Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Magic: The Gathering :)

1878 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2006 o 19:01, MastAlol napisał:

I jak dowiedziałeś się czegoś na tym turnieju odnośnie tej sprawy ??:]


Turniej odwołany na ta niedzielę, koleś wyladował w szpitalu (organizator). Ale jak nie zapomnę to się zapytam i napisze Wam jak to wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 23:49, Uther_Lightbringer napisał:

A ja się dopisuję pod liste życzeń od sędziów: pamiętacie moje dziwne problemy z Blistering
Firecatami, hastem itp? też chciałbym wiedzieć jak jest dobrze a jak źle:)


Tak, tak o tym też pamiętam ;]
Ale już pisałem że na 90% miałeś rację, tzn. nawet jak firecat zostanie zblokowany i zginie, reszta obrażeń przechodzi na przeciwnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Hehe, koleś sie zasiedział w szpitalu, turniej prawdopodobnie w środę ;]
W każdym razie jak tylko będzie to sie dowiem i dam Wam znać. Ale tam ludzie deki mają kurde. Kopiują deki mistrzów i grają nimi, ale jak to chodzi. mój kumpel zrobił sobie mind desire o-O
Dek wymiata, możesz rzucić ok 30 spelli w jednej turze, a mana sie po prostu nie kończy. Coś niesamowitego. Jak nie wiecie, moge dokładniej opisac jego działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 11:57, HumanGhost napisał:

Hmm.. nawet mnie zaintrygowałeś. 30 spelli w jednej turze? Z chęcia bym to zobaczył. Jeszcze
takiego komba nie widziałem. :-)


Spoko mówisz masz zaraz to powklejam. Dek jest zielono-niebieski i opiera sie na dwóch sposobach zabicia przeciwnika. Pierwszy to agonia, drugi to deep freeze. Kluczem do zwycęstwa w tym deku jest odpalenie komba w odpowiednim momencie. Pozwala ono na dobieranie kart w nieskończoność i nieskończoność many. A robi sie to tak- cała talia składa sie z dociągów, reszta to dodatki i kombo- czyli hartbeat of springs, early harvet, deep freeze, oraz agony. Podstawą jest tu też Eternal Witness, wraca karty do ręki. To jedyny stwór. W drugim poscie opiszę kombosa dokładnie. Często wrzuca sie tu też gifts ungiven ta karta jest niesamowita. Wyszukujesz w jednej kupce witneskę a w drugiej agonię, co by gość nie wygrał to co chcesz trafia ci do ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy masz odpowiedni zestaw kart na ręce odpalasz kombo- walisz hartbeat, po czym early harvest. Masz już dostęp do nieskończonej many- po czym nawalasz dociągami ile wlezie, rzucasz ciągle harvesty, wracasz je na rękę witneskami, dociągasz nowe, dociągasz karty tak długo az dociągniesz agonię, po czym rzucasz ją i jest koniec
Podobnie z brain freezem. Jest jeszcze jeden dociąg, ale nie pamiętam nazwy, dobierasz 3 karty i na koniec tury 3 discardujesz, ale nie ma już końca tury, tylko koniec gry. Raz jak z nim grałem miałem 15 kart na rece z words of wisdom o-O
Oprócz ego w talii sa jeszcze jakies karty na przywracanie z grave''a no i twincast. To tyle. Zabawa polega na tym, żeby dobrze policzyć mane i ocenić czy arty które masz pozwolą Ci na przeprowadzenie całej operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2006 o 17:24, Doreczek napisał:

czesc wam !! chcialbym sie spytac was co robi karta Mirror Gallery . czekam na odpowiedz


Jeśli chcesz sie zapytać o jakąś karte, najlepiej wklej ją nam tu w formie obrazka, oszczędzi to szukania.
Karta ta znosi zasade legend, to znaczy, że na stole mogą znajdowac sie dwie legendarne karty o tej samej nazwie (w normalnej grze, obie trafiają na cmentarz z momentem pojawienia sie drugiej legendy). Z mirror gallery takich samych legend możesz miec nawet 5 na stole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2006 o 17:28, Budo napisał:

> czesc wam !! chcialbym sie spytac was co robi karta Mirror Gallery . czekam na odpowiedz


Jeśli chcesz sie zapytać o jakąś karte, najlepiej wklej ją nam tu w formie obrazka, oszczędzi
to szukania.
Karta ta znosi zasade legend, to znaczy, że na stole mogą znajdowac sie dwie legendarne karty
o tej samej nazwie (w normalnej grze, obie trafiają na cmentarz z momentem pojawienia sie drugiej
legendy). Z mirror gallery takich samych legend możesz miec nawet 5 na stole.


ok dzieki nawet rozumiem ;) sorki że nie umieściłem obrazka ale już teraz będe wiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2006 o 18:58, Doreczek napisał:

ok dzieki nawet rozumiem ;) sorki że nie umieściłem obrazka ale już teraz będe wiedział


Spoko, jak coś to sie pytaj odpowiemy o ile będziemy wiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz chciałbym się dowiedzieć co robi karta Furnace of Rath zamieszczam jej podglad i czy ona działa na moje obrażenia czy też na oponnecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta ta podwaja obrażenia jakie zaistnieją w grze od czasu pojawienia sie FURANCE OF RATH w grze( podwajają się także obrażenia przeciwnika).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewne pytanie. Mam na stole "OSTIARI cos tam" który może tapować krita przeciwnika jak tapne go, przeciwnik atakuje, i tu pojawia się moje pytanie, czy moge go teraz tapnąć w odpowiedzi czy już nie ?? Nawet jak nic niezrobił i stracił priorytet on mówi że jeśli niezagra czaru to nie moge stapować mu go. Troche pogmatwałem ale myśle że wiecie o co chodzi :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2006 o 23:10, MastAlol napisał:

Witam, mam pewne pytanie. Mam na stole "OSTIARI cos tam" który może tapować krita przeciwnika
jak tapne go, przeciwnik atakuje, i tu pojawia się moje pytanie, czy moge go teraz tapnąć w
odpowiedzi czy już nie ?? Nawet jak nic niezrobił i stracił priorytet on mówi że jeśli niezagra
czaru to nie moge stapować mu go. Troche pogmatwałem ale myśle że wiecie o co chodzi :]


Z tego co wiem, moższ tapowac kiedy chcesz. Ale jest taka zasada że instant jest szybszy niż tapnięcie. Ale np on deklaruje gościa do ataku, w tym samym momencie możesz mu go tapnąć i krit nie atakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś wycenić kilka kart? Skończyłem grać na Betrayersach i mam jeszcze troche kart z pre tejże edycji, chciałbym to gdzieś opchnąć =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2006 o 23:46, bruli napisał:

Czy mógłby mi ktoś wycenić kilka kart? Skończyłem grać na Betrayersach i mam jeszcze troche
kart z pre tejże edycji, chciałbym to gdzieś opchnąć =]


Heh, orientacyjne ceny kart masz na róznych stronkach, np magic4you. Możesz sie spytać tutaj, to pomogę, albo na priv jak wolisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2006 o 23:56, Budo napisał:

Heh, orientacyjne ceny kart masz na róznych stronkach, np magic4you. Możesz sie spytać tutaj,
to pomogę, albo na priv jak wolisz.


No w sumie tak, albo chociażby na k20 tylko, że nie chce mi się przekopywać tychże stronek =] Leniuch ze mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2006 o 15:35, bruli napisał:

No w sumie tak, albo chociażby na k20 tylko, że nie chce mi się przekopywać tychże stronek
=] Leniuch ze mnie.


Jak cos to wrzucaj tu.
A właśnie byłem na turnieju i oto czego sie dowiedziałem-
Gracz z Ivory Mask na stole nie może byc celem czaru Bribery (mógłby byc gdyby było tam sformułowanie target library, a jest target player''s library)
Obrażenia z trampka przechodza, nawet gdy ataker zginie- pod warunkiem of korz, że będzie ich dość żeby zabić wszystkich blokerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować