Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Magic: The Gathering :)

1878 postów w tym temacie

...ten adres nie istnieje

Jednakże, wykorzystując jego ulotny status chciałbym Państwa przestrzec przed Panem starostą tatrzańskim mgr inż. Andrzejem Gąsienicą-Makowskim, który mnie okradł...

Kiedyś byłem właścicielem www.tatry.pl, starostwo powiatowe w Zakopanem zapragnęło zostać właścicielem domeny nadrzednej - tatry.pl, czego konsekwencją jest nabycie praw do domen podrzednych, w tym mojej. Aby zapewnić mnie, że wszystko pozostanie bez zmian, a ja nadal będę mógł korzystać z mojej własności i jednocześnie nakłonić do wyrażenia zgody na całą operację, dostałem pismo sygnowane: starosta tatrzański mgr inż. Andrzej Gąsienica Makowski treści:

"Zobowiązanie
Jako administrator domeny tatry.pl zobowiązujemy się do utrzymywania domeny www.tatry.pl i jej delegacji w domenie tatry.pl wobec firmy: [dane mojej firmy] i równocześnie zwracamy się z prośbą o wystosowanie do NASK-u zgody na przeniesienie delegacji domeny www.tatry.pl z serwera NASK na serwer firmy [dane prywatnej firmy, z którą starostwo prawdopodobnie podpisało umowę o świadczenie odpowiednich usług]."

Skoro ktoś prosi, to dlaczego nie miałbym mu pójść na rękę? Teraz już wiem dlaczego - po nabyciu praw do domeny nadrzędnej starostwo przekazało ją prywatnej firmie, która umieściłą pod moim adresem własną stronę, ja zaś na prośbę o zwrot mojej własności dostałem pismo również sygnowane: starosta tatrzański mgr inż. Andrzej Gąsienica Makowski o następującej treści:

"Po wnikliwej analizie kwestii związanej z poddomeną www.tatry.pl i obecnej świadomości problemu Starostwo Powiatowe w Zakopanem postanowia nie delegować w/w poddomeny..."

dalej

"Podejmując tą decyzję mamy na uwadze dobro społeczności lokalnej ale również tych wszystkich, którzy z dobrodziejstwa Naszego regionu korzystając, mając zarazem na uwadze świadomość, że dbamy w ten sposób o Ich interesy."

Drogi Panie Starosto, proszę jedynie o zwrot mojej własności, którą zobowiązał się Pan opiekować. Jednocześnie infomuję, że jeżeli Pan poprosi, o czym Pan chyba nie pomyślał, to z radością umożliwię umieszczenia informacji starostwa pod moim adresem.

Z wyrazami szacunku,
Artur Grzymała
email: artur@poczta . pl

LOL ta strona co podales Dymolion to nie istnieje ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 22:00, Doreczek napisał:

a może znacie turniejowy spis psychoatoga??


Wszystko chcesz turniejowo, po co ?? SAM zrób i udoskonalaj swoją talie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 22:05, MastAlol napisał:

> a może znacie turniejowy spis psychoatoga??

Wszystko chcesz turniejowo, po co ?? SAM zrób i udoskonalaj swoją talie!


sam zrob , sam zrob po co mam sam robic jak nakupuje gowna a potem to wywale po prstu chcialbymmm taka tallie ktora sie wspaniale gra :P po prostu osmieszyc przeciwnika i go zatlucc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2006 o 22:10, Doreczek napisał:

sam zrob , sam zrob po co mam sam robic jak nakupuje gowna a potem to wywale po prstu chcialbymmm
taka tallie ktora sie wspaniale gra :P po prostu osmieszyc przeciwnika i go zatlucc


Ehh, dałem adres rocka http://www.allegro.pl/item91502280__bg_rock_talia_owiana_podstepem_.html
Psychatoga znajdziesz na stronkah z dekami, np brainburst. Co do rad to- nie spiesz sie, poczekaj, popatrz, zobacz jaka taktyka Ci podpasi i wtedy zdecyduj.
PS. circu i glimpse sa niegrywalni w tym sensie że nie ma ich na turniejach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opcja I :

Main deck:
2 Circu, Dimir Lobotomist
4 Dimir Infiltrator
4 Drift of Phantasms
2 Traumatize
4 Glimpse the Unthinkable
4 Last Gasp
4 Telling Time
4 Mana Leak
4 Twincast
11 Swamp
13 Island

Opcja II:

Main deck:
1 Szadek, Lord of Secrets
3 Circu, Dimir Lobotomist
4 Glimpse the Unthinkable
3 Traumatize
3 Cruel Edict
2 Psychic Drain
3 Hideous Laughter
4 Telling Time
3 Dampen Thought
4 Mana Leak
4 Twincast
2 Millstone
2 Sensei''s Divining Top
5 Swamp
4 Underground River
4 Watery Grave
2 Duskmantle, House of Shadow
7 Island

Sideboard:
1 Traumatize
4 Consult the Necrosages
2 Convolute
4 Mind Bend
4 Pithing Needle

Ktora talia z was jest lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 22:14, Budo napisał:

PS. circu i glimpse sa niegrywalni w tym sensie że nie ma ich na turniejach.


Wiesz ja juz sie przyzwyczailem po tylu latach gry, ze jesli mowi sie grywalny to odnosi sie do turniejow.

Doreczek: Co do gry... Ja proponuje, zebys najpierw o mtg poczytal a jeszcze lepiej, zebys pogral na jakichs darmowych programach do gry przez siec. Wszystko znajdziesz na stronie ktora podalem (ten 2poprawny link).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 22:10, Doreczek napisał:

> > a może znacie turniejowy spis psychoatoga??
> > > Wszystko chcesz turniejowo, po co ?? SAM zrób i udoskonalaj swoją talie!

sam zrob , sam zrob po co mam sam robic jak nakupuje gowna a potem to wywale po prstu chcialbymmm
taka tallie ktora sie wspaniale gra :P po prostu osmieszyc przeciwnika i go zatlucc


Jaka jest przyjemność gry czyjąś talią ?? Pomyśl jakbyś sam stworzył coś nowego, zajebistego coś czym byś ośmieszył przeciwika i to by było twoje dzieło a nie spozerowane :P najlepiej kup już gotową talie, przebuduj ją troche i będzie grało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 22:17, MastAlol napisał:

> > > a może znacie turniejowy spis psychoatoga??
> > > > Wszystko chcesz turniejowo, po co ?? SAM zrób i udoskonalaj swoją talie!

>
> sam zrob , sam zrob po co mam sam robic jak nakupuje gowna a potem to wywale po prstu
chcialbymmm
> taka tallie ktora sie wspaniale gra :P po prostu osmieszyc przeciwnika i go zatlucc

Jaka jest przyjemność gry czyjąś talią ?? Pomyśl jakbyś sam stworzył coś nowego, zajebistego
coś czym byś ośmieszył przeciwika i to by było twoje dzieło a nie spozerowane :P najlepiej
kup już gotową talie, przebuduj ją troche i będzie grało :P


Zrobilem tak z orzchova haha fajne kumpli jade jak jesqt w grze blazing archon ^^ wogule mila zabawa jest z ta talia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2006 o 22:16, Doreczek napisał:

(...)
Ktora talia z was jest lepsza?


Najleprza to jest talia Masty :D bo tamte są podobne, ale cena już nie :P
dla przyponienia jaka to jest kopiuje z jego posta :P

"UB MILL by MastAlol: (:D)
- Island x10
- Swamp x9
- Waterveil Cavern (wiem że są lepsze landy, ale na mój budżet wystarczaja basiki :))

- Drift of Phantasms
- Lurking Informant (nawet NICE :])
- Soratami Mindsweeper x2 (niby nic a nieraz ratuje życie)
- Vedalken Entrancer x2 (tj. wyżej)
- Circu, Dimir Lobotomist x2 (wiem, wiem jeszcze 2 i będzie komplecik)
- Temporal Adept (przydatny ale będę miał coś lepszego to wywale)
- Daring Apprentice (jak wyżej)
- Erayo, Soratami Ascendant (miłe ale sprzedam :])
- Uyo, Silent Prophet (bardzo przydatna)
- Djinn Illuminatus (pomimo kosztu many, karta przydatna jak żadna inna)
- Scalpelexis (standard)

- Mystic Restraints x2 (na duże krity)
- Traumatize (Standard, wicej musze włożyć)
- Bribery x2 (lubie patrzeć na przeciwnika jak to wchodzi :D:D:D) PS. Pozdro KERMIT :D
- Glimpse the Unthinkable x2 (też do kompletu załatwie)
- Psychic Drain (średnie na jeża)
- Train of Thought (fajny draw)
- Index (nice, wiecej)
- Consult the Necrosages x2 (też nie najgorsze)
- Brain Freeze (klasyka :] WIECEJ WIECEJ :D)
- Brainstorm (good, ale z Ext wypadło. Pograć można)
- Dampen Thought x3
- Counterspell x4 (klasyk)
- Mana Leak x 4 (klasyk)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 22:20, Doreczek napisał:

co robią karty : macie na obrazkach :p


Chcesz robić dek a nawet nie wiesz co robią karty w jego składzie.
Telling Time- patrzysz pod 3 karty z biblioteki, jedną bierzesz do łapy, jedną pod spód, a jedną na wierzch biblioteki.
Sensei- patrzysz pod 3 karty z biblioteki i odkładasz je w dowolnej kolejności. Za tapnięcie dobierasz kartę, a sensei''a kładziesz na wierzch biblioteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 22:26, Budo napisał:

> co robią karty : macie na obrazkach :p

Chcesz robić dek a nawet nie wiesz co robią karty w jego składzie.
Telling Time- patrzysz pod 3 karty z biblioteki, jedną bierzesz do łapy, jedną pod spód, a
jedną na wierzch biblioteki.
Sensei- patrzysz pod 3 karty z biblioteki i odkładasz je w dowolnej kolejności. Za tapnięcie
dobierasz kartę, a sensei''a kładziesz na wierzch biblioteki.


No ok thx ale odzawsze nie wiedzialem co robia te karty Budo polecasz opcje 2 czy 1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2006 o 22:27, Doreczek napisał:

No ok thx ale odzawsze nie wiedzialem co robia te karty Budo polecasz opcje 2 czy 1?


Żadnej. Serio, nie ma w nich jak sie bronić za bardzo. Jeśli już to druga, sa chociaz edycty, ale i tak nie ma za wiele cofaczy, ani kontr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 22:31, Budo napisał:


> No ok thx ale odzawsze nie wiedzialem co robia te karty Budo polecasz opcje 2 czy 1?

Żadnej. Serio, nie ma w nich jak sie bronić za bardzo. Jeśli już to druga, sa chociaz edycty,
ale i tak nie ma za wiele cofaczy, ani kontr.


No tak ale by się cós włozylo mam pare kart cofujacych i obroncow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką chętke na zrobienie Opcji II ^^ by sie wywalilo pare kart np ; psychic drain , Dampen Thought i by sie wallilo z 2 x boomerang moze nezumi :P fajny kombos by byl ;) i pare obroncow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 22:36, Doreczek napisał:

Mam taką chętke na zrobienie Opcji II ^^ by sie wywalilo pare kart np ; psychic drain , Dampen
Thought i by sie wallilo z 2 x boomerang moze nezumi :P fajny kombos by byl ;) i pare obroncow


OMG, chcesz zrobić przewijarke a wywalasz karty które przewijają :P No ciekawe co ci z tego wyjdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 22:36, Doreczek napisał:

Mam taką chętke na zrobienie Opcji II ^^ by sie wywalilo pare kart np ; psychic drain , Dampen
Thought i by sie wallilo z 2 x boomerang moze nezumi :P fajny kombos by byl ;) i pare obroncow


No cóż, jesli sie uparłeś na przewijarkę, to zaopatrz sie w jakies starsze karty też- sa one znacznie lepsze niż te badziewne dimirowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować