Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Magic: The Gathering :)

1878 postów w tym temacie

ej co robi karta traumatize ?? a co powiecie na :

4 x Glimpse
4 x Circu
4 x Counterspell
3 x Mana leak
2 x szadek
4 x twincast
4 x telling time
3 x traumatize
4 x lasp gasp

11 x swamp
13 x island
4 x Underground River

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 17:07, Doreczek napisał:

ej co robi karta traumatize ?? a co powiecie na :

tia typowy śmieszny dek bez taktyki- nawalone kart i tyle, przewijarki w ogóle nie są grane nie wiem czy wiecie. Początkowy boom minał i teraz nikt tym nie gra, standardowe deki kładą to na kolana. A traumatize wywala przeciwnikowi połowę biblioteki na grave''a, przecież masz napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 17:07, Doreczek napisał:

ej co robi karta traumatize ?? a co powiecie na :

4 x Glimpse
4 x Circu
4 x Counterspell
3 x Mana leak
2 x szadek
4 x twincast
4 x telling time
3 x traumatize
4 x lasp gasp

11 x swamp
13 x island
4 x Underground River

Łola Boga! Wieś zmień talię bo nie wygrasz nawet z viashino :]
Na początek polecam gruul wilding (guild pact)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 17:07, Doreczek napisał:

ej co robi karta traumatize ?? a co powiecie na :

4 x Glimpse
4 x Circu
4 x Counterspell
3 x Mana leak
2 x szadek
4 x twincast
4 x telling time
3 x traumatize
4 x lasp gasp

11 x swamp
13 x island
4 x Underground River



Wygrał by z Tobą ktoś kto ma krity 1/1 :P
Jak chcesz złożyć SAM deck polecam Ci ten oto poradnik :
http://k20.no-ip.info/board/viewtopic.php?t=9146

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EEE niewiem co tak narzekacie na te przewijarki, mi się nią bardzo dobrze gra :] Ale robie własnie też TRIBALA na elfach :] Tak żeby mieć 2 talie na wszelki wyadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 19:06, MastAlol napisał:

EEE niewiem co tak narzekacie na te przewijarki, mi się nią bardzo dobrze gra :] Ale robie
własnie też TRIBALA na elfach :] Tak żeby mieć 2 talie na wszelki wyadek.


Ej, porównaj sobie Twój dek, z tym co zaprezentował Doreczek a górze ;]
Twój jest zrobiony z inwencja i może działać, a nie same "topy" z dimir wrzucone jak leci ;]
A to że na turniejach nie gra sie dimirami, to fakt po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 19:10, Astmatyk napisał:

Mam na puszczeniu 2x Black Lotus z Alphy i komplet czarnych Moxow. Ktos jest moze zainteresowany?


Hehhe, a ja jestem królową studniówki.
Forum to nie miejsce na takie rzeczy, a poza tym czego ściemniasz z tymi lotusami ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 19:12, Budo napisał:

> Mam na puszczeniu 2x Black Lotus z Alphy i komplet czarnych Moxow. Ktos jest moze zainteresowany?


Hehhe, a ja jestem królową studniówki.
Forum to nie miejsce na takie rzeczy, a poza tym czego ściemniasz z tymi lotusami ;]


A bo jakos dzisiaj mam taki dzien zartow, kąsasz Clyde? hłe hłe hłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2006 o 19:14, Astmatyk napisał:

A bo jakos dzisiaj mam taki dzien zartow, kąsasz Clyde? hłe hłe hłe


Tia, Figaro, na drugi raz nie rób se jajców z ważniaka ;]

PS, skoro przy lotusach jesteśmy
http://www.wunderland.com/WTS/Andy/ProjectEBAY/pics/MoreBlackLotusImages/BlackLotus.Mrez.jpg

I pytanie- czy Jareth jest jeszcze grany w extendzie? Bo coś mi sie wydaje że nie, a na Allegro szedł za 20 zeta drogo trochę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 19:23, Doreczek napisał:

no dobra ale ja nigdy nie skladalem przewijarki wiec nie wiem na czym polega taktyka ... ;/

Jak sama nazwa wskazuje, że sie "przewija" ;P w tym wypadku karty z biblioteki na cmentarz.

MastAlol dał spis kart swojego decka więc możesz troche spozerować :]
A co do taktyki to jest prosta...nie dać sie zabić i "przewinąc" wszystkie karty przeciwnika :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 19:23, Doreczek napisał:

no dobra ale ja nigdy nie skladalem przewijarki wiec nie wiem na czym polega taktyka ... ;/


Jak nie wiesz na czym polega taktyka to jak grasz w Magica ??:P
Ja w sumie przewijarke mam od hmmm... 1,5 roku i cały czas ją udoskonalam.
Na początku miałem tylko Soratami (coś tam - masz w spisie :P) i tylko trzoche przewijałem a troche zadawałem dmg.
Dopiero później się skapłem że są też inne fajne karty do przewijania i można niezłą talie z tego zrobić:]
Nie próbuj odrazu robić tali mistrzowskiej, graj i próbuj, ulepszaj i tak w kółko.
TO WŁAŚNIE NA TYM POLEGA MAGIA MAGICA :D chyba się wszyscy tutaj ze mna zgodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

x Swamp (C) - Czarne lądy z najnowszej edycji Ravnica

8 x Island (C)- Podobnie jak powyżej tylko niebieski land. Również wszystkie z Ravnici

7 x Forest (C) - Jak wyzej tylko zielona mana. Również z Ravnici

2 x Duskmantle, House of Shadow (U) - Uncommmon land gildii Dimir. Wykańcza bibliotekę przeciwnika pomału ale skutecznie i podpakowuje zombiaka.

Kreatury - 7

2 x Vulturous Zombie (R) - Gwiazda talii. Za 5 many latacz 3/3 ktory rośnie o konterek, gdy przeciwnikowi coś spada do grobu. Dopakowujemy go kontrami (Induce paranoia), Psychic Drain''em, lądem - Duskmantle i removeallami, czyli praktycznie wszystkim co mamy w decku. jednak najlepsze jest kombo z Glimpse the Unthinkable - za 2 many zrzucamy 10 akrt z library i ejszcze 10 konterow dla zombiaka, który zamienia się od razu w latacza 13/13

4 x Civic Wayfinder (C) - Kreatura z wbudowana wyszukiwarka landow. Stabilizuje manę w trójkolorowym decku. jeżeli nie wystawialiśmy landa w tej turze, to automatycznie wyszukuje nam lądu z ręki do gry. Poza tym swietny na parę pierwszych ciosow albo blok kreatur rpzeciwnika.

1 x Dimir Doppelganger (R) - Jeżeli już zrzucamy wszystko do grobu to dlaczego by tego nie wykorzystać ? I po to mamy doppelgangera w decku, który zamieni się w najlepsze kreatury przeciwnika, które prędzej czy później znajda się na grobie. I tak za 3 many mamy grubasa, który może nam wygrać grę.

Inne czary -33

4 x Dimir Signet (C) - Dla stabilnej bazy many w decku. Bardziej potrzebna nam jest czarna i niebieska mana dlatego nie ma sygnetów Golgari.

3 x Putrefy (U) - Najlepszy removeall w bloku. Pozbywa się wrogiego krita lub artefaktu raz na zawsze bez możliwości regeneracji. To wszystko w instancie z możliwoscią wyszukania z biblioteki (transmute perplexa) gdy tylko coś się napatoczy na stół.

3 x Glimpse the Unthinkable (R) - Gwiazda decka, Karta która zjada bibliotekę przeciwnika 10 kart do grobu za 2 many. Bardzo grywalna. Można ją wyszukać za pomocą transmute''a gdy tylko jej potrzebujemy. Poza tym kombuje sie z Vulturous Zombie i daje pożywkę naszemu Doppelgangerowi

4 x Last Gasp (C) - Tani, szybki i bardzo dobry removeall kreatur w bloku. za 2 many -3/-3 w instancie. Niezastapiony na napory. Mozna go wyszukać, gdy potrzebujemy z transmute''a.

4 x Perplex (C) - Doskonała kontra działająca świetnie przeciw kontrolom no i jej niezawodna zdolność transmutacji może nam bardzo pomóc. Transmutujemy w Doppelgangera, Plague Boiler, Putrefy, Recollect, Civic Wayfinder

4 x Muddle the Mixture (C) - Kolejna gwiazda wśród kontr. Kontruje każdy czar instant lub sorcery a poza tym możemy ją wymienić na coś bardziej przydatnego. Transmute w Glimpse, Psychic Drain, Dimir Signet, Last Gasp

4 x Induce Paranoia (C) - Kontra stworzona dla gildii Dimir. Nie dośc że kontruje wszystko to jeszcze pozbawia przeciwnika kart z bilbioteki, a przecież to jest naszym głównym celem. no i na dodatek dopakuje nam vulturous Zombie o sporo.

2 x Psychic Drain (U) - Kolejna karta ze stajni zjadaczy biblioteki. Tu potrzeba już więcej wysiłku (many) by osiągnąć wymierny sukces, ale oprócz zrzucania kart daje nam życie. Doskonała przeciw naporom, gdy jesteśmy na krańcu żywota ratuje nam skórę. Można ją wyszukać z transmutacji.

2 x Plague Boiler (R) - Najlepszy massive removeall. Artefakt z kontrolowanym przez nas wybuchem, który niszczy wszystko na stole (oprócz lądów). Nie trzeba chyba mowić jak potrafi uratować nas z opresji. Poza tym zawsze mamy go pod ręką, gdyż mozemy wyszukać go z transmutowania Perplexa.

3 x Recollect (U) - Bardzo silna i grywalna karta. Za 3 many wyciągamy z grobu co tylko chcemy (najczęściej jest to Glimpse), to co nam sie przyda. Karta po prostu niezastąpiona, potrafi w ostatniej chwili uratować nas przed śmiercią,g dy zajdzie taka potrzeba. Transmute z Perplexa

!! Razem 63 karty !!

+

Sideboard - 15 kart

3 x Brainspoil (C) - Kolejny removeall z bloku. Nie pozwala zregenerowac kreatury. Troche drogi ale w sam raz by go transmutować w Vulturous Zombie albo Ribbons of Night,

3 x Carven Caryatid (U) - Świetny defender za 3 many 2/5 i dociagnięcie karty, gdy wchodzi. Sidujemy rpzeciw naporom. powinien sobie z nimi poradzić dopóki nie zniszczymy biblioteki przeciwnika.

3 x Vigor Mortis (U) - Świetny reanimator naszych kreatur. Za 4 many wyciagamy krita z grobu i do tego z konterkiem +1/+1. Przydatny, gdy przeciwnik ma podobnie jak my removealle na ręce lub gdy podobnie jak my zrzuca nam bibliotekę do grobu.

2 x Mnemonic Nexus (U) - Tasujemy sobie i rpzeciwnikowi cmentarz do biblioteki. Świetnie się sprawdza przeciwko deckom golgari - dredge, Psychatogom, reanimatorom czy innym deckom podobnym do naszych (usuwających biblioteke przeciwnika). Krzyżuje ich plany.

1 x Sisters of Stone Death (U) - Kolejna duża i wredna kreatura. tym razem przywodczyni(e0 Golgari. Świetnie zajmują się pozostałosciami z kreatur przeciwnika, przeciagając je na nasza stronę.

2 x Ribbons of Night (U) - Kolejny removeall z bloku. Za 5 mana mamy pozbycie się kreatury 4 darmowe życia i do tego dodatk0owy draw. Warto użyć :)

1 x Psychic Drain (U) - Jeszcze ejden psychic drain, do wside''owania w grze przeciw naporom, gdzie kazda cząstka życia sie liczy, a przeciwnika arczej zabijemy poprzez zniszczenie mu biblioteki.


A to ?? :P na allegro jest ten deck do kupienia co o tym sadzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


No ładnie to przepisałeś z jakiejś stronki ;]
Skoro taki dek Ci sie podoba to go złóż, tylko że raczej tani nie będzie. A co do działania, to mówię, że przewijarki "standardowe" na Ravnicy są takie se.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

On chce ten deck kupić na allegro, jest za 205 zeta, zdaje mi się ze jest nie przemyślany ale to tylko moje zdanie. Moim zdaniem nie ma prawdziwej przewijarki bez BRAIN FREEZA !!! To jest coś a teraz sie ludzie napalili na CIRCU i na GLIMPSA a nie widzą jakie kiedyś były świetne karty !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować