi na grace''a), to odpala sie haunt i coś sie dzieje. Mam nadzieję że jasno napisałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować