Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Magic: The Gathering :)

1878 postów w tym temacie

Dnia 05.07.2010 o 14:31, Abomek napisał:

Probowalem to, ale niespecjalnie bylo do kogo wejsc w wersji trial.


Aż trudno mi w to uwierzyć... Może o kiepskiej porze próbowałeś, wiesz ameryka śpi jak my mamy dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.07.2010 o 13:02, hallas napisał:

Ogólnie każdą zdolność aktywowaną na permanencie (przedstawioną w postaci [koszta]:[efekt])
możesz użyć tyle razy, ile razy jesteś w stanie zapłacić koszt i jeśli są legalne cele
dla tej zdolności (jeśli jakiekolwiek są wymagane)

Jak już w tym temacie jesteśmy to zdolności aktywowanych nie wymagających tap`nięcia można używać w tej samej turze od zagrania ? Bo tych wymagających muszę odczekać jedną rundę ?
http://gatherer.wizards.com/pages/Card/Details.aspx?multiverseid=134748 on np może się poświęcić w pierwszej turze od zagrania tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 16:16, nightfaler napisał:

Bo tych wymagających muszę odczekać jedną
rundę ?

Jeśli w koszcie pojawia się symbol tapnięcia, to można stapować kreaturkę dopiero wtedy, gdy zaczęła twoją turę pod twoją kontrolą. Kiedyś nazywało się to "summonig sikness" co bardzo dobrze oddaje istotę zagadnienia. Jeśli przejmiesz nad czymś kontrolę to problem jest ten sam - by tapować tą kreaturkę musi ona zacząć twoją turę pod twoją kontrolą. Dlatego też czerwone karty pozwalające przejać kontrolę nad kreturką przeciwnika do konca tury dają tej kreaturce Haste, by można było nią cokolwiek zrobić. Jak ktoś ma wyłożone na stole Fires of Yavimaya to się takimi pierdołami nie przejmuje.

Zasada dotyczy tylko kreaturek - artefakty (o ile nie są kreaturkami) można tapować gdy wejdą do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przejrzenie wszystkich 91 stron to rzecz niemożliwa, zatem zadam podstawowe pytanie nowicjusza: W co zaopatrzyć się na początek? Ogarnąłem już w miarę zasady i podstawy szukając info na necie czy filmików na YT, teraz tylko potrzebuje jakiś rad jakie karty będą dobre na początek. Mam trochę kasy, którą jestem gotów zainwestować, ale mam nadzieję, że na sam początek talia nie wyniesie mnie więcej niż 100-150zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 18:25, Mrozinnio napisał:

Witam. Przejrzenie wszystkich 91 stron to rzecz niemożliwa, zatem zadam podstawowe pytanie
nowicjusza: W co zaopatrzyć się na początek? Ogarnąłem już w miarę zasady i podstawy
szukając info na necie czy filmików na YT, teraz tylko potrzebuje jakiś rad jakie karty
będą dobre na początek. Mam trochę kasy, którą jestem gotów zainwestować, ale mam nadzieję,
że na sam początek talia nie wyniesie mnie więcej niż 100-150zł.


Niedługo wyjdzie nowa edycja- Magic 2011. Kup sobie gotowy deck z tej edycji- w środku masz w miare prosty, grywalny deck i broszurkę z zasadami. Potem zorganizuj kumpla z kartami i gracie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 23:42, Mrozinnio napisał:

Ok, tak w takim razie zrobię;] A macie jakieś linki do polecanego sklepu z neta? Bo u
mnie w mieście nie kupię niestety.


http://isa.pl/

Oficjalny dystrybutor. Decki z nowej edycji są już w sprzedaży, nic tylko kupować i grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać, nic ująć. Tylko to talia dla jednego gracza więc dla dwóch trzeba kupić dwie.

Można się też zainteresować taliami Garruk vs Liliana, Phyrexia vs Coalition, Jace vs Chandra, Divine vs Demonic. Tylko problem z nimi jest taki, że prezentują sobą wyższy poziom zaawansowania zasad niż talie do MTG2011. Zaletą jest, że za około 70 zł mamy dwie różnorodne talie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wielkie. Pozwólcie, że zadam jeszcze jedno ostatnie, mam nadzieję, pytanie. Otóż na stronie z nowej edycji znajdują się różne core sety. Czym się różnią i który z nich byście polecali( http://isa.pl/k298-MTG-2011-Core-Set.html )? No i na początku piszę, że zestaw startowy to 249 kart, a w ofertach są tylko takie po 60. Sorki, że tak truje, ale jestem jak widać dość niezorientowany. Jeszcze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zestaw zawiera 249 kart, w tym około 50% nowych kart oraz 50% kart uprzednio wydanych w ciągu 17-letniej historii Magica.
Nie przejmuj się tym.

Masz tam 5 talii do wyboru - każda z jednym głównym kolorem. Po prostu różnią się karatmi, z których sa zrobione. Zielony to bestie i inne leśne robaczki, czarny to vampiry i tak dalej. Make yoour choice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepsza opcja dla poczatkujacego bedzie kupienie ktoregos z duel deckow, a najlepiej poczekanie na Tezzeret vs Elspeth. Raz, ze ma sie dwie wyrownane talie, z duza iloscia synergii, a grajac przeciwko komus zawsze szybciej sie nauczysz. Dwa, ze ten konkretny duel deck jako jedyny sie zwraca pienieznie i to z nawiazka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2010 o 15:24, Noirr napisał:

Wg mnie najlepsza opcja dla poczatkujacego bedzie kupienie ktoregos z duel deckow, a
najlepiej poczekanie na Tezzeret vs Elspeth. Raz, ze ma sie dwie wyrownane talie, z duza
iloscia synergii, a grajac przeciwko komus zawsze szybciej sie nauczysz. Dwa, ze ten
konkretny duel deck jako jedyny sie zwraca pienieznie i to z nawiazka.

No, tylko mają trudniejsze karty. Ja wiem, że ludziom grającym już jakiś czas nie robi to różnicy, ale gracz początkujący notorycznie próbuje atakować kreaturkę a nie gracza. Motanie w początkową naukę zasad planeswalkerów, kart z różnymi keyword abilities dotyczących diametralnie różnych dodatków, granie więcej niż 2 kolorowymi deckami nie jest dobre z edukacyjnego punktu widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2010 o 15:55, hallas napisał:

...


No coz, najprawdopodobniej najlepsza metoda nauczania to stworzenie dwoch talii z samymi kreaturami i nauczenie atakowac i blokowac. Potem stopniowe dodawanie coraz trudniejszych kart, tworzenie synergii itd. Ja tam jednak zaczalem od przypatrywania sie grom, zadawania pytan, a po ogarnieciu podstaw deck do reki i wio. I to trudny deck dla poczatkujacego bo UB control. Nie bylem w stanie wygrac z kumplem, ktory byl moim pierwszym nauczycielem, ale gra dawala mi sporo frajdy. Jednak potem razem z innym kolega sproksowalismy wlasne decki, dwie topowe turniejowe konstrukcje. Bylo tam tak duzo interakcji, co z kolei budzilo mnostwo watpliwosci u ludzi nieobeznanych z zasadami. W zwiazku z tym zaczalem czytac zasady, zadawac pytania sedziom, a wiedzia i ogranie jakos tak same przyszly. Kiedy nastepnym razem gralem z tamtym kumplem bylem w stanie go pokonac, a kiedy przekonalem sie o potedze tych moich proxow to zaczalem kupowac karty. Od tamtego czasu minely prawie 3 lata, kolekcja sie rozrosla, umiejetnosci zwiekszyly ale frajda z grania nadal jest taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 12:58, Mrozinnio napisał:

A co powiecie o takich zestawach?
http://www.zakupymtg.pl/pack-gratis-p-4208.html

To jest 8x15 losowych kart +40 lądów. Da się tym pograć, ale trzeba się najpierw pogłowić nad kartami.

Dnia 31.07.2010 o 12:58, Mrozinnio napisał:

To natomiast, podobno, zestaw kart dla osób, które chcą zacząć kolekcję kart. Podobno z tego co w nim znajdziesz da się zbudować kilka talii. Podobnie jednak jak powyżej - zanim zagrasz będziesz musiał pogłowić się nad ich złożeniem.

Dnia 31.07.2010 o 12:58, Mrozinnio napisał:

Czy lepiej zwykły core set lub duel?

Lepiej. Aha - od razu zainteresuj się koszulkami na karty - na początek mogą być takie 100 sztuk za 7 złotych - byle się karty nie niszczyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, mam pytanko dotyczące konkretnych kart.
http://sales.starcitygames.com/carddisplay.php?product=173163
To jest enchantment, więc jest permanentem. Na początku tury możemy dociągnąć kartę i tracimy jedno życie. Ale karta pozostaje w grze, czyli musimy tak robić co turę? Bo trochę nie ogarniam. I jeśli zginie kreatura którą wyposażymy w jakiś przedmiot, to ten przedmiot też idzie na cmentarz?

http://sales.starcitygames.com/carddisplay.php?product=173181
Czy gdy mam np: taką kartę i w opisie target, to mogę użyć tego na swoich kartach lub na przeciwnika? Zawsze gdy jest target to na sobie lub przeciwniku można użyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 13:25, Mrozinnio napisał:

Witam ponownie, mam pytanko dotyczące konkretnych kart.
http://sales.starcitygames.com/carddisplay.php?product=173163
To jest enchantment, więc jest permanentem. Na początku tury możemy dociągnąć kartę i
tracimy jedno życie. Ale karta pozostaje w grze,

Zostaje w grze, i musisz wykonywać jej efekt dopóki jest w grze.

Dnia 06.08.2010 o 13:25, Mrozinnio napisał:

I jeśli zginie kreatura którą wyposażymy w jakiś przedmiot, to ten przedmiot
też idzie na cmentarz?

Tak wszystko idzie na cmentarz

Dnia 06.08.2010 o 13:25, Mrozinnio napisał:

http://sales.starcitygames.com/carddisplay.php?product=173181
Czy gdy mam np: taką kartę i w opisie target, to mogę użyć tego na swoich kartach lub
na przeciwnika? Zawsze gdy jest target to na sobie lub przeciwniku można użyć?

Dokładnie tak, albo na swoich kartach albo na jego.

W sumie mi też się nasunęło pewne pytanie, jeśli mam lv`ującą kreature to w momencie użycia na niej unsummon, albo czegoś podobnego, lv`e które miałą tracą się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 13:25, Mrozinnio napisał:

To jest enchantment, więc jest permanentem. Na początku tury możemy

MUSIMY

Dnia 06.08.2010 o 13:25, Mrozinnio napisał:

dociągnąć kartę i
tracimy jedno życie. Ale karta pozostaje w grze, czyli musimy tak robić co turę?

tak

Dnia 06.08.2010 o 13:25, Mrozinnio napisał:

I jeśli zginie kreatura którą wyposażymy w jakiś przedmiot, to ten przedmiot
też idzie na cmentarz?

Equipment zostaje w grze, Aury spadają na graveyard.

Dnia 06.08.2010 o 13:25, Mrozinnio napisał:

http://sales.starcitygames.com/carddisplay.php?product=173181
Zawsze gdy jest target to na sobie lub przeciwniku można użyć?

Target oznacza, że musisz wskazać cel w momencie zagrywania czaru lub zdolności. Rodzaj celu jest określony po słowie TARGET. W tym wypadku należy wskazać kreaturkę (dowolną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować