Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Magic: The Gathering :)

1878 postów w tym temacie

Oki, dzięki. Jedno noobskie pytanie miej.
Gram sobie i czasami szokuje mnie jak karty działają... Ale mamy czas :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Poszukuję strony na której były przykładowe decki, strona była typu: http://www.wizards.com/Magic/Magazine/Events.aspx?x=mtg/daily/eventcoverage/decklists tej oficjalnej, tyle, że tło było brązowe i nie była oficjalna, za nic w świecie jej nie mogę odnaleźć!

Zapewne znajdzie się ktoś, kto zna jej adres, byłbym niezmiernie wdzięczny.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie zapytanie do graczy, którzy są z tym teraz na bierząco: w którą stronę tworzyć deck (czy to kolory, czy to stwory... whatever). Po kilku latach postanowiłem powrócić do MTG, ale jak spojrzałem ile mnie ominęło przez prawie 3 lata to nie wiem za co się zabierać. Zainteresowany byłbym jakimś aggro deckiem lub combo (coś na kształt Dragonstorma, którym swego czasu sporo grałem). Dzięki za każdą pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 08:56, Muradin_07 napisał:

Takie zapytanie do graczy, którzy są z tym teraz na bierząco: w którą stronę tworzyć
deck (czy to kolory, czy to stwory... whatever). Po kilku latach postanowiłem powrócić
do MTG, ale jak spojrzałem ile mnie ominęło przez prawie 3 lata to nie wiem za co się
zabierać. Zainteresowany byłbym jakimś aggro deckiem lub combo (coś na kształt Dragonstorma,
którym swego czasu sporo grałem). Dzięki za każdą pomoc :)


A jaki deck to ma być? Turniejowy jakiś konkretny, czy "do gry z kolegami"? Bo jak to drugie, to wiele się nie zmieniło w stylu ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 08:28, Muradin_07 napisał:

No najlepiej turniejowy, bo do grania z kolegami to mam kilka kompletów z tych wstecz
:)


No ale JAKI turniejowy bo to dość szerokie pojęcie ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 11:29, MKRaven napisał:

No ale JAKI turniejowy bo to dość szerokie pojęcie ;) .


Chodzi mi o to: jaki deck kreować w stronę turniejową żeby było to aggro. Bo powiedzmy że lubię grać czymś z G: ostatnio zrobiłem elfy na starym Lorwyn blocku GR i całkiem dobrze mi szło, tylko one nie są w formacie Standard a chyba w Modernie mógłbym nimi grać lub tylko wśród znajomych. Te kilka lat bez M:TG poszło i jak próbowałem ogarnąć co mógłbym kreować z tego co teraz jest w tym formacie używane to trochę się pogubiłem. Może to być każdy inny kolor oprócz niebieskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 11:35, Muradin_07 napisał:

> No ale JAKI turniejowy bo to dość szerokie pojęcie ;) .

Chodzi mi o to: jaki deck kreować w stronę turniejową żeby było to aggro. Bo powiedzmy
że lubię grać czymś z G: ostatnio zrobiłem elfy na starym Lorwyn blocku GR i całkiem
dobrze mi szło, tylko one nie są w formacie Standard a chyba w Modernie mógłbym nimi
grać lub tylko wśród znajomych. Te kilka lat bez M:TG poszło i jak próbowałem ogarnąć
co mógłbym kreować z tego co teraz jest w tym formacie używane to trochę się pogubiłem.
Może to być każdy inny kolor oprócz niebieskiego.

Ale pytam się o typ turnieju... extended, T2, standard, czy co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem się rozglądać po tym co kolega powyżej mi dał i jak przysiądę się i ogarnę co zostało przeniesione ze starszych kart to coś uda się złożyć swojego. Na razie to wszystko z tych nówek jest dla mnie czarną magią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 12:05, Muradin_07 napisał:

Próbowałem się rozglądać po tym co kolega powyżej mi dał i jak przysiądę się i ogarnę
co zostało przeniesione ze starszych kart to coś uda się złożyć swojego. Na razie to
wszystko z tych nówek jest dla mnie czarną magią.


Polecam serwis MTtGNews.pl tamtejsze artykuły i forum. Wszystko co potrzebne na pewno tam znajdziesz ;) . A jakbyś chciał zagrać jakoś rekreacyjnie i był w Warszawie to ja chętnie :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie tam wskoczyłem, bo pamiętam że kolega dał mi link do jakiegoś programu, w którym można było sobie pobawić się w symulacje na kompie. Na c*** się nazywał, coś takiego jak Wizard. Znalazłem jakieś elfy to dzisiaj spróbuję sobie je popróbować. A czy będę w Wa-wie- jakby mi się udało to pewnie, z Olsztyna to nie jest aż tak źle.

Dobra... mam, Cockatrice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecne MtG to i tak kpina w porównaniu do tego co jeszcze było 5 lat temu. Kiedyś jak płaciło się 4 many, to można było wystawić stwora ze statami 3/3 i tyle. Dziś płaci się 2 many i wystawia stwory 3/4 flying, haste i efekt przy tapnięciu. Chore. A szkoda, bo kiedyś fajnie się grało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 14:52, Outlander-pro napisał:

Obecne MtG to i tak kpina w porównaniu do tego co jeszcze było 5 lat temu. Kiedyś jak
płaciło się 4 many, to można było wystawić stwora ze statami 3/3 i tyle. Dziś płaci się
2 many i wystawia stwory 3/4 flying, haste i efekt przy tapnięciu. Chore. A szkoda, bo
kiedyś fajnie się grało.


Tjaaaa a jak masz talię Type 1 to płacąc jeden many przy dobrym rozdaniu w 1-2 turach kończysz grę... ja nie lubię takiej gry szczerze mówiąc. Gra turniejowa wszystkimi kartami nie daje funu, ani z maniakami kupującymi wszystkie najżadsze karty. Talia "for fun" nadaje się tylko do gry na luzaka z kolegami którzy grają w magica 5 razy w roku. Reszta turniejowa to lepiej się bawić w T2 albo extended bo tam jest jeszcze trochę typowej, magicowej gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 15:00, MKRaven napisał:

...


Widać, że nie miałeś zbyt dużo do czynienia z t1 lub 1.5. Przekonanie, że combo może się skręcić w jedna lub dwie tury jest bardzo błędne, a jeżeli się zdarza to tylko przy idealnym rozdaniu. Oczywiście przy założeniu, że przeciwnik nie będzie ci przeszkadzał w żaden sposób, a w legacy większość decków ma jakąś odpowiedz na combo. Ja typ 1.5 gram od kiedy ze standardu wyrotował Lorwyn i jedynym problemem jest naprawdę mała ilość turniejów w tym formacie. Przeszkodą są oczywista ceny, ale to osobny temat do złorzeczeń. W każdym razie, od kiedy zacząłem grac legacy, to standard wydaje mi się tak uproszczony, jak bym grał deckami z sealeda. T2 wydaje się dużo bardziej ''uczciwe'', ale kiedy człowiek zacznie myśleć o tym, żeby nie zagrywać ważnych zaklęć ''na pałę'', a wytapowany przeciwnik nadal może rzucać kontry, to to przekonanie znika. Wg mnie legacy w większym stopniu rozwija gracza, uczy lepszego zarządzania dostępnymi ''zasobami'', a także pozwala na poznanie wielu różnych strategii. Gdyby nie ceny, których większość graczy w Polsce po prostu nie jest w stanie przeskoczyć (ja również), to ten format IMO byłby w Polsce równie popularny co standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 18:11, Noirr napisał:

> ...

Widać, że nie miałeś zbyt dużo do czynienia z t1 lub 1.5. Przekonanie, że combo może
się skręcić w jedna lub dwie tury jest bardzo błędne, a jeżeli się zdarza to tylko przy
idealnym rozdaniu. Oczywiście przy założeniu, że przeciwnik nie będzie ci przeszkadzał
w żaden sposób, a w legacy większość decków ma jakąś odpowiedz na combo. Ja typ 1.5 gram
od kiedy ze standardu wyrotował Lorwyn i jedynym problemem jest naprawdę mała ilość turniejów
w tym formacie. Przeszkodą są oczywista ceny, ale to osobny temat do złorzeczeń. W każdym
razie, od kiedy zacząłem grac legacy, to standard wydaje mi się tak uproszczony, jak
bym grał deckami z sealeda. T2 wydaje się dużo bardziej ''uczciwe'', ale kiedy człowiek
zacznie myśleć o tym, żeby nie zagrywać ważnych zaklęć ''na pałę'', a wytapowany przeciwnik
nadal może rzucać kontry, to to przekonanie znika. Wg mnie legacy w większym stopniu
rozwija gracza, uczy lepszego zarządzania dostępnymi ''zasobami'', a także pozwala na
poznanie wielu różnych strategii. Gdyby nie ceny, których większość graczy w Polsce po
prostu nie jest w stanie przeskoczyć (ja również), to ten format IMO byłby w Polsce równie
popularny co standard.


Wiesz rzeczywiście duzo do czynienia nie miałem, ale nieco miałem. Chodzi o to, że ja przyszedłem pograć T1 z ludźmi ze swoją talią złożoną przez rok na draftach itp. Tak wiem, powiesz, że to głupota i w ogóle, ale ja rozumiem, że przychodząc nie miałem szans, tylko że to co spotkałem przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Nie wiem i nie jestem w stanie określić ile czasu i pieniędzy kosztuje złożenie takiej talii (pewnie nawet tobie trudno to określić), ale jest to już etap, który przestaje mnie bawić szczerze mówiąc i tylko dlatego złorzeczę ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować