Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Magic: The Gathering :)

1878 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2012 o 19:08, MKRaven napisał:

...


Sporo osób przeżywa podobny szok, ale wierz mi, idzie się przyzwyczaić do takiej gry. A co do pieniędzy. Ja swoją talię złożyłem, szczęśliwie, jeszcze przed tym wielkim boom na legacy, zaraz po rotacji lorwynu. Wziąłem swoje Merfolki ze standardu i tylko dokupiłem trochę kart. Nie obeszło się bez sprowadzenia paru zza granicy (4 sztuki), ale nie był to problem dzięki internetowi. Potem nawet zacząłem ten deck foliować, efekt masz gdzieś na poprzedniej stronie. Wtedy cenowo wychodziło za to dużo mniej, niż złożenie takich, przykładowo, wróżek. Niestety, od kiedy ludzie odkryli ten format, to co się dzieje z cenami już dawno przestało być zabawne. Gdybym teraz miał zaczynać grę w 1.5 to bym się nie zdecydował. Do dofoliowania decka zostało mi może ze 20 kart, jednak przy obecnych cenach to i tak będą ze dwie wypłaty, więc talia czeka na lepsze czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2013 o 17:03, Boguslav4 napisał:

Jak właściwie zdobyć 7 punktów wymaganych przez Vraska the Unseen do użycia zdolności?


Używając jej zdolności +1. Nie muszą być kreatury w stole, żeby móc jej użyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zacząć swoją przygodę z M:tG za poradą kolegi pograłem w dema Duels of Plainswalkers, grywam też sporo na M:tG Online na serwerach trialowych. Grywam tam głównie dla frajdy i poznania zasad oraz mechaniki gry. Jestem osobą niezdecydowaną, nie wiem jeszcze jaki kolor mi przypadnie do gustu. Chciałbym prosić o pomoc i poradę, od czego zacząć kolekcjonowanie kart? Co kupić na początek? Zastanawiałem się nad Deck Builder''s Toolkit 2013 oraz nad paroma Event Deckami i Dualami. Co wybrać? No i czy będzie Toolkit 2014? I czy nie lepiej poczekać z zakupem toolkitu właśnie na nową edycję? Nie wykluczam gry turniejowej, ale to jest dość odległa przyszłość, jeśli w ogóle możliwa.

I czy generalnie warto zaczynać mając tylko 1 znajomego po troszku grającego? Brat nie przepada za karciankami ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać w Xboxową wersję Duel of Planewalkers i muszę powiedzieć, że jestem zaskoczony jak ta karcianka potrafi wciągnąć. Wczoraj do 3:00 grałem w na multi. Jestem jeszcze zielony, ale szybko wszystko obczajam. Chyba zastanowię się nad kupnem swojego pierwszego realnego decka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do bardziej doświadczonych.

Gdy atakuje stworek 2/2 z double strike, a broni stworek 2/2 z first strike, to kto zadaje obrażenia pierwszy? First strike ma priorytet nad double strike?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2014 o 00:01, Sigu napisał:

Pytanko do bardziej doświadczonych.

Gdy atakuje stworek 2/2 z double strike, a broni stworek 2/2 z first strike, to kto zadaje
obrażenia pierwszy? First strike ma priorytet nad double strike?

Rozpatrzyłbym to tak.
.....deklaracja blokujących.....
-1 tura:Pseudo tura na ataki typu double strike/first strike
-2 tura:Reszta ataków, w tym drugi atak z double strike
.....
W twoim wypadku stworek 2/2 z double strikiem i stworek 2/2 z first strikiem atakują w tej przed-turze faktycznego damageu. Z efektem, że obydwoje się ubijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nightfaler ma rację z tego wiem, double strike zadaje zarówno obrażenia typu first strike, jak i te normalne, czyli oba krity giną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, dzięki.

Gram sobie w MTG i mam problem z pokonaniem pewnej talii, bo zawsze pierwszy wyrzucany jest stworek z double strike, jeśli jest w coś wyposażony, mój Wall of Spears nie daje rady się obronić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://gatherer.wizards.com/Pages/Card/Details.aspx?multiverseid=205119 jak to działa?

ex1.
przeciwnik na wrzucał stworów, ja zagrywam silence i musi je ściągnąć ze stołu + nie może nic nowego zagrać?
ex2.
rzucam to za wczasu i przeciwnik nie może od teraz niczego nowego zagrać (może mnie skontrować cancelem? albo jakimś odesłaniem?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem sobie ostatnio, że chętnie bym zagrał w MTG kartami, więc muszę skompletować sobie talię.

Co polecacie aby to zrobić i czego dokładnie potrzebuję?

Wiem, że repacki to całkiem niezły pomysł, ale nie mogę liczyć na nic dobrego, a boostery mają mniej, potencjalnie lepszych, kart i są jakieś osiem razy droższe.

A może po prostu kupić już gotowe talie, albo polować na wyprzedaże kolekcji? Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2015 o 14:31, StrictlyBananas napisał:

Pomyślałem sobie ostatnio, że chętnie bym zagrał w MTG kartami, więc muszę skompletować
sobie talię.

Co polecacie aby to zrobić i czego dokładnie potrzebuję?


Pytanie czy chcesz grać turniejowo, albo po prostu mieć dobrą talię czy nie. Jeżeli tak to znajdujesz decka, który ci się podoba, np. tutaj - http://www.mtgdecks.net/ , a potem kupujesz pojedyńcze karty. Jeżeli nie to i tak polecam kupowanie singli albo gotowych talii, bo z boosterów nie zlożysz nic co by mogło działać przeciwko konkretnie zbudowanej talii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem 50 repacków. Mam zamiar grać ze znajomymi i doszedłem do wniosku, że da to jakieś pole do popisu.

Ja chwyciłem białe karty i ułożyłem dość ciekawy deck z aurami, lataniem, double strike i kilkoma artefaktami.

I dzięki za stronę. Chciałem poszukać czegoś w tym stylu. Znasz może jednak stronę, na której można znaleźć decki budowane pod konkretne blocki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2015 o 17:02, StrictlyBananas napisał:

I dzięki za stronę. Chciałem poszukać czegoś w tym stylu. Znasz może jednak stronę, na
której można znaleźć decki budowane pod konkretne blocki?


Pod konkretne blocki - w sensie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry że pytam w tym temacie ale że forum gram.pl działa jak działa a właściwie nie działa jak powinno stąd moje pytanie tutaj.

Interesujesz się może filmem noir (czarnym kryminałem) ?

Ps. masz założonego gramsajta ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2015 o 11:36, Noirr napisał:

> I dzięki za stronę. Chciałem poszukać czegoś w tym stylu. Znasz może jednak stronę,
na
> której można znaleźć decki budowane pod konkretne blocki?

Pod konkretne blocki - w sensie?


Np. używając kart z Dragons of Tarkir.

Kupiłem sporo repacków od jednego gościa, co było błędem, bo 90% kart jest z Dragons of Tarkir i są dość mało różnorodne. Dlatego pytam.

Dodatkowo moje ulubione karty są z 2013 roku i muszę popolować gdzieś na takie repacki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować