Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Magic: The Gathering :)

1878 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2007 o 08:35, gloody napisał:

To wyciągasz go błędnie.


Tak to zrozumiałam, mogę wyciągnąć taki jaki dla mnie z niej wynika, jeżeli chcesz przekazać coś innego to miło, że jednak tłumaczysz tak jak w dalszej części posta.

Dnia 19.05.2007 o 08:35, gloody napisał:

A tutaj zabełkotałem, wiem ;)

Wyjaśniam:

Nie napisałem nigdzie, że osoba, grająca amatorsko nie ma zacięcia (błędne wnioskowanie). Napisałem
tylko, że jak ktoś go nie ma to raczej gra amatorko (co oczywiście nie równa się temu, że wszyscy
amatorzy nie mają zacięcia). I tu wracamy do mojej niezrozumiałej wypowiedzi, że trudno grac
turniejowo, bez zacięcia, bo wtedy nie ma zabawy.


Dziękuję zrozumiałam:)

Dnia 19.05.2007 o 08:35, gloody napisał:

> > Co znaczy za Twoich czasów? Ile to dużo? I co to znaczy działać?
>
> Torment. Dużo to ponad 200zł. Wygrywać z innymi taliami na turnieju.

Wierzę na słowo.


Cieszę się:)

Dnia 19.05.2007 o 08:35, gloody napisał:

W każdej wypowiedzi próbujesz zrobić ze mnie złego "prosa", który amatorów uważa za gorszych.
Zgadzam się, że gra się głównie dla przyjemności. Jak się odpowiednio dobierze format to karty
się szybko nie "przeterminują".
W moim odczuciu też nie jest gorszy.


Ok, byłam za ostra jeżeli tak to odebrałeś. Teraz jak nam Twoje zdanie do końca wiem już, że jest inaczej.

A co do kart to każdy może mieć swoje zdanie, przyznam się, że jak już teraz tak sobie w domowym zaciszu pogrywam to nie wiem co jest grywane na turniejach, więc co mi się zdaje be wcale takie nie być.

Dnia 19.05.2007 o 08:35, gloody napisał:

Czemu mass removal w czarnym, który opiera się na śmierci jest łamaniem kolor wheela?

Bo do tej pory nie było masowego usuwania permamentów innych niż dla kreatury, no i usuwanie wszystkich kopii kart, mimo nawet tego ograniczenia jest i tak przegięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 21:17, Valerina napisał:

> Czemu mass removal w czarnym, który opiera się na śmierci jest łamaniem kolor wheela?
Bo do tej pory nie było masowego usuwania permamentów innych niż dla kreatury, no i usuwanie
wszystkich kopii kart, mimo nawet tego ograniczenia jest i tak przegięte.


Chodziło mi tu akurat o Damnation. A masowe wywalanie pernamentów było np. karta Cranial Extraction.

hito_kun

Mana pool opróżnia się z nadmiernej many nie z końcem tury, a z końcem pewnego rodzaju faz (nie pamiętam nazwy). Tura dzieli się na małe fazy (untap, main, combat itp.), ale też są one łączone w większe (właśnie tej nazwy nie pamiętam ;) ). Taka większa to np. untap + upkeep + draw. Jeśli w upkeepie dodamy sobie many to za niewykorzystaną oberwiemy pod koniec draw phase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, nie wczytywałem się. Tak czy inaczej taka sytuacja zdarza się raczej nowym, niedoświadczonym graczom, którzy po pierwszym mana burnie i tak się uczą jak należy grać:) No chyba, że uzyskujemy nadprogramową manę dzięki efektom różnych kart i nie jesteśmy w stanie jej wykorzystać, choćbyśmy chcieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko: jeżeli w grze mam Privileged Position to czy na moje krity działają takie spelle jak Wrath of God albo Damnation, ponieważ mają efekt globalny?

20070520113029

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 11:30, Mlekus napisał:

A ja mam takie pytanko: jeżeli w grze mam Privileged Position to czy na moje krity działają
takie spelle jak Wrath of God albo Damnation, ponieważ mają efekt globalny?


W tekście WoG''a i Damnacji nigdzie nie masz target creature. Dlatego Priviledged Position nic im nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shmian Specter wcale nie jest taki rewelacyjny na jakiego wyglada. W dzisiejszym meta ( które jest różne w różnych regionach czy nawet miastach, ale jednak wszędzie podobne) decki turniejowe sa albo za szybkie albo zwyczajnie spalą spectera choćby zwykłym shockiem, ba nawet funowe decki nie powinny mieć problemu z tym kritem. Zgadzam sie z Gloodym, że Groundbreaker to próba wskrzeszenia mono G aggro jednak na razie kart do złożenia takowego nie widzę. Damnation będzie mocny po tym jak wypadnie WoG z exta i podejrzewam, że go zastąpi w wielu taliach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 17:16, crovax napisał:

Damnation będzie
mocny po tym jak wypadnie WoG z exta i podejrzewam, że go zastąpi w wielu taliach.


WoG nie wypadnie, ma już pewny przedruk w 10 edycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2007 o 18:50, gloody napisał:

WoG nie wypadnie, ma już pewny przedruk w 10 edycji.


Hmm zgadza się znalazłem na MTG Salvation wzmiakę o tym:-) Ciekawie bedzię z Wog i damnacją:-)

ps. untap+upkeep+draw step= beginning phase :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę zakupić sobie starter Mtg. Czy mógłby ktoś wyjaśnić mi która z edycji byłaby najlepsza dla początkującego gracza. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 20:29, StroggMan napisał:

Czy jest gdzies lista wszystkich "kreratur" ze Shadowem??:P Przydałaby mi sie:)


nie ma ich wiele... szukaj w starszych edycjach, na pewno możesz zacząć szukać od tych z przedrostkami Dauthi, albo Soltari.. to będzie gdzieś 70% kritów z shadowem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 22:15, Ttomekt napisał:

Chcę zakupić sobie starter Mtg. Czy mógłby ktoś wyjaśnić mi która z edycji byłaby najlepsza
dla początkującego gracza. Z góry dzięki.

Każda oprócz startera! a najlepiej jakaś z 60 kart. Czarny kolor zabija, osłabia kreatury i wywala karty z ręki przeciwnikowi. Jak masz dobrą kartę to sam możesz wybrać. Zielone to silne kreatyr 6 na 6(inne kolory mają gdzieś 2na2 lub 3na3). Czerwone zabierają życie czarami. Białe dodajesz sobie życie. Niebieskie kreatury latają czyli mogą być blokowane tylko przez latające, a w innych kolorach rzadko się spotyka latające. Oczywiście nie są to ich jedyne czary, ale główne, bo można spotkać czar z: towja kreatura nie może być blokowana. Ja uważam, że najlepsze są zielone i czarne, no i może niebieskie ale one są drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 14:34, hito_kun napisał:

>ciekawe co to będzie dalej ;]

Nie wiem co będzie dalej, ale na razie wygląda to śmiesznie, żeby nie powiedzieć głupio. To
co oni wyrabiają z tą karcianką, nie mieści się w głowie. MtG ma czasy świetności już dawno
za sobą, teraz to już jest równia pochyła w dół. Skończyły się im pomysły i żeby móc jeszcze
zarobić, wprowadzają coraz bardziej kontrowersyjne i głupie innowacje. Gdzie te czasy Invasion,
Prophecy, Odyssey, Tormenta?:/

O co ci chodzi, co jest teraz źle? Dobrze że wymyślają dziwne czary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Powiedzmy, że interesuje mnie 9 edycja. Czyli nie kupując startera opłaca mi się kupić, którąś z talii do gry (któryś z kolorów), tak? Czemu lepiej nie kupować startera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli masz trochę kasy możesz kupić gotowy deck na allegro- ale nie taki za 30-40 zł ;]
Dobre talie zaczynają sie od ok 100zł w górę, ogólnie naraz wydatek jest większy, ale i tak oszczędzasz. Bo gotowe talie "theme decki" są do kitu. Sam tak zaczynałem, theme deck kosztował 60zł, a jego ulepszenie ok 100, jak nie więcej i tak był do chrzanu. Za to ostatnio złożyłem sobie bardzo fajną talię od zera i kosztowała mnie jakieś 60-80zł i działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 09:00, Azazell3 napisał:

czy jest jakaś szansa grania tymi nowymi kartami z kompem ? w jakiejś grze / programie ? lub
z kimś z darmo ?

Nie znam programu gdzie mógłbyś grać przeciwko graczu komputerowemu... Natomiast jeśli chodzi o rozgrywkę poprzez internet z żywym przeciwnikiem:
Mogę Ci polecić polski program Wizard: http://k20.com.pl/board/dload.php , a instrukcja tutaj: http://k20.com.pl/board/viewtopic.php?t=4630

Jest także MWS: http://www.magicworkstation.com/downloads.php na którym ja bardzo długo grałem, także szczerze polecam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować