Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Magic: The Gathering :)

1878 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2007 o 09:38, Goxenul napisał:

Ma ktoś jakieś porady dla absolutnie początkującego? Jaka talia, gdzie kupić itp. Jakby komuś
nie chciało się pisać na forum to moje GG - 5921388


Cieżko tak cokolwiek doradzić- najpierw zanim coś kupisz zorientuj sie w kartach, poczytaj, poszukaj i wybierz odpowiedni dla siebie kolor. Jak zdecydujesz jaki kolor, albo kolory najbardziej Ci sie podobają, to będziemy mogli doradzić cos dalej, jakąś konkretna talię :)
Dużo niestety zależy też od kasy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej będzie poszukać pomocy na jakiejś profesjonalnej witrynie (www.mtgnews.pl www.k20.com.pl) niż tutaj - poczytasz se tam trochę, poorientujesz się, o co biega. Ten topic to ciut za mało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie mam za wiele czasu na magicka, ale tak przeglądałem planar chaos... i to co oni zrobili to woła o pomstę do nieba.. przeboleję jakoś extirpate, czy nawet vampiric linki... ale mana tithe? Groundbreaker? Torchling? To może w ogóle zróbmy jeden kolor i wszyscy będą zadowoleni :/

20070313100239

20070313100243

20070313100248

20070313100251

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie się z tobą Budo nie zgadzam. Po pierwsze, te zmiany są wprowadzone całkowicie jednorazowo. Po drugie, zostały wprowadzone z sensem i logiką. Po trzecie, wszystkie wymienione przez ciebie karty są dużo słabsze od swoich pierwowzorów. Przebolejesz jakoś, a tak naprawdę te karty i tak nie będą miały żadnego znaczenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No nie wiem, Groundkeeper wcale nie jest słabszy od bolta, a taki sam. Ale nawet nie o przegięcie kart mi chodzi, ale o mieszanie w color wheel... mi sie to nie podoba...
A co do Mirri to po prostu ciekawa i dobra karta, wrzuciłem bo mi sie podoba, a nie dlatego że jest przegięta :)
A widzieliście czerwonego wumpusa? Jak argothian wurm.. taki sam, nie słabszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karty niby takie same, ale widzisz... zmiana koloru ma tu bardzo duże znaczenie. Groundbreaker jest duużo słabszy od pierwowzoru, bo zielonegu burna raczej nie uda ci się złożyć ;) Tak samo Wumpus jest sporo lepszy od Argothian Wurma, bo czerwony nie ma żadnego problemu z niszczeniem landów i w związku z tym, może dużo lepiej wykorzystać jego możliwości. Wszystko jest płynne ;) Piszesz poza tym, że Mirri ci się podoba, a nie łapie cię żaden ZOMG! na widok first strike w czarnym? Dopóki zmiany mają sens i da się je logicznie uzasadnić, to mi nie przeszkadzają. Zwłaszcza że wyskok jest jednorazowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 12:50, siepu napisał:

Zwłaszcza że wyskok jest jednorazowy.


I na tym polu mam właśnie największe obawy...

Co do first strike''a u Mirri- bez przesady nie czepiajmy sie takich szczegółów, juz bardziej boli mnie biąła kontra, czy spalara... a sam krit nie jest zresztą kopią...

btw ten wumpus nadaje całkiem nowy wymiar ponzie wg mnie, ciekawe czy znajdzie zastosowanie w turniejach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 09:38, Goxenul napisał:

Ma ktoś jakieś porady dla absolutnie początkującego? Jaka talia, gdzie kupić itp. Jakby komuś
nie chciało się pisać na forum to moje GG - 5921388

Ja radziłbym białą talie np. z serii Time Spiral.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Białe kontry? Dużo sensu, bo nie są kontrami w czystej postaci (twarde kontry w stylu Counterspella) tylko czegoś wymagają lub działają tylko w określonych warunkach. Pasuje do białego.

Co do ogólnych zmian też uważam, że jest to na plus także dla... portfeli graczy. Wszystkie formaty zostały zdominowane przez talie multikolorowe, których podstawą były duale, które są wyjątkowe drogie. Teraz dzięki dodaniu paru wyjątkowych zabawwek do różnych kolorów (co do nieprzydatności Groundbrakera bym polemizował wydaje mi się, że powstało Mono G Aggro, które go z powodzeniem używa), znów jest możliwe skuteczne granie monokolorywmi taliami, których mana base nie musi się opierac na landach po 30 zł wzwyż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 20:41, gloody napisał:

/ciach/


W t2 i BC ten problem już został bardzo dobrze rozwiązany - pomiędzy karoo, signetami, Terramorphic Expanse i kilkoma zielonymi manodajkami jesteś w stanie zbudować tanie mana base, które jednocześnie będzie bardzo solidnie działało. Niestety, będzie też dość powolne, no ale takie 3-kolorowe napory i tak składają się z prawie samych drogich kart, więc jakoś to przebolejesz ;)
Nie sądzę, by Groundbreaker znalazł sobie miejsce w MGA (jego rolę duużo lepiej spełnia Stonewood Invocation), już prędzej Timbermare, ale to tylko dlatego, że fajnie działa ze Scryb Rangerem. No, ale zobaczymy, właśnie PC pojawił się na MODO i wkrótce pojawi się dostęp do większej ilości danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można dać Groundbreakera obok Inwokacji, chociaż przyznam, że taki dopak ze split secondem to nie mały pikuś ;)

Jasne, że ten problem został dość mocno zniwelowany, ale uważam, że przysłowiowym gwoździem do trumny dla mana basów kosztujących koło paruset złotych (WTF?) jest uzupełnienie pewnych braków w kolorach aby mono było silniejsze. Pasuje mi to nawet do mojej własnej wizji magica, w której właśnie mono kolor powinien być głównie grany po co mieszać :) Poza tym wyobrażasz sobie aby na turniejach na wysokim poziomie ktoś używał tak skonstruowanego mana base jak Ty proponujesz? Nie mówię, że te karty nie grają zresztą na magicu nie znam się jakoś wyjątkowo dobrze, ale duale to wciąż główna opcja dla ludzi z pieniędzmi, którzy chcą coś wygrać. Tylko czekam na rotacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu wychodzi 10 edycja i jedną z największych zagadek jest to, jakie landy w niej przedrukują. Imho najlepszym rozwiązaniem byłby przedruk kompletu shocklandów + painlandy jako U, mana base nie byłoby wtedy problemem, a i biedniejsi gracze byliby w stanie złożyć w miarę stabilne 3 kolory. Ciekawe jest też, czy pojawi się BoP. No, ale to marzenia. A powodów by grać mono, wbrew pozorom nie brakuje, a są to doskonałe nonbaasic landy dające bezkolorową manę - w samym tylko standardzie masz Desert, Mouth of Ronom, Scrying Sheets, Urza''s Factory i guildlandy.

A Groundbreaker z inwokacjami nie ma sensu - te karty kompletnie ze sobą nie współgrają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten artykuł już dawno i nie jest tam napisane, że fioletowy będzie na pewno następnym kolorem Magica, a już oczywiste jest to, że fani się temu sprzeciwią i projekt nie wejdzie w życie.
Jedno co mnie martwi to to, że już teraz widać iż kończą im się pomysły i zaczynają kombinować w złą stronę :(
Niby skończyłem już z Magiciem, ale szkoda by było żeby moja ulubiona do dziś karcianka stoczyła się i zeszła na psy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od niedawna zacząłem moją przygode z magiciem. Mój najlepszy kumpel pewnego razu przyszedł do mnie i pokazał mi swojego czarnego "decka". Gdy wypakował talie zaczął wyjaśniac zasady....troche sie rozgadał a ja za bardzo nie rozumiałem o czym on mówi. W końcu po tej męce załapałem podstawowe zasady i mogliśmy zagrac. Oczywiście ciągle traciłem karty z ręki za sprawą "discartów"(sorcery) i traciłem życie (kreatury i instanty). Dziś mam własną talie (białą) i wciągam w tą gre innych kumpli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cały artykuł mówi tylko o pomyśle na szósty kolor, to jest rodzaj wybadania opinii graczy w tym temacie. z tego co wiem to większość ludzi biorących udział w ankiecie dotyczącej wprowadzenia kolejnego koloru odpowiedziała negatywnie
ps budo talię składaj! ile można czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 23:03, crovax napisał:

ps budo talię składaj! ile można czekać?


No składam kurde, w ten weekend to na bank złożę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować