Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Magic: The Gathering :)

1878 postów w tym temacie

Witam, mam podobną talie do Uthera i musze z przykrościa stwierdzić że to BUDO ma racje ;] Firecat schodzi poniewaz niema First Strike, a samo Trample niewystarczy do zadania przeciwnikowi obrazeń po bloku. Jest na to jedna rada ;] ja zawsze uzywam przed wystawieniem Firecata jakichs masowych usunieć typu Pyroclasm i zmiatam krity przeciwnika, gorzej jak ma cos mocnego na stole ;] To jest właśnie wada takiej talii ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 20:56, MastAlol napisał:

Witam, mam podobną talie do Uthera i musze z przykrościa stwierdzić że to BUDO ma racje ;]


Ooo no właśnie, ktoś mnie wreszcie poparł. A pyroclasm całkiem fajny. Aha, jak ktoś ma czerwono-czarny dek w tym klimacie to mam coś dla niego- bardzo rzadkie, ale mój kumpel wyrwał jednego. Przydaje się do niszczenia stworków i zadawania damage przeciwnikowi. Często sam schodzi ale taka jego natura, tylko trochę drogi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym poznać waszą opinie na temat karty SCALPELEXIS, chcialem się zapytać czy jeśli przeciwnik wywali po raz drugi 4 karty i znów bedzie miał powtarzające się karty to znów wywala nasepne 4 czy to tylko działa raz? Raz jak grałem z kumplem to wywaliłem mu chyba 16 kart dzięki temu, ciekaw jestem czy tak można;] Aha i jak znacie jakies ciekawe karty na przewijanie (oprucz tych nowych z Ravanicy) to piszcie ;d Moją najlepszą karta w tej talii jest TRAUMATIZE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fak. No nie, tym razem to jestem jeszcze bardziej niespokojny :P
Poczekam na wyjaśnienia oficjalne, tj. te od sędziego.
A tak swoją drogą to walnij tu spis swoich kart jak możesz :P Pooglądam czym grasz, jak masz podobna talię do mojej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 21:22, MastAlol napisał:

Witam, chciałbym poznać waszą opinie na temat karty SCALPELEXIS, chcialem się zapytać czy jeśli
przeciwnik wywali po raz drugi 4 karty i znów bedzie miał powtarzające się karty to znów wywala
nasepne 4 czy to tylko działa raz? Raz jak grałem z kumplem to wywaliłem mu chyba 16 kart dzięki
temu, ciekaw jestem czy tak można;] Aha i jak znacie jakies ciekawe karty na przewijanie (oprucz
tych nowych z Ravanicy) to piszcie ;d Moją najlepszą karta w tej talii jest TRAUMATIZE :D


Jesli chodzi o SCALPELEXIS''a to poznalem juz jego własciwosci na zywo ;P
TRAUMATIZE- powina byc zbanowana ;] jest za mocna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 21:22, Uther_Lightbringer napisał:

A tak swoją drogą to walnij tu spis swoich kart jak możesz :P Pooglądam czym grasz, jak masz
podobna talię do mojej.


Teraz mam czerwona talie troche w rozsypce niestety, ale pare kart moge ci podać ;]
Tak jak powiedziales podstawa to Spark Elementale i Firecaty, a oprucz tego mam jeszcze np. PULSE OF FORGE (bardzo przyjemna karta ;d), standardowo Volcanic Hammery,Blaze, Kumano Master Yamabushi (głównie ze względu na um.). Zaniedługo dojdą mi nowe karty czerwone jak cos będzie dobrego to napewno napisze.
A tak swoją drogą też napisz co masz ciekawego w decku bo także szukam dobrych kart :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka 4 All !

Niedawno nauczyłem się podstaw, ale kasy na karty brak :/ No, ale ja wszyscy wiemy już niedługo ŚWIĘTA !!! Więc jakiego polecacie decka za max 50 zł ( tyle chyba starter kosztuje ) ? Chciałbym czarno-zielony ( swamp-forest ), ale nie wiem jaki dokładnie. Moi koledzy grają Ravincą ( a może Ravnicą - nie wiem dokładnie :)), a słyszałem też o Kamigawie i innymi. Więc jaki byłby niezły na początek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dark kai->Ja polecam ci aby sobie darował. Jak nie masz kasy to se zbytnio nie pograsz . A gotowe talie po 50 zł sztuka są zazwyczaj do d*** i większych sukcesów nimi nie osiągniesz, no chyba że zaczniesz kupować boosterki, aby podrasować ją. Choć wtęczas nie będziesz miał gwarancji że karty wylosowane w nim będą ci pasować do tali. Wtęczas pójdziesz je wymienić, znając życie ktoś z kim się wymienisz do ci kartę na miarę Trained Orga za coś pokroju Coat of Arms. Po paru miechach jak już będziesz bez kasy się skapniesz jak cie "wuruch***" kiedyś i zaczniesz pluć sobie w brode. W końcu postanowisz zrezygnować z MTG, lecz już będzie za późno. Dziewczyna cie rzuci, nie będziesz miał na nowe bravo lub popcorn, opuścisz się w nauce, zaczniesz się zadawać z niciekawymi ludźmi, przejdziesz na ciemną strone mocu i nie spełnisz się jako matka. No chyba że będziesz miał szczęscie jak ja i trafi ci się w boosterku foliowany Birds of Paradise i odpalisz go jakiemuś frajerowi za 200 zł :D

Wtęczas wszystko będzie git ale dziewczyna i tak cie rzuci po te dwieście złotych i tak kiedyś wyparuje w wyniku częstych wypadów do kina. Przez co zostaniesz wpędzony w skraj rozpaczy, nie będziesz miał na nowe bravo lub popcorn, opuścisz się w nauce, zaczniesz się zadawać z niciekawymi ludźmi, przejdziesz na ciemną strone mocu i nie spełnisz się jako matka.

Jaki wniosek:Niezależnie od tego czy grasz w mtg czy nie,b ycie gejem ma swoje plusy (tylko nie wiem jakie, bo gejem nie jestem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 21:22, MastAlol napisał:

Witam, chciałbym poznać waszą opinie na temat karty SCALPELEXIS, chcialem się zapytać czy jeśli
przeciwnik wywali po raz drugi 4 karty i znów bedzie miał powtarzające się karty to znów wywala
nasepne 4 czy to tylko działa raz? Raz jak grałem z kumplem to wywaliłem mu chyba 16 kart dzięki
temu, ciekaw jestem czy tak można;] Aha i jak znacie jakies ciekawe karty na przewijanie (oprucz
tych nowych z Ravanicy) to piszcie ;d Moją najlepszą karta w tej talii jest TRAUMATIZE :D


Obie karty są super, przy czym Traumatize zdecydowanie przegięta- przy scalpelexisie proces powtarzasz tak gługo jak będą się powtarzać karty. Ja mam do zaproponowania takie cuda: Raven Guildmaster z unblockiem to pociskacz (np. Cloak of Mysts), a ambassador, no cóż co turę 3 karty :D

Dark_Kai230---> jeśli nie jesteś w stanie inwestować w tą grę to sobie daruj. Podstawowy dek żeby się nadawał do gry wymaga gdzieś 100-200 złotych, zależy od tego co chcesz mieć. Niestety to nie jest tani sport. Jeśli jednak masz kaskę to polecam dek z Ravnicy Golgari - zielono- czarny.
Ja też mam zielono-czarny dek, jednak stwierdzam z żalem że po władowaniu w niego ok. 150zł ciągle nie chodzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 22:51, Dark_Kai230 napisał:

Siemka 4 All !
...


Witam, moim zdaniem nieopłacalnym zakupem są PCD. Jest tam 60 kart tylko 2 rary i do tego wiekszość crapu:/, a startery edycyjne to już jest totalne DNO !!!Wiem bo sam niestety kupiłem i teraz żałuje.
W sumie był 1 PCD który był w miare dobry na start ;] Napewno z bloku mirrodina niebiesko - czarny na artefaktach.
Jeśli chcesz mam mase kart na zbyciu gg:3302679

Budo --->
Już dawno mam na oku te karty ale są trudno dostępne:|, a jak już są na jakiejś aukcji to się okazuje że wydałem hajs na co innego;( takie już moje szczęście ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy te startery edycyjne to takie dno. W 6 edycji w starterze można było dostać całkiem pożądnego na początek Rhox''a, 7 edycje pominę bo to była kpina (2 Trained Orggi i 2 Vizerdirxy) ale już w 8 edycji w starterze chyba (chyba bo przestałem zbierać MTG tuż przed 8 edycją) był Elvish Champion - w pradawnych czasach, kiedy ja grałem była to podstawa każdej talii na elfach.

Dodatkowo w setach uzupełniających też nie trafiają się takie złe karty np. Goblin King lub Thorn Elemental (które pewnie dziś są bezużyteczne ;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ale niewydaje mi sie żeby opłacało sie wydac 50 zeta na starter w którym jest 1 porządny rar a reszta typu VIZEDRIXY. Z całego starteru urzyteczne sa może ze 3 karty ;/. To samo jest z PCD, najlepszym rozwiazaniem jest kupno pojedyńczych kart na aukcjach lub sklepach z kartami;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 22:30, MastAlol napisał:

A tak swoją drogą też napisz co masz ciekawego w decku bo także szukam dobrych kart :D


Ja zamiast Volcanic Hammera proponują lepszą alternatywę- Lightning Bolta.
Dla blisteringo-firecato podobnych talii jest jeszcze Skizzik, całkiem ciekawy, ale ciężko dostać, na allegro jak sprzedają to zawsze po 1 sztuce.
Dla czarno-czerwonych proponuję Blazing Spectera, jeszcze trudniej zdobyć. Może się przydać do discardu.
Lepsza wersja Blaze''a- Ghitu Fire. Mam 2 sztuki. Jeden foil :)
Niesamowite karty to Seize The Day i Final Fortune. Naprawdę mocne, ale nie do mojej talii....świetne byłyby przy taliach opierających się na pojedyńczych, silnych stworach z jakimiś bajerami.
I jeszcze dla mojej talii Dance of the Dead....mam jedną sztukę, jakimś cudem kiedyś upolowałem. Obrazki już się nie mieszczą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 08:18, MastAlol napisał:

Witam, moim zdaniem nieopłacalnym zakupem są PCD. Jest tam 60 kart tylko 2 rary i do tego wiekszość [ coś tam :P ]


To jest też do Buda =D DO tzs`a także :)

No więc ja mam kasę na grę, ale nie mam żadnych kart, a na sam począteczek bym sobie kupił PCD, a potem sukcesywnie boosterki :) Narazie chcę statera co by zobaczyć czy napewno chcę grać xD ( sam dokładnie tego zdania nie rozumiem, ale spoko... ). Narazie po prostu nie jestem przy większej kasie co by kupować całą talię za niewiadomo ile kasy. Po Świętach kasa oczywiście będzie, plus semestr się kończy więc za dobre oceny się dostanie kasę itd. Czyli ogólnie kasę mam, ale chcę na początek kupić startera :D

PS: Niby bycie gejem ma swoje plusy, ale ja gejów nie toleruję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Hehe, fajne karty ześ tu zapodał, ale niestety wszystkie bardzo rzadkie i drogie :/
Lightning bolt na przykład nawet do 20-30 zł sztuka (zależy od edycji).

MastAlol----> Laquatusów i raven guildmasterów masz pełno na allegro. Poluj aż upolujesz :P
Nie dalej jak w zeszłym tygodniu licytowałem ambassadora- poszedł za 5,50 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować