Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Magic: The Gathering :)

1878 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2005 o 00:14, Budo napisał:

Na węże jest masa sposobów. Jutro dam Ci tu kompleksowy poradnik co zrobić z Twoimi wężami-
tylko jedna rzecz- szykuj kase ;];];];]


Tylko ile tej kasy ? ^^ Bo to, że na węże jest masa sposobów to już MastAlol mi mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2005 o 01:09, Dark_Kai230 napisał:

Tylko ile tej kasy ? ^^ Bo to, że na węże jest masa sposobów to już MastAlol mi mówił.


Nie aż tak dużo. Karty do weży są stosunkowo tanie, bo same węże są tanie. Ale droższe trochę są do nich dodatki, które sprawiają że węże naprawde robią się nie do zatrzymania. Dzisiaj już nie mam siły, wszystko napiszę jutro z rana (czytaj koło południa). Tyle Ci powiem, że nie wybrałeś źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2005 o 01:09, Dark_Kai230 napisał:

Tylko ile tej kasy ? ^^ Bo to, że na węże jest masa sposobów to już MastAlol mi mówił.


Dobra, obiecałem to już Ci piszę co możesz zrobić ze swoimi wężami. Gotowa talia Snake''s Path to dobry początek, jest jednak ona zbyt zachowawcza. Do węży pasuje bardziej taktyka ekstremalna- wszystko, albo nic. W tym celu wywal z deku wszystkie śmieci w stylu Orochi Leafcaller, czy Strenght of Cedars. Potrzebujesz nie więcej niż 20 lądów. Siła węży tkwi w legendach i dlatego musisz zainwestować właśnie w nie. Seshiro the Anointed, Sosuke i Sachi muszą się znaleźć w deku w dwóch kopiach.Oprócz tego węże to masa- dlatego wrzuć takie karty jak Orochi Eggwatcher (x2), a przede wszystkim genialną kartę Sosuke Summons- to nieśmiertelna wyrzucarka kritów. Na stworach właśnie musisz się skupić w tej talii. Bez legend Twoje węże nie są zbyt groźne, dlatego koniecznie potrzebujesz 4x Time of Need, oraz 2x (4x) Commune With Nature. Teraz, jednak karty, które zrobią ze snake''ów morderców- Konda''s Banner- nakładasz na legendę i Twoje węże rosną w siłę. Jeszcze lepszy jest Sword of Fire and Ice- i tu zaczynają się schody, ponieważ są to karty bardzo drogie i radzkie (ok. 30-40 zł za jeden). Tańszą i wg mnie nawet lepszą alternatywą jest siostrzany Sword of Light and Shadow- ale to ciągle wydatek ok 15-20 zł za sztukę. Swordów potrzebujesz cztery. Taktyka w takim deku polega na szybkim gromadzeniu dużej liczby stworów i podpakowanie ich tak, żeby przeciwnik nie mógł już nic z nimi zrobić. Zagrożeniem mogą być flyery, jednak skombinuj 4x Matsu Tribe Sniper i będzie po kłopocie.
Jeszcze jedno- miałem przyjemność grać właśnie z takim dekiem i to nie raz i wierz mi że działa lepiej niż dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

River Boa- ciekawy waż ze starszej edycji.
Kashi Tribe Elite- kolejnyo bowiązkowy nabytek, zamień za Kashi Tribe Warriors.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 11:02, Budo napisał:

River Boa- ciekawy waż ze starszej edycji.
Kashi Tribe Elite- kolejnyo bowiązkowy nabytek, zamień za Kashi Tribe Warriors.

Mam River boe, Patrona i Seshiro! Genialne karty na każdą talię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 10:59, Budo napisał:


Na dole parę ciekawych kart- na przykład Patron of the Orochi- cieżkie wsparcie ;]

Mam pytanie, czy muszę wywalać z talii Tangle Asp, Sense''i Divining Top i Wear Away?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2005 o 11:58, Budyn napisał:

Mam pytanie, czy muszę wywalać z talii Tangle Asp, Sense''i Divining Top i Wear Away?


Wszystkie te karty są całkiem dobre, w szczególności Wear Away nieraz mnie ratuje ;]
PS, ty też masz węże?
Nie musisz ich wywalać, chociaż one rozrzedzają talię i cieżko potem wpakować naprawdę potrzebne karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Zaraz zobaczę wszystkie karty, które podałeś ( był tu podawany link do tej stronki Wizarda co się patrzyło karty ) no i może pojadę do Empiku czy gdzieś to kilka dałoby się teraz kupić :D Jak będę miał pytania to jeszcze napiszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 12:16, Dark_Kai230 napisał:

Wielkie dzięki. Zaraz zobaczę wszystkie karty, które podałeś ( był tu podawany link do tej
stronki Wizarda co się patrzyło karty ) no i może pojadę do Empiku czy gdzieś to kilka dałoby
się teraz kupić :D Jak będę miał pytania to jeszcze napiszę ;)


Tutaj masz stronkę od razu z cenami kart. Kupuj najlepiej na allegro od zaufanych sprzedawców, albo na turniejach. W salonach i sklepach kupujesz losowe zestawy kart!

http://www.mtgcity.com/decks.asp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 12:50, Budo napisał:

Tutaj masz stronkę od razu z cenami kart. Kupuj najlepiej na allegro od zaufanych sprzedawców,
albo na turniejach. W salonach i sklepach kupujesz losowe zestawy kart!


Allegro jakoś nie lubię ( nie wiem czemu ), a do Empiku to mi chodziło, że kupować od graczy :)
Z jakim kolorem opłaca się połączyć tego Snake`s Patha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2005 o 13:29, Dark_Kai230 napisał:

Allegro jakoś nie lubię ( nie wiem czemu ), a do Empiku to mi chodziło, że kupować od graczy
:)
Z jakim kolorem opłaca się połączyć tego Snake`s Patha ?


Allegro to dobre źródło rzadkich kart. Ale Twoje karty do węży są raczej popularne.
Węże najlepiej działają jako mono green. Nie radzę łączyć żadnym kolorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 12:06, Budo napisał:


> Mam pytanie, czy muszę wywalać z talii Tangle Asp, Sense''i Divining Top i Wear Away?


Wszystkie te karty są całkiem dobre, w szczególności Wear Away nieraz mnie ratuje ;]
PS, ty też masz węże?
Nie musisz ich wywalać, chociaż one rozrzedzają talię i cieżko potem wpakować naprawdę potrzebne
karty.

Mam i bardzo mi się podaobają ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Piszę, coby wreszcie napisać nieco o MOJEJ talli:)!
W obecnej wersji będzie to nieb-biała-z artefaktami. Nie jest skonstruowana do końca, więc konkretów nie podaję.
Ważnym elementem będzie leczenie (Beacon of Immortality na ten przykład, Blessed Reversal, Hallow i inne). Stwory nie są zbyt potężne, ale wszystkie to Żołnierze (Auriok Steelshaper się kłania), ekwipowane czymś w rodzaju Loxodon Warhammer, czy Invisibility Cloak. Jest ich całkiem dużo, a to między innymi dlatego, że czai się Day of the Dragons, trudny do rozwalenie choćby za sprawą Cloud Cover. Obecnie bardzo potrzebuję Spellbooka, bowiem mam Arcanisa np., który jak wiadomo ma tylko jedną, małą wadę (kart jest szybko tyle, że lecą z rąk;)). A gdy moi milusińscy nagle dostaną kopa i staną się Smokami 5/5 z lataniem, to już niedaleko.
W pogotowiu Annul czy Condescend (jak mi brakuje Counterspella czy choćby marnego Mana Leak:)). A co do artefaktów-mam Darksteel Forge, więc taki np. Triskelion + Energy Chamber to w praktyce odliczanie końca...
Potrzebuję kilku kart, rozwijających obecne działanie talii, jak choćby tego czegoś, co pozwala wygrać grę przy HP=50, albo Platinum Angel''a:)! Ech, marzenia... Niemniej, może być wesoło!
Moja dotychczasowa talia miała tę wadę, że mogła wymieść, ale tylko przy dobrym podchodzeniu kart pod rękę. Teraz będzie lepiej, jest kilka dróg:D!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 20:52, Dark_Kai230 napisał:

Jest jakaś karta forestowa co wyciąga karty z grobu za niewiele many ? I czy opłaca się takie
coś w ogóle brać do Snake`s Patha ?


Może i coś jest, ale wyciąganie z grobu to raczej domena czarnego koloru. Jedyne co teraz kojarzę to Rooting Kavu, lub Barishi, takie samo cuś. Na karty w stylu return target card from your graveyard to your hand nie masz co w tym kolorku liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 21:14, Budo napisał:

Może i coś jest, ale wyciąganie z grobu to raczej domena czarnego koloru. Jedyne co teraz kojarzę
to Rooting Kavu, lub Barishi, takie samo cuś. Na karty w stylu return target card from your
graveyard to your hand nie masz co w tym kolorku liczyć.


Szkoda... miałem jeszcze pytanie... jakie ono było ? xD
Napewno chciałem się dowiedzieć czy około 70 kart to nie będzie za dużo ?
Czy opłaca się wstawić River Boa zamiast Orochi Ranger ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2005 o 21:17, Dark_Kai230 napisał:

Szkoda... miałem jeszcze pytanie... jakie ono było ? xD
Napewno chciałem się dowiedzieć czy około 70 kart to nie będzie za dużo ?
Czy opłaca się wstawić River Boa zamiast Orochi Ranger ?


60 kart i ani grama więcej.
Co do tych dwóch kart to są podobnej klasy. Możesz wsadzić dwie te i dwie te :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 21:17, Dark_Kai230 napisał:

Szkoda... miałem jeszcze pytanie... jakie ono było ? xD
Napewno chciałem się dowiedzieć czy około 70 kart to nie będzie za dużo ?
Czy opłaca się wstawić River Boa zamiast Orochi Ranger ?


Normalny rozmiar decka to 60 kart, +15 w tzw. sideboardzie. Ale myślę, że z kumplami "ot tak", to nie jest źle. Dla treningu-co za problem;)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować