Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Internet Explorer 7 stanął w miejscu

125 postów w tym temacie

Kiedy przesiadłem się z modemu na stałe łącze reinstalowałem windę 7 razy w miesiącu. Dlaczego? bo IE6 miał takie dziury że wirusy i spyware sam się ściągał. A trzeba wam wiedzieć że nie zaglądałem na "dziwne" strony. Przez kilka dni testowałem Operę i FF. Pozostałem przy tej pierwszej. Po prostu bardziej mi pasuje a najnowsza wersja jest kompatybilna praktycznie z 99.99% stronami na które zaglądam. I nie ważne jest czy lepsza jest Opera czy FF. Każdy ma taką przeglądarkę jaka mu pasuje. Najważniejsze jest to że na rynku istnieje konkurencja na której my korzystamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opera jest wg mnie najlepsza :) Firefoxa nie lubie jest taki strasznie dziwny :/ i w sumie to wole od Firefoxa IE6/IE7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem nawiązać do man86 i stwierdzenia: "Strony na obu przeglądarkach wyglądają tak samo.", a także odpowiedzi Olamagato.
Otóż, tych którzy nie wierzą Olamagato zapraszam na stronę: http://www.webstandards.org/files/acid2/test.html
Proponuję wykonać test dla wszystkich swoich przeglądarek i przekonać się, czy rzeczywiście strony wyglądają tak samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja od zawsze używam od zawsze zestawu MS: IE + Office Outlook, oczwiście ze wszystkimi aktualizacjami, i do tej pory (czyli przez cztery lata :-)) nie miałem żadnych problemów związanych z bezpiezeństwem.
Jakoś FireFox mi nie spasował, choć testowałem go kilka tygodni i nadal mam go zanstalowanego. Natomiast Opera jest zbyt naładowana opcjami i dodatkami.

Co do "zatwrdziałych konserwatystów" - IE jest dla mnie łatwiejszy w użyciu, wygodniejszy; nawet buttony "Odśwież" i "Zatrzymaj" po prawej stronie paska adresu mi odpowiadają (choś w wielu recenzjach było to uznane za minus). Wybrałem IE i tyle. Tylko nie wiem dlaczego innym to przeszkadza?!

Kwestia testu acid - to, jakie narzędzia do pracy wybieram, zależy od ich funkcjonalności i łatwości ich urzycia, a nie od ilości punktów zebranych w testach. Nigdy nie testowałem swojej karty graficznej w 3Dmarku, co nie znaczy, że jestem "nieświadomym posiadaczem" złej karty.

A tak w ogóle, to nie rozumiem tych co piszą (mówią), że mieli na swoim komputerze zainstalowaną Viste bądź IE7 i po godzinie musieli wyrzucić to "badziewie". Jak można po godzinie stwierdzić, że nowy system jest do d..y?!? Poza tym wszystko co jest nowe i inaczej wygląda może odstaszać, więc potrzeba więcej czasu żeby się przyzwyczaić (patrz Win98 => WinXP).

I jak się pewnie domyślacie, możliwość zmiany skórki w przeglądarce nie zest dla mnie ważnym czynnikiem :-)

A-HA, jeszcze kwestia reklam - nie ma, zwyczajnie zablokowane (w IE!!!), no na serio.

Albo to ja jestem dziwny, albo livebox łączy mnie z jakimś "innym internetem" :-) I tu przy okazji wyszło też, że korzystam z neostrady, z której też jestem zadowolony, choć znajomi (którzy nigdy nie mieli neo!) mówią, że jest do niczego.

Podsumowując:
korzystam z: IE7; MS Office Outlook; WinXP; livebox i nie mam problemów z wirusami, reklamami, awariami systemu, nie reinstalowałem windowsa od 2lat (O&ODefrag + EasyCleaner + Odkurzacz) i wszystko działa bez przeszkód.

I nie jest to żadna propaganda.
Jest to odpowiedź na te wszystkie "ciemne masy", "konserwatystów" i inne "zacofania" :-)
A to czego inni używają nie robi mi różnicy. Nie mówię też, że na zawsze pozostanę wierny MS :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autor dziwi sie dlaczego ludzie nie przesiadaja sie z IE6 na IE7, a z F1,5 na 2,0 tak, tak jakby to byla jakas wielka zagadka. FF nie dosc ze przy kazdej instalacji trzeba sciagac na nowo, to jeszcze ma autoaktualizacje. Pozatym wszystkie linuxy sa uaktualniane w najnowsza wersje FF :|
Porownywanie przejscia na nowa wersje w przypadku FF i IE nie ma zatem sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 23:56, rob006 napisał:

Czytałem gdzieś ostatnio jakieś zestawienie przeglądarek i jeśli chodzi o szybkość wyświetlania
stron, to Opera wypadła bardzo słabo. W czołówce byli FF i... IE7, a Opera była gdzieś w końcu
stawki. Właściwie to tylko test i nikt nie wie ile w nim prawdy, ale...


To to musiało być jakieś lewe zestawienie, bo Opera jeśli nie jest najszybszą, to jedną z najszybszych przeglądarek jest z pewnością.

Z resztą, to sobie poczytaj ;)
http://mywebpages.comcast.net/SupportCD/FirefoxMyths.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 01:51, Seldon napisał:

To to musiało być jakieś lewe zestawienie, bo Opera jeśli nie jest najszybszą, to jedną z najszybszych
przeglądarek jest z pewnością.
Z resztą, to sobie poczytaj ;)
http://mywebpages.comcast.net/SupportCD/FirefoxMyths.html

Hmm... tytuł artykułu bardzo neutralny, muszę powiedzieć. :) I kilka ciekawych rzeczy się stamtąd dowiedziałem. Ot, np to, że FF 2 jest wolniejszy od IE6... i od IE7 też. Albo że IE6 jest bezpieczniejszy od FF 1.x... Ciekawe...
Artykuł jest do bólu subiektywny. Raz autor wybiera sobie tą wersje przeglądarki, raz tą. Raz porównuje ją z ta , raz z inna, jak mu pasuje. Do tego porównanie prędkości – "IE6 jest szybszy w 5/7 przypadkach" Tylko nie zauważyłem informacji, że akurat te 2 przypadki wpływają najbardziej na szybkość wyświetlania stron, a jeśli chodzi o szybkość wykonywania skryptów... no cóż, FF jest prawie 3 razy szybszy. BTW: Słyszał ktoś o czymś takim jak fasterfox?
A tekst o bezpieczeństwie to mnie po prostu rozwalił. Jeśli to prawda, to cieszę się, że nigdy nie miałem wersji FF 1.x. Od kiedy mam FF2 nie przyplątał mi się żaden spyware, na wirusa też żadnego nie trafiłem. Mojej przygody z IE6 wolę nie wspominać...
A zakończę na tym, że ja przeważnie nie wierzę w takie testy. :) A już na pewno nie wierzę w testy, gdzie autor od razu na początku zakłada jego wynik. To zestawienie również może być lewe. :) Choć nie powiem, sam się zdziwiłem, gdy w "moim" teście Opera wypadła tak słabo. W końcu uchodzi za Ferrari wśród przeglądarek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 17:23, Seldon napisał:

Wiesz, są ludzie którzy np. 10 lat używają IE i w życiu wirusa na dysku nie mieli.


Nie wiem, nie znam takich. :)
A wiesz, że sa ludzie, którzy przez 10 lat przejeżdżali przez skrzyżowanie na czerwonym świetle i tez wypadku nigdy nie mieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 17:23, Seldon napisał:

Wiesz, są ludzie którzy np. 10 lat używają IE i w życiu wirusa na dysku nie mieli.

a regularnie skanują system kompletem zaktualizowanych programów anty* wraz z dobrym antyrootkitem? bo współczesne szkodniki nie kasują niczego, tylko po cichu rozsyłają spam,czekają aż wpiszesz poufne dana np login i hasło do systemu akcyjnego albo płatnośći online albo włączają kompa do bot-netu (ich autorzy zwyczajnie dorośli, wyprowadzili się od rodziców i w ramach zarabiania na życie zaoferowali swoje nietypowe umiejętności spamerom i cyberprzestępcom. Naturalnie nie za darmo, ale ci ostatni płacą bez problemu, ponieważ program który potrafi dostać się do systemu i zainstalować w nim dowolne oprogramowanie bez informowania o wszystkim użytkownika jest dokładnie tym czego im trzeba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały Microsoft chyba za dużo przykłada się do wyników finansowych a na tym jakość ich produktów traci. Po każdej premierze jakiegoś produktu od Bill''a dowiadujemy się o "błędach":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku, gdy założono mi Internet, a było to ok. 4 lata temu, pierwszą przeglądarką, którą użyłem był IE6 - wiadomo, ja byłem nowicjuszem w sieci, a to "narzędzie" było wbudowane w system. Pracowałem na IE i wszystko było OK - prosta w użyciu, a najważniejsze, że działała. Kiedyś na lekcji informatyki nauczyciel w ramach nauki instalacji programów oraz alternatywnego oprogramowania (od Microsoft oczywiście), pokazał nam Firefox''a 1.0. Przeglądarka była bardzo podobna wyglądem do IE - wtedy to się najbardziej dla mnie liczyło. W domu postanowiłem wypróbować tę nowość. Zainstalowałem ją wtedy i... od tamtej pory nie używam niczego innego niż Firefox. Nie ma co ukrywać - jest szybszy, wygodniejszy, ładniejszy (skórki) i przede wszystkim bezpieczniejszy od IE6. IE7 na pewno w pewnym stopniu dorównuje bezpieczeństwem i wyglądem (chociaż brak mu skórek) FF 2.0. Niektórzy mają pretensje, że ktoś pisze tutaj, że lubi FF i koniec. Ja swój wybór uzasadnię. Tak jak napisałem wcześniej FF jest szybszy niż IE6 czy nawet 7 (sam to testowałem), ma możliwość instalacji różnorodnych rozszerzeń - to jest chyba jeden z największych plusów. Ponadto bezpieczeństwo. Od kiedy wyszedł Lisek 2, ilość wykrywanego oprogramowania spyware, aware (tych mniej znaczących - mam program Ad - Aware) zmniejszyła się o połowę, a zdarzające się sporadycznie w przeszłości "poważne zagrożenia" odeszły w niepamięć. Na pewno kolejnym plusem (chociaż mniejszym) są skórki (z których osobiście nie korzystam, lecz są osoby, dla których to będzie duża zaleta tego programu).

Podam jeszcze przykład z dzisiejszego dnia. Pewien program (konkretnie TuneUp Styler 2) chciał otworzyć stronę internetową. Moją domyślną przeglądarką jest FF, lecz dziwnym trafem program otworzył stronę w również w Internet Explorer. Najpierw uruchomiła się przeglądarka Microsoftu, więc teoretycznie powinna szybciej otworzyć tę stronę. Firefox uruchomił się po dwóch sekundach po IE i zdążył otworzyć witrynę ok. 5 sekund szybciej niż IE6! To o czymś świadczy!

Podsumowując. Dla mnie FF jest obecnie najlepszą przeglądarką. Gdy muszę uruchomić IE6 jestem po prostu chory. Opery nie używam, gdyż jest dla mnie mało intuicyjna i za dużo w niej opcji na powitanie - mimo tego postawiłbym ją na drugim miejscu. Z IE7 miałem okazję korzystać i w ogóle nie przypadł mi do gustu. Chociaż działa ogólnie szybciej niż szósta wersja, to interfejs jest całkowicie pokręcony. Zapomniałem jeszcze dodać o Kartach, na których wyświetlane są strony - FF posiada je od wersji 1.0 a M$ wprowadził to dopiero w IE7. W Firefox''ie to jeden z ważniejszych plusów.

Jednym słowem (a góra dwoma) - Firefox ROX!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to spowodowane tym, że ci który używają IE to użytkownicy, którzy nie patrzą co używają. WAŻNE że strony się otwierają. Stąd taka marna migracja na IE7. Ich po prostu to nie interesuje. Używają IE bo jest w standardzie wraz z systemem. Jak vista stanie się popularna jak xp teraz przejdą dopiero na IE7, gdyż zainstalują nowy system. Natychmiastowa gwałtowna migracja użytkowników firefoxa na wersje 2.0 mówi sama za siebie.Ci ludzie dbają o swoje bezpieczeństwo i wiedzą co dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dylemat - w domu mam IE 7 i IE 6, natomisast w szkole używam Firefoxa... Dla mnie nie ma znaczenia, JAK chodzi strona, tylko CZY. Ale ze mnie lamus... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam FF i IE. Osobiście uzywam FF bo szybciej mi w nim wszystko wchodzi. Nie wiem czyemu, ale tak jest, nie mam ochoty sie w to wgłębiać. IE nie uzywam, Mozilla mi sie bardziej podoba, jest milsza dla mojedo oka:-))))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Lenistwo konsumenta jest niewiarygodnie ciężko pokonać. Dużo ludzi jest po prostu zadowolonych z IE6 i nie widzą oni żadnego powodu do aktualizacji, dopóki wystarcza im to, co już mają"

O_o Z tym zdaniem się nie zgodzę! Aby zainstalować IE7 potrzebny jest oryginalny Windows, a nie wszyscy muszą takowego posiadać .... Sam korzystam z Firefoxa, choć mam możliwość przerzucić się na IE7, jednak tego nie zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować