Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Magic: The Gathering :)

1878 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2010 o 15:16, nightfaler napisał:

W sumie mi też się nasunęło pewne pytanie, jeśli mam lv`ującą kreature to w momencie
użycia na niej unsummon, albo czegoś podobnego, lv`e które miałą tracą się ?

Tak, bo level to zwykłe countery, a countery znikają jeśli permanent opuści battlefield.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy kontr spell może zatrzymać umiejętność stwora, czy jak w nazwie tylko inny czar? np; taki cancel mógłby powstrzymać umiejętność stwora, który ma możliwość tapnięcia wyznaczonej kreatury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 14:12, Mrozinnio napisał:

A czy kontr spell może zatrzymać umiejętność stwora, czy jak w nazwie tylko inny czar?
np; taki cancel mógłby powstrzymać umiejętność stwora, który ma możliwość tapnięcia wyznaczonej
kreatury?

Nie, bo spell to spell a ability to ability, większość słów na kartach Magicowych ma jedno, precyzyjnie określone znaczenie. Do kontrowania zdolności są specjalne karty, ale dosyć rzadkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnego tematu w którym by mi odpowiadało napisać nie ma więc napisze tutaj, są jakieś firmy(linki, allegro) który specializują się w druku kart do gier? Nie zależy mi żeby były jakieś super efektowne metody druku, ale żeby przynajmniej wyglądało to lepiej niż wydrukowane zwykłą drukarką atramentową, a potem wycięciu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2010 o 14:20, nightfaler napisał:

Ogólnego tematu w którym by mi odpowiadało napisać nie ma więc napisze tutaj, są jakieś
firmy(linki, allegro) który specializują się w druku kart do gier? Nie zależy mi żeby
były jakieś super efektowne metody druku, ale żeby przynajmniej wyglądało to lepiej niż
wydrukowane zwykłą drukarką atramentową, a potem wycięciu....

Możesz coś takiego zlecić dowolnej firmie robiącej reklamy. Trzeba im tylko sprecyzować rodzaj papieru.

Jeśli jednak chodzi o robienie proxów kart MTG, to najłatwiej i najtaniej jest kupić jakieś shity na allegro za kilkanaście złotych za 100 sztuk, na to sobie nakleić wydruki kart, których się potrzebuje. Całość włożyć w tanie koszulki za 7zł/100 sztuk i wszystko w tym temacie. Ja robiłem w ten sposób tokeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2010 o 14:25, hallas napisał:

Jeśli jednak chodzi o robienie proxów kart MTG, to najłatwiej i najtaniej jest kupić
jakieś shity na allegro za kilkanaście złotych za 100 sztuk, na to sobie nakleić wydruki
kart, których się potrzebuje. Całość włożyć w tanie koszulki za 7zł/100 sztuk i wszystko
w tym temacie. Ja robiłem w ten sposób tokeny.


Wlasnie w ten sposob zrobilem sobie cale meta legacy. Prawie 1000 kart, ooo tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sobie pokolekcjonować karty do gry Magic: The Gathering. Nie gram w nią, ale nie wykluczam że w przyszłości zaczne:) znalazlem na alledrogo takie ogłoszenie http://allegro.pl/repacki-nowet2-blok-zen-m11-som-kether72-i1372758063.html
czyli mam rozumieć że koleś sprzedaje zestaw 15 kart za 1,22? Jak to mu się opłaca? Kupiłbym sobie powiedzmy tak z 15 zestawów, ale nie wiem czy opłaca się. Wiem że naprawde dobre karty kosztują sporo ale jak pisałem wcześniej zamierzam kupić żeby kolekcjonować dla siebie ;) Co mogę znależć w takich zestawach? przypominam że jestem zielony w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2010 o 13:18, jarekao napisał:

...


Repacki sa to zestawy kart, ktore zostaly juz wczesniej przejrzane przez goscia, wiec szansa ze bedzie tam cokolwiek dobrego jest nikla. Po prostu sprzedawca pozbywa sie w ten sposob kart, ktore sa mu nie potrzebne. Jezeli chodzi o kolekcjonowanie to jest kilka sposobow. Najlepiej wybrac sobie dodatek, artyste, lub konkretna karte i kolekcjonowac karty w danym obrebie. Zbieranie totalnie losowych kart raczej mija sie z celem, bo tego typu ''kolekcje'' posiada kazdy kto gra w MtG, nazywa sie to crapem i moze sluzyc co najwyzej jako podstawa pod proxy.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A możesz wrzucić jakieś zdjęcia proxow? Może masz racje, ale na razie szkoda mi kasy na boostery. Myślałem kupić sobie niewielką ilość na początek i zobaczyć czy się wciągne. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2010 o 13:38, jarekao napisał:

A możesz wrzucić jakieś zdjęcia proxow? Może masz racje, ale na razie szkoda mi kasy
na boostery. Myślałem kupić sobie niewielką ilość na początek i zobaczyć czy się wciągne.
pozdro


Moge ewentualnie zrobic zdjecia swoich proxow, ale pewnie mozesz sobie wyobrazic wydrukowana karte nalepiona na inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2010 o 13:51, Noirr napisał:


Moge ewentualnie zrobic zdjecia swoich proxow, ale pewnie mozesz sobie wyobrazic wydrukowana
karte nalepiona na inna.


Wyobrazic sobie mogę, ale fajnie by było gdybyś wrzucił zdjęcia swojej kolekcji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2010 o 21:42, jarekao napisał:

Wyobrazic sobie mogę, ale fajnie by było gdybyś wrzucił zdjęcia swojej kolekcji ;)


Calej kolekcji nie bede robil, za duzo by to bylo zdjec. Tutaj masz zdjecia decka ktorym gram, oprocz 4 kart, ktore sa pozyczone. Jak widac daze do tego zeby byl caly foil, jeszcze troche brakuje, ale sporo roboty juz za mna.

20101219142932

20101219143039

20101219143103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 14:50, Malevyn napisał:

lepiej zlozyc talie od samego poczatku kupujac pojedyncze karty, jezeli wiesz co chcesz
zlozyc.

Mówisz masz i tu cie mam kolego.

20120507211231

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 21:12, N_o_s napisał:

Mówisz masz i tu cie mam kolego.


Kiedys bym powiedzial, ze kupujac single lepiej sie wyjdzie. Niestety, dzisiaj juz nie, bo aktualne ceny topowych kart to absurd. Szukajac konkretnej karty chyba lepiej kupic boxa, wyjac karte, a reszte opchnac. Box sie najpewniej w wiekszej czesci zwroci, a za karte wyjdzie taniej niz gdyby ja kupic osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie chciałbym spróbować Magica, macie jakieś rady na początek? Bo edycji jest dość dużo i nie wiem co z czym.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie na Xboksie i mam pytanko co do samej gry.

A jest ono proste.
Ile landów wymaga łącznie ta karta:
http://www.wizards.com/magic/images/tournamentcenter/2007/gameday_reya.jpg

(i jaką talią w MtG 2013 gra się najlepiej)
(i gdzie można kupić karty, w sensie, w jakich sklepach (sieciówkach jakichś?)? Ja nie mogłem znaleźć żadnego :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować